Gde vam je natalni Uran i kao utice na vas?

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gde vam je natalni Uran i kao utice na vas?

Počalji  Astrotanja taj Pon Nov 09, 2009 10:49 am

Jowanna, ne mislim bespotrebna, nego se možeš puno mentalne energije trošiti, razmišljati, interesovati se za razne stvare i energiju trošiti na više mentalnih aktivnosti, zbog Urana u Strelcu.
U svakodm slučaju razlikuješ se od drugih i u sev unositi neki lični pečat, individualnost. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Pon Nov 09, 2009 1:56 pm

4. kuća i još u uklještenom znaku. nije baš najbolji položaj ali može donijeti i neke dobre stvari kao što su sposobnost promjene i emocionalne stabilnosti koju donosi kroz razna iskušenja.

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Nov 09, 2009 2:29 pm

Kod mene ga i tata i sestra imaju u 4. kući.
Sestrin je dobar, lepo aspektovan, tatin je grozomoran.
UR90ME
UR90SA
UR90SO
UR90NE
UR90JU
Laughing

Ajd' da kažem da mu se ispoljio kroz bavljenje tehnikom - u svojoj branši (inženjer) je u top 5 u regionu- ovo ne kažem ja, već njegovi uspesi. Laughing Čak je bio i student generacije- jednostavno, čovek je na ''ti'' sa tehničkim naukama.

Ali njegova porodica, njegov tatko- joj!
Užasno težak čovek je bio deda.

Inače, otišao je i u podstanare (tata) pre desetak godina- što je isto simbolika lošeg Urana u 4. polju
Međutim, ne trpi materijalno zbog toga.

Ah da, i on je težak. Laughing
Uvek upravu, uvek sve najbolje zna, veoma kratkog fitilja, i ako ima stelijum u Vagi i to u 7. polju...a o primanju naređenja, ne želim ni da pričam. Samo li mlo oseti kod nekog naređivački ton- sledi vatromet.

Inače, veoma je autoritativan. Ljudi zaziru od njega. Međutim, kako mu je Jupiter u 1. polju, a stelijum u Vagi, sa sve Saturnom u vagi, jako je pravičan- znači nije od onih koji sve ruše pred sobom zarad sopstvenog interesa (tome je doprineo i jako lep Mesec u 9. polju u Strelcu 120 Pluton- čovek piše poeziju i to ljubavnu Laughing )

Nije lako biti on! Laughing

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  joki22 taj Pon Nov 09, 2009 10:17 pm

Moj Uran u natalu u 7 kuci u Vagi. Vladar 7 kuce u 5 i vladar 11 u 7. Doneo mi je iznenadne trudnoce. Muza i sina sa Uranskim karakteristikama.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambina taj Uto Nov 10, 2009 12:29 am

Cao svima. Nova sam..Htela bih da se nadovezem na temu i meni je Uran u sedmoj kuci..

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Nov 10, 2009 12:55 am

Dobro nam došla Bambina! Very Happy bounce bounce bounce

Da li si ti na avataru?
Gde se nađe Uran tu je izražen princip slobode, ili potreba za nezavisnošću, originalnošću, bilo kroz osobe, bilo kroz veze koje imaju i nečeg uranovskog u sebi. Sve zavisi od dispoztora gde je i kakve aspekte pravi.
Kod tebe je Venera u četvrtoj pa ćeš imati potrebu za porodicom, domom.To je mesto odakle dolazi ljubavi, podrške i sve ono što Venera donosi. Sutra ću bolje pogledati tvoj natal. sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bambina taj Uto Nov 10, 2009 1:02 am

Ne, nisam na avataru. A vovlel bih da sam ja, lepa devojka Very Happy Very Happy

Svakako je ovo istina. Nego, zanima me i retrogradnost mog Urana. Obzirom da je u 7. kuci, rekla bih da ce se svakako odrazziti na brak?? Sta vi mislite? Mozda razvod, ili tako nesto.
Hvala na dobro doslici. Nadam se da cu mnogo toga da naucim ovde od sve vas.
Ok, pogledajte sutra, ali ako imate vremena..

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Uto Nov 10, 2009 2:12 am

Bambina, retrogradnost Urana, Neptuna ili Plutona ne treba da te brine...

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Nov 10, 2009 3:40 pm

Bambina tvoj Uran u 7. ima inkonjukciju sa Marsom u Blizancima. Kako je Mars u Blizancima, posvedi računa da kada si nečim nezdovoljna i razočarana u partnerstvu vodiš računa šta govoriš i ne reguješ brzopleto, nedovoljno promeišlejnoe jer bi tada mogla da kažeš nešto što može uvredeti partnera i udaljiti ga od tebe. Veoma je bitno da nema u vezi grubih uvredljivih izjava,, kako od partnera, tako i od tebe. Tolerntnost i poštovanje međusobnih volja, nezavisnosti , kao i težnji je vrlo važno da bi partnerstvo, ili brak opstalo.
Ono što mi se dopada što su dispoztori Urana Mars i Pluton u trigonu, što govori o partneru koji će imati veliku mentalnu energiju, samopuzdanje, odvažnost, koja će uticati da uspešno ostvaruje svojeambicije, težnje.
sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Jane taj Čet Nov 26, 2009 11:34 pm

Milica ::Kod mene ga i tata i sestra imaju u 4. kući.
Sestrin je dobar, lepo aspektovan, tatin je grozomoran.
UR90ME
UR90SA
UR90SO
UR90NE
UR90JU
Laughing

Ajd' da kažem da mu se ispoljio kroz bavljenje tehnikom - u svojoj branši (inženjer) je u top 5 u regionu- ovo ne kažem ja, već njegovi uspesi. Laughing Čak je bio i student generacije- jednostavno, čovek je na ''ti'' sa tehničkim naukama.

Ali njegova porodica, njegov tatko- joj!
Užasno težak čovek je bio deda.

Inače, otišao je i u podstanare (tata) pre desetak godina- što je isto simbolika lošeg Urana u 4. polju
Međutim, ne trpi materijalno zbog toga.

Ah da, i on je težak. Laughing
Uvek upravu, uvek sve najbolje zna, veoma kratkog fitilja, i ako ima stelijum u Vagi i to u 7. polju...a o primanju naređenja, ne želim ni da pričam. Samo li mlo oseti kod nekog naređivački ton- sledi vatromet.
Inače, veoma je autoritativan. Ljudi zaziru od njega. Međutim, kako mu je Jupiter u 1. polju, a stelijum u Vagi, sa sve Saturnom u vagi, jako je pravičan- znači nije od onih koji sve ruše pred sobom zarad sopstvenog interesa (tome je doprineo i jako lep Mesec u 9. polju u Strelcu 120 Pluton- čovek piše poeziju i to ljubavnu Laughing )

Vidiš, dokaz da Ur u 4. kući ne mora uvijek biti loš, može donijeti i neku vrstu genijalnosti, kao tvoj otac i tehnika jer to radi iz duše, jednostavno mu ide, bez previše razmišljanja. Wink Moj se možda malo teško može izraziti jer je u uklještenom znaku ali valjda će i to kroz određeno vrijeme, retro planeti ionako djeluju kasnije. Do tad živim u nadi. Very Happy

Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Dec 14, 2009 3:15 pm

Meni je UR vladar III kuće, i dispozitor je mog vladara JU.
Inače, UR mi je na samom vrhu XI kuće, ali pravi egzaktni 180 sa MA u ovnu, vladar V.
Druga stvar, koja me buni je ta, što je UR u vagi ( vrh XI je u vagi ) i UR pravi 90 sa VE.
Tako ja imam T, gde je VE žižna planeta, ali ne znam da li je orbis od 7* veliki za kvadrat VE sa UR i MA?
Ovaj UR mi je oduvek donosio masu prijatelja, sa ljudima se sprijateljim u sekundi, nisam stidljiva, vrlo sam otvorena, komunikativna, i imam prijatelje najraznovrsnije, da ne kažem raznorazne...

Imam UR 120 SA ( SA u VII , vladar II ), kao i 30* sa MO, egzaktno, ako se gleda taj aspekt...

Takodje, nešto sam primetila što mi nije ranije padalo na pamet, a to je da mi se dešava da ja smatram prijateljstvom nešto što druga strana gleda drugim očima...mislim da često nisam shvaćena na pravi način.

Moje emocije su postojane, ( VE u jarcu, MO u škorpiji) ali mislim da emocije drugih prema meni nisu. Mada, redovno, svi žele da ostanu prijatelji samnom, nikad mi se nije desilo da me neko posle veze mrzi, kako kgod se završila veza. ( Valjda i od toga što mi je vladar VII u XI)

Ne mogu da razlučim šta je dejstvo MA 180 UR a šta UR 90 VE?

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Sub Dec 26, 2009 8:04 pm

Moj Uran je vladar 4. kuce, zbrisao u prvu, sto znaci da je otac imao jak uticaj na mene..a posto je bio jako posesivan i autoritativan, imali smo napet odnos (cetvrta kuca u vodoliji-tinejdzer buntovnik, odlazak iz rodnog kraja)...Uran 180 So, So u 8. kuci, vrh osme u blizancima--ispunjena je simbolika nazalost, izgubila sam oca...Ova opozicija me takodje nagoni da se stalno nesto bunim protiv autoriteta, borim se za prava ugrozenih i da nalazim razumevanja za sve ljude koji ne zive nekim uobicajenim nacinom zivota i za koje vecina ljudi smatra da su trash ( homoseksualci, umetnici-cudaci, svingeri, preljubnici, prostitutke, razne Ane Karenjine, Eme Bovari, Van Gogovi sto sebi odsecaju usi i sl....) Mada, uran na ascedentu mi nije dao avangardni look, mozda zato sto je retro? sunny bounce

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

re

Počalji  IVA taj Ned Dec 27, 2009 1:22 am

Meni je uran u 7.kuci. Doneo mi je veze ,ljubav na prvi pogled ,al i naizgled nagle raskide.
Uran mi je doneo jako brzi uvid , intuiciju, misli koji mi samo protutnje kroz glavu, al ja cesto ostavim da vreme to i pokaze, (nikako da se povezem sa intuicijom).Volim da se druzim , sa veoma razlicitim ljudima, cak neobicnim. Ne volim da me neko gnjavi , kontrolise, volim i cenim slobodu, al onu koja pociva na odgovornosti. Cenim i u vezama kao i u poslu prijateljski stav i posten odnos. Uran je valjda taj koji je kod mene uticao da ispoljavam samostalnost, i da na svoj nacin, i lupam glavom kroz zid, a i ponekad da idem u dobrom pravcu.
Cini mi se da sam uran , najvise osecala, kao tranzit, kad se vrckao oko ASC, sad kad seta laganica kroz prvu kucu i ne primecujem ga, i ne znam bas kako ce se ispoljiti kad udje u ovna, nesto mi se cini da cu sevam munje. geek Juuu, ja tek sad vidim da sam vec pisala:::

IVA

Broj poruka : 420
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Ned Dec 27, 2009 3:07 pm

I vrapci na grani znaju da je u 12.kući u Škorpiji u egzaktnoj konjunkciji sa Ve, vl.6 i 7. kuće...što daje neku vrstu buntovnosti...

Ur je suvladar treće kuće a još i u kvadratu sa vl.3 Saturnom...u egzaktnoj inkonjunkciji i sa Mo u IV polju vl.9...

Da, čudna je moja komunikacija, zbog kvadrata sa Sa umem često da prekinem komunikaciju sa nekim ljudima kad osetim da me guši ali se to manifestuje i kroz to da nemam potrebu da se recimo sa porodicom ili prijateljima čujem svaki dan ili da se sa nekim družim i onda napravim pauzu pa opet obnovim kontakt bez nekog posebnog razloga...sa rodbinom širom i užom prekinula sam kontakte u smislu da se povremeno čujemo telefonom jer me je iscrpljivalo u nekom momnetu to što sam samo ja zvala i pitala za njih...čak ni sa bratom nemam kontinuirani kontakt...ponekad pozovem da vidim šta rade i kako su on i njegova porodica, on mene zove samo kad mu nešto treba u Beogradu (jer živi u unutrašnosti)...sa komšijama sam na "dobar dan, kako ste"...

Što se tiče posla, s obzirom na to da je Ur 0 Ve, kao vl.6...mogu da ga tumačim kao posao u uslužnim delatnostima, koje u neopipljive...poput recimo odnosa sa javnošću...

Sa Ve kao vl. 7, dugo sam forsirala Sa koji u kvadratu sa ovom konjunkcijom, pa sam sebe ograničavala, umesto da se prepustim svemu što ova egzaktna konjunkcija nosi... Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beli lav taj Pon Dec 28, 2009 1:25 am

vladar 7 otisao u 5icu u Strelcu.nadam se da cu se udati iz ljubavi ili cu mozda biti trudna mlada,hm.ovo dodajem,imam strasnu zelju da imam sina koji ce biti isti tata,to je verovatno zbog ovog aspekta.
ur 120 AC
ur 90 SO
ur 30 Mo egzaktan-volim astrologiju,obracam paznju na "znakove pored puta"
ur 90 Me
ur 120 Ve
ur 120 Ma skoro egzaktan-volim adrenalinske sportove,bar da gledam
ur konjukcija Ju,razmak 1 stepen-strasna nervoza na fakultetu,trebala sam da se bavim sportom za vreme studija
idemo redom,za svaki aspekt.
neki su mi rekli da sam cudna,ali sam i riba,pa sta cu. Rolling Eyes
tata mi je tezak covek,bar meni.nazovi autoritete ne trpim.
u ljubavi volim stalna desavanja,dosadu ne podnosim i neka ucestala ponavljanja necega.sto raznovrsnije vreme i izlasci.ne podnosim ogranicenje slobode,kontrole i spijunazu,verovatno i zato sto mi je 5 polje u Strelcu.volim neobicne tipove i one koji vole astrologiju.
jedan bivsi momak je imao ur na Asc,obozava da vozi biciklu,ali je i ekstremno nervozan.
cula sam da se veze sa naglasenim Ur,raspadaju na broj 2,2 meseca,dve god.i slicno.tako je i bilo kod mene.
sto se trudnoce tice,nisam ih imala do sada,hvala Bogu,cuvam se,ne znam sta bih uradila,a za posle,ako dodje slucajno,nema veze.i ako mi dete bude kao Urance,bicu srecna.to kazem posto je Ur prva planeta u 5polju.

Poslednji izmenio beli lav dana Uto Dec 29, 2009 12:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 33
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  tanjica taj Pon Dec 28, 2009 2:31 pm

Beli lave,kako si ovo lepo napisala Laughing,a ja u svemu,nekako prepoznajem sebe.Moj uran je u skorpionu i to u 5. kuci pa sam uvek imala ljubavi koje su neobicne i iznenada se dese,ali samo neka sitnica moze totalno da me o'ladi pa da ljubav koja je prthodno odolela nekim vecim iskusenjima u tren oka splasne. Evil or Very Mad a,uvek sam volela uranovske tipove. sunny

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 37
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Pon Dec 28, 2009 9:00 pm

Moj Uran je vladar 4. kuce, zbrisao u prvu, sto znaci da je otac imao jak uticaj na mene..a posto je bio jako posesivan i autoritativan, imali smo napet odnos (cetvrta kuca u vodoliji-tinejdzer buntovnik, odlazak iz rodnog kraja)...Uran 180 So, So u 8. kuci, vrh osme u blizancima--ispunjena je simbolika nazalost, izgubila sam oca...Ova opozicija me takodje nagoni da se stalno nesto bunim protiv autoriteta, borim se za prava ugrozenih i da nalazim razumevanja za sve ljude koji ne zive nekim uobicajenim nacinom zivota i za koje vecina ljudi smatra da su trash ( homoseksualci, umetnici-cudaci, svingeri, preljubnici, prostitutke, razne Ane Karenjine, Eme Bovari, Van Gogovi sto sebi odsecaju usi i sl....) Mada, uran na ascedentu mi nije dao avangardni look, mozda zato sto je retro? sunny bounce

Tek sam sada primetila ovo u mom natalu (vec sam vise puta napisala ovde da se ne razumem bas najbolje u astrologiju, ali me astrologija jako zanima u poslednje vreme, cini da bolje shvatam sebe)..Procitala sam da je DUH napisao da 10. polje predstavlja i oca..MC mi je u Lavu (i regulus mi je u 10), a vladar otisao u 8.polje..Da li ovo potvrdjuje prethodno napisano? Da li sam dobro povezala?

jassna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  beli lav taj Uto Dec 29, 2009 12:46 pm

neki autori kazu da se pravi razlika izmedju zenskog i muskog horoskopa,pa je kod zena 4 polje otac,a 10 polje majka,a kod muskaraca 4polje je majka a 10 polje otac.dakle obrnuto.ali neka kaze neko strucniji jos ovo,bas i mene zanima. Idea

beli lav

Broj poruka : 131
Godina : 33
Datum upisa : 02.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  jassna taj Uto Dec 29, 2009 1:53 pm

beli lav ::neki autori kazu da se pravi razlika izmedju zenskog i muskog horoskopa,pa je kod zena 4 polje otac,a 10 polje majka,a kod muskaraca 4polje je majka a 10 polje otac.dakle obrnuto.ali neka kaze neko strucniji jos ovo,bas i mene zanima. Idea
Mene moj Mc u lavu ni malo ne asocira na moju mamu..Nju gledam kroz mesec

jassna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  tanjica taj Uto Dec 29, 2009 2:39 pm

jassna ::
beli lav ::neki autori kazu da se pravi razlika izmedju zenskog i muskog horoskopa,pa je kod zena 4 polje otac,a 10 polje majka,a kod muskaraca 4polje je majka a 10 polje otac.dakle obrnuto.ali neka kaze neko strucniji jos ovo,bas i mene zanima. Idea
Mene moj Mc u lavu ni malo ne asocira na moju mamu..Nju gledam kroz mesec
Tacno tako,i ja negde procitah to,i sad sam Shocked Dobro mi zvuci ovo da majku gledamo kroz natalni mesec.Ima logike,moj mesec je u ovnu,a majka mi je,upravo takva...mislim,ima sve osobine ovna! Smile

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 37
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  malkav taj Pon Jun 27, 2011 10:08 pm

6 kuca. ne volim sefove affraid

malkav

Broj poruka : 93
Godina : 40
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  oneandonly taj Pon Jun 27, 2011 10:37 pm

Deseta kuca, ja ne volim jednolicne poslove, sedenje u kancelarijama... samo da je ukljuceno puno ljudi, kretanja, mastam o sopstvenom poslu... Very Happy

oneandonly

Broj poruka : 52
Godina : 40
Локација : Niš
Datum upisa : 21.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Jun 28, 2011 9:15 am

Maštaj, ali gledaj da to i relizuješ i to svakako nešto što ima veze sa komunikacijom, ili prodajom, ali što u sebi sadrži nešto što je novo, čega nema, sve u skladu sa Uranom u 10. Iduća godina ti je dobra za upravo takve poslove koje podrazumevaju novine, koje zahtevaju da se osloniš na samu sebe,tj da ti vodiš stvari, ali da radiš nešto što je vezano za većui broj ljudi, grupu ljudi i da je dinamično zbog vl. 6. u 11. u Strelcu itd. sunny

Natalna karta mog oca:

Filip:

Astrotanja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Jun 28, 2011 11:51 am

Tanja, baš sam sinoć čitala ovu temu od početka.
I naiđem na tvoju i moju prepisku o UR u 5. i nenadanim trudnoćama.
Pošto si napisala za tvoju sestru da je sva tri puta ostala trudna neplanski sa UR u 5., reci mi molim te kako joj je UR aspektovan? Very Happy

Ja sam počela da razvijam ''fobiju'' od neplanske trudnoće. Suspect

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  venus_pisces taj Uto Jun 28, 2011 1:56 pm

Ja ne znam sta bih rekla za mog urana, mislim nemam sta lepo da kazem...vladar asc u 10, ne bavim se originalnim poslom ali ne podnosim autoritet nad glavom i tezim kao nekom ugledu i poslovnom uspehu Smile ... manje vise to, ne svidja mi se sto mi kvadrira licne planete... stalno sam u raskoraku izmedju potpunog predavanja u emotivnom odnosu i zeljom za slobodom.... a da vam ne pricam sta mi je sve doneo aspekt ve90ur i mo90ur...

venus_pisces

Broj poruka : 72
Godina : 31
Datum upisa : 03.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 3:30 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu