Šta je Feng schui i kako deluje na kvalitet života?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Šta je Feng schui i kako deluje na kvalitet života?

Počalji  Astrotanja taj Ned Nov 02, 2008 11:49 am

Sa jednom zanimljivom knjižicom o Feng schiu srela sam se leta 2007. Ona me je oduševila.Aautor je izvesni Veber i knjiga je više popularnog tipa, ali je oblast o kojoj je bilo reč, učenje o sistemu uređenja doma po ovoj tradicionaloj metodi zasnovanoj na kneskoj astrologiji, nešto što me je fasciniralo, ma oduševilo.
Imala sam sreće da upoznam jednu divnu devojku iz Beograda, koja se bavi ovim umećem, duhovnim učenjem, ne znam kako to da nazovem i moj život je počeo da se menja. Ono što čemu sam težila počelo je da se događa! Ja verujem u Feng shui.
Ova a rubrika je otvorena za one koje mogu da nam kažu nešto kažu, nauče o ovoj hiljadugošnjoj tradicionalnom učenju, o tome šta i kako ona deluje na kvalitet življenja, kako doprinosi porodičnoj i ličnoj sreći i slično. sunny

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Šta je Feng schui i kako deluje na kvalitet života?

Počalji  Supernova taj Ned Nov 02, 2008 12:31 pm

Ja sam prije par godina nabavila hrpu knjiga od autorice Lilian Too, vodećeg majstora feng-shuija u svijetu. Tako da posjedujem svako njeno izdanje i dopada mi se način na koji ona vidi ovu tehniku uredjenja doma i kako je približava svojim čitaocima, na jedan veoma jednostavan i praktičan način, uz masu primjera i prijedloga kako unijeti poboljšanje u svoj život a otkloniti energetske nedostatke.
Od tada sam počela sa primjenom ove tehnike u mom domu i primijetila sam neka poboljšanja, mada sam sada u fazi usavršavanja tehnike leteće zvijezde i izrade natalne karte doma, kako bih naučila kako eliminisati uticaj nepovoljnih kombinacija planinske i vodene zvijezde, koje su ugradjene u strukturu objekta prema vremenskom faktoru, odnosno periodu izgradnje ili renoviranja kuće.

Supernova

Broj poruka : 45
Datum upisa : 26.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  bejbi taj Pon Nov 03, 2008 2:55 am

Bas mi je drago sto postoji ova tema! Verovatno je to zato sto me u poslednjih par godina ista okupira i bavim se njome i iz hobija i honorarno Very Happy
Pre nego sto pocnem da objasnjavam neke konkretne primere dobrog i loseg feng shuija,zelim da vam nabrojim par pravila.

Bitno je da stalno sve bude uredno, pa cak i ako je ormar u pitanju,pa cak iako se ne vidi.

Vas zivotni prostor morate odrzavati cistim.

Izbacite nepotrebne stvari ili stvari koje vas nerviraju.Cak i poklone koje ste dobili od ljudi koji vas nerviraju.Razmislite malo,uvek kada pogledate na tu stvar pomislicete na tu osobu,a to je kruzenje negativne energije Very Happy

Vas dom je ogledalo vase psihe.

bejbi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zana taj Pon Nov 03, 2008 7:27 pm

I meni je ova tema ultra zanimljiva, kupila sam nekoliko knjiga i primenila ga u svojoj kući, onoliko koliko je to bilo moguće.
Imam samo jednu knjigu od Lillian Too, naslov je The Complete Illustrated Guide to Feng Shui i sviđa mi se njen stil pisanja, a i sve je lepo nacrtano Laughing . Da li je kod nas objavljena neka njena knjiga?

Bejbi, jedva čekam da nastaviš Very Happy

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Nov 04, 2008 3:12 am

Bejbi, šta se događa, odnosno može li se pomiriti razlika u znacima pri uređenju doma. Recimo moj suprug je rođen 17. 09. 1960. u Vršcu, a ja sam 16. 11 .1965. u Vršcu. On je Pacov-metal, a ja Zmija-metal. Kako to uskladiti? Evil or Very Mad

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  smesko taj Uto Nov 04, 2008 8:49 am

odlicna tema!
mene je feng shui privukao podosta pre tri meseca kada sam htela da napravim spoj kristala i feng shui,
i tada sam se konsultovala sa drugaricom koja se njime bavi.
pre nekoliko godina je pocela da citucka, da bi ga usavrsila odlicno u poslednjih godinu dana.najvise su joj pomogle knjige vec navedenog autora-lilijan too.
uradile smo neke prakticne i brze izmene u mom domu.
sustina je najpre krenuti od okruzenja-sto je veoma tesko u savremenim uslovima kada su zgrade jedna do druge..pa onda sredjivati energiju doma uz uskladjivanje kua brojeva.
tako da pored dimenzija stana koje sam dala i kompletnog crteza sa prozorima, vratima, rasporedom prostorija..i uz izracunavanje kua brojeva svakog pojedinacnog krece se na resenja.
pored osnovnih preporuka o urednosti doma, cistoci..ukazala mi je kako treba da posmatram feng shui-kao nacin da se energija kao topao vazduh, kao vetar moze slobodno kretati..svaki kua broj ima svoje cetiri pozitivna i cetiri negativna pravca..te pozitivne pravce smo pojacali..a negativne smo ublazavali,jer nije pozeljno unistavanje.
tek onda smo presle na figurice..one su ipak igrarija naspram svega sto prethodi-mislim na izradu natalne karte doma..letece zvezde je delimicno savladala..nesto su je zezuckale.
uglavnoc-u mom domu mama je bila jako ugrozena-zdravlje pogotovo pa smo se trudili njoj najvise da pomognemo-sa promenom strane spavanja, mesta gde jede..
unela sam mnogo vise vode u sektor u kome je nije bilo a koja je trebala da da prosperitet i ubrza desavanja u mojoj kuci.to se i deslo mesec ipo dana nakon toga.
interesantno je bilo sto je meni ogledalo stajalo u sobi na istoku i vracalao energiju koja je ulazila spolja jer su preko puta dva velika prozora..ogledalo sam drzala prikriveno sve vreme dok sam spremala ispit.takodje sam drzala i znak za ucenje na desktopu racunara koje se reflektovalo na stranu koja je bila najpovoljnija po tom pitanju.
i zaista je dalo rezultate!
svakog meseca-s obzirom da postoji feng shui astrologija izmenim neophodno u svojoj sobi..i zaista se osecam prijatnije.
iako se direktno ne bavim feng shuiem, jer smatram da se necim ili bavis ili ne..htela sam da vam objasnim kako sam ja feng shui uvela u nasu kucu.

znaci tanja-neophodno je da vam neko od poznavalaca utvrdi kua brojeve u radi natalnu kartu doma i vidi kako da uskladi vase brojeve.

smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zana taj Uto Nov 04, 2008 11:51 am

Kažeš da je suština krenuti od okruženja, a ja sam se baš tu srela sa ozbiljnom preprekom. Naime, živim u kući i bandera koja se nalazi pored kapije pravi snažnu strelu na glavna vrata kuće, a nema dovoljno prostora da bi se nekim biljkama neutralisala. Sama vrata su postavljena tako da je njihov smer svim članovima moje porodice veoma nepovoljan. Ali sve to sad i nije važno, jer nameravamo u nekom narednom periodu kuću da prodamo i da se preselimo u stan. Htela bih da od samog početka ne napravim pogrešan izbor, a i prostor nameravam da uredim po feng shui principu. Koje mi knjige preporučujete? Smile

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  smesko taj Uto Nov 04, 2008 12:00 pm

zana, tako je najbolje!
od pocetka planirati!i sagledati sve!
ja mislim da je jos pre fs uraditi radiostezijski pregled kuce, stana!
ponekad pomislim da kada se on uradi dobro, fs je nadogradnja.
jer desava se da fs uredjivaci ne uzmu u obzir i te podatke.
decko ima odlicnu knjigu radiostezije, a mislila sam i da krenem na neki kurs-odlican covek-zlatko kalajdzic ga drzi!
ali zavisi od obaveza koje cu imati po pitanju posla, jezika koji treba da doucavam..

i zana, mislim da je supernova od svih nas expert na ovom nasem divnom forumu!

smesko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  bejbi taj Ned Dec 07, 2008 7:43 am

Znate sta, ako vi imate neki problem u svom okruzenju npr. banderu ili moj primer, slepu ulicu,to ne znaci da bi vi ili ja trebali da prodamo kucu. Mislim da bi to danas u zemlji Srbiji bilo apsurdno. A drugo, trebalo bi srediti sve sto mozemo, znaci posaditi drvo ispred kuce, kao kod mene ili cvece, a bandera je danas normalna pojava, ona osvetljava kucu nocu, kao svetlo koje stoji upaljeno ispred ulaznih vrata. Tom logikom je i mobilni koji je ukljucen i stoji nam u sobi, los feng shui.On zraci i jeste los, ali cisto sumnjam da se odvajate od njega nocu, kao i od kompa, tv-a. Drustvo je napredovalo i trebalo bi da se prilagodimo danasnjem vremenu u skladu sa principima feng shui-ja koliko mozemo. Ja prvenstveno mislim da je ipak bitniji feng shui enterijera a ne eksterijera.

bejbi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  smesko taj Ned Dec 07, 2008 10:50 am

mislim da svi fs majstori i filozofi krecu od spolja ka unutra.
i jako je bitno gde se nalazimo, cime smo okruzeni.
naravno, neophodno je da se zastitimo, koliko god je moguce-da ublazimo dejstvo tih strela spolja.
ali ako mozemo da biramo-pogotovo pri pravljenju kuce-treba krenuti od pocetka.
za mene ni fs nece biti adekvatnog delovanja, ako nije uradjen radiostezijski pregeled.(ako sve bas posmatramo najpreciznije i profesionalno)
pokazalo se u praksi da se fs odradi, pa ljudi imaju probleme u kucama i dalje..i onda se otkriju podzemne vode, otpadi koji deluju izuzetno negativno.
zato imate timove u kojima su i radiostezicar i fs poznavaoci.
obicno ide prvo radiostezijski pregled, pa fs, pa opet radiostezijski.
slazem se da je drustvo uznapredovalo, ali i da se i istocnjacka filozofija pokusava marketinski iskoristiti, komercijalizovati, pa mi je jako zao zbog toga.
mislim da treba upravo u savremenim uslovima naci sklad u sebi, okrenuti se duhovnom radu..a svako ko na taj nacin posmatra zivot ce spontano doci i do fs principa i primenjivati ih najvise sto moze, zatim do makrobiotike..kristaloterpaije..

bejbi, evoc imam pitanjce za tebesta predlazes u ovom mesecu, na sta da se obarti paznja?
gledala sma raspored letecih zvezda i nije bas sjajan..eventualno je povoljan za novac na JI i za umni rad na SI..a sta ako su to nekome negativni pravci?
sta ti u tim situacijama cinis?
ja se trudim tada taj pravac da ili kontrolisem ili oslabim.

smesko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 2:32 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu