KARMICKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

KARMICKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA

Počalji  SANDRA taj Čet Jan 22, 2009 9:06 pm

KARMIČKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA
Iz knjige "Beskrajno putovanje duše- karmička astrologija"

Odnosi među ljudima, pogotovo među bračnim partnerima, od suštinske su važnosti za harmoničan život. Svako teži da nađe srodnu dušu ne bi li našao izgubljeni deo sebe. Kao što znamo, Zemlja se nalazi između Venere i Marsa, pa se uticaj i jedne i druge planete, kao i borba i strast među njima, projektuje i na odnose među ljudima.

Borba između polova je večita jer jedni druge ne mogu razumeti. Kao što su u prirodnom horoskopu Ovan i Vaga (Mars i Venera) uvek u opoziciji, moraju se privlačiti, ali i ispaštati takođe. I kakve god bile borbe među njima, oni teže da ostanu zajedno, čak i po cenu svog stradanja. Mrze se i vole u isto vreme, ne mogu zajedno, a ni jedan bez drugoga, pa nigde ne mogu naći odgovor na pitanje: da li dići ruke od svega i posvetiti se samo duhu, ili se prepustiti strastima pa malo uživati a mnogo više ispaštati?

Čovek je društveno biće, pa su međusobni odnosi primarni kako za njegov razvoj tako i za opstanak. Potreba za odnosom se javlja kao žeđ u pustinji i stoga, kad se dvoje ugledaju, to je kao da žedni vide vodu te hrle jedan drugome još uvek ne znajući da li je to fatamorgana ili stvarnost. Ali šta je stvarnost? Da li ona uopšte postoji i da li stvarnost podrazumeva privremenost? Neki kažu da je samo večnost stvarna, a da je sve ostalo kao san iz kog se u jednom trenutku budimo, a on se, kao da nikad nije ni postojao, rasplinjava kao mehur od sapunice. Kada kroz neko vreme počnu da blede sećanja, shvatamo da je privremeno ustvari lažno, da su odnosi privremeni a da smo mi večni. I uvek se pri rastanku javlja tuga: čak i ako druge situacije ljude ne razdvoje, smrt će sigurno.U čemu je smisao, možemo se upitati, kada postoji kraj? Koja je dublja svrha odnosa od produženja vrste, i ne gasimo li se i mi kada se jedan deo nas ugasi?

Ne reče li lepo Jovan Dučić da je ljubav jedina nesreća u koju čovek svojevoljno srlja? Ona, kaže Dučić, od najzdravijih i najmoćnijih ljudi pravi mučenike i manijake, čak prestupnike i zločince. Kako su samo završili Šekspirovi Romeo i Julija, Otelo i Dazdemona, Hasanaginica, Afrodita i Ares? Kolike je Rama imao muke da dođe do svoje Site? Molijer je svoje nesreće ispričao u svojim komedijama, a Puškin je izazvao svog protivnika na dvoboj i poginuo. Gete je u ljubavi mirno patio, dok je ljubomorni Bajron šamarao svoje ljubavnice i bacao ih niz stepenice. Da ne pominjemo Helenu, Menelaja i Parisa, odnosno Trojanski rat koji je počeo zbog ljubavi jedne žene.

Tako nas zvezde stavljaju na pozornicu života i šalju nam one ljude sa kojima se moramo sresti. U nekim situacijama to može biti dobro, ali u većini slučajeva to je neko prebijanje dugova iz prošlosti. Kada uporedimo dva horoskopa, možemo shvatiti u kakvom su odnosu te osobe bile u prošlom životu, kakvu međusobnu karmu nose, odnosno kakav će biti rezultat njihove veze. Zato je od izuzetne važnosti da osoba poznaje ne samo svoju prošlost, već i prošlost osobe sa kojom ulazi u odnos. U većini slučajeva odnosi dvoje ljudi se nastavljaju iz prošlih života. Neke osobe se čak prate iz života u život. Da li će odnos biti pozitivan ili negativan zavisi od uporednih aspekata njihovih planeta. One ne govore samo o tome šta će se tokom života dešavati, već i o tome kakav su odnos te osobe imale u prošlim inkarnacijama i zbog čega se sada ponovo sreću. Možda neko nešto treba da oduži, neko da dobije, mogu oboje uživati ili ispaštati u toj vezi. Obično ona osoba koja sada ispašta ima dug prema drugoj osobi, pa ga u ovom životu mora vratiti. Pri tom ne sme napraviti nov karmički dug, jer će se time tok karme nastaviti. Osobe moraju biti svesne svojih aktivnosti iz prošlosti i pokušati da oproste ono što su nekada jedna drugoj radile.

Tek kada ni na najdubljem nivou podsvesti ne bude postojala želja za osvetom ili mržnjom, osobe će poravnati svoje račune. Svakako, sve zavisi od nivoa svesti na kome se ljudi nalaze. Zato i jeste od izuzetne važnosti poučavati ljude kako zakoni prirode deluju, da bi mogli pomoći sami sebi i drugima. Dvoje ljudi se, istina, ne moraju sresti ponovo samo zbog nekog duga, već i zbog velike ljubavi koja je ostala i nakon fizičke smrti. Možda tada iz nekog razloga nisu mogli ostvariti svoju ljubav, pa se zbog međusobne astralne vezanosti ponovo sreću. Takve osobe se prepoznaju na prvi pogled i imaju osećaj da se znaju ceo život, iako su provele zajedno samo nekoliko sati. Zaboravljena bliskost se ponovo budi i nastavlja se upravo sa onog mesta gde je nekada prekinuta.

Sada ću izložiti pregled nekih aspekata u uporednim karmičkim horoskopima koji objažnjavaju zašto su se osobe srele, kakav će imati odnos, kao i to u kakvom su odnosu bili u prošlom životu. Ipak, pre nego što pređemo na neke bitne karmičke aspekte moramo znati da osoba ne može dobiti ništa više od onoga šta joj se u njenom natalnom horoskopu nudi, što je ustvari rezultat njene karme. Ako je osobi natalno izuzetno loše postavljen brak, ona i ne može sresti nekoga sa kime će imati dobar uporedni horoskop. Ipak, ovakve analize mogu dati razumevanje situacije, pa svakako treba izbegavati osobe koje svojim uporednim horoskopom aktiviraju naše najgore aspekte. Na primer, ako u našem horoskopu imamo konjunkciju Meseca i Marsa, nikako ne smemo biti sa osobom koja na tom mestu ima Saturna. Na žalost, ovakvih uporednih aspekata ima puno. Takve veze govore o valikim emotivnim dugovima iz prošlosti. Ukoliko su uključeni i čvorovi, situacija može biti izuzetno teška i smatra se da su takvi partneri bili neprijatelji u prošlom životu.

Kada govorimo o karmičkim aspektima u uporednoj astrologiji, konjunkcija je kao i natalnoj astrologiji najjači aspekt. Što je konjunkcija bliža to je veza jača, a u slučaju da je egzaktna, karmička vezanost je izuzetno jaka. Ovo ne mora značiti da je i dobra jer je pitanje koje su planete u konjunkciji. U slučaju egzaktne konjunkcije vidimo izuzetno jaku karmičku vezanost koja dolazi direktno iz prošlog života. Te osobe nastavljaju odnos, a opet, u zavisnosti od prirode konjunkcije, možemo videti kakav će odnos biti. Što je konjunkcija bliža, odnos je bio u u nekom skorijem životu, što je konjunkcija dalja, odnos je mogao biti u nekom daljem životu.

Isto važi i za druge aspekte. Što su bliži, odnosno orbisi manji, bilo da je u pitanju kvadrat, opozicija, trigon ili sekstil, odnosi su bili vremenski bliži i jači. No, u uporednoj astrologiji najjači pokazatelji jakih karmičkih veza su konjunkcije. Pokazatelji jakih karmičkih veza mogu biti i Mesečevi čvorovi. Kada se oni nađu u konjunkciji sa nekim planetama, to u svakom slučaju pokazuje onu vrstu odnosa kroz koju će prolaziti (severni čvor) odnosno onaj odnos kroz koji nekada prošli (južni čvor). Kada Mesec jedne osobe padne na Južni čvor druge osobe, izvesno je da su imale porodičan odnos, a osoba čiji je Mesec u pitanju mogla je biti majka onoj drugoj. U zavisnosti od aspekata i dispozitora, videćemo da li je odnos bio dobar ili loš.

Kada je u pitanju Sunce na Južnom čvoru druge osobe, ona prva joj je mogla biti otac, neki autoritet ili muž. U svakom slučaju neka bitna figura. Obično je ta osoba bila veoma važna i imala je jak uticaj na prošli život drugoga. U lošim aspektima je pokušavala da mu nametne svoju volju i autoritet na nasilan način, a ovaj to nije hteo da prihvati. Kada je Merkur u pitanju, obično je osoba sa Merkurom bila dete onoj osobi na čijem se Južnom čvoru Merkur nalazi. Mužda su bili i bliski prijatelji, zajedno učili, putovali, a ako je aspekt loš, znači da su imali izuzetno lošu komunikaciju. Možda se nikada nisu razumeli. U ovom životu su se sreli da bi razjasnili mnoge zabune kroz koje su prošli. U lošem aspektu sa Neptunom, ili ako se konjunkcija nalazi u Ribama, bile su prisutne laži, obmanjivanje, varanje, lažna pisma, skrivanje informacija i sl.

Venera na Južnom čvoru u uporednom horoskopu govori da su osobe bile u ljubavnom ili bračnom odnosu. Ovi ljudi se obično prepoznaju pri prvom susretu. Imaju osećaj da pripadaju jedno drugom i vrlo brzo ulaze u vezu, a nakon toga i u brak. Pokazatelj za bračni odnos je takođe Venera na Severnom Mesečevom čvoru. Ovakve osobe se sreću da bi ušle u brak. Da li će to biti sreća u odnosu, zavisi od aspekata, a naročito od dispozitora. Ukoliko je on dobro postavljen, osobe će uživati kroz brak, a ukoliko je pozicija dispozitora loša, vidimo karmičko ispaštanje, koje je rezultat prošlih aktivnosti.

Mars jedne osobe na Južnom čvoru druge govori da su nekada bile veliki neprijatelji i da su jedna drugu povređivale. Ovo se naročito odnosi na vlasnika Marsa, jer je on primarni nosilac nasilja. U lošim aspektima osoba sa Južnim čvorom je mogla biti i ubijena, naročito ako to pada u neku od kritičnih kuća, ili ako Mars druge osobe vlada ili se nalazi u kritičnoj kući. Ove kuće brojimo od ascendenta i od 12. polja. U boljim aspektima vidimo osobe koje su zajedno bile u ratu, borile se ili imale zajedničke veze sa nekim nasiljem. I ovo je vrlo loša pozicija i često se osoba neprijatno oseća kada je vlasnik Marsa u njenoj blizini.

Sa aspektima Jupitera situacija obično nije problematična. Vlasnik Jupitera je nekada ovu osobu podučavao i dao joj je veliko znanje. Ako je aspekt loš, naročito sa Neptunom, vidimo neko dugovanje po pitanju novca. Verovatno je došlo do neke prevare ili malverzacije.

Saturn na Južnom čvoru je znak teške karme koja se ispoljila u prošlosti. Osoba je bila mučena, zlostavljana, maltretirana i šikanirana. Otud se nesvesno vuku fobije i strahovi. Kad je vlasnik Saturna u blizini, osoba se oseća neprijatno i uvek je u nekom grču. Ne može se opustiti i biti spontana. Vlasnik Saturna je ovu osobu mogao dovesti u izuzetno velike životne probleme. Možda je bio odgovoran za neku tragediju koju je osoba preživela ili za neku drugu teško proživljenu situaciju. Ukoliko to padne u 12. kuću, shvatamo da je taj odnos bio aktivan u prošlom životu. Ukoliko je to, na primer, u znaku Škorpije, vidimo da je reč o nekom velikom stradanju.

Saturn na Severnom čvoru je takođe loš znak. On je vrlo težak aspekt, a vlasnik Saturna se želi osobi osvetiti. On će partnera sputavati, mučiti i sve ostalo kako bi onemogućio njegov napredak. Jedino izuzetno dobri aspekti, kao i položaj dispozitora, izvlače situaciju, ali je ovo uglavnom težak dug prema vlasniku Saturna. Sa Neptunom, Uranom i Plutonom situacija je manje-više dramatična, a pošto su ove planete izuzetno spore, više govore o uslovima iz kojih su ove osobe zajednički došle. To ponekad ukazuje i na kolektivnu karmu, odnosno na situacije u kojima se našla velika grupa ljudi da bi prošla kroz neku karmičku kaznu. Aspekti sa ličnim planetama su mnogo bitniji. Ipak, ni ove ne smemo zanemariti, jer treba pogledati čime ove planete vladaju i tek tada doneti konačni zaključak.

Sa Uranom možemo videti revolucije kroz koje su osobe nekada prolazile zajedno, a u njima možda i stradale. Aspekti sa Neptunom mogu govoriti i nekoj zajedničkoj prevari ili isposničkom životu u prošlosti. Možda je vlasnik Neptuna lagao i obmanjivao drugu osobu, možda ju je izdao ili je otrovao.

Pluton se dugo zadržava na jednom mestu pa se njegove konjunkcije sa Južnim čvorom nalaze kod velikog broja ljudi. Treba pogledati čime on vlada, ali uglavnom govori o linčovanju, stradanju, ubistvu, crnoj magiji i sličnim stvarima. Osoba sa Južnim čvorom je doživljava kao zlu kob i beži od nje jer oseća da joj od nje preti opasnost. Ako se nađe na Severnom čvoru, situacija može biti izuzetno opasna, naročito ako je sve to u kvadratu s Marsom. Ukoliko se ovo nalazi u 8. polju, vlasniku Severnog čvora preti opasnost po život. Ako ne od te osobe lično, onda vas ona nesvesno uvodi u opasnu situaciju. To je primer kada neko puca na nekoga, pa ubije i onu "nevinu" osobu koja je bila s njime. Ovaj aspekt sam viđao u horoskopima devojaka nekih kriminalaca ili njihovih prijatelja koji su bili slučajno ubijeni u obračunu, jer su bili u njihovom prisustvu.

SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 29
Datum upisa : 07.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: KARMICKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA

Počalji  Nea taj Sub Jan 24, 2009 12:22 am

SANDRA, ti obavljas pravi merkurovsko-jupiterski posao ovim odlicnim tekstovima iz astro knjiga! Smile

Interesantna stvar: vec pet mjeseci stanujem kod nekoga kraj koga se bas ne osjecam najbolje - i onda vidim ovdje u tvom tekstu da osoba sa Saturnom na nasem sjevernom cvoru izaziva takav osjecaj...
Ovaj ima Saturna na 11 ribe a ja sjeverni cvor na 21 ribe - razlika je 10 stupnjeva, ali ja se ipak osjecam nelagodno u njegovoj blizini ... I ne samo to, nego je njemu Mars na 11 djevice, a meni juzni cvor na 21 djevice, dakle opet razlika 10 stupnjeva, ali je ipak neprestano prisutna neka napetost koju rijeci ne mogu ublaziti .... jer ih uopce nema ! (inace ja takve napetosti ublazavam pricanjem..)

Dakle, to bi mogao biti nekakav karmicki susret, kojega nam je najvjerojatnije donio Saturn u Djevici. Gore pise da se vlasnik Saturna hoce nesto osvetiti vlasniku cvora, ali ovaj nas odnos je krajnje korektan - to je zaista rijec koja ga najbolje opisuje. Osjeca se uzajamno postovanje, kao dva neprijatelja koja se postuju ali ne mogu biti u bliskim odnosima jer nemaju zajednickih tema i o svemu imaju dijametralno suprotna misljenja te su dva potpuno razlicita svijeta. Da li takav korektan odnos moze na neki nacin biti "poravnavanje karme"?
Nadam se da da.

Tako, sada vracam ovaj dug, a da ne sjedim skrstenih ruku potrazit cu osobu koja ima VENERU na mom juznom ili sjevernom cvoru - to ce prema ovom tekstu biti moj muz iz nekog od proslih zivota, i tako cu nastojati izbalansirati sto vise karme u ovom bijednom zivotu. Jupiiiiiiii !!!! Razz
Jer nedavno sam bila udana za moju majku iz proslog zivota Very Happy - vjerojatno smo dugovale nesto jedna drugoj, tko zna sta - a od pocetka sam osjecala da nesto "ne stima" !! Kao u onoj sceni iz BACK TO THE FUTURE kada je glavni junak isao u proslost i nasao se sa svojom majkom koja je tada bila mlada djevojka pa su se ljubili u autu, ali im je cijelo vrijeme nesto "bilo cudno" (s tim da je on znao sto) !! Smile
Sada je jasnije i zasto djece nismo imali ... ali sam zato primila mnogo paznje, ohrabrenja i prave (majcinske) skrbi, i to me promijenilo i ojacalo flower

Nea

Broj poruka : 80
Godina : 47
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jan 24, 2009 9:16 pm

Zanimljiv tekst, ali mi je nekako suvise pojednostavljen, jer svaka planeta ima vise od jednog znacenja, tako da Mars ne prestavlja samo nasilje, vec i strast, pa bi to mogao biti i ljubavnik,mozda i brat, a ne osoba koja ce povrediti,mozda neko ko je zudeo yza njom, ili se borio za nju, pogotovo ako je u petoj kuci, pa recimo u trigonu sa Mesecom, kao sto Saturn moze predstaviti osobu koja je bila autoritet, ucitelj, odgovorna osoba, mozda neki savetnik, a ne nekoneko ko muci tu osobu. Mad
toliko je varijanti s obzirom na znak, kucu, signifikatora.Ko je ta osoba koja predstavlja lekara koji je spasao zivot, da li je to osoba Saturnovskog tipa. Ja sam naisla u literaturi na najbolje savete mozete dobiti od osoobe ciji je Saturn u konjukciji sa vasim Severnim mesecevim cvorom i to mi se cini logicnim, a po toj logici ,Saturn u konjukciji sa juznim cvorom bi mogla biti osoba koja je bila u nekoj od inkarnacija savetnik te osobe itd.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  David taj Sub Jan 24, 2009 10:00 pm

Astrotanja ::Zanimljiv tekst, ali mi je nekako suvise pojednostavljen, jer svaka planeta ima vise od jednog znacenja, tako da Mars ne prestavlja samo nasilje, vec i strast, pa bi to mogao biti i ljubavnik,mozda i brat, a ne osoba koja ce povrediti,mozda neko ko je zudeo yza njom, ili se borio za nju, pogotovo ako je u petoj kuci, pa recimo u trigonu sa Mesecom, kao sto Saturn moze predstaviti osobu koja je bila autoritet, ucitelj, odgovorna osoba, mozda neki savetnik, a ne nekoneko ko muci tu osobu. Mad
toliko je varijanti s obzirom na znak, kucu, signifikatora.Ko je ta osoba koja predstavlja lekara koji je spasao zivot, da li je to osoba Saturnovskog tipa. Ja sam naisla u literaturi na najbolje savete mozete dobiti od osoobe ciji je Saturn u konjukciji sa vasim Severnim mesecevim cvorom i to mi se cini logicnim, a po toj logici ,Saturn u konjukciji sa juznim cvorom bi mogla biti osoba koja je bila u nekoj od inkarnacija savetnik te osobe itd.

Poznajem osobu koja ima Južni čvor na mom Saturnu. Kaže da ima običaj da se oseća napeto u mom prisustvu i isto tako kaže da me u ovom životu doživljava kao savetnika i učitelja. Smile

David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jan 24, 2009 10:06 pm

Ako smem da pitam u kakvom ste odnosu, prijatelji ili, jer sam vidala u horoskopu bracnih partera i tu bey obyira sta se dogodi, Davide, one ostaju zajedno, donosi trajni odnos. Wink

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Nea taj Sub Jan 24, 2009 10:17 pm

Sto znace neciji MJESEC i IC na sjevernom cvoru?

A sto kada je neciji ASCENDENT na juznom ili sjevernom cvoru (moj brat ima juzni cvor na mom asc) ?!?

Nea

Broj poruka : 80
Godina : 47
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  David taj Sub Jan 24, 2009 10:40 pm

Astrotanja ::Ako smem da pitam u kakvom ste odnosu, prijatelji ili, jer sam vidala u horoskopu bracnih partera i tu bey obyira sta se dogodi, Davide, one ostaju zajedno, donosi trajni odnos. Wink

Prijatelji. Very Happy Pa sad jeste da se ja osećam kao Turčin i da imam Veneru u 1. polju... Laughing

David

Broj poruka : 38
Datum upisa : 06.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Jan 24, 2009 10:41 pm

Koliki može da bude orbis između planeta i čvorova?

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Jan 24, 2009 11:04 pm

Nea, osoba koja je ima Mesec u konjukciji sa Severnim cvorom i Ic. ce se sa puno zastitnicki, ili majcinski, ili pkroviteljski ponasati prema toj osobi i moguce je da promeni njen uslove zivota, ili da utice na porodicni zivot te osobe, One u ovoj inkarnaciji grade vezu.
Tvoj brat i ti ste u karmickoj vezi i on te je dozvao da se rodis u porodici u kojoj si rodena, zbog nekog karmickog duga.

Carobnice, [to manj orbis to je jaca veza, ja ne uzimam vise od 3, je cvorovi nisu planete.

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sub Jan 24, 2009 11:15 pm

Astrotanja ::Carobnice, [to manj orbis to je jaca veza, ja ne uzimam vise od 3, je cvorovi nisu planete.

HVALA Very Happy

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  galaksija taj Čet Jan 07, 2010 6:35 pm

Bas su me zaintrigirali tekstovi na ovoj temi iako se nisam puno bavila karmickom astrologijom.Moja sestra ima severni mesecev cvor na mom mesecu.A moj bivsi momak ima ju flower zni mesecev cvor na mom saturnu.I sad tumacim sta i kako.......

galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mina taj Uto Jan 12, 2010 2:42 am

Ne znam koliko je tacno ovo oko karmicke astrologije ali njegov Saturn je konjukcija moj JMC znam da mi je donekle tesko izaci sa njim na kraj.
mene buni sto je njegov SMC konjukcija moj JMC i konjukcija moj ASC i retro Merkur koji je ujedno vladar mog 7. polja.

tako da imamo njegov saturn konjukcija moj JMC, pa njegov SMC konjukcija moj JMC, pa njegov SMC konjukcija moj merkur retro, pa njegov SMC konjukcija moj Ascendent...

je li to karma ili nije?
Pitam jer covek raskida samnom svako malo....
pa rekoh jel on svestan svoje nesvesti Very Happy

moj natal
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=11&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

njegov natal
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=11&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Feb 04, 2010 4:14 pm

Tanja, ako imate vremena, nešto bih pitala...

Meni je jedna osoba rekla da imam jaku karmu, povezanu sa mojim 7 p. jer imam SA u raku, gde je u padu, i to retrogradnog, i imam JMČ takođe u 7 p. a dispozitor SA je moj MO u 12 p. u škorpiji, što je opet karmičko polje.

Ta ista osoba ima na mom JMČ svoj MO0ASC, i to u mom 7 p. a samo 4* od toga je dakle moj retro SA, pa me zanima, šta bi to moglo da znači?

Još jedna stvar je, da je njegov SMČ egzaktno na mom ASC0NE, a JMČ na mom DC i tako zatvara mog Zmaja u natalu...

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Feb 05, 2010 12:17 am

alea ::Tanja, ako imate vremena, nešto bih pitala...

Meni je jedna osoba rekla da imam jaku karmu, povezanu sa mojim 7 p. jer imam SA u raku, gde je u padu, i to retrogradnog, i imam JMČ takođe u 7 p. a dispozitor SA je moj MO u 12 p. u škorpiji, što je opet karmičko polje.

Ta ista osoba ima na mom JMČ svoj MO0ASC, i to u mom 7 p. a samo 4* od toga je dakle moj retro SA, pa me zanima, šta bi to moglo da znači?

Još jedna stvar je, da je njegov SMČ egzaktno na mom ASC0NE, a JMČ na mom DC i tako zatvara mog Zmaja u natalu...
DA si jako povezana sa tom osobom, kroz secanja i sada osecanja, definitivno jeste..da li ce te to pratiti kroz ceo ovaj zivot ili treba nesto preduzeti, i pitanje u vezi sa cim i na koji nacin, jer mozda upavo necinjenje je nacin da se oslobodis toga u ovom zivotu..uzdam se u Astrotanju da ce ti pomoci da shvatis, jer sve su to nijanse u pitanju gde neko uvek bolje vidi od nas samih.. pa mozda i ja dodjem do zakljucka zasto sam dosla da zivim ovde gde upoznam nekog ciji je SMC 10*27` na mom IC10*27` u RAku. Sto znaci da je JMC na mom MC.. Suspect I zasto je moj post ovako ispao nemam pojma, sorry Alea! Mad

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pet Feb 05, 2010 10:49 am

Ma Mila, post je extra! Nego, i meni je palo nešto slično na pamet. Ja tu osobu ne poznajem, pričali smo,ali se nismo videli nikada. Nije to ni važno, nego taj neki osećaj duhovnog učitelja, ne znam kako to da objasnim, intelektualna fascinacija...još je njegov SA u ekgaktnom ali najegzaktnijem mogućem trigonu sa mojim ME, vladarem 7 p. SA je njemu u 1 p. u raku, a inače mu je suvladar 7 p. (jer mu je DC na 29* strelca) a vladar mu je JU0VE u ribama, SA mu je kao ovaj moj u 7 p. a i moj SA120SO njegovo...da ne pričam moja VE0MA njegov i tako...Smile ali me najviše taj SA i čvorovi kopkaju...
I tvoja povezanost SMČ i IC je sudbinska priča, neko ko ti je pokrenuo najdublje emocije...

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Feb 18, 2010 11:56 pm

SANDRA ::KARMIČKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA
Iz knjige "Beskrajno putovanje duše- karmička astrologija"

Ukoliko su uključeni i čvorovi, situacija može biti izuzetno teška i smatra se da su takvi partneri bili neprijatelji u prošlom životu.

Kada govorimo o karmičkim aspektima u uporednoj astrologiji, konjunkcija je kao i natalnoj astrologiji najjači aspekt. Što je konjunkcija bliža to je veza jača, a u slučaju da je egzaktna, karmička vezanost je izuzetno jaka.

Pokazatelj za bračni odnos je takođe Venera na Severnom Mesečevom čvoru. Ovakve osobe se sreću da bi ušle u brak. Da li će to biti sreća u odnosu, zavisi od aspekata, a naročito od dispozitora. Ukoliko je on dobro postavljen, osobe će uživati kroz brak, a ukoliko je pozicija dispozitora loša, vidimo karmičko ispaštanje, koje je rezultat prošlih aktivnosti.

Povodom ovog aspekta - da li je i orbis 10` vazeci? SMC 26`Raka i Ve 6`Lava?
Ima tu jos konjukcija: recimo So 26`Lava i Ma 3`Device(+njegov Mo 5`Device);
Sa 18`Vage i Me 18`Vage;
(njegov Ma 9`Skoropije)Ju 4`Skorpije i So 4`Skorpije; (moj Mo 1`Skorpije)
Njegov SMC 12`Raka moj IC 10`Raka

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Chudan horoskop

Počalji  Gost taj Pet Feb 26, 2010 8:53 pm

Imam ja jedno pitanje vezano za karmu. A pritom ne znam na sta je ta osoba mislila i konkretno na koju planetu, koji aspekt (mozda konjukcija Sa i Me), a sledece:
Odnosi se na moju majku, kao deo mog natala, a osoba me je pitala za operaciju majke zato sto je karmicki pretstavljeno da je u proslom zivotu ona kao osoba iz mog zivota, sta god da mi je bila, umrla vrlo mlada prilikom neke operacije,a za cudan natal to sto je sve fokusirano oko Vage.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Čet Mar 18, 2010 1:47 am

Kad god sam dala podatke neke muske osobe (koja me samo zanima, ili sa kojom sam u vezi) jednoj zeni sto mi je nekada tumacila horoskop ( ne bas celi horoskop, ja ne zelim bas sve da znam), rekla bi mi-pa ovo je karmicka veza...mene izgleda bas hoce te karmicke veze...samo ne razumem zasto..mozda zato sto mi 12. polje pocinje u Vagi, a krcato je..nemam pojma

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

A da li je i ovo karmicka veza?

Počalji  Gost taj Čet Mar 18, 2010 2:04 am

On ima Severni Mesecev cvor na mom IC? U Raku..medjutim, njegova Venera je 8` od mog Severnog Mesecevog cvora ali jer to separacioni aspekt posto je moj SMC u Raku a Venera u Lavu Question
Posto znam da se medju cvorovima ne gleda vise od 2-3`, a ova situacija? Prepoznajem se ja...negde u opisu te konjukcije, mada ona kaze i:
VENERA-SEVERNI MESECEV CVOR = KARMICKO-SUDBINSKI SUSRET NA LJUBAVNOM PLANU!
VENERA-0-SEVERNI MESECEV CVOR

Veza koja moze doneti uzivanje, drustvene kontakte, novac, ljubav, partnerstvo i brak - ako bude bila u pravo vreme na pravom mestu. Partner moze biti neki autoritet ili stvoriti povoljnu okolnost. Ovo je kontakt dobre karme stecene velikodusnoscu i prijateljskim stavovima u proslosti. Negativna strana daje lakomislenost, strasno zadovoljstvu i tracenje vremena na beskorisnosti. Pa se kaze: ZA SRECU SE TREBA IPAK POMUCITI.

pazi sad "na pravom mestu i u pravo vreme" ko da postoji nesto drugo.. Suspect

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Black-Woman taj Pet Apr 23, 2010 11:18 am

Moj mesec konjukcija njegov Južni čvor u njegovoj 4. kući u strelcu.
Vladar mog ascedenta Merkur konjukcija njegov Severni čvor u 10. kući, plus Ascedent konjukcija njegov severni čvor.
Vladar mog severnog čvora Mesec konjukcija vladar njegovog južnog čvora Jupiter u njegovoj 4. kući.
Moj južni čvor u jarcu u njegovoj 5. kući.
Njegovo sunce trigon moj južni čvor.
Njegov severni čvor trigon moj saturn i pluton u vagi.
Moj neptun konjukcija njegov južni čvor.
Šta mislite o ovome Question

Black-Woman

Broj poruka : 23
Godina : 34
Локација : Beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ja cu samo postaviti jedan predivan tekst koji je napisala jedna osoba na nekom drugom forumu koji vise ne postoji a ja sam njen tekst sacuvala i iskopirala..

Počalji  zelena dolina taj Uto Apr 27, 2010 10:41 am

"Ne znam da li ste primetili, ali svi kada žele da se osete posebno, kao kanal presvetle božanske volje i mudrosti, istaknu da su imali neku fatalnu, karmičku, bolnu i neprežaljenu ljubav, uz sve smajliće . Ma sve je prštalo od magije, čarolije, magnetizma, strasti i šta-ti-ja-znam-čega. (Da ste u stanju objektivno da sagledate situaciju, razumeli biste da nema razloga da se prekine savršena veza, što će reći da ste subjektivni, i da ona nije bila savršena). I tako, zaboga, za sve je to kriv zli Saturn što nas je ohladio . Idemo redom:

- Recimo da imate u natalu Sa180Ve. Ispade da na primer svi u vašem odeljenju u srednjoj školi koji su rođeni koji mesec pre ili kasnije (zavisi od hoda Saturna, da li je baš tad bio retro) imaju karmičku vezu sa vama i svi vas oni povređuju (ili vi njih). Nešto baš ne pije vodu, a?

- Logično je da aspekt može da označava mogućnost trajne i stabilne veze AKO su pojedinci zreli. Saturn ne podnosi prenemaganje zaljubljene Venere. Njega može da otopi samo ljubav, a ne zaljubljenost (ono što gotovo svi mešaju) i potpaljivanje ega (''oh, on se pali na mene, misli da sam zgodna, osećajna, on me želi, jao, ja sam taaaako srećna''). Saturn je dubina, a Venera je, istini za volju, površnost. Neko je baš to lepo opisao ovde - kako Saturn hoće da je preobrati u Mesec, jer Mesec zna istinski da voli (Venera je, nasuprot tome, uživanje, dakle trivijalnost i egoizam).
- Generalno, kad se nađe Sa u vezi sa Ve (bilo u sinastriji, bilo u natalu), znači da je osoba sklona infantilnom ponašanju u ljubavi (ili ga pak prezire, opet zavisi od toga ko je od njih jači) i da treba da nauči nešto iz te veze ili partnerskih odnosa uopšte. Logično, ako je aspekt prisutan u sinastriji, onda oboje treba da uče da vole, a ne da se zaljubljuju i ''imaju leptiriće i slične džidža-bidže u stomaku'' (lepši naziv za obične hormone, što će reći - nagon i površnost).

- Za kraj, nema baš veze s astrologijom, ali ima veze s planetama ispod horizonta. Ljubav ne treba da boli, čak i ako imate vezu Sa-Ve u natalu. To su takođe infantilne predstave - jer ti ljudi nisu sposobni da osete dubinu emocije, već imaju utisak da osećaju samo kad im se nešto dešava, i kad pate, ah! Što je, naravno, iluzija. To nisu osećanja, već nagoni. Svi kukaju kako danas nema ljubavi. Ali, ako svi kukaju, zašto onda sami ne počnu da vole, otkud toliko kvazi-ljubavi? Saturn mrzi licemerje, i okrutno ga kažnjava, s razlogom.

- Što se apsurdne ideje o ''karmičkoj ljubavi'' tiče, većina pojedinaca nije ni sposobna za ikakvu duhovnost, ali kad se pomenu nesrećne i karmičke ljubavi, svako nekako nađe primer u sopstvenom iskustvu . Ego. Saturn predstavlja karmu po tome što vas kažnjava za ono što ste u ovom životu, sada (vreme, materija, aktualnost - Saturn) uradili. Da li ima logike da vas kažnjava za nešto loše što ste učinili nekome u prošlom životu, kad ćete opet oboje biti kažnjeni i onda se priča nastavlja u nedogled? Znači, glupost izmišljena za hranjenje ega.

- Mislim, u redu, svi tako radimo ponekad, ali bre kad neprestano umišljamo ovakve stvari, to je patologija (pa makar i nemali Saturna u natalu )."

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Uto Apr 27, 2010 10:46 am

Ovaj tekst sam čitala nedavno i tako mi je bilo žao što ga nisam sačuvala.
Fenomenalan je, tako istinit i ogoljen do suštine.

Divno od tebe što si ga sačuvala i podelila sa nama. sunny sunny

venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ovaj post sam postavila danas a nekom greskom je stavljen na pocetak..

Počalji  zelena dolina taj Uto Apr 27, 2010 10:48 am

zelena dolina ::"Ne znam da li ste primetili, ali svi kada žele da se osete posebno, kao kanal presvetle božanske volje i mudrosti, istaknu da su imali neku fatalnu, karmičku, bolnu i neprežaljenu ljubav, uz sve smajliće . Ma sve je prštalo od magije, čarolije, magnetizma, strasti i šta-ti-ja-znam-čega. (Da ste u stanju objektivno da sagledate situaciju, razumeli biste da nema razloga da se prekine savršena veza, što će reći da ste subjektivni, i da ona nije bila savršena). I tako, zaboga, za sve je to kriv zli Saturn što nas je ohladio . Idemo redom:

- Recimo da imate u natalu Sa180Ve. Ispade da na primer svi u vašem odeljenju u srednjoj školi koji su rođeni koji mesec pre ili kasnije (zavisi od hoda Saturna, da li je baš tad bio retro) imaju karmičku vezu sa vama i svi vas oni povređuju (ili vi njih). Nešto baš ne pije vodu, a?

- Logično je da aspekt može da označava mogućnost trajne i stabilne veze AKO su pojedinci zreli. Saturn ne podnosi prenemaganje zaljubljene Venere. Njega može da otopi samo ljubav, a ne zaljubljenost (ono što gotovo svi mešaju) i potpaljivanje ega (''oh, on se pali na mene, misli da sam zgodna, osećajna, on me želi, jao, ja sam taaaako srećna''). Saturn je dubina, a Venera je, istini za volju, površnost. Neko je baš to lepo opisao ovde - kako Saturn hoće da je preobrati u Mesec, jer Mesec zna istinski da voli (Venera je, nasuprot tome, uživanje, dakle trivijalnost i egoizam).
- Generalno, kad se nađe Sa u vezi sa Ve (bilo u sinastriji, bilo u natalu), znači da je osoba sklona infantilnom ponašanju u ljubavi (ili ga pak prezire, opet zavisi od toga ko je od njih jači) i da treba da nauči nešto iz te veze ili partnerskih odnosa uopšte. Logično, ako je aspekt prisutan u sinastriji, onda oboje treba da uče da vole, a ne da se zaljubljuju i ''imaju leptiriće i slične džidža-bidže u stomaku'' (lepši naziv za obične hormone, što će reći - nagon i površnost).

- Za kraj, nema baš veze s astrologijom, ali ima veze s planetama ispod horizonta. Ljubav ne treba da boli, čak i ako imate vezu Sa-Ve u natalu. To su takođe infantilne predstave - jer ti ljudi nisu sposobni da osete dubinu emocije, već imaju utisak da osećaju samo kad im se nešto dešava, i kad pate, ah! Što je, naravno, iluzija. To nisu osećanja, već nagoni. Svi kukaju kako danas nema ljubavi. Ali, ako svi kukaju, zašto onda sami ne počnu da vole, otkud toliko kvazi-ljubavi? Saturn mrzi licemerje, i okrutno ga kažnjava, s razlogom.

- Što se apsurdne ideje o ''karmičkoj ljubavi'' tiče, većina pojedinaca nije ni sposobna za ikakvu duhovnost, ali kad se pomenu nesrećne i karmičke ljubavi, svako nekako nađe primer u sopstvenom iskustvu . Ego. Saturn predstavlja karmu po tome što vas kažnjava za ono što ste u ovom životu, sada (vreme, materija, aktualnost - Saturn) uradili. Da li ima logike da vas kažnjava za nešto loše što ste učinili nekome u prošlom životu, kad ćete opet oboje biti kažnjeni i onda se priča nastavlja u nedogled? Znači, glupost izmišljena za hranjenje ega.

- Mislim, u redu, svi tako radimo ponekad, ali bre kad neprestano umišljamo ovakve stvari, to je patologija (pa makar i nemali Saturna u natalu )."

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Čet Apr 29, 2010 12:39 am

Moze li se reci da je moja veza karmicka?

Moj Sa u Vagi je u konjukciji sa njegovom Ve u Vagi, njegov Sa je u trigonu sa mojom Ve..Moj Mars u Vagi je u konjukciji sa njegovim SMC iz 7. polja (SMC u vagi)..Moj Uran u sekstilu sa njegovim SMC..Moj SMC je jedini neaspektovan u nasoj sinastriji..

Sta mislite?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slavicabecej taj Čet Maj 20, 2010 12:18 am

cao
ja sam 1+5=6
on je 8+4=3
a to je znaci 999 po numerologiji.
ako mozete da mi kazete nesto o tom spoju?posto su mi rekli da je to jak karmicki spoj
i da mi neko objasni ko se razume u analizu karmicke astrologije.Ako trebaju neki drugi podaci napisacu!hvala unapred

slavicabecej

Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 1:46 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics