KARMICKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: KARMICKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA

Počalji  Gost taj Čet Feb 18, 2010 9:56 pm

SANDRA ::KARMIČKA ANALIZA UPOREDNIH HOROSKOPA
Iz knjige "Beskrajno putovanje duše- karmička astrologija"

Ukoliko su uključeni i čvorovi, situacija može biti izuzetno teška i smatra se da su takvi partneri bili neprijatelji u prošlom životu.

Kada govorimo o karmičkim aspektima u uporednoj astrologiji, konjunkcija je kao i natalnoj astrologiji najjači aspekt. Što je konjunkcija bliža to je veza jača, a u slučaju da je egzaktna, karmička vezanost je izuzetno jaka.

Pokazatelj za bračni odnos je takođe Venera na Severnom Mesečevom čvoru. Ovakve osobe se sreću da bi ušle u brak. Da li će to biti sreća u odnosu, zavisi od aspekata, a naročito od dispozitora. Ukoliko je on dobro postavljen, osobe će uživati kroz brak, a ukoliko je pozicija dispozitora loša, vidimo karmičko ispaštanje, koje je rezultat prošlih aktivnosti.

Povodom ovog aspekta - da li je i orbis 10` vazeci? SMC 26`Raka i Ve 6`Lava?
Ima tu jos konjukcija: recimo So 26`Lava i Ma 3`Device(+njegov Mo 5`Device);
Sa 18`Vage i Me 18`Vage;
(njegov Ma 9`Skoropije)Ju 4`Skorpije i So 4`Skorpije; (moj Mo 1`Skorpije)
Njegov SMC 12`Raka moj IC 10`Raka

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Chudan horoskop

Počalji  Gost taj Pet Feb 26, 2010 6:53 pm

Imam ja jedno pitanje vezano za karmu. A pritom ne znam na sta je ta osoba mislila i konkretno na koju planetu, koji aspekt (mozda konjukcija Sa i Me), a sledece:
Odnosi se na moju majku, kao deo mog natala, a osoba me je pitala za operaciju majke zato sto je karmicki pretstavljeno da je u proslom zivotu ona kao osoba iz mog zivota, sta god da mi je bila, umrla vrlo mlada prilikom neke operacije,a za cudan natal to sto je sve fokusirano oko Vage.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Mar 17, 2010 11:47 pm

Kad god sam dala podatke neke muske osobe (koja me samo zanima, ili sa kojom sam u vezi) jednoj zeni sto mi je nekada tumacila horoskop ( ne bas celi horoskop, ja ne zelim bas sve da znam), rekla bi mi-pa ovo je karmicka veza...mene izgleda bas hoce te karmicke veze...samo ne razumem zasto..mozda zato sto mi 12. polje pocinje u Vagi, a krcato je..nemam pojma

jassna

Broj poruka: 187
Datum upisa: 15.12.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

A da li je i ovo karmicka veza?

Počalji  Gost taj Čet Mar 18, 2010 12:04 am

On ima Severni Mesecev cvor na mom IC? U Raku..medjutim, njegova Venera je 8` od mog Severnog Mesecevog cvora ali jer to separacioni aspekt posto je moj SMC u Raku a Venera u Lavu Question
Posto znam da se medju cvorovima ne gleda vise od 2-3`, a ova situacija? Prepoznajem se ja...negde u opisu te konjukcije, mada ona kaze i:
VENERA-SEVERNI MESECEV CVOR = KARMICKO-SUDBINSKI SUSRET NA LJUBAVNOM PLANU!
VENERA-0-SEVERNI MESECEV CVOR

Veza koja moze doneti uzivanje, drustvene kontakte, novac, ljubav, partnerstvo i brak - ako bude bila u pravo vreme na pravom mestu. Partner moze biti neki autoritet ili stvoriti povoljnu okolnost. Ovo je kontakt dobre karme stecene velikodusnoscu i prijateljskim stavovima u proslosti. Negativna strana daje lakomislenost, strasno zadovoljstvu i tracenje vremena na beskorisnosti. Pa se kaze: ZA SRECU SE TREBA IPAK POMUCITI.

pazi sad "na pravom mestu i u pravo vreme" ko da postoji nesto drugo.. Suspect

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Black-Woman taj Pet Apr 23, 2010 9:18 am

Moj mesec konjukcija njegov Južni čvor u njegovoj 4. kući u strelcu.
Vladar mog ascedenta Merkur konjukcija njegov Severni čvor u 10. kući, plus Ascedent konjukcija njegov severni čvor.
Vladar mog severnog čvora Mesec konjukcija vladar njegovog južnog čvora Jupiter u njegovoj 4. kući.
Moj južni čvor u jarcu u njegovoj 5. kući.
Njegovo sunce trigon moj južni čvor.
Njegov severni čvor trigon moj saturn i pluton u vagi.
Moj neptun konjukcija njegov južni čvor.
Šta mislite o ovome Question

Black-Woman

Broj poruka: 23
Godina: 32
Локација: Beograd
Datum upisa: 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ja cu samo postaviti jedan predivan tekst koji je napisala jedna osoba na nekom drugom forumu koji vise ne postoji a ja sam njen tekst sacuvala i iskopirala..

Počalji  zelena dolina taj Uto Apr 27, 2010 8:41 am

"Ne znam da li ste primetili, ali svi kada žele da se osete posebno, kao kanal presvetle božanske volje i mudrosti, istaknu da su imali neku fatalnu, karmičku, bolnu i neprežaljenu ljubav, uz sve smajliće . Ma sve je prštalo od magije, čarolije, magnetizma, strasti i šta-ti-ja-znam-čega. (Da ste u stanju objektivno da sagledate situaciju, razumeli biste da nema razloga da se prekine savršena veza, što će reći da ste subjektivni, i da ona nije bila savršena). I tako, zaboga, za sve je to kriv zli Saturn što nas je ohladio . Idemo redom:

- Recimo da imate u natalu Sa180Ve. Ispade da na primer svi u vašem odeljenju u srednjoj školi koji su rođeni koji mesec pre ili kasnije (zavisi od hoda Saturna, da li je baš tad bio retro) imaju karmičku vezu sa vama i svi vas oni povređuju (ili vi njih). Nešto baš ne pije vodu, a?

- Logično je da aspekt može da označava mogućnost trajne i stabilne veze AKO su pojedinci zreli. Saturn ne podnosi prenemaganje zaljubljene Venere. Njega može da otopi samo ljubav, a ne zaljubljenost (ono što gotovo svi mešaju) i potpaljivanje ega (''oh, on se pali na mene, misli da sam zgodna, osećajna, on me želi, jao, ja sam taaaako srećna''). Saturn je dubina, a Venera je, istini za volju, površnost. Neko je baš to lepo opisao ovde - kako Saturn hoće da je preobrati u Mesec, jer Mesec zna istinski da voli (Venera je, nasuprot tome, uživanje, dakle trivijalnost i egoizam).
- Generalno, kad se nađe Sa u vezi sa Ve (bilo u sinastriji, bilo u natalu), znači da je osoba sklona infantilnom ponašanju u ljubavi (ili ga pak prezire, opet zavisi od toga ko je od njih jači) i da treba da nauči nešto iz te veze ili partnerskih odnosa uopšte. Logično, ako je aspekt prisutan u sinastriji, onda oboje treba da uče da vole, a ne da se zaljubljuju i ''imaju leptiriće i slične džidža-bidže u stomaku'' (lepši naziv za obične hormone, što će reći - nagon i površnost).

- Za kraj, nema baš veze s astrologijom, ali ima veze s planetama ispod horizonta. Ljubav ne treba da boli, čak i ako imate vezu Sa-Ve u natalu. To su takođe infantilne predstave - jer ti ljudi nisu sposobni da osete dubinu emocije, već imaju utisak da osećaju samo kad im se nešto dešava, i kad pate, ah! Što je, naravno, iluzija. To nisu osećanja, već nagoni. Svi kukaju kako danas nema ljubavi. Ali, ako svi kukaju, zašto onda sami ne počnu da vole, otkud toliko kvazi-ljubavi? Saturn mrzi licemerje, i okrutno ga kažnjava, s razlogom.

- Što se apsurdne ideje o ''karmičkoj ljubavi'' tiče, većina pojedinaca nije ni sposobna za ikakvu duhovnost, ali kad se pomenu nesrećne i karmičke ljubavi, svako nekako nađe primer u sopstvenom iskustvu . Ego. Saturn predstavlja karmu po tome što vas kažnjava za ono što ste u ovom životu, sada (vreme, materija, aktualnost - Saturn) uradili. Da li ima logike da vas kažnjava za nešto loše što ste učinili nekome u prošlom životu, kad ćete opet oboje biti kažnjeni i onda se priča nastavlja u nedogled? Znači, glupost izmišljena za hranjenje ega.

- Mislim, u redu, svi tako radimo ponekad, ali bre kad neprestano umišljamo ovakve stvari, to je patologija (pa makar i nemali Saturna u natalu )."

zelena dolina

Broj poruka: 275
Godina: 43
Datum upisa: 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venerica taj Uto Apr 27, 2010 8:46 am

Ovaj tekst sam čitala nedavno i tako mi je bilo žao što ga nisam sačuvala.
Fenomenalan je, tako istinit i ogoljen do suštine.

Divno od tebe što si ga sačuvala i podelila sa nama. sunny sunny

venerica

Broj poruka: 172
Datum upisa: 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ovaj post sam postavila danas a nekom greskom je stavljen na pocetak..

Počalji  zelena dolina taj Uto Apr 27, 2010 8:48 am

zelena dolina ::"Ne znam da li ste primetili, ali svi kada žele da se osete posebno, kao kanal presvetle božanske volje i mudrosti, istaknu da su imali neku fatalnu, karmičku, bolnu i neprežaljenu ljubav, uz sve smajliće . Ma sve je prštalo od magije, čarolije, magnetizma, strasti i šta-ti-ja-znam-čega. (Da ste u stanju objektivno da sagledate situaciju, razumeli biste da nema razloga da se prekine savršena veza, što će reći da ste subjektivni, i da ona nije bila savršena). I tako, zaboga, za sve je to kriv zli Saturn što nas je ohladio . Idemo redom:

- Recimo da imate u natalu Sa180Ve. Ispade da na primer svi u vašem odeljenju u srednjoj školi koji su rođeni koji mesec pre ili kasnije (zavisi od hoda Saturna, da li je baš tad bio retro) imaju karmičku vezu sa vama i svi vas oni povređuju (ili vi njih). Nešto baš ne pije vodu, a?

- Logično je da aspekt može da označava mogućnost trajne i stabilne veze AKO su pojedinci zreli. Saturn ne podnosi prenemaganje zaljubljene Venere. Njega može da otopi samo ljubav, a ne zaljubljenost (ono što gotovo svi mešaju) i potpaljivanje ega (''oh, on se pali na mene, misli da sam zgodna, osećajna, on me želi, jao, ja sam taaaako srećna''). Saturn je dubina, a Venera je, istini za volju, površnost. Neko je baš to lepo opisao ovde - kako Saturn hoće da je preobrati u Mesec, jer Mesec zna istinski da voli (Venera je, nasuprot tome, uživanje, dakle trivijalnost i egoizam).
- Generalno, kad se nađe Sa u vezi sa Ve (bilo u sinastriji, bilo u natalu), znači da je osoba sklona infantilnom ponašanju u ljubavi (ili ga pak prezire, opet zavisi od toga ko je od njih jači) i da treba da nauči nešto iz te veze ili partnerskih odnosa uopšte. Logično, ako je aspekt prisutan u sinastriji, onda oboje treba da uče da vole, a ne da se zaljubljuju i ''imaju leptiriće i slične džidža-bidže u stomaku'' (lepši naziv za obične hormone, što će reći - nagon i površnost).

- Za kraj, nema baš veze s astrologijom, ali ima veze s planetama ispod horizonta. Ljubav ne treba da boli, čak i ako imate vezu Sa-Ve u natalu. To su takođe infantilne predstave - jer ti ljudi nisu sposobni da osete dubinu emocije, već imaju utisak da osećaju samo kad im se nešto dešava, i kad pate, ah! Što je, naravno, iluzija. To nisu osećanja, već nagoni. Svi kukaju kako danas nema ljubavi. Ali, ako svi kukaju, zašto onda sami ne počnu da vole, otkud toliko kvazi-ljubavi? Saturn mrzi licemerje, i okrutno ga kažnjava, s razlogom.

- Što se apsurdne ideje o ''karmičkoj ljubavi'' tiče, većina pojedinaca nije ni sposobna za ikakvu duhovnost, ali kad se pomenu nesrećne i karmičke ljubavi, svako nekako nađe primer u sopstvenom iskustvu . Ego. Saturn predstavlja karmu po tome što vas kažnjava za ono što ste u ovom životu, sada (vreme, materija, aktualnost - Saturn) uradili. Da li ima logike da vas kažnjava za nešto loše što ste učinili nekome u prošlom životu, kad ćete opet oboje biti kažnjeni i onda se priča nastavlja u nedogled? Znači, glupost izmišljena za hranjenje ega.

- Mislim, u redu, svi tako radimo ponekad, ali bre kad neprestano umišljamo ovakve stvari, to je patologija (pa makar i nemali Saturna u natalu )."

zelena dolina

Broj poruka: 275
Godina: 43
Datum upisa: 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sre Apr 28, 2010 10:39 pm

Moze li se reci da je moja veza karmicka?

Moj Sa u Vagi je u konjukciji sa njegovom Ve u Vagi, njegov Sa je u trigonu sa mojom Ve..Moj Mars u Vagi je u konjukciji sa njegovim SMC iz 7. polja (SMC u vagi)..Moj Uran u sekstilu sa njegovim SMC..Moj SMC je jedini neaspektovan u nasoj sinastriji..

Sta mislite?

jassna

Broj poruka: 187
Datum upisa: 15.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slavicabecej taj Sre Maj 19, 2010 10:18 pm

cao
ja sam 1+5=6
on je 8+4=3
a to je znaci 999 po numerologiji.
ako mozete da mi kazete nesto o tom spoju?posto su mi rekli da je to jak karmicki spoj
i da mi neko objasni ko se razume u analizu karmicke astrologije.Ako trebaju neki drugi podaci napisacu!hvala unapred

slavicabecej

Broj poruka: 3
Datum upisa: 19.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Sre Maj 19, 2010 11:00 pm

Kako se odrazava odnos gde je necij Juzni Mesecev cvor u konjukciji sa Venerom u 4-oj? A i Venera same osobe ciji je JMC je nedaleko. Posto je polje Lava u pitanju a Sunca kao dispozitori su u konjukciji sta to konkretno moze da pomogne?

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pon Okt 04, 2010 12:09 am

Zasto sam ja odmah nakon preteskog odnosa, kad je u pitanju energija koja mi je ponestala, usla u kontakt s osobom cija je Venera na mom Juznom Cvoru? Ako sam svesna da ne ide komunikacija i neke meni bitne stvari koje za mene znace postovanje, i dokle se ja odricem i pruzam vise nego sto dobijam ako cu zauzvrat dobjiati samo sopstvenu neispunjenost i nezadovoljstvo. Kako to skrivati, previse sam iskrena i kako neko moze biti srcan pored mene takve ako sam ne.. i ne.. Question
Kazu za Veneru i Juzni cvor, ubrzo nakon poznanstva ulaze u vezu Exclamation Rolling Eyes pa nas dvoje smo gotovo istog dana. A i tad je radila tranzitna konjukcija na moju natalnu u Strelcu. Gde ces bolje, ovaj gore kombinacije za "poznanstvo"!!! Sto se tice braka, to je daleko od nas oboje. On je mladji od mene 6 godina. Neutral

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Karma taj Pet Nov 12, 2010 10:11 am

POzdrav svima, nova sam i tek registrovana, citam vas dosta dugo i bas me ova tema posebno navela da vam se obratim. I ovo sto imam pred sobom ali i iza sebe ne znam kako da nazovem sem karmom Smile Uvek se vracam na to. Vucem li nesto lose, ili mozda on? ...nismo zajedno...
http://img230.imageshack.us/img230/9202/astro61gw1310xxnn323843.gif

Broj poruka: 6
Datum upisa: 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Natasha-77 taj Pet Dec 10, 2010 2:21 pm

Jao skoro mi je jedan astrolog gledao sinastriju sa mojim verenikom,i stvarno me iznenadila What a Face ...kaze da smo mi u nekom proslom zivotu bili blizanci koji su bili rastavljeni pa smo se sada u ovom zivotu pronasli Very Happy ...

Natasha-77

Broj poruka: 204
Godina: 36
Datum upisa: 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malamo taj Sub Avg 13, 2011 10:23 pm

moze li mi neko reci nesto o konjukciji mesecevih cvorova sa ac/dc osom u uporednom horoskopu?

JMC mog partnera je u konjukciji sa mojim AC a SMC, naravno, u konjukciji sa mojim DC.

inace, oboje imamo venere u konjukciji sa JMC u natalima... affraid

malamo

Broj poruka: 308
Datum upisa: 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu