grand cross

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

grand cross

Počalji  luna taj Čet Jul 30, 2009 1:44 am

Kod mene grand cross cine Saturn, Lilith, Jupiter, Mesec. Kakav je znacaj i uticaj grand cross - a u natalnim horoskopima?

luna

Broj poruka : 25
Datum upisa : 28.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: grand cross

Počalji  Astrotanja taj Čet Jul 30, 2009 2:34 pm

Veliki krst sa Lilitom, ne bih računala. Kada je Lilit u konjukciji sa nekom planetom onda deluje. Smile

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

U promenjivim znacima

Počalji  Flora taj Sub Avg 08, 2009 4:36 pm

Kod mene:
MO u Devici u IV, ME u Ribama u X, MA0JMC u Blizancima u XII, SMC u Strelcu u VI... What a Face
Trenutno ga aktivirali UR i SA... scratch
Spasavaj se ko moze Basketball

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 12, 2009 8:54 pm

A da li bi računali čvorove,neki astrolozi ih računaju,neki pak ne...

Ako bi računala i čvorove meni isada da imam Veliki fixni krst između planeta Mo 90 Pl 90 Ju 90 SMČ

je l' može par reči o tome?

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Sre Avg 12, 2009 9:11 pm

I love you Kockice, karta ti se ne otvara... flower

P.S. Ovo je 10.000 post. Ziveli! jocolor

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Avg 12, 2009 9:40 pm

Flora ::I love you Kockice, karta ti se ne otvara... flower

P.S. Ovo je 10.000 post. Ziveli! jocolor

evo,popravih....hvala!!!

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Snezana taj Sre Avg 12, 2009 10:24 pm

Kocka je bacena ::A da li bi računali čvorove,neki astrolozi ih računaju,neki pak ne...

Ako bi računala i čvorove meni isada da imam Veliki fixni krst između planeta Mo 90 Pl 90 Ju 90 SMČ

Čvorovi ne ulaze u konfiguracije, u konfiguracije ulaze samo planete.

Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Avg 12, 2009 11:14 pm

Snezana ::
Kocka je bacena ::A da li bi računali čvorove,neki astrolozi ih računaju,neki pak ne...

Čvorovi ne ulaze u konfiguracije, u konfiguracije ulaze samo planete.

Istina cak se ni, pored konjukcije, aspekti ne gledaju...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 12:14 am

To ekplicitno znaci da je nemam Veliki krst, vec promenjivi T kvadrat... jocolor
E sada neka mi neko jos kaze dali su ovo dva T kvadtata ili jedan.. study

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 4:27 am

Flora ::To ekplicitno znaci da je nemam Veliki krst, vec promenjivi T kvadrat... jocolor

Pa jedan, samo ukljucuje konjukciju MA i SA, nikada ne tumacis kao dva - napravis sintezu te konjukcije sa ostatkom...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 7:53 pm

Tajna ::
Flora ::To ekplicitno znaci da je nemam Veliki krst, vec promenjivi T kvadrat... jocolor

Pa jedan, samo ukljucuje konjukciju MA i SA, nikada ne tumacis kao dva - napravis sintezu te konjukcije sa ostatkom...

Thanks a lot, dear my. flower
Sada si mi mi razjasnila sve dileme i znaci da definitivno imam: Sleep
jedan T kvadrat SA0MA, ME, MO Mad
jedan Veliki vazdusni trigon SA0MA, VE, UR bounce
Sve ti je kod mene komplikovano, pa zar cak moram imati SA0MA u dobroj i losoj konfiguraciji!
Pa to da sam na lutriji izvlacila, mala bi bila verovatnoca da dobijem affraid

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 13, 2009 9:02 pm

Flora ::

Thanks a lot, dear my. flower
Sada si mi mi razjasnila sve dileme i znaci da definitivno imam: Sleep
jedan T kvadrat SA0MA, ME, MO Mad
jedan Veliki vazdusni trigon SA0MA, VE, UR bounce
Sve ti je kod mene komplikovano, pa zar cak moram imati SA0MA u dobroj i losoj konfiguraciji!
Pa to da sam na lutriji izvlacila, mala bi bila verovatnoca da dobijem affraid

Nazalost ne mozes izbeci tu konjukciju, ali je odlicno sto je u 12 kuci jer i ako govori o napadima iz mraka i ostalim losim stvarima, mnogo manje se bilo koji aspekt oseca ako je u padajucim kucama. U uglovnim kucama bi te taj aspekt lomio i povredjivao stalno, ovako su lomovi ostali na podsvesnom ili mentalnom nivou. Najjace rade aspekti po uglovnim kucama, zatim po sledujucim a najmanje se osecaju u padajucim. Zato je Saturna po mom misljenju pozeljno imati u 12 kuci. Cinjenica je da kad se ispolji je vrlo los, jer dolazi iz lose kuce, ali u prvoj bi ti doneo stalno lose raspolozenje, povrede, mrznju, strahove... Neka svega toga u podsvesti... ne cackaj ga puno. Cinjenica je da to tebi ima odnos sa vladarem 1 polja sto pojacava delovanje a sto ti osecas zadnje 2 godine jer je SA 0 MO, ali proci ce i to.
Za lutriju sam ti vec rekla imas ti srece za takve stvari ali kako nikada nisam videla chart nekoga ko je dobio na lutriji ne znam da li vladar 1 mora da bude ukljucen. Tvoj vladar 2 i ako nije u velikom trigonu je odlican i para ce biti u tvom zivotu, a manjih dobitaka na srecu je bilo i sama si rekla. Inace da nije tog velikog trigona ti bi bila mnogo depresivnija i teza osoba, a delujes mi vrlo pozitivno i veselo. Tako da neka toga u 12 a ti samo treba da prestanes da brines, jer je to aspekt brige zbo MO u Devici. Sto manje brines vise ti se lepih stvari desava...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Avg 13, 2009 11:18 pm

Inace da nije tog velikog trigona ti bi bila mnogo depresivnija i teza osoba, a delujes mi vrlo pozitivno i veselo. Tako da neka toga u 12 a ti samo treba da prestanes da brines, jer je to aspekt brige zbo MO u Devici. Sto manje brines vise ti se lepih stvari desava...

Tajna, nemam pojma koliko si ti dugo u astrologiji, ali ti si mene procitala odlicno (kao i AStrotanja), a sto skoro nikome nije poslo za rukom zbog kompleksnosti i kontradiktornosti moje natalne karte. Delujes pozitivno i edukativno na mene, ceo dan kucam ovde... sunny
Nisam gledala nase uporedne, ali vidim da je tvoje SU na mojoj VE i u blizini JU... jocolor
Prestala da brinem, radujem se SA u Vagi, a izgleda da cu za vikend da imam date sa jednim Blizancom... flower

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Pet Avg 14, 2009 7:47 pm

Tajna,je l' može par reči o mom T-kvadratu?Posebno mi se ne sviđa ovaj Mo 90 Pl,kako ga mogu ublažiti,znam da najviše deluje ne polju ljubavi,ali da li može delovati i na polju zdravlja,jer je Mo negde na granici 5. i 6. kuće?

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Avg 14, 2009 8:28 pm

Kocaka je bačena, tebi je na sreću dispoztor Meseca Sunce dobro postavljeno u 10., što je jako bitno i što ć doneti bolji ishod događanja. On ipravi sekstil sa Jupiterom, što je opet veoma povoljno. Ne kažem da se T-kvadrat neće ispoljiti i to više na emotivnom planu, jer je Mesec em u petoj, em u Lavu, a to je prirodno 5. kuća, što može da dovede do emotivnih problema, gubitaka u ljubavi,pre svega i zbog velikih očekivanja i preterivanja Mesec opozicija Jupitere, pa i neke vrste emotivnih obmana, ali krajnji ishod neće biti nepovoljan, jer je Sunce povoljno. Osobe koje su u simbolici tvog Sunca,u strelcu u sektilu sa Jupiterom, a to su autroritet, uspešna, obrazovane i zreli muškarac je taj sa koji te može učiniti srećnijom u ljubavi. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Avg 14, 2009 9:34 pm

Flora ::
Inace da nije tog velikog trigona ti bi bila mnogo depresivnija i teza osoba, a delujes mi vrlo pozitivno i veselo. Tako da neka toga u 12 a ti samo treba da prestanes da brines, jer je to aspekt brige zbo MO u Devici. Sto manje brines vise ti se lepih stvari desava...

Tajna, nemam pojma koliko si ti dugo u astrologiji, ali ti si mene procitala odlicno (kao i AStrotanja), a sto skoro nikome nije poslo za rukom zbog kompleksnosti i kontradiktornosti moje natalne karte. Delujes pozitivno i edukativno na mene, ceo dan kucam ovde... sunny
Nisam gledala nase uporedne, ali vidim da je tvoje SU na mojoj VE i u blizini JU... jocolor
Prestala da brinem, radujem se SA u Vagi, a izgleda da cu za vikend da imam date sa jednim Blizancom... flower

U astrologiji sam dugo... Prvu knjigu o astrologiji sam procitala sa 14-15 godina, sto je eto pre 20 godina. Normalno tada je to sve bilo na nazi suncevih znaka i slicno. Sa 20 sam uzela ozbiljne knjige, naucila (bez kompijutera) da izracunam i postavim horoskop i zaljubila sa. Imala sam srecu da pocnem sa Ne verujte proverite od Mileta Dupora i dan danas se vracam tom uzbeniku jer mislim da je jedan od najboljih...

Drago mi da sam te pozitivno stimulisala i da si se raspisala, a iskreno sam se iznenadila kad sam saznala koliko kratko si u astrologiji. Jako dobro si za to vreme savladala materiju i odlicno ti ide. Svidjaju mi se svi tvoji uvidi i nisam pronasla greske u tvom tumacenju. Prirodan si talenat za astrologiju i samo nastavi. Bolja si od mnogih ljudi koje se godinama bave astrologijom. Konkretna si a ja to jako volim, ne okolises i direktno prilazis stvarima - to je jako bitno.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Avg 14, 2009 10:00 pm

Kocka je bacena ::Tajna,je l' može par reči o mom T-kvadratu?Posebno mi se ne sviđa ovaj Mo 90 Pl,kako ga mogu ublažiti,znam da najviše deluje ne polju ljubavi,ali da li može delovati i na polju zdravlja,jer je Mo negde na granici 5. i 6. kuće?

Kockice, nema tebi mnogo brige oko tog T kvadrata. Obe planete koje su napadnute od PL imaju dobar aspekt sa svojim dispozitorom, znaci aspekt opisuje probleme ali je zavrsetak povoljan. Jupiter cak i zamenio sediste sa dispozitorom i to ojacava obe planete. Pluton opisuje fatalne dogadjaje i ne oseca se u svakodnevnom zivotu tako da taj MO 90 PL opisuje neki bitan i znacajan dogadjaj koji ce ti naneti dusevni bol ali ti ces se sa tim uspesno izboriti.

Mo se odnosi na obe kuce i 5 i 6, ja bih ga primarno vezivala za 6 kucu ali kako je on ujedno vladar 5 i na kraju 5, delovace i na to. Tanja je u pravu taj T kvardat govori o gubitcima u ljubavi i obmanama, neiskrenostima, neverstvu i preljubi kojoj ces biti izlozena. Emotivne patnje i napustanja ce biti, to potvrdjuje i VE 0 SA, ali ti imas jacinu da isplivas iz toga.

Sto se zdravlja tice, sve je manje vise ok jer je MO 120 SO a SO sem konjukcije sa UR nema lose aspekte. Sta je problem? To sto ti sav emotivni stres akumuliras u srcanu cakru i srce ce ti vremenom slabiti. Mislim da ce se prvi problemi pojaviti kad budes oko 50 godina starosti i sto se vise budes priblizavala Jupiterovom periodu (56 godina) problemi ce rasti. Zato vec sada nauci da kanalises svoju energiju. Leci svoju dusu strelcevskim pozitivizmom, jer MO 90 PL govori i o gomilanju besa, pa i mrznje a sve to skupljas u solarnom pleksusu.

Jos jedna stvar ne preteruj u hrani i picu!!! Jedi kvalitetnu hranu, zaboravi na restorane brze hrane! Moguca su trovanja...sklona si tome. Takodje samo svezu hranu, sve sto stoji nekoliko dana u frizideru a vec je pripremljeno za tebe je kao otrov i napada direktno krv. Ne bi bilo lose da posetis nutricionistu i preventiras eventualne probleme.

Da ne shvatis pogresno ti nisi osoba koja ce tokom zivota imati velikih zdravstvenih problema. Za to si pitala zato sam se ovoliko raspisala, a ne zato sto mislim da ces biti bolesljiva. Govorim samo o momentima gde ces eventualno patiti na fizickom nivou.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Ned Avg 16, 2009 9:25 pm

Astrotanja ::Osobe koje su u simbolici tvog Sunca,u strelcu u sektilu sa Jupiterom, a to su autroritet, uspešna, obrazovane i zreli muškarac je taj sa koji te može učiniti srećnijom u ljubavi. sunny

tačno..takvi muškarci samo mogu da me privuku na duže...

Kockice, nema tebi mnogo brige oko tog T kvadrata. Obe planete koje su napadnute od PL imaju dobar aspekt sa svojim dispozitorom, znaci aspekt opisuje probleme ali je zavrsetak povoljan. Jupiter cak i zamenio sediste sa dispozitorom i to ojacava obe planete. Pluton opisuje fatalne dogadjaje i ne oseca se u svakodnevnom zivotu tako da taj MO 90 PL opisuje neki bitan i znacajan dogadjaj koji ce ti naneti dusevni bol ali ti ces se sa tim uspesno izboriti.
Ne bih se sa ovim složila....

Sto se zdravlja tice, sve je manje vise ok jer je MO 120 SO a SO sem konjukcije sa UR nema lose aspekte. Sta je problem? To sto ti sav emotivni stres akumuliras u srcanu cakru i srce ce ti vremenom slabiti. Mislim da ce se prvi problemi pojaviti kad budes oko 50 godina starosti i sto se vise budes priblizavala Jupiterovom periodu (56 godina) problemi ce rasti. Zato vec sada nauci da kanalises svoju energiju. Leci svoju dusu strelcevskim pozitivizmom, jer MO 90 PL govori i o gomilanju besa, pa i mrznje a sve to skupljas u solarnom pleksusu.

Jos jedna stvar ne preteruj u hrani i picu!!! Jedi kvalitetnu hranu, zaboravi na restorane brze hrane! Moguca su trovanja...sklona si tome. Takodje samo svezu hranu, sve sto stoji nekoliko dana u frizideru a vec je pripremljeno za tebe je kao otrov i napada direktno krv. Ne bi bilo lose da posetis nutricionistu i preventiras eventualne probleme.

Da ne shvatis pogresno ti nisi osoba koja ce tokom zivota imati velikih zdravstvenih problema. Za to si pitala zato sam se ovoliko raspisala, a ne zato sto mislim da ces biti bolesljiva. Govorim samo o momentima gde ces eventualno patiti na fizickom nivou.

što se tiče ishrane trudim se da se hranim zdravo koliko je to moguće,gotovo da uopšte ne posećujem restorane brze hrane,od mesa jedem samo piletinu i ribu....otrovala se nikad nisam,što ne znači da neću....i prilično sam vitka devojka,dakle nemam problem ni sa kg...ne znam na osnovu čega si zaključila da preterujem u hrani i piću (možda Mo 180 Ju-gledajući ovaj aspekt trebalo bih da budem debela devojka Wink )

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:06 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: