Neptun u 7.kuci...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Neptun u 7.kuci...

Počalji  Strelica taj Pon Mar 23, 2009 3:58 pm

Zasto svi misle da Neptun u 7.kuci mora da daje prevare u braku? Ja nisam sretala takvu poziciju sem u dva slucaja. Jedan je moj decko,pa mi se mozda neda da poverujem,ali drugi je jedna prijateljica,koja je daleko od toga... Kazu da Sunce u 8. u zenskom natalu, kad tad dodje do toga da ona nekom bude ljubavnica i to sam proveravala i prilicno je tacno... A ovaj Neptun u 7. vidim da daje neke "lude" kombinacije,partner je "izgubljen" u vremenu i prostoru,pije neke lekove ili alkohol,pomalo histerican,sigurno idealizovan od srane vlasnika horoskopa,ali je taj Neptun uvek bio afliktovan,da je bio dobar,verovatno bi to bila druga prica...
Imate li vi neka iskustva?

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Re: Neptun u 7.kuci...

Počalji  Izida taj Pon Mar 23, 2009 4:15 pm

Ja generalno kad vidim NE bilo gde odmah vezem za puste iluzije i za totalno nejasno sagledavanje stvari pa ma sta da je u pitanju...ja ga nemam u 7 ali zato imam SO u 12 kao vl. 7 kuce i da, moram ti reci da su moje ljubavi a i veze nekako uvek nedorecene do kraja uvek postoji neka tajna ili tako nesto..e sad kako je meni NE u 9 a vl. mi je umetnute Ribe u 1 kuci sa gomilom asp. i to prema VE,MO,MA...itd ja jedino mogu reci da sam sve svoje partnere idealizovala do besvesti i uvek bivala povredjen bez ob\ira ko je zeleo kraj, ja ili oni.
Ne verujem da NE u 7 donosi i ukazuje na prevare meni je za to ipak zaduzena 12 kuca u kom. sa 5..ne znam verovatno gresim ali..nadam se da ce se jos ljudi ukljuciti u raspravu pa cu i nauciti Very Happy

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Pon Mar 23, 2009 4:23 pm

Ajd' da ne pricamo ovde o tvom Marsu,postavicu ti pitanje na temi Mars,ok?
Sto se tice tvojih ljubavi... Joj ! I vladar 5. i vladar 7. u 12. A Mars u Vagi... mladi ozenjeni,a? Salim se... Ne znam kako se tebi to ispoljilo,ali bolje da bude tajno,nego da oni budu bolesljivi,da se negde skrse (to je ovaj kvadrat sa Marsom) pa leze u bolnici...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

vedrana

Počalji  vedrana taj Pon Mar 23, 2009 4:27 pm

Meni je 7 kuca u ribama,i kada se zaljubim,ja ne znam za sebe No
A tu osobu idealizujem,kako ga ni rodjena majka ne bi uspela cheers
Jadna ja affraid

vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Mar 23, 2009 4:32 pm

U horoskopu gde se partener bavi Neptunovskim poslom i ukoliko ima povoljne aspekte, recimo medicinom, umetnošću, ili čak i astrologijom primetila sam da tu nešto ređe dolazi do prevare. Isto tako u retkim slučajevima gde se sa partnerom učestvuje u nekim duhovnim ritualima, gde se partnerka, ili partner doživljavaju kao božanstvo, gde se stapaju suptilne energije nema prevara, već se stvara bliskost i patnteri su često telepatski povezani kada nisu zajedno. Dakle, sve zavisi kako se Neptun koristi i da li je partner Neptunovski tip, odnosno on/a ima naglašenog Neptuna. Neptun nije taj za koga se vezuju samo manipulacija, obmane, prevare, već i žrtvovanje za druge, jer on ipak vlada Ribama. Wink

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Pon Mar 23, 2009 4:54 pm, izmenio ukupno 2 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pon Mar 23, 2009 4:48 pm

Da..zrtvovanje za druge ali nekako bar kod mene ispalo je na moju stetu, dok sam bolovala zajedno s njim sve je bilo u redu i ok, kada sam podigla glavu i zapitala se gde sam ja i sta mi takav zivot donosi postala sam najgora...dok sam davala sve pa cak i materijalnu podrsku bila sam ok a onda te taj neko povredi iz cista mira...
Ipak sam ubedjena da je moja idealizacija /NE/ muske populacije pogotovo upravo meni dosla glave Evil or Very Mad

@Strelice...uh Very Happy

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  vedrana taj Pon Mar 23, 2009 4:53 pm

pandora* ::Da..zrtvovanje za druge ali nekako bar kod mene ispalo je na moju stetu, dok sam bolovala zajedno s njim sve je bilo u redu i ok, kada sam podigla glavu i zapitala se gde sam ja i sta mi takav zivot donosi postala sam najgora...dok sam davala sve pa cak i materijalnu podrsku bila sam ok a onda te taj neko povredi iz cista mira...
Ipak sam ubedjena da je moja idealizacija /NE/ muske populacije pogotovo upravo meni dosla glave Evil or Very Mad

Pandora,ovo je kao da sam ja pisala,tako je i kod mene,dajem celu sebe,zrtvujem,pomazem i posle svi ti problemi se meni nakace,i ostanem sama da se borim pale

vedrana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pon Mar 23, 2009 5:02 pm

vedrana ::
pandora* ::Da..zrtvovanje za druge ali nekako bar kod mene ispalo je na moju stetu, dok sam bolovala zajedno s njim sve je bilo u redu i ok, kada sam podigla glavu i zapitala se gde sam ja i sta mi takav zivot donosi postala sam najgora...dok sam davala sve pa cak i materijalnu podrsku bila sam ok a onda te taj neko povredi iz cista mira...

Pandora,ovo je kao da sam ja pisala,tako je i kod mene,dajem celu sebe,zrtvujem,pomazem i posle svi ti problemi se meni nakace,i ostanem sama da se borim pale

Prosto se lepe za mene..i cesto imam obicaj da kazem za samu sebe ZIVIM TUDJU SRECU Evil or Very Mad

Ali nadam se da sam bar po tom pitanju uspela da sada sebe prevaspitam, tesko mi ide alio se borim i nadam se da cu se izboriti a tako i ti... Very Happy

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Sre Mar 25, 2009 1:16 pm

Stalno sam se zalila na Ne u 7. i unapred kukala zbog onoga sto ce mi doneti u braku... Do sada jesam idealizovala partnere, ali zar ne radimo to svi (tj. sve Smile )? Ali mislim da kod mene ima drugih elemenata u karti koji donose i sumnjicavost i previse analize, pa se tu pravi neki balans...

Ranije sam imala te faze u vezama - pomazem, zrtvujem se, ali vise mi ne pada na pamet!!! (naravno da pomazem, ali sve u granicama normale, ovde mislim na situaciju kada se on previse oslanja na nju, onako se "mentalno" oklembesi...)

Medjutim, buduci da ovaj moj Ne osim generacijskog sa Pl nema aspekata, a dispozitor mu je Ju u Vagi, koji pravi 60 sa Mo i So koji mu je dispozitor, nadam se da ce se efekat ruzicastih naocara ublaziti i sve na kraju svesti na karakter rasejanog zanesenjaka koji se imati taj buduci partner... Videla sam primere gde je Ne dosta aspektovan, i to lose, pa je doneo tu situaciju - beskrajnu zaljubljenost koja je posle potpisivanja braka presla u: auuu sta uradih, ko je uopste ovaj covek?

mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Sre Mar 25, 2009 2:43 pm

mesmerized ::Stalno sam se zalila na Ne u 7. i unapred kukala zbog onoga sto ce mi doneti u braku... Do sada jesam idealizovala partnere, ali zar ne radimo to svi (tj. sve Smile )? Ali mislim da kod mene ima drugih elemenata u karti koji donose i sumnjicavost i previse analize, pa se tu pravi neki balans...

Ranije sam imala te faze u vezama - pomazem, zrtvujem se, ali vise mi ne pada na pamet!!! (naravno da pomazem, ali sve u granicama normale, ovde mislim na situaciju kada se on previse oslanja na nju, onako se "mentalno" oklembesi...)
Medjutim, buduci da ovaj moj Ne osim generacijskog sa Pl nema aspekata, a dispozitor mu je Ju u Vagi, koji pravi 60 sa Mo i So koji mu je dispozitor, nadam se da ce se efekat ruzicastih naocara ublaziti i sve na kraju svesti na karakter rasejanog zanesenjaka koji se imati taj buduci partner... Videla sam primere gde je Ne dosta aspektovan, i to lose, pa je doneo tu situaciju - beskrajnu zaljubljenost koja je posle potpisivanja braka presla u: auuu sta uradih, ko je uopste ovaj covek?

Ja natalno imam MO90VE a to mu izmedju svega ostalog znaci i da moji partneri nemaju bas lepe ili nikakve odnose sa svojom porodicom i da ne verujes tako je..sve do jednog su imali ili samo majku,razvedeni, otac otisao i nije ni kakva nacin ucestvovao u odgajanju ili umro, tu, ali niko nikoga ne postuje pa onda kad uletis u takvu ludu kucu onda nesvesno ti postanes nekome MAMA...uzas, da ne poverujes...pocela sam da ispitujem porodicno stablo prilikom upoznavanja..hahahaha.. lol! .

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  mesmerized taj Sub Mar 28, 2009 1:17 am

pandora* ::
Ja natalno imam MO90VE a to mu izmedju svega ostalog znaci i da moji partneri nemaju bas lepe ili nikakve odnose sa svojom porodicom i da ne verujes tako je..sve do jednog su imali ili samo majku,razvedeni, otac otisao i nije ni kakva nacin ucestvovao u odgajanju ili umro, tu, ali niko nikoga ne postuje pa onda kad uletis u takvu ludu kucu onda nesvesno ti postanes nekome MAMA
strahota... affraid
pandora* ::...uzas, da ne poverujes...pocela sam da ispitujem porodicno stablo prilikom upoznavanja..hahahaha.. lol! .
hahaha, kao nasi stari - a ciji si ti, kakvi su tvoji? itd. nisu ni oni bili ludi...

elem, da se vratimo na Neptuna... sta mislite, i da li neko ima iskustva sa ovim Ne, u kojim slucajevima on donosi izgubljene, ekscentricne umetnike/pijanice itd., a kada donosi lazljive i prevrtljive tipove koji svrljaju okolo, a koje vlasnik ovog Ne ne moze da prokuzi?

mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Pon Mar 30, 2009 2:51 am

Astrotanja ::U horoskopu gde se partener bavi Neptunovskim poslom i ukoliko ima povoljne aspekte, recimo medicinom, umetnošću, ili čak i astrologijom primetila sam da tu nešto ređe dolazi do prevare. Isto tako u retkim slučajevima gde se sa partnerom učestvuje u nekim duhovnim ritualima, gde se partnerka, ili partner doživljavaju kao božanstvo, gde se stapaju suptilne energije nema prevara, već se stvara bliskost i patnteri su često telepatski povezani kada nisu zajedno. Dakle, sve zavisi kako se Neptun koristi i da li je partner Neptunovski tip, odnosno on/a ima naglašenog Neptuna. Neptun nije taj za koga se vezuju samo manipulacija, obmane, prevare, već i žrtvovanje za druge, jer on ipak vlada Ribama. Wink

Cula sam interensantnu pricu Ne u VII, zenski natal. Profesija partnera je bila akvarista. Zeni, vlasniku Ne u VII, je dosadio jedan takav monoton tip, pricala je da on samo gleda u te ribice i na karaju se i razvela i ako je astrolog savetovao da to ne radi vec da ostane sa njim. Udala se ponovo ali ovog puta to je bio trgovac u simbolici Ne, mreza kupaca, putovanja po svetu, epilog je da nikada nije znala gde je i sta radi. Moj kum ima Ne u VI, obozava pecanje i vise je na Dunavu nego u kuci i tu je u stvari spas, jer Ovan/Blizanac sa Ne u VI, ko zna sta bi radio Smile I kao sto kaze Tanja, Neptun je i mnogo toga uzvisenog i plemenitog i zavisi kako se koristi a potencijala ima mnogo, onoliko koliko ima riba u okeanu Smile

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Pon Mar 30, 2009 3:24 am

...Zeni, vlasniku Ne u VII, je dosadio jedan takav monoton tip, pricala je da on samo gleda u te ribice i na karaju se i razvela ...

Trebali su vise zajedno da se kupaju lol! Ne odoleh...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

vedrana

Počalji  vedrana taj Pon Mar 30, 2009 8:00 pm

Da gleda u ribice,a ne u mene affraid Definitivno pored takve osobe,ne bih mogla dugo.
Mene bi vise privukao neko ko je u pokretu,nego neki smarajuci tip Sleep .Mozda bi mi bilo u pocetku interesantan,ali
kratko bi to trajalo bounce

vedrana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Mar 30, 2009 8:38 pm

Neptun u 7. može predstavlajti i neku harizmatičnu, blještavu osobu, koja može biti na neki način nedostižna, ili idalisana, obožavana, ili daleku, mislim prostorno osobu, ili duhovnu osobu, ako je podstaknuta takvim aspektima Neptuna, i znakom u kojoj je, ili neku intuivntivnu, suptilnu osobu, neptunovski duboku i mudru osobu. Dakle , kao što Sneža reče široka je astrosimbolika. Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Uto Mar 31, 2009 1:52 am

Astrotanja ::Neptun u 7. može predstavlajti i neku harizmatičnu, blještavu osobu, koja može biti na neki način nedostižna, ili idalisana, obožavana, ili daleku, mislim prostorno osobu, ili duhovnu osobu, ako je podstaknuta takvim aspektima Neptuna, i znakom u kojoj je, ili neku intuivntivnu, suptilnu osobu, neptunovski duboku i mudru osobu. Dakle , kao što Sneža reče široka je astrosimbolika. Smile

Moj decko,bivsi verenik,sta li je vec (sigurno moja najveca ljubav) ima Neptuna u 7. I ne bih da zvucim prepotentno,ali on mene upravo ovako vidi...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Uto Mar 31, 2009 2:41 pm

Lepo sam rekla..cim je NE u pitanju odmah je sve obavijeno maglom, idealizovano i sa ruzicastim naocarima..meni glave dodje ovaj NE u kombinacijama u mom natalu...jos kada se kod mojih bivsih nadje na pr. u 5 kuci..pravi fijasko..ja idealizujem njega a on opet ljubav, ma da poludis...nego da li je moguce da ovaj NE deluje na tom nivou i tom jacinom da jednostavno i sto vidis ne zelis da vidis.. Question

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Uto Mar 31, 2009 2:47 pm

pandora* ::Lepo sam rekla..cim je NE u pitanju odmah je sve obavijeno maglom, idealizovano i sa ruzicastim naocarima..

Ma sta to ti hoces da kazes,posle ovog mog posta?! lol!

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Uto Mar 31, 2009 2:56 pm

hahaha, ma nije nista na tvoj post, ja to uopsteno o svom iskustvu sa ovim bleskastim NE u 1,5..i kod mene u 9... flower

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milan.bombona taj Sre Nov 10, 2010 5:36 pm

Ili Roma...Romkinju.

Milan.bombona

Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sre Nov 10, 2010 8:09 pm

Može simboliaka da se izvuče kroz vezu sa nekim preko mora, kroz vezu sa nekim ko je druge boje kože...ali ako je jako loše aspektovan, bojim se da nas ništa neće spasiti prevaranta ili poročnika, preljubnika ili licemera, invalida....

Mislim da je bitno pisati prave stvari....zašto neptunovski forsirati lep opis nečega što nije , suštinski, lepo? Wink

Neptun je planeta koja em je daleko, pa kod malog broja ljudi čvrsto radi, em je transcedent pa više deluje na psihološkom nivou.
Međutim, u 7. polju ona je postavljena u uglu i tu sigurno radi makar malo.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Dec 16, 2010 2:29 am

NE u 7.- strašno koliko osoba može biti nesvesna sebe, jer je nesvesna drugih !

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Dec 16, 2010 5:07 am

Milica ::NE u 7.- strašno koliko osoba može biti nesvesna sebe, jer je nesvesna drugih !
bravo!!! cheers

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Čet Dec 16, 2010 5:20 pm

Podstaklo me je na to razmišljanje druženje sa jednom devojkom koja ima NE u 7.
Pride je njen Neptun jako loše aspektovan.
Ajoj, koje sebeprecenjivanje, a uz to podcenjivanje drugih.
Pri čemu, ona to uopšte ne radi svesno. Jednostavno, NE joj zamagljuje vidik.
Naravno, koliko god puta da je tresnula o zemlju, nikako da joj postane jasno da ustvari ona ima falinku, a ne svi ostali oko nje.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Dec 17, 2010 1:34 am

Milica ::Podstaklo me je na to razmišljanje druženje sa jednom devojkom koja ima NE u 7.
Pride je njen Neptun jako loše aspektovan.
Ajoj, koje sebeprecenjivanje, a uz to podcenjivanje drugih.
Pri čemu, ona to uopšte ne radi svesno. Jednostavno, NE joj zamagljuje vidik.
Naravno, koliko god puta da je tresnula o zemlju, nikako da joj postane jasno da ustvari ona ima falinku, a ne svi ostali oko nje.
"Moj" umetnik ima ga na samom kraju 7. To sto kazes, sam mu rekla negde jos negde na samom pocetku poznanstva. Nije svestan sta svojim postupcima radi drugima, znaci ni sebi Rolling Eyes Njegov ima 90Me(vladara 5, a sta i kada mu je Asc.na 29`33, pa mu Me dodje gotovo vladar I)..ali i Ne120So(separacija)..mozda sa godinama ako uspe da se posveti(i promeni) samom sebi i porodici, porodicnim odnosima(isto kao i ja, OMG)..nauci i oseti da svaka akcija ima reakciju.
I ona cinjenica da nas deli 10m.asfalta, a on nije svestan toga zasto mene nema. Mislim zna zasto "me nema", ali ne prihvata da je on "kirv" ili uzrok, hej..on je jak, onaj ko ga ne povredi(da ga ne bi povredio) je slab..sta cu mu ja! Rekao bi samo i nastavio.. confused

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:17 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu