Kojom kućom vam tranzitira Saturn i kao utiče na vas?

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kojom kućom vam tranzitira Saturn i kao utiče na vas?

Počalji  Tanja1 taj Sre Jul 03, 2013 12:25 pm

-menora- ::
Tanja1612 ::
-menora- ::e sad isti taj SA u Sco meni trenutno pravi kvadrat na MO i ASC i ja opet ne mogu da skontam sta mi radi

Pozdrav Menora,

Moram da te pitam da li taj kvadrat utice na tvoju vezu/brak? Posto meni tranzitni Sa pravi kvadrat na Ve180Mo i cini mi se da radi na raskidu... Mozda se varam... Volela bih da cujem tvoje misljenje. Smile

meni trenutno ne utice na brak i na emocije u tom smislu -sada trenutno imamo vaznija razmisljana oko trudnoce i buduce bebe  Very Happy 

pa tebi moze da donese nesto tako , neslaganja i nekakva natezanja  svakako (zbog opozicije ) ali ne mora da znaci i raskid po svaku cenu , ne trci pred rudu lol!

Heh pa u pravu si, ali vec se odvijaju negativne stvari u vezi...pa sam malo Sad 

A jel ako ja sebe gledam kao Sa i taj tranzit koji pravi kv na nat. mesec, koji je vl. 7 dakle partner, mogu tumaciti kao da sam ja pokretac prekida, jer mi je Sa vladar Asc?

Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Sre Jul 03, 2013 7:15 pm

Tanja, ja bih rekla, obzirom da je SA vladar ASC da si ti SA i da ako dođe do prekida, biće zbog tvog nezadovoljstva i hlađenja emocija sa tvoje strane tj. da ćeš ga ti inicirati

ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Čet Jul 04, 2013 2:57 am

ena1976 ::Tanja, ja bih rekla, obzirom da je SA vladar ASC da si ti SA i da ako dođe do prekida, biće zbog tvog nezadovoljstva i hlađenja emocija sa tvoje strane tj. da ćeš ga ti inicirati

Bas tako Ena cheers 

Ja sam zli Sa Twisted Evil ma nemam pojma valjda nekad nisam ni svesna koliko mogu da budem zahtevna i istrajna u svojim stavovima... ugusila sam coveka, ali tek posle budem svesna kad vidim posledice i onda mi opet ne bude jasno zasto bi neko pobegao, boj treba biti dostojanstveno, a kad se zavrsi, lepo zajedno na kafu i sve super... samo izgleda ne razmisljaju svi kao ja... scratch 

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Čet Jul 04, 2013 10:16 am

ena1976 ::Tanja, ja bih rekla, obzirom da je SA vladar ASC da si ti SA i da ako dođe do prekida, biće zbog tvog nezadovoljstva i hlađenja emocija sa tvoje strane tj. da ćeš ga ti inicirati

Bas tako Ena cheers 
Ja sam zli Sa Twisted Evil ma nemam pojma valjda nekad nisam ni svesna koliko mogu da budem zahtevna i istrajna u svojim stavovima... ugusila sam coveka, ali tek posle budem svesna kad vidim posledice i onda mi opet ne bude jasno zasto bi neko pobegao, boj treba biti dostojanstveno, a kad se zavrsi, lepo zajedno na kafu i sve super... samo izgleda ne razmisljaju svi kao ja... scratch 
Vidi, ti si toliko svoja, i tvrda, da si za prosečnog muškarca too much...prihvati da nismo svi od istog materijala napravljeni i furaj svoju priču flower 

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Čet Jul 04, 2013 4:34 pm

ena1976 ::

Bas tako Ena cheers 
Vidi, ti si toliko svoja, i tvrda, da si za prosečnog muškarca too much...prihvati da nismo svi od istog materijala napravljeni i furaj svoju priču flower 

Hvala Ena queen Slazem se. Ko moze sa Sa super, ko ne moze nek ide gde mu je lepse... Ko je mene pitao dal zelim Sa za vladara horoskopa, hah niko nema razumevanja Very Happy

A jel to sto on sad tranzitira kroz Sco znaci da ja imam i osobine Sco? Ili sam ja Sa u jarcu, bez obzira kojim poljem on seta?

Ena jos jednom cheers 

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Čet Jul 04, 2013 6:35 pm

Hvala Ena queen Slazem se. Ko moze sa Sa super, ko ne moze nek ide gde mu je lepse... Ko je mene pitao dal zelim Sa za vladara horoskopa, hah niko nema razumevanja Very Happy
A jel to sto on sad tranzitira kroz Sco znaci da ja imam i osobine Sco? Ili sam ja Sa u jarcu, bez obzira kojim poljem on seta?
Ena jos jednom cheers
SA je vladar tvog ASC, znači taj SA iz tvoje XII si ti.
To što tranzitni SA ide kroz SCO znak pada MO (emocija) a pošto sam SA nije emotivna planeta, njemu je tu super, ali tebi nije jer ti kvadrira, ako se dobro sećam, MO pa dovodi do zahlađenja emocija.
Mnogo ljudi kaže gde je SA tu je strah, strah od napuštanja određene forme, ja to delimično podržavam.
Verovatno si se i ti naslušala onih priča o Saturnovom uništavanju i nagrađivanju, i sad pošto je uskoro kraj ove retro faze, faze mučenja, čišćenja i totalnog rušenja svega što je na slabim temeljima, kad krene direkt trebalo bi da nam bude bolje jer je kao odradio svoje. Na mom ličnom primeru (šetanja preko vladara VII) ništa ovaj retro hod nije raščistio, samo mi je produžio patnju, opstala mi je i veza koja je na staklenim nogama (a bila sam ubeđena da će je počistiti), pa ne znam ni kakav preobražaj i sled događaja da očekujem?!?! Ako mi još neko pomene da je trebao da mi razruši sve i da počnem od nule, da će me nagraditi za naučenu lekciju i sl. ODLEPIĆU!!!

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Jul 04, 2013 10:27 pm

Ena, neću ti to reći, obećavam, jer mislim da će sada i Saturn kao deo velikog vodenog trigona zajedno sa Jupiterom i Neptunom,da deluje na pozitivan način, da nas učvrsti i učini istrajnijim i odlučnijim, pa bilo da je reč o odnosima sa drugima iz naše okolini , ili donošenju nekih odluka, jer jen u sprezi 3. sa Jupiterom u 11. i Neptunom u 7. Očekujem i kod tebe poboljšanje odnosa sa drugima.sunny 

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Jul 05, 2013 1:09 pm

Astrotanja :: Ena, neću  ti to reći, obećavam,  jer mislim da će sada i Saturn  kao deo velikog vodenog trigona  zajedno sa Jupiterom i Neptunom,da  deluje na pozitivan način, da nas učvrsti  i učini istrajnijim i odlučnijim, pa bilo da je reč o odnosima sa drugima iz naše okolini , ili donošenju nekih odluka, jer je u sprezi 3.  sa  Jupiterom u 11. i Neptunom u 7.  Očekujem  i kod tebe poboljšanje odnosa sa drugima.sunny 
Hvala Tanja što mi niste rekli Laughing ali stvarno mi je već muka od te priče kako je SA trebao da počisti sve što ne valja, a učvrsti i ostavi ono što je pravo i stabilno, jer to kod mene nije bio slučaj!
Sada polažem nade u ovaj vodeni trigon, da mi se bar malo učvrsti i poboljša odnos I love you , ako mu već nije bilo suđeno da ga SA razbuca i prekrati mi muke Crying or Very sad 

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Pet Jul 05, 2013 1:29 pm

Evo i mene da kazem rec dve o saturnu. Meni je saturn dugo isao prvom kucom i tri puta prelazio ascedent. Uospte mi nije bilo lako, prvo strahovi dok je dolazio na ascedent, sada sam se fizicki promernila , ostarila, koza mi se promenila i osecam se umorno. Saturn mi je sad u skorpiji jos uvek u 1 kuci seta se napred nazad, pravi inkonjukciju sa venerom vladarkom znaka i podznaka koja je u ovnu u 6 kuci .Osecam da gubim zivotnu snagu, bezvoljna sam. Dugo nisam imala volje da odem kod frizera da sredim kosu , a ranije sam to uvek redovno cinila. Dugo vremena je i Uran imao konjkuciju sa mojom venerom u 6 kuci pa se cudim kako sam ziva. Saturn mi je vladar 4 kuce , doma i porodice i svi moji problemi i brige su bas oko doma i porodice. Sta li ce da me snadje kad udje u 2 kucu ako sad sam totalno dekintirana? Posto ce u 2 kuci prvo praviti opoziciju sa marsom (brak) pa sa sunce (muz) ali i vladar 11 kuce, pa sa severnim svorom. Dok bude pravio te aspekte sa severnim svorom pravice trigon saplanetama u 6 kuci. Prvo sa Hironom na 25 stepenu riba pa sa SATURNOM na 26 stepen riba . Treba da promeni znak i udje u lava da bi mi napravio trigon sa natalnom venerom. Verovatno cu tad 2016 godine resiti stambeno pitanje.

Prvo da prezivim sve ovo. Odlucila sam da ne pusim i smanjila sam na 1 do 2 cigarete dnevno. Odlucila sam da budem vegetarijanac i retko jedem meso....Spavam dobro i redovno uz mog andjelka Mariju. Daj Boze da me zdravlje posluzi da mogu decu da cuvam i gledam. Mene raduej ovaj veliki vodeni trigon jer ce tih dana saturn da bude poztivan i svima koji su duhovno radili na sebi dati poklon u razlicitim oblicima. flower 

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Pet Jul 05, 2013 5:21 pm

Mnogo ljudi kaže gde je SA tu je strah, strah od napuštanja određene forme, ja to delimično podržavam.
Verovatno si se i ti naslušala onih priča o Saturnovom uništavanju i nagrađivanju, i sad pošto je uskoro kraj ove retro faze, faze mučenja, čišćenja i totalnog rušenja svega što je na slabim temeljima, kad krene direkt trebalo bi da nam bude bolje jer je kao odradio svoje. Na mom ličnom primeru (šetanja preko vladara VII) ništa ovaj retro hod nije raščistio, samo mi je produžio patnju, opstala mi je i veza koja je na staklenim nogama (a bila sam ubeđena da će je počistiti), pa ne znam ni kakav preobražaj i sled događaja da očekujem?!?! Ako mi još neko pomene da je trebao da mi razruši sve i da počnem od nule, da će me nagraditi za naučenu lekciju i sl. ODLEPIĆU!!!

Pa ne mora on da donese nuzno prekid ako je konjunkcija u pitanju, zar ne? I jos je podrzan trigonom od nat. Marsa, ja bih rekla da on ucvrscuje odnos sa muskarcem. A kad dodje na smc mozda doprinese uvecanju porodice, jer ti je i suvladar pete. A sve to ima podrsku od tranzitnog jupitera. A Sa ti je natalno lepo postavljen sa Mesecom, pa mozda tranzit na Mo doprinese necem velikom na planu ljubavi i potomstva. Dobro je sto vladari 5. polja Ju i Sa prave tranzitom lepe aspekte sa vladarem 7. A Ju ti pravi sekstil sa nat Ju... ja bih ocekivala prinovu u skorije vreme Very Happy

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pet Jul 05, 2013 7:16 pm

Pa ne mora on da donese nuzno prekid ako je konjunkcija u pitanju, zar ne? I jos je podrzan trigonom od nat. Marsa, ja bih rekla da on ucvrscuje odnos sa muskarcem. A kad dodje na smc mozda doprinese uvecanju porodice, jer ti je i suvladar pete. A sve to ima podrsku od tranzitnog jupitera. A Sa ti je natalno lepo postavljen sa Mesecom, pa mozda tranzit na Mo doprinese necem velikom na planu ljubavi i potomstva. Dobro je sto vladari 5. polja Ju i Sa prave tranzitom lepe aspekte sa vladarem 7. A Ju ti pravi sekstil sa nat Ju... ja bih ocekivala prinovu u skorije vreme Very Happy
Eto, izgleda da ne mora da bude prekid, nego može i mučenje Smile On je totalno hladan prema meni, pa sam očekivala prekid, samo da bi mi prekratio patnju.
Što se tiče trigona, jel misliš da je 8 stepeni između trSA i natMA preveliki orbis? Meni je to malo previše da bi delovalo, a i odnos stagnira, nije se učvrstio ni za mrvicu No 
Misliš da bi mogao da donese trudnoću SA0SMČ (tada će biti egzaktan trigon sa MA)? Ja sam tipovala da bi tek SA0MO sledeće godine mogao da donese trudnoću...
Draga moja, iz tvojih usta u Božije uši, ali džabe mi lepi aspekti JU i SA na vladara VII, i JU sekstil na nat.JU, kad druga strana trenutno neće ni da čuje za decu, a ja crkoh od želje Sad  Jedino ako ovaj NE iz VII ne napravi neko čudo, slučajno, ali to bi trebalo da bude baš ČUDO ogromnih razmera!

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Pet Jul 05, 2013 9:46 pm

Hehe pa cuda se desavaju, napravis neptunovsku atmosferu - romanticno vece u dvoje, puno ljubavi, neznosti, topline, neko vino, vecera... i eto bebe Smile

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Sub Jul 06, 2013 3:44 pm

Tanja1612 ::Hehe pa cuda se desavaju, napravis neptunovsku atmosferu - romanticno vece u dvoje, puno ljubavi, neznosti, topline, neko vino, vecera... i eto bebe Smile
Ma coolira me čovek danima, tako da tu atmosferu mogu samo sama sebi da pravim!
Ne odgovori mi ti za SA0SMČ, jel imaš nekog sa tim iskustvom, mislim da je konkretno nekome doneo trudnoću ili si to negde pročitala?
I šta misliš o onom orbisu od 8 stepeni?

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Sub Jul 06, 2013 6:32 pm

Pa nemam iskustava sa tim, ali prepostavljam logicki - ako je Sa vladar tvoje 5. znaci da predstavlja potomstvo, ljubav i sve ostalo,a smc u 4. govori o porodici, domu, a posto je u pitanju skorpija ja bih rekla da to simbolizuje trudnocu. Mozda gresim, nek me neko ispravi. A jupiter ce za to vreme verovatno praviti trigone i sekstile sa IC, SMC, Ju i Me. A sve to meni licno nagovestava neko uvecanje, prosirenje (simbolika Ju), Me prirodno predstavlja decu, a Ju ti vlada 5. kucom. I to sto sam vec rekla tranz. Ju60Ju i Ju120Ur meni govori o partneru (braku) i potomstvu.

Ja nisam iskusan astrolog, naravno nek ti jos neko pogleda, ali eto meni tako izgleda. Smile 

A taj orb od 8... pa ne znam, mozda ipak jeste veliki....Rolling Eyes

Tanja1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Ned Jul 07, 2013 12:35 am

Tanja1612 ::Pa nemam iskustava sa tim, ali prepostavljam logicki - ako je Sa vladar tvoje 5. znaci da predstavlja potomstvo, ljubav i sve ostalo,a smc u 4. govori o porodici, domu, a posto je u pitanju skorpija ja bih rekla da to simbolizuje trudnocu. Mozda gresim, nek me neko ispravi. A jupiter ce za to vreme verovatno praviti trigone i sekstile sa IC, SMC, Ju i Me. A sve to meni licno nagovestava neko uvecanje, prosirenje (simbolika Ju), Me prirodno predstavlja decu, a Ju ti vlada 5. kucom. I to sto sam vec rekla tranz. Ju60Ju i Ju120Ur meni govori o partneru (braku) i potomstvu.

Ja nisam iskusan astrolog, naravno nek ti jos neko pogleda, ali eto meni tako izgleda. Smile 

A taj orb od 8... pa ne znam, mozda ipak jeste veliki....Rolling Eyes
Što se orbisa tiče, mislim da astro.com preteruje jer toleriše i 10 u nekim slučajevima!
Što se tvog objašnjenja tiče, logično je i volela bih da si u pravu, da ne moram da čekam SA0MO.
Hvala ti I love you  nadam se da će još neko dati komentar, a ja ću svakako pisati ako dođe do dešavanja bounce 

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zorica taj Ned Jul 07, 2013 1:18 pm

Orbis planeta sunca i meseca je dosta velik. Sunca je 15 a meseca 12 stepeni maksimum. Tako da se moze reci da tvoji aspekti deluju.

Zorica

Broj poruka : 249
Godina : 50
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Ned Jul 07, 2013 3:48 pm

Zorica ::Orbis planeta sunca i meseca je dosta velik. Sunca je 15 a meseca 12 stepeni maksimum. Tako da se moze reci da tvoji aspekti deluju.
Zorice,
slažem se da kad su svetla u pitanju, uzimamo u obzir orbis veći od 10, ali u mom slučaju se radi o natalnom aspektu Marsa (13˙52˙˙Raka) i Urana (5˙29˙˙Škorpije) koji se na astro.com ocrtava kao trigon, odnosno trenutnom aspektu nat.Marsa i tr.Saturna (4˙50˙˙), pa Tanja i ja mislimo da je 8 stepeni previše da bi orbis delovao

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Jul 08, 2013 9:33 am

Kod tranzita orbisi su mnogo, mnogo manji, nego kada su natalni aspekti u pitanju, i delovanje je -+2, 3.stepana.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ena1976 taj Pon Jul 08, 2013 6:27 pm

Astrotanja ::Kod tranzita orbisi su mnogo, mnogo manji, nego kada su natalni aspekti u pitanju, i  delovanje  je -+2, 3.stepana.
Slažem se Tanja!
Da rezimiramo, MA mi je u trigonu sa SMČ, a ne sa UR, tj, ne pravi trigon sa tranzitnim SA sada, već će ga praviti kada SA bude u konjukciji sa SMČ. Tako da nije ni čudo što nema ništa od učvršćivanja odnosa sa partnerom

ena1976

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:38 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu