Aspekti Saturna i Jupitera u natalu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Aspekti Saturna i Jupitera u natalu

Počalji  Astrotanja taj Uto Jul 28, 2009 10:48 am

U ovom aspektu živi princip istrajnosti, strpljivost.
u ptztivnom aspektu, on donsi lakše, poztivno ispoljavanje istrajnosti, koja dovodi do postizanja nekog cilja. Postoji svenost cilja i često vrdnoća, ulaganje napora da se do njega dođe,da se istraje u sotvarenju nek težnje. Narvno sve zavisi koliko je Saturn jak, dq li se nalzi u znaku gde se on dobro oseća ili gde je njegov sign. i da li je dobro postavljen.
On može doneti osećaj odgovornosti i samopouzdanje koje pomaže ostvarenje pretvranje plana u neko delo, relizaciju cilja.
U njegovoj suštini je i potreba za sticanjem, ili posedovanjem, pa često donosi i materijalni napredak, posebno ukoliko je u kućama i znacima koje su odnose na materiju.
Što se tiče gdenetike ona omoguća napredak, prosperitet itd.On neretko ima veze i sa samoćom, radom u samoći koji donosi napredak i ostvarnje težnje .

Kod negativnog aspekta teže je doći do nekog cilja, jer tu ima često unutrašnje nesigurnosti, ne retko i okolnosti u društvu ne idu na ruku toj osobi, promene u sistem i sl. Ovde ima reznih prepreka, ograničenja, bilo unutraašnjih kočnica kroz nedostatak samopoudanja, ili nezadovoljstvo, ili neku vrstu unutrašnje napetosti, zavisno od kuće i znaka. Osoba može vremenom postati svesna da to postoji i raditi na otklanjanu tih ograničenja, svega onoga što je koči da ostvari tu svoju težnju, da se izbori sa nekim destrukcjam i nezadovoljstvima u sebi i to upavo kroz iskustvo, mudrost, nekada i filozofsko razmišljanje, koje može razviti ili diplomatski ponašanje, koj3 može sticati mudrošću, iskustvom itd.
Recimo ako je Saturn u 11. u Jarcu i vl. u opoziciji sa Jupiterom u 5. u Raku, on će nailziti na nedostatk samopuzdanja u ljubavi, uprvo zbog problema i poteškoća u prijateljskim vezama, koje se teško odvijaju, hladne su racionalne, bez emocija,zasnovane na koristi, ali mogu biti i malobrajna i dugotrejna prijateljstva. Jupiter je jači, egzaaltiran u Raku, pa će osoba taj nedostatak samopizdanja i lične sigurnosti u vezam vremeno savladati, upravo sticanjem mudrosti, upravo razvojom poztivnog stava i dobronamernim odnosom. Osoba će biti povučena, ali će razvijati svoju kretivnost , zbog Jupitera u 5. i uvećavati svoja znanja u samoći itd.

U ne

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Sre Avg 05, 2009 1:43 pm, izmenio ukupno 2 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Aspekti Saturna i Jupitera u natalu

Počalji  luna taj Čet Jul 30, 2009 12:07 am

Astrotanja ::
Kod negativnog aspekta teže je doći do nekog cilja, jer tu ima često unutrašnje nesigurnosti, ne retko i okolnosti u društvu ne idu na ruku toj osobi, promene u sistem i sl. Ovde ima reznih prepreka, ograničenja, bilo unutraašnjih kočnica kroz nedostatak samopoudanja, ili nezadovoljstvo, ili neku vrstu unutrašnje napetosti, zavisno od kuće i znaka. Osoba može vremenom postati svesna da to postoji i raditi na otklanjanu tih ograničenja, svega onoga što je koči da ostvari tu svoju težnju, da se izbori sa nekim destrukcjam i nezadovoljstvima u sebi i to upavo kroz iskustvo, mudrost, nekada i filozofsko razmišljanje, koje može razviti ili diplomatski ponašanje, koj3 može sticati mudrošću, iskustvom itd.
Saturn (VII, Bik) opozicija Jupiter (I, Skorpija, retro) meni je donelo nesigurnost, nedostatak samopouzdanja, nezadovoljstvo (mada ovo nekad se pokaze i dobro kada dodjete do nekog cilja natera vas da idete dalje ali i probleme kada da biste isli dalje morate da promenite nesto u ostvarivanju tog cilja). Razne prepreke i ogranicenja u trazenju posla, diplomiranju, recimo nadjete posao zadovoljni ste promeni se struktura ljudi, sistem i sve pada u vodu. Do poslednjeg trenutka bilo je neizvesno da li cu u datom roku diplomirati cini mi se da niko nije imao tako losih situacija. Medjutim kada se na vreme shvati ovo sto je Astrotanja na kraju napisala mogu se dobrim delom stvari drzati pod kontrolom. Na zalost ja poslenjih godina ucim kako da prevazidjem te negativnosti i razvijam diplomatatsko ponosanje tj pravim mudar dogovor sa ovim mojim negativnim aspektom Wink

luna

Broj poruka : 25
Datum upisa : 28.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Konjukcija Jupitera i Saturna

Počalji  KaTy taj Uto Avg 04, 2009 11:46 pm

Pozdrav,
interesuje me znacenje pomenute konjukcije u natalnom horoskopu. Konjukcija je u I kuci u Vagi. Inace u horoskopu sam u znaku Ribe sa podznakom u Devici. Unapred hvala na odgovoru! Very Happy

KaTy

Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Avg 04, 2009 11:53 pm

KaTy, želim ti da se prijatno osećaš na ovom forumu i da se ispune očekibvanja, sa kojim dolatiš! sunny flower flower flower

Da bi smo videli kojom kućom ti vlada Saturn i Jupiter i dqa li je pri vrhu kuće i gde je signifikator ove konjukcije Venera postavi svoj natal. Objašnjenje za postavljanje ćeš naći u Probeimi. Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tina taj Sre Avg 05, 2009 1:41 pm

Jaojj, ovo je ziva istina. Kao mladja sam bila veoma nesigurna i bez trunke samopouzdanja, mogla bih reci sve do svoje 30-te tj. do saturnovog povratka.
Posle tridesete to samopouzdanje je samo od sebe pocelo da se gradi, postala sam nekako svesna sebe i svojih kvaliteta. Doduse u pocetku je to otislo u sustu suprotnost, pa sam jedno vreme bila preterano samopouzdana (bez pokrica naravno Very Happy) Vremenom su se stvari same od sebe izbalansirale, i sada sam sasvim u normalnim dozama samopouzdana tj. samopouzdanje sa pokricem.
Meni je saturn vladar cetvrte, a jupiter vladar trece. Koren mog nesamopouzdanja je bio u odgoju, kao maloj su mi stalno nabijali osecaj krivice i da me nece voleti ako ne radim kako oni ocekuju od mene, a do se odrazilo na moju komunikaciju sa drugim ljudima i nacinu razmisljanja o samoj sebi.

Tina

Broj poruka : 37
Godina : 45
Локација : Bgd
Datum upisa : 23.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  KaTy taj Sre Avg 05, 2009 9:14 pm

Pozdrav, nije mi jasno kako se postavlja natalna karta, da li je dovoljan moj datum rodjenja i vreme (23.2.1981 u 18.40h, Imotski)?
Hvala na brzom odgovoru, ako treba jos podataka recite:) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

KaTy

Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 06, 2009 10:42 pm

....

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  afrodita taj Čet Avg 27, 2009 12:34 am

Tina ::

Jaojj, ovo je ziva istina. Kao mladja sam bila veoma nesigurna i bez trunke samopouzdanja, mogla bih reci sve do svoje 30-te tj. do saturnovog povratka.
Posle tridesete to samopouzdanje je samo od sebe pocelo da se gradi, postala sam nekako svesna sebe i svojih kvaliteta. Doduse u pocetku je to otislo u sustu suprotnost, pa sam jedno vreme bila preterano samopouzdana (bez pokrica naravno Very Happy) Vremenom su se stvari same od sebe izbalansirale, i sada sam sasvim u normalnim dozama samopouzdana tj. samopouzdanje sa pokricem.
Meni je saturn vladar cetvrte, a jupiter vladar trece. Koren mog nesamopouzdanja je bio u odgoju, kao maloj su mi stalno nabijali osecaj krivice i da me nece voleti ako ne radim kako oni ocekuju od mene, a do se odrazilo na moju komunikaciju sa drugim ljudima i nacinu razmisljanja o samoj sebi.

I ja bih se nadovezala na ove kocnice, nedostatak unutrasnjeg samopouzdanja, diplomatskog ponasanja...ama bas sve sto je napisano poklapa se samnom..a taj nedostatk ponekad ispoljavam besom nadkompemzacija-odbrambeni mehanizam. Uzas..ali polako se ucim diplomatskom ponasanju, kapiram da to dolazi sa godinama, a u pojedinim sitacija i sada primecujem sto kaze Tina da imam samopouzdanje bez pokrica...e sada je kod mene ova ekstremnost...
Meni je Saturn u Vagi u sedmom polju, inace vladar je moje 11 kuce..Verovatno cu ja postati disciplinovanija kad budem usla u brak..Inace, zato me privlace stariji muskarci, da bi me malo spustili na zemlju...A Jupiter je takodje u sedmoj kuci, vladar je moje 10 kuce. Pocela sam da radim sa 24. godina ozbiljan posao, koji mi je nametnuo obavezu da se naucim diplomatiji(sefovski posao)
Dosta sam iz toga naucila-3 godine pakla
Evil or Very Mad Evil or Very Mad

afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 35
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  spaceoddity taj Sre Mar 12, 2014 3:49 pm

Evo i mene sa saturnom Smile moj je u 2.kuci u vod.u opoziciji sa jupiterom lav u 8. I da...konstantne blokade u samoostvarenju...krenem,stanem i tako konstantno.Nikako da ostvarim nekakav pristojan tok u zivotu,u bilo kojem smislu,bilo poslovno,privatno,u ljubavi...
Ali ipak volim saturna....kao bivsa bulimicarka mogu zakljucit da me moj saturn zeli naucit samopostovanju Smile nakon godina borbe sa raspojasanom prirodom i zivotinjskim nagonima on me lupne od pod i odrzi lekciju...tesku,al pravu.Eto vjerojatno mogu bit zahvalna mu na tome,jer moja 8. je skoro pa strah i prijezir bez njega Smile

spaceoddity

Broj poruka : 11
Godina : 25
Datum upisa : 05.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 2:37 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics