molim vas, objasnite...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

molim vas, objasnite...

Počalji  165 taj Pet Jul 24, 2009 2:10 pm

pozdrav svima.

nova sam i imam jedno pitanje.
molim vas pomozite.

radi se o snu koji sam danas sanjala. i jako me potresao. moram napomenuti da je izgledao jako stvarno i cijelo vrijeme sam mislila da mi se to zbilja događa.

sanjala sam svog oca. bila je večer, moja majka je bila na poslu, a ja sam bila sama sa tatom u dnevnom boravku. ne znam kako je došlo do toga, ali mi smo imali spolni odnos. ja sam cijelo vrijeme bila uvjerena da on ne zna tko sam ja (iako ne znam zašto sam to mislila jer sam bila ista kao inače). za vrijeme cijelog čina, moj tata je samo ležao i gledao tv. bio je pristojan i nije se žalo što jako loše obavljam svoj posao. Neutral
i cijelo to vrijeme sam ja mislila da on ne zna da sam ja njegova kćer. ali moram reći da sam ja znala da je on meni tata i nije mi bilo baš svejedno što to radim.
mama mi se vračala kasno sa posla i prije nego što je ona došla kući, ja sam morala otići iz stana u susjedin stan. jer u snu sam živjela sa majkom u stanu pokraj onoga u kojem je živio moj otac. kad se mama vratila, donjela mi je neki prsluk. ja sam ga obukla i otišla do tate da ga pitam jel mu se sviđa. mama je išla zamnom. kad sam došla kod tate vidjela sam da je on pospremio neke knjige koje su očito imale nekakve veze sa našim spolnim odnosom (nepitajte kakve jer nemam pojma). znam da su to bile knjige o grčkoj mitologiji. Neutral
pitala sam tatu jel mu se sviđa prsluk, odgovorio mi je kao i inače što odgovori svojoj kćerkici kad mu se pohvali s nečim (naravno da mu se sviđa) i dok je mama hodala po stanu, dao mi je znak da još pospremim neke sitnice koje su (opet neznam kako) imale veze sa našim spolnim odnosom.
sve to vrijeme sam ja mislila da on ne zna da je imao spolni odnos samnom.
sljedeći dan sam opet sjedila sa ocem u dnevnom boravku, ali s nama su bili i dvojica njegovih prijatelja. jedan jako debeli koje nisam poznavala i jedan mladi kojeg poznajem. nešto smo pričali o treningu (u stvarnosti ja i moj tata i demo zajedno na treninge na koje ide i njegov mladi prijatelj) i moj otac je rekao mladom prijatelju da će ''me posuditi'' da možemo trenirati u paru. i onda je nekako tema prešla sa treninga na to kako smo nas dvoje sinoć radili to što smo radili. ja sam bila zaprepaštena jer sam tek tada shvatila da je moj tata znao da sam ja njegova kćer. moj otac je rekao nešto kao: ''sinoć smo se jebali. baš smo otkačeni.''... i njemu je to bilo sasvim normalno. kasnije je izvadio mobitel i pokazao snimke. ja nisam znala odakle mu snimke jer dok smo to radili, nije nitko ništa snimao. pokazao je i neku snimku na koj ja njemu pušim. cijelo vrijeme dok sam to radila sam ga gledala u oči. debeli tatin prijatelj je prokomentirao: ''kako te cijelo vrijeme gleda u oči! zaljubila se.''
meni je bilo malo neugodno, ali svi su se ponašali kao da je to najnormalnija stvar na svijetu, pa sam ostala mirna. tata se cijelo vrijeme ponašao kao da je to sve normalno.
taj je san tako završio a ja sam još spavala. dok sam spavala, razmišljala sam o tome kako moram pobjeći iz grada i nikad više ne vidjeti oca jer me bilo jako sram.

probudo me mobitel. zavo me moj otac. tada sam shvatila da je to bio samo san.

sad me zanima jel ovo može nešto značiti?

ovaj sam me jeko potresao i nije mi nimalo svejedno što sam sanjala ovako nešto. Crying or Very sad

inače, moji se roditelji rastaju i bore se za to tko će biti moj skrbnik. trenutno živim s mamom. jel može to imati nekakve veze sa tom rastavom?

molim vas da, ako netko zna tumačiti snove, mi ovo objasni. puno bi mi to značlo...
ne znam zašto, ali previše me ovo potreslo... Crying or Very sad

PS: oprostite na predugačkom postu

165

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: molim vas, objasnite...

Počalji  mrs_r taj Pet Jul 24, 2009 3:55 pm

vidi ovako, ja sam pristalica psiholoske teorije da niko ne moze da da tacno tumacenje snova, osim samog sanjaca. jedino ti imas svoju simboliku i baratas na tebi svojstven nacin sa arhetipovima. nemoj da se plasis, san nema nikakve veze sa incestom. pokusaj da rzmisljas u ovom pravcu: svaki prostor koji sanjamo je neki nas "unutrasnji", emotivni prostor, svaka osoba - deo nase licnosti. ovaj san zaista po meni govori grubo receno da jos nisi izvrsila separaciju od svog oca, kao glavne muske figure u tvom zivotu (sto je sada potaknuto razvodom tvoji roditelja). o neresenom edipovom/elektrinom kompleksu govore i knjige grcke mitologije koje vidis u snu. uvodjenje treceg u vas odnos bih ja tumacila kao jos nesposobnost za pravu bliskost (uvek uvodimo trecu osobu, kada se plasimo bliskosti), a prava bliskost sa ocem ce doci onda kada se razrese edipalna osecanja. nemoj da se plasis, to su uobicajeni snovi sunny

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 44
Datum upisa : 30.06.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Pet Jul 24, 2009 9:16 pm

mrs_r ::vidi ovako, ja sam pristalica psiholoske teorije da niko ne moze da da tacno tumacenje snova, osim samog sanjaca. jedino ti imas svoju simboliku i baratas na tebi svojstven nacin sa arhetipovima. nemoj da se plasis, san nema nikakve veze sa incestom. pokusaj da rzmisljas u ovom pravcu: svaki prostor koji sanjamo je neki nas "unutrasnji", emotivni prostor, svaka osoba - deo nase licnosti. ovaj san zaista po meni govori grubo receno da jos nisi izvrsila separaciju od svog oca, kao glavne muske figure u tvom zivotu (sto je sada potaknuto razvodom tvoji roditelja). o neresenom edipovom/elektrinom kompleksu govore i knjige grcke mitologije koje vidis u snu. uvodjenje treceg u vas odnos bih ja tumacila kao jos nesposobnost za pravu bliskost (uvek uvodimo trecu osobu, kada se plasimo bliskosti), a prava bliskost sa ocem ce doci onda kada se razrese edipalna osecanja. nemoj da se plasis, to su uobicajeni snovi sunny

slažem se, sa mrs_r, dodala bih jedno uprošćeno tumačenje: u snu ti sebi pokazuješ da bi ti umela da emotivno vežeš svog tatu i da ne bi bilo razvoda. Ovaj san deluje, ali ne treba da te plaši, takva razmišljanja, čak i u svesnom stanju su deo našeg emotivnog sazrevanja i osamostaljivanja. Razvod roditelja je velika emotivna tubulencija i prirodno je i u snovima pokušati naći izlaz. U svakom slučaju, ja više volim ovakve snove, koji teraju na razrešenja, nego one koji uljuljkuju.

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 4:58 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics