Arogancija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Arogancija

Počalji  Strelica taj Sre Apr 29, 2009 5:08 pm

Slazete li se da aroganciju donose losi aspekti Saturna i Jupitera na sunce?

Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 34
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Re: Arogancija

Počalji  Izida taj Sre Apr 29, 2009 5:18 pm

Ne znam ali ima logike..a sta kad neko drugima deluje arogantno a u stvari to nije, evo ja mogu delovati tako arogantno ljudima koji me ne poznaju da se im se smucim-ali samo dok me ne upoznaju pa mi posle to i kazu..ahhaha... imam 180SO,JU a 60SO,SA.

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Sre Apr 29, 2009 5:46 pm

pandora* ::Ne znam ali ima logike..a sta kad neko drugima deluje arogantno a u stvari to nije, evo ja mogu delovati tako arogantno ljudima koji me ne poznaju da se im se smucim-ali samo dok me ne upoznaju pa mi posle to i kazu..ahhaha... imam 180SO,JU a 60SO,SA.

So60Sa sigurno postoji zelja za dominacijom... Da bi bila gruba treba i Mars da bude aktivan...

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Apr 29, 2009 5:50 pm

Strelica ::
So60Sa sigurno postoji zelja za dominacijom... Da bi bila gruba treba i Mars da bude aktivan...

Ali je u Vagi, pa je onda to sve na diplomatskom nivou Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambola taj Čet Apr 30, 2009 12:08 am

...

Poslednji izmenio Bambola dana Ned Jun 09, 2013 1:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  inja taj Čet Apr 30, 2009 12:35 am

Ja imam So 120 Sa i So septil Ju ( i jos su Sa i Ju u 180). Ispada da sam arogantna? Smile E, sad je opet pitanje... kao sto je Zorzet napisala... sta je arogancija... Ja ne mislim da sam arogantna , mada se desilo par puta da cujem takve komentare ali od osoba sa kojima ja i ne zelim biti u nekom bliskijem kontaktu.

inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Čet Apr 30, 2009 4:32 pm

Arogancija je mesavina samopostovanja i ponosa a ponekad ima i crtu neuctivosti i grubosti.
Zato pitam vas,da li mislite da je arogancija prisutnija kod onih koji imaju aspekte sunca saturna jupitera i meptuna....mars ako umesa prste,moze biti jako nezgodno,ja govorim iz licnog iskustva,vrlo sam arogantna a umem i kao seljacina obicna da ponasam a umem da budem i jako fina i nonsalantna,ali u svakom slucaju bilo sta od ovoga,nekog ce iritirati a to pa od njega zavisi,ali u sustini ja jesam arogantna.

Strelica

Nazad na vrh Ići dole

vedrana

Počalji  vedrana taj Uto Maj 05, 2009 6:43 pm

Kod mene postoji odredjena kolicina arogancija,ali se trudim da je kontrolisem.Posebno izbegavam da njome povredjujem druge osobe,to nikako.

vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sha taj Sub Mar 06, 2010 5:02 am

Strelica ::Arogancija je mesavina samopostovanja i ponosa a ponekad ima i crtu neuctivosti i grubosti.
Zato pitam vas,da li mislite da je arogancija prisutnija kod onih koji imaju aspekte sunca saturna jupitera i meptuna....mars ako umesa prste,moze biti jako nezgodno,ja govorim iz licnog iskustva,vrlo sam arogantna a umem i kao seljacina obicna da ponasam a umem da budem i jako fina i nonsalantna,ali u svakom slucaju bilo sta od ovoga,nekog ce iritirati a to pa od njega zavisi,ali u sustini ja jesam arogantna.

Kad bi se znalo sta je sta i kad bi se svaka stvar zvala svojim imenom obicno ne bismo imali problema s interpretacijama i sire
od astrologije Neutral Arrow

Svako (emocijonalno) ocitovanje ima svoju antitezu i razvija se u zavisnosti od nje, pa tako gdje je sklonost aroganciji prisutna
bit ce prisutna i njena suprotnost, sklonost samopotcijenjivanju. Arogancija svoje tumacenje dobiva iz samozivosti i sebicnosti
te iako ne bi trebalo, cesto se brka sa samosvijescu. Sto je pak sasvim drugi par rukava.

Napravila bih skicu koristeci se analogijom luminara.
Arogantna osoba eksploatira svoje svjetlo kako bi zasljepila/zasjenila druga 'svijetla' oko sebe. Dakle umjesto projekcije 'svjetla'
projiciraju se 'sjene' kao ekspresivan princip. Kako je arogancija prakticki sinonim za 'glasnost' (verbalnu ili ne) cini mi se uputno
baciti pazljiv pogled na Merkur i njegove aspekte. Takodjer of kors promotriti 'bockave' i rogate znakove Wink Mislim da ova osobina
ima manje veze s dusom a vise s osobnoscu, tako da se pokazatelje moze naci prvenstveno na glavnim uglovima AC/DC/MC/IC.
Globalno, samosvijest je svima 'labava' kategorija koja plese iznad/ispod nulte optimale, odstupanje se moze izraziti na vidljiv
nacin a i ne mora. Da bi se nasao odgovor na ovo pitanje treba biti precizan gdje se samozivost a gdje samosvijesnost artikulira
kao arogancija cyclops

Sha

Broj poruka : 45
Godina : 31
Datum upisa : 04.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lado06 taj Ned Mar 07, 2010 7:47 pm

Meni ta arogancija vise lici na ego(SO) i preterivanje(JU) i silnost (MA) u losem aspektu.
Lavovi naravno samo poneki su puni sebe.
Ali mi to nekako nije opet arogancija.Da bi bio, mora da preteruje u tome.A za to je zaduzen JU.
Takvi ljudi znaju da budu neprijatni .Za to je zaduzen MA.

lado06

Broj poruka : 244
Godina : 49
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sha taj Ned Mar 07, 2010 8:09 pm

Ego je psiholoska periferija, i ako se Sunce cesto poistovjecuje sa egom, sunce je energetski dinamo,
zamasnjak, lokomotiva i centar karte i kao takvo ne moze biti ego. Sunce u Lavu je u domicilu zato i
tako prirodno izrazava funkcije svoje kuce a to su samosvijest i suverenost, sto uz aflikcije na Jupiter
(integracije) i Mars(samoaktualizacija) itekako moze prerasti granice dobrog ukusa.

Sha

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Mar 18, 2010 5:51 pm

Za mene je arogancija neka vrsta preteranog samoljublja.
Znači da osoba često previše voli i uzdiže sebe, zanemarujući pri tome potrebe drugih.

Imam primer svoje mlađe sestre, sa SO 180 JU, pri čemu joj je JU vladar ASC.

Mene često doživljavaju na prvi pogled takvom, verovatno zbog toga što mi je SO 0 ASC, ali već na drugi pogled, vidi se da nisam takva ama uopšte...SO 60 JU, JU mi je dupli vladar....
Ona me često kritikuje kako treba sebe više da cenim i baš tako, da budem malo više arogantna.
A meni se ta osobina, iskreno uopšte ne sviđa, mada je njoj više donela dobrog ta njena opozicija, nego meni ovaj JU i SO.

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Mar 18, 2010 9:16 pm

Strelica ::
pandora* ::Ne znam ali ima logike..a sta kad neko drugima deluje arogantno a u stvari to nije, evo ja mogu delovati tako arogantno ljudima koji me ne poznaju da se im se smucim-ali samo dok me ne upoznaju pa mi posle to i kazu..ahhaha... imam 180SO,JU a 60SO,SA.

Poznato jako, a meni imponuje..kad imam nekog ko je takav u okruzenju, e sad i tu ima granica. Mada i meni isto kazu da tako delujem..ne znam kako se tu uklapa Sa0Ju..

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sha taj Čet Mar 18, 2010 9:29 pm

Meni sekstil konkretno So 60 Sa vise govori o umrezenosti osobne svijesti (So) u jasno strukturian
kolektivni obrazac (Sa) . . ?

Sha

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:20 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh