Aspekti muskog meseca u natalu

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Aspekti muskog meseca u natalu

Počalji  Kocka je bacena taj Uto Dec 15, 2009 2:43 pm

alea ::Da li se uopšte vredi tražiti u opisu MO u muškom horoskopu ako osobe nisu u braku?
Pitam jer mi nije jasno da li nas opisuje VE ili MO?

mislim da treba.....nemoj tako usko da posmatraš stvari,to što Ve predtsvalja devojku,a Mo ženu to ne znači da ako dvoje nisu u braku treba posmatrati samo Ve....već sam napisala u porethodnom postu da ne volim da gledam samo Mo i Ve,već obraćam pažnju na nekoliko stvari:Mo i Ve za muški horoskop ili Ma i So za ženski,vladara 5.kuće i njegove aspekte,kao i vladara 7 i njegovi aspketi-pa,tek tada možemo da dobijamo čitavu sliku o tome kakav tip osobe odgovara natusu....drugim rečima hoću reći,da bi se došlo do 7polja,mora se krenuti preko 5polja,možda ovi vladari kuća naizgled nemaju nikakve veze,ali ako se neka veza završi brakom,mora da se nađe u okvirima i 5polja,ali i 7polja....dalje,nebitno je to što Mo i Ve muškom horoskopu predstavljaju ženu odnosno devojku,ono što je primarno kod ove dve planete to je da Mo predstavlja našu dušu i osećanja,a Ve je ljubav,način na koji volimo,pa ove dve planete treba itekako gledati i u muškom i u ženskom horoskopu,jer je najbitnije za jedan natus kako on voli,i kako pristupa ljubavi...nadam se da si me koliko-toliko razumela Very Happy

evo,dajem primer....
kada bih opisivala svoju najdužu vezu i muškarca u toj vezi,mogla bih da je opišem kroz sve parametre,kroz vladara 5kuće (Mo sa aspektima),kroz prizmu Ve u škorpiji 0 Sa,Ma u vagi,So0Ur,ali i kroz vladara 7polja i njegove aspekte...iako ja sa ovim muškarcem nikada nisam bila u braku,on potpuno odgovara opisima vladara 7kuće,jer je to ono čemu ja težim (svesno ili nesvesno),to je ono što meni fali...jer nije slučajnost što se 7polje nalazi baš preko puta 1polja,dakle to je ono što nam treba da bi imali ravnotežu u životu Very Happy

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Uto Dec 15, 2009 3:19 pm

Da, tako sam ja shvatila da gotovo uvek privučem one ljude koji imaju ili VE ili MO u ribama, češće VE a MO u vodoliji, ili u kombinaciji sa UR, i nešto od toga u škorpiji ili aspektovano PL.

To je zbog toga što ja imam NE na ASC i SO, a PL i JU u 60 sa ovim stelujumom. Tako moj ASC obeležavaju pre svega NE, zatim JU ( kao vladar u vodoliji ) i PL kao vladar MO i ME u škorpiji, na MC.

Sve osobe u mom životu su imala VE, MO ili dispozitora ovih planeta u ribama, i oni u meni vide ovog NE.

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Uto Dec 15, 2009 7:45 pm

alea ::Da, tako sam ja shvatila da gotovo uvek privučem one ljude koji imaju ili VE ili MO u ribama, češće VE a MO u vodoliji, ili u kombinaciji sa UR, i nešto od toga u škorpiji ili aspektovano PL.

To je zbog toga što ja imam NE na ASC i SO, a PL i JU u 60 sa ovim stelujumom. Tako moj ASC obeležavaju pre svega NE, zatim JU ( kao vladar u vodoliji ) i PL kao vladar MO i ME u škorpiji, na MC.

Sve osobe u mom životu su imale VE, MO ili dispozitora ovih planeta u ribama, i oni u meni vide ovog NE.

Primetila sam da su svi značajaniji muškarci u mom životu imali Mo u škorpiji (meni krcata 8kuća) i Ve ili u ovnu ili u lavu (a kod mene naglašen vatreni element ,čak 5 planeta u vatrenim znacima)...interesantno mi je da i pored toga što sam riba na ASC nijedan od mojih bitnijih veza i ljubavi nije imao ni Ve ni Mo u ribama,pa čak ni neku od ličnih planeta u ribama,očito me nikada nisu doživljavali tako...

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Dec 16, 2009 11:41 am

Kocka, ako im je Mesec u Škorpiji u tvojoj 8., onda vas je više vezivala strast i seks, nego nežnost, razumevanje, ljubav. Pre svega i zbog toga što su muškarci sa Mesecom u Škorpiji vrlo nesaoćajni prema dugima i nedostaje im nblagost, razumevanje za druge. Nailazila sam na primere gde su vrlo grubi i maltretiraju svoje žene psihički i često one pored njih postanu očajne, razočarene , destruktiven. Ovde mislim pre svega na bračne veze. Venera u Ovnu je opet takva da i tu ljubav je u početku strasna, ali ne potrjae dugo, jer i ovde je Venera u padu.

Kockice, nema tebi sreće u ljubavi na duže vreme pored takvih muškaraca.Dobro bi bilo da nađeš nekog sa Mesecom u Strelcu,u trigonu sa tvojim Mesecom i u konjukciji sa suncem , koji bi ti odgovarao i Venerom u Ribama, u trigonu sa tvojom Venerom, pa da te i voli i razume, da bude tvoja srodna duša.

Sve one koje sam upoznala sa ovim položajem Meseca stavljaju akcenta na seks, a često su im veze zasnovane i na interesima. Naravno, zarada zavisi i od druge kuće, šeste, desete i njihove poslovne situacije, ali sam nailazila i na takve slučajeve, gde ostaju bez posla, pa ih žene izdržavaju. Naravno, ovo nije obavezno, ali da interesi i finasije imaju uticaj na veze, to ga je baš bilo u mom iskustvu sa Mesecom u Škorpiji.

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Dec 16, 2009 12:36 pm

Tanja, ne znam za muškarce, ali ja imam taj MO u škorpiji, koji je vladar VIII kuće. Ne mogu reći da sam otvoreni, svesni, manipulator ali da tražim i očekujem sve, u smislu davanja sebe 100% to je istina. Ne prihvatam ništa polovično i sve shvatam jako ozbiljno, kada volim ne umem da volim malo niti da budem sa nekim koga ne volim do bola. Ne znam kakvi su muškarci sa ovom pozicijom MO osim što znam da su privučeni senzualnim ženama i da vole taj look fatalnih, škorpionskih žena. (koji ima Kocka Smile

S obzirom na moju poziciju MO u XII kući koji dispozicijom ide na MC pa aspektuje moj stelijum na ASC, i 120 JU, zato i kažem da oni koji su me voleli imaju tu neku kombinaciju NE/PL/UR... sve nekako prožeto...

Moja najveća ljubav je imao VE u ribama, MO u ovnu ,(na mom MA), MA u škorpiji, a VE120MA i VE120NE NE u škorpiji, (njegov NE na mom MO) i VE180PL...u meni je video tog NE, jer ja sam ta neka kombinacija. Njegov NE dispozicijom ide u škorpiju, MO u ovnu (takodje dispozicijom ide u škorpiju) i još ova opozicija Ve/Pl...

Ne znam za Kocku, ali meni su po pravilu te VE i MO padali u IV kuću, jer mi je IC na 28* riba, pa su uvek tu negde, oko IC. Ali ,ako taj neko nema jakog MA, ljubav će ostati jednostrana...(jer ja imam MA u ovnu)

I kada mi neka planeta padne u ovu IV kuću, ili taj deo riba ili deo koji zauzima ovan, ja se tako vežem za te ljude, da ne mogu da se izlečim posle.

Rekoh negde da mi je odlazak jednog MO iz moje IV bio kao da mi je neko otkinuo deo tela na živo.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 1:41 pm

Hm nemam iskustva sa mesecom u Sco, jedina osoba koju znam sa tim polozajem (a da mi je bliska) je devojka moga brata. Ali ja zato obavezno nailazim na muskarce sa VE u sco, i takve privlacim ali sigurno ce se za mene zalepiti medju milion zena na nekom prostoru...iskreno posle svega prezivljenog ja mislim da i ja to negde odajem jer ja imam VE90Pl aplikacija 1s sto bi se moglo protumaciti da se odnosi na moju prvu kucu tj na mene... pri tom mi je VE vlada AC...ja jednostavno moram da imam dozu fatalnosti, ako toga nema onda je to mlako za mene i ja sam kao drvo, ne umem kad nema nekog cimanja...uzasno zvuci ali bar na pocetku mora da me drma struja!!

I ako je moja VE u strelcu i trebala bi da budem slobodnjak (posto mi je tamo dispozitor svega a to je JU) ja kad se zaljubim imam simptome patologije (i svesna sam toga, studiram psihologiju i sve sam razložila) ali to je jače, ne znam kako da se izborim...
Pocela sam od skora da aktiviram moj MO180NE pa odem ponekad u crkvu i sedim, ili se molim bogu da mi da smirenja. Onaj ko nema taj aspekt ne zna kako je mome srcu...
ps.Obavezno mi bliske drugarice imaju Ve u aspektu sa PL...

Nego sta reći za muškarca koji ima mesec u lavu i ocajne aspekte tog istog MO, razveden...mislim da pocinje da mi znaci Shocked ....on me stalno pita sta kaze horoskop...sladak je i nezan, ali je i pomalo "drvoseca" i grubijan Smile a da ima i plutonovsko zanimanje Very Happy
pusticu vreme da vidimo sta ce biti... evo karte
http://www.dodaj.rs/?r/ZA/3M8HajlQ/aleksandar.jpg

zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Dec 16, 2009 2:17 pm

Pa ja sam ti već rekla šta mislim Smile
Volim te škorpionske tipove, ma ih!!!
MA u škorpiji je po meni jedini pravi. Čak je bolji od mog MA u ovnu, jer kod njega nema ništa bez emocija...

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 2:19 pm

alea ::Pa ja sam ti već rekla šta mislim Smile
Volim te škorpionske tipove, ma ih!!!
MA u škorpiji je po meni jedini pravi. Čak je bolji od mog MA u ovnu, jer kod njega nema ništa bez emocija...

ma pusti sad MA Smile
Mesec me zanima Very Happy

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Dec 16, 2009 2:27 pm

Astrotanja ::Kocka, ako im je Mesec u Škorpiji u tvojoj 8., onda vas je više vezivala strast i seks, nego nežnost, razumevanje, ljubav. Pre svega i zbog toga što su muškarci sa Mesecom u Škorpiji vrlo nesaoćajni prema dugima i nedostaje im nblagost, razumevanje za druge. Nailazila sam na primere gde su vrlo grubi i maltretiraju svoje žene psihički i često one pored njih postanu očajne, razočarene , destruktiven. Ovde mislim pre svega na bračne veze. Venera u Ovnu je opet takva da i tu ljubav je u početku strasna, ali ne potrjae dugo, jer i ovde je Venera u padu.

Ovo je potpuno tačno...Ovaj poslednji dečko sa kojim sam bila u vezi,a sa kojim još uvek nisam baš sve raščistila ima Mo u škorpiji,Ve u lavu,apsolutno nema razumevanje za druge,izuzetno je sebičan, i sujetan,i ja tako nešto nikada nisam doživela u svom životu,tu dozu posesivnosti koju on može da pokaže zaista nikada ni od koga nisam osetila.....Tačno je da me malteritirao psihički,zbog čega je naša veza na kraju i pukla,a ja sam u jednom trenutku zaista bila vrlo razočarana,ali sada sam se malo pribrala. Very Happy

S druge strane muškarac koji je imao Mo u škorpiji i Ve u ovnu (iako je Mo u padu,a Ve u izgonu ovde) je zaista prema meni bio više nego izvanredan,ne znam kako to ali mislim da upravo ona moja priča o svesnosti natusa ovde ima svoj primer...Ovaj prvi muškarac nije nimalo svestan sebe,pa tako nikada nije radio na sebi,u smislu svojih mana,i njegovo ponašanje je potpuno bilo u skladu najgorih osobina Mo u škorpija:sujetan,opsesivan,grub,destruktivan za druge i za sebe,dok je drugi muškarac primer Višeg nivoa ovog Mo,a to je privrženost i ljubav do groba,pa me ovaj muškarac i dan danas i dalje voli,iako nismo zajedno već 3 godine! Very Happy

Astrotanja ::
Kockice, nema tebi sreće u ljubavi na duže vreme pored takvih muškaraca.Dobro bi bilo da nađeš nekog sa Mesecom u Strelcu,u trigonu sa tvojim Mesecom i u konjukciji sa suncem , koji bi ti odgovarao i Venerom u Ribama, u trigonu sa tvojom Venerom, pa da te i voli i razume, da bude tvoja srodna duša.

Da i ja sam isto razmišljala da bi bilo dobro da nađem nekoga sa Mo u strelcu,ali za sada takvog nema na vidiku...ali,nedavno sam upoznala muškarca koji ima Mo u ovnu,ali zato jedan divan aspket Ve0Ju u ribama,tačno na mom ASC.....na žalost ima devojku Embarassed

Poslednji izmenio Kocka je bacena dana Sre Dec 16, 2009 2:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 2:35 pm

JA bi trebala da nadjem nekog sa MO u jarcu jer je meni jedino merkur (koji je u jarcu) dobro postavljena planeta, svaka druga je ugrozena, Sunce ugrozeno sa Saturnom, MO sa Marsom, Venera kvadrat i po sa SA i 90sa PL sto znaci katastrofa...

E onda sam upoznala tipa koji ima MO u jarcu, istina ja sam se njemu dopala ali na zalost on meni nije...
On me je podsetio na nesto sto sam cula, kaze se ako muskarcev MO pada na zeninu 4 kucu on zeli dete sa tom osobom,. E pa kod ovog udvaraca je Mo bio u jarcu i padao je na moju 4 kucu, on je stalno sa zaljenjem govorio da bi voleo da ima samnom dete... Shocked

sigurna sam da i kad budem nasla nekog ko ce biti moja ljubav da necemo imati idealne aspekte...

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Dec 16, 2009 2:49 pm

@zelena dolina

Ovaj tvoj muškarac ima sličan položaj kao i ja,Ve u škorpiji,Mo u lavu,a dodatno na to je strelac....muškarac sa Ve u škorpiji,Mo u lavu,zasigurno traži jaku i dominantnu ženu,ne neku plačljivicu,neku koja može da se nosi sa problemima....generalno,strelčevi su dobri ljudi (mada opet,gledam pre neki dan emisiju o serijskim ubicama u Americi,a čovek koji je ubio preko 70 ljudi,od čega žena i deca,je bio baš strelac)...ali kod ovog muškarca je veliki upliv škorpije,pa to dodatno doliva strasti na ovog strelca,a takođe mu je u škorpiji i Ju-vladar ASC,ne sviđa mi se ovaj Ne na ASC,ne ume da sagledava sebe realno.....odnosi,veze su mu čini mi se izuzetno bitni,jer je vrh 5polja u ovnu,a Ma u škorpiji,sve je prožeto strašću,ovde,imam utisak da je imao puno žena,i nešto sumnjam da će se njegov život završiti na jednom braku,jer su ženske planete loše postavljene,Ve u izgonu,Mo u peregrinu,a vrh 7polja u blizancima...ovaj Mo u lavu mu možda daje da bude pomalo nadmen,generalno Mo u lavu voli da se oseća važnim,pa na neki način traži takvu i ženu,doteranu,elegantnu,neku koja ostavlja utisak na druge...ono što mi se ne sviđa ovde je nalašenost škorpije,koja sa sobom vuče dozu ljubomore,sujete i opsesivnost,i generalno gledajući izražen je aspekt fatalnosti u njegovim vezama,a ti sa svojom Ve90PL,ulaziš u tu priču....

Ve90Mo bi mogao dati ženu koja je esteta i kreativna,a Ma90Mo bi mogao dati ženu koja se bavi neki sportom,borilačkim veštinama,zapravo nešto o ovim aspektima Mo imaš na početku teme,pa pročiatj malo,odlični su....ne sviđaju mi se ovi aspketi Ve i Mo sa Sa,Mo i pored toga što predtsvlja ženu u muškom horoskopu,je i naša duša,pa imam utisak da bi ovaj muškarac ponekad mogao biti i pomalo surov i grub...u svakom slučaju,ne deluje mi naivno ovaj muškarac

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 3:01 pm

Kocka je bacena ::@zelena dolina

Ovaj tvoj muškarac ima sličan položaj kao i ja,Ve u škorpiji,Mo u lavu,a dodatno na to je strelac....muškarac sa Ve u škorpiji,Mo u lavu,zasigurno traži jaku i dominantnu ženu,ne neku plačljivicu,neku koja može da se nosi sa problemima....generalno,strelčevi su dobri ljudi (mada opet,gledam pre neki dan emisiju o serijskim ubicama u Americi,a čovek koji je ubio preko 70 ljudi,od čega žena i deca,je bio baš strelac)...ali kod ovog muškarca je veliki upliv škorpije,pa to dodatno doliva strasti na ovog strelca,a takođe mu je u škorpiji i Ju-vladar ASC,ne sviđa mi se ovaj Ne na ASC,ne ume da sagledava sebe realno.....odnosi,veze su mu čini mi se izuzetno bitni,jer je vrh 5polja u ovnu,a Ma u škorpiji,sve je prožeto strašću,ovde,imam utisak da je imao puno žena,i nešto sumnjam da će se njegov život završiti na jednom braku,jer su ženske planete loše postavljene,Ve u izgonu,Mo u peregrinu,a vrh 7polja u blizancima...ovaj Mo u lavu mu možda daje da bude pomalo nadmen,generalno Mo u lavu voli da se oseća važnim,pa na neki način traži takvu i ženu,doteranu,elegantnu,neku koja ostavlja utisak na druge...ono što mi se ne sviđa ovde je nalašenost škorpije,koja sa sobom vuče dozu ljubomore,sujete i opsesivnost,i generalno gledajući izražen je aspekt fatalnosti u njegovim vezama,a ti sa svojom Ve90PL,ulaziš u tu priču....

Ve90Mo bi mogao dati ženu koja je esteta i kreativna,a Ma90Mo bi mogao dati ženu koja se bavi neki sportom,borilačkim veštinama,zapravo nešto o ovim aspektima Mo imaš na početku teme,pa pročiatj malo,odlični su....ne sviđaju mi se ovi aspketi Ve i Mo sa Sa,Mo i pored toga što predtsvlja ženu u muškom horoskopu,je i naša duša,pa imam utisak da bi ovaj muškarac ponekad mogao biti i pomalo surov i grub...u svakom slučaju,ne deluje mi naivno ovaj muškarac

pa i nije naivan Smile ali je zanimljiv, drag, ulazi pod kozu, bio je uporan da me zavede, nije mario na sva odbijanja dok me nije dobio... ja sam bila normalna dok sam bila hladna Very Happy ..onda sam malo poludela Smile
videcemo, sad smo u fazi povremenog dopisivanja preko maila, peckanja...videcemo, dace bog da bude sve u redu, ako ne..onda je tako moralo biti. Inace on ce i imati vise od jednog braka, razveden je i iskazuje zelju da ima brak ali cas ne zeli obavezu, cas zeli... tipicni sindromi muskaraca...pogotovo strelac Smile

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Dec 16, 2009 4:07 pm

A vidi kako mu je MO 60 UR?
Žena astrolog. MO mu je u IX, to bi mogla biti druga žena, ona prava, koja voli astrologiju, ima neobičan um...
Ja ti kažem da ima identičan raspored kuća kao ja, samo što je meni ASC na 7* strelca i takodje mi je NE na njemu, i vlada IV kućom. Jako je senzitivan, nije da on ne vidi sebe, već su mu nejasna osećanja, a moguće da mu je majka imala veliki uticaj na njega, možda ga je previše štitila, šta znam...njegov NE je lep, ne pravi teške aspekte, on je idealista i sanjalica...
Vladar IX mu je u SO u I, to je brak kakav je on želeo. Ali ga se i plaši, zbog ovog 90PL...

Poslednji izmenio alea dana Sre Dec 16, 2009 4:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Sre Dec 16, 2009 4:14 pm

alea ::A vidi kako mu je MO 60 UR?
Žena astrolog. MO mu je u IX, to bi mogla biti druga žena, ona prava, koja voli astrologiju, ima neobičan um...
Ja ti kažem da ima identičan raspored kuća kao ja, samo što je meni ASC na 7* strelca i takodje mi je NE na njemu, i vlada IV kućom. Jako je senzitivan, nije da on ne vidi sebe, već su mu nejasna osećanja, a moguće da mu je majka imala veliki uticaj na njega, možda ga je previše štitila, šta znam...njegov NE je lep, ne pravi teške aspekte, on je idealista i sanjalica...
Vladar IX mu je u SO u I, to je brak kakav je on želeo.

Volela bi da budem njegov ideal,,,ali ni sama ne znam da li jesam i da li smo jedno za drugo, prekratko smo zajedno bili...strast se pojavila iznenada, kao grom iz vedra neba...onda sa strascu i rasprave, ljubomora (i moja i njegova) ali moja je veca jer ja imam razlog, jure ga zene... ne razumem ni te zene...to je patologija...ono sto mi je on pricao je neverovatno...jednom rečiju ludače... daleko bilo....mada i ON voli da flertuje... ležerno...sa svima flertuje Very Happy

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Sre Dec 16, 2009 4:19 pm

Pa kada je naglašeni strelac, sa NE na asc, koji želi svima da se dopadne.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Dec 16, 2009 8:25 pm

alea ::
Vladar IX mu je u SO u I, to je brak kakav je on želeo. Ali ga se i plaši, zbog ovog 90PL...

Mislim da se ovde neke stvari brkaju....sada ću izneti neke stvari,ali pre toga bih naglasila da mi nije namera da ovde bilo koga izazivam ili provociram,već želim da se neke stvari nazivaju pravim imenima,i da realno sagledamo stvari....Ne na ASC će apsolutno uvek dati da osoba ne ume realno da sagleda sebe,svidelo se ovo nekome ili ne,dakle osoba ne ume da jasno sintetizuje stvari oko sebe,i u vezi sebe....evo,jednog jasnog primera,ja imam Ne u 10.polju,pored toga što 10.polja predstavlja vrhunac karijere,uspeh i ugled,to je i javno polje,pa pored 7.polja,pokazuje kako nas drugi vide....sa mojim Ne u 10.polju ja sam neretko dobijala komentare kada me ljudi upoznaju da ostavljam potpuno drugačiji utisak,i generalno ljudi me dosta drugačije posmatraju pre nego što me upoznaju...

Da se vratim na kartu ovog muškarca koji je postavila zelena dolina ....moje lično mišljenje o ovom muškarcu je da je je..ivetar i ženskaroš,iz sledećih razloga,naglašeno polje strelca i polje škorpije,Mo u lavu i pravi dosta aspekata ...da se razumemo oko jedne stvari ni strelac,ni škorpija,a ni lav ne spadaju u emotivne znake,što ne znači da oni ne osećaju ili da nikada nisu patili,ali to nisu znaci koji su emotivci,što je i vrlo logično jer nijedna od planeta osećanja (Ve i Mo) nije ovde dobro položena...da li se pitati zašto su i Mo i Ve u znaku škorpije ovde jako loše položene,Mo u padu,Ve u egzilu....stvar je vrlo jasna,zato što nijedna od ovih planeta ne teži ono čemu bi trebalo da teži,već je njihova priroda iskrivljena i izobličena,jer jedan Mo koji treba da teži porodici više ne gleda osećanja kroz prizmu porodice i stvaranja,već kroz prizmu strasti,pa tako jedna Ve koja primarno predtsvlja ljubav,sada gleda ljubav kroz strast i sex...i ovo mogu da potvrdim,jer sama imam Ve u škorpiji i jaku 8kuću,pa mi se neretko dešavalo da brkam pojam ljubavi sa dobrim sexom Very Happy ,jer ja ljubav doživljavam kroz prizmu sexa....ni Mo ni Ve u škorpiji neće dati emotivnu osobu,što opet,ne znači da ta osoba ne pati i nikad nije patila,jer patimo svi i osećamo svi....ili bolje reći ni Mo ni Ve u škorpiji neće dati osobu koja pati iz iskrenih pobuda,jer mo ili ve u škorpiji neće patiti jer nisu našle muškarca s kojim mogu da stvaraju porodicu (iako one misle da je to zbog toga),ali suštinski one pate jer su ostavljene,jer su se potrudile oko nekoga,a taj neko im n ije uzvratio,i sada je to čista sujeta....suštinski ni Mo ni Ve u škorpiji se nikada ne bi zadovoljile da imaju jedan srećan brak,jer svi jako dobro znamo da posle 20 godina braka strasti nema,a ono što održava i Ve i Mo u škorpiji je upravo strast...i zato je dovoljno pogledati nečiju Mo ili Ve i reći samo na osnovu toga da li takva osoba može da se zadovolji jednom osobom i jednim brakom....

sada se vraćam na kartu ovog muškarca....egoista je zbog naglašenog vatrenog elemanta,dominantan,i želi da bude primećen (So90PL),inteligentan (Me90Ur),ali naprasite naravi....ovaj njegov Mo mi upada u oči,jer je pun aspekata,i vidi se da mu je majka vrlo dominantna žena....Ve je u škorpiji pa još u 12polju,tako da mogu reći da je ovde bilo svakavih veza,pa sigurno i sa udatim damama Very Happy jasno se vidi da je u pitanju osoba koja voli da flertuje,već sam rekla strast je ovde izuzetno naglašena,uz jednu ženu teško da će se smiriti,jer je nemoguće da mu jedna žena bude dovoljna....sa Mo u lavu,i Ve u škorpiji treba mu žena koja će umeti da se nosi sa njim,a to je verujte mi teško,dakle treba mu žena sa čeličnim živcima,i koja neće pokazivati znake slabosti....

Kocka je bacena

Nazad na vrh Ići dole

da li da pisem ili ne

Počalji  hajkula taj Čet Dec 17, 2009 1:04 am

Kao da niste culi da se muskarac sa mesecom u skorpionu, narocito je to izrazeno ako je mesec ugaoni, da ponovim, muskarac sa mesecom u skorpionu se ne pali na zene-majke. Njemu je majka - tabu. Danas su uglavnom informisani o seksu, cuju da je seks ok, normalno nesto, prirodno... pa se uklapaju...
Moze on da prica sta god i da bude liberalan u svemu u zivotu. Sve moze da bude ok dok se ne ozeni i dok mu zena ne rodi dete. Kada se ozeni, vremenom gubi seksualno interesovanje za zenu. Moze da bude donekle svestan svog problema, onda ce se folirati, cesto se i tesiti sa strane. Oni manje svesni, cesto postaju tirani. /Ako ima veneru u ovnu, drugi put zeni mladju. /
U njegovoj genetici zene su mnogo patile. To je najranjiviji mesec u zodijaku. Strah je ogroman. Strah od straha.

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Dec 17, 2009 10:24 am

Kocka, u redu je što kažeš za NE na ASC, naravno, NE uvek zamagljuje pravu sliku, i često se i meni dešava da delujem drugačije nego što zaista jesam, pa odajem sliku nežne osobe, senzitivne, itd...(što u suštini i jesam ali sam opet vrlo jaka ličnost) i svi me onako na prvu doživljavaju kao nezaštićenu, slabašnu...dok mi se dešava i da me doživljavaju u nekim momentima kao uobraženu, arogantnu nepritstupačnu ( to je dejstvo PL na MC).
Činjenica je da su osobe sa NE na ASC veliki idealisti, da idealizuju sve oko sebe, u zavisnosti od toga kako je položen, ja npr. idealizujem ceo svet, i druge ljude, ne smo sebe. Često sam u stanju da pričam o životu kao o bajci koju treba živeti na zemlji. U stanju sam da u svakom vidim ono najbolje, čak i kada je kao osoba bez ikakvih vrednosti.

Kada kažem idealista, mislim i za ovog čoveka da to jeste. Nemojmo generalizovati, znamo svi da nisu svi strelčevi neosetljivi, kao što to ne važi ni za druge znake. Strelac je u stanju da voli potpuno predano, ali ako oseti da je izdan on gasi svoju vatru, zauvek.
Škorpija je veoma senzitivan znak, veoma ranjiv, postojanih osećanja, mislim da nije istina da je neverna, već je u stanju da voli snažno i divnje. Ne zaboravimo da je ona vodeni znak. kod nje su emocije najdublje, najžešće...Uostalom, šta je emocija? Recimo u ljubavi? To je način na koji neko voli. Ima 1001 način na koji neko može da voli, i niko ne može reći koji je od tih načina pravi. Neko voli surovo, hladno, posesivno, neko požrtvovano...ne možemo reći da škorpija nije sposobna za pravu ljubav, samo zato jer je zaslepljena strašću. Osim toga, ona je ženski znak, iako su joj vladari PL i MA, za razliku od lava ili strelca, koji su vatreni i muški.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Dec 17, 2009 11:17 am

Hvala vam, obe ste donekle u pravu, ja sam ga skoro upoznala i brkaju mi se osecanja i razum, sve ovo sto kaze Kocka ja sam naslucivala, ipak on ponekad pokazuje i ovu drugu stranu koju napominje Alea, neznu, detinjastvu, milu...
Istina je da voli da dominira ali u smislu da bude glavni u drustvu, zabavljac, privlacan je i ostao je rano bez oca, majka ih je odgajila sama, ima brata (za koga on kaze da je neorganizovan Smile ) a zasto sam to napomenula, jer covek ciji sam horoskop postavila vrlo cesto ume za sebe da kaze da je on jak, snazan, organizovan... E sad, ne moze se reci da to nije istina, tako je sigurno posto je sposoban za petoricu, to jos nisam upoznala, ali sam mu jednom napomenula da nije bez razloga njemu data snaga, mozda da bi pomagao slabijima... tako da on i pored svoje evidentne inteligencije (to dosad nisam srela), sve zna, sve ume, sve ce da nauci...on je previse brz, nije stalozen i imam utisak da mu ja to dajem...kod nas je jedini problem sto sam ja ljubomorna (i on je ali to prikriva) i ja svoju patolosku posesivnost ne umem da sakrijem..to su amplitude, znaci 15 dana sam normalna, a 5 dana sam cista patologija, dovoljno je da me nesto zaintrigira, da mi neko nesto kaze, da sklopim scenario...tu je kraj.
Nas dvoje smo se videli par puta samo i uvek sam prekidala sa njim, on nije, ali on je u pocetku pokazivao interesovanje za mene a onda kada smo usli u strast on je poceo da se povlaci, ali ne u bukvalnom smislu, nego hm...kao da ne zna sta bi hteo..Doduse malo muskarca zna sta bi htelo, tako da i ovaj nije daleko od toga...pogotovo jer ga jure zene, ja sam to videla iz horoskopa i jos kad smo flertovali ja sam ga zezala za te igrarije Smile... Nista on nije demantovao, on zeli vezu, ali se verovatno plasi osecanja i obaveza.. Sa prvom zenom se nije rastao bas lepo, ostavio joj je sve, posle toga je poceo sve iz pocetka... Ne znam njegovu mamu, verujem da je dominantna, sto je i logicno, ostala je sama sa njima dvojicom...
Videcemo... ne bih da prejudiciram, neka vreme pokaze, e sad da li je pametno pobeci od nekog na vreme...mozda i treba...ali ko je od nas 100% siguran da je neko bas takav kako kaze karta?
Kada bi znala da je tako kao sto kaze Kocka verovatno bi pobegla, ovako bar cu se truditi da sa njim nemam kontakt iniciran sa moje strane, pa neka bude volja bozija.
ps.Nisam sigurna da sam ja zena koja bi mogla da bude toliko cvrsta i da izdrzi sve njegove ludorije, a sto se tice strasti, pa...hm pa iskreno strast je bitna, zar ona nije neka osnova za vezu, ja takodje ne mogu bez te komponente... E sad da li brak ima strasti posle 20 godina, verovatno ne, ali ja nemam iskustva sta drzi te brakove u harmoniji, vise znam iz prica, srela sam malo muskarca koji nisu prevarili svoju zenu, i mislim da bi meni to tesko palo, ako je on tj. ovaj covek takav onda je bolje pobeci sad...ali da li je...???
PS.rekao mi je da ga muvaju udate, da mu pisu poruke, da poznaje puno zena koje mu se udvaraju...naravno ja sam mu rekla da ne treba da im odgovara jer im daje nadu, ali ono sto je on meni pricao, tu ima zena sa dijagnozom...ne biste verovale nas sta su spremne...
Bubim vas i Kocku i Aleu Smile Wink

ps. Alea ovo sto si napisala mi lici na njega "npr. idealizujem ceo svet, i druge ljude, ne smo sebe. Često sam u stanju da pričam o životu kao o bajci koju treba živeti na zemlji. U stanju sam da u svakom vidim ono najbolje, čak i kada je kao osoba bez ikakvih vrednosti."
On je visok i zgodan, muzevan ali cesto pokazuje da je detinjast, bebi se, maza je....veliki idealista, puno ocekuje od ljudi, ali je vredan i radan pa verovatno to i daje.
Hm ne znam sta da kazem, prekratko ga znam, bilo je medju nama i svadja i neznosti i strasti, sve za mesec i po dana koliko se znamo santa Very Happy

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Dec 17, 2009 11:53 am

Hajkulče, odlično si objasnila za muški Mesec u Škorpiji, pogotovo onaj deo koji se odnosi sa gašenjem seksulane privlačnosti kada žena postane majka. Tačno je da njima odgovara odnos u kome je žena ljubavnica i da takva veza funcioniše, a da se kad žena postane majka, kod njih javlja problemi. jedan od razloga je što oni žele ženu samo za sebe, što su skloni ljubomore i posesivnosti. Muškarac sa Mesecom u škorpiji je i prema vlastitoj i prema tuđoj deci najčešće grub, krut, neosećajan.

Kada je reč o Škorpiji, ona je vodeni znak i tu su osećanja izuzetno intenzivna, kada je Sunce u Škorpiji, u što sam se uverila ne samo na ličnom primeru, jer mi je i Sunce u četvrtoj, u konjukciji sa neptunom, već na brojnim primerima sa kojima sam se susretala. Poznajem i družim se i imam puno klijenkinja i klijenita koji imaju sunce u Škorpiji.

Venere u Škopriji je druga priča. Sposobna je za veliku ljubav,strasnu ljubav,ali su razačorenja i ne baš srećan ljubavni život ono što je deo njihove stvarnosti. Iskustva su različita, ali se svode da raskide, bilo da je ostavljena, bilo da ostavilja, ili ostaje udovica.

Zelena dolino, muškarac sa Mesecom u Lavu je vrlo strasn i privlačan suprotnom polu, pogotovo što Neptun na ascdentu često daje i lepe ljudi, sa očima iz kojih se ogleda njihova pomalo neobična duša. Mesec u Lavu voli, prija mu da dobija puno ljubavi, pažnje, poštavanje i ako to ne dobije, ako nije vrednovan i cnjen, apogotovo ukoliko je imao problema kao dete sa stivcanjem poštovanja, a ovaj tvoj je imao, onda ima još veću potrebu za dokazivanjem ljubavi od drugih. Ne zaboravimo da i Neptun, kao i Venera ima potrebu za ljubavlju i da je često i nesvesno privlači. A što ima fanatičnih žena , pa to je opet odlika Meseca u Lavu, koji ukazuje i na drmatizaciju, preuveličavanje kada su osećanja u pitanju, a kako je kod njega još i u kvadratu sa Saturnom i Vnerom, onda me ne čudi što ga opseduju bolesne žene. Da iskrena budem brak sa tim muškarcem ne može da bude , kao ni ljubavna veza lak i bezbrižan, jer i on sam ima izvesne psihičke probleme, a njegove veze zahtevaju puno, puno rada na sebi, da bi se prevazišli problemi koje nosi. Koliko on sam radi na sebi i da li je svestan šta donosi drugima i sebi u emotivnim vezama?

Da se vratim na Veneru u škorpiji, koja može doneti i smrt partenra. Imam primer gde žena ima Venera u Škorpiji u konjukciji sa Suncem i Jupiterom u prvoj, a joj je Ascdent je u Vagi, a vladar sedme Mars joj je u osmoj u Blizancima u kvadratu sa Plutonom, pa još i Mesec u osmoj u opoziciji sa Suncem. Reč je o primeru gde je suprug poginauo u saobraćajnoj nesreći i žena je ostala udovica.

Primeri su različiti, ima i tajnih veza često. Na ovoj veneri treba raditi, posvetiti više pažnje šta je to što ono a donosi i kako utiče na veze i biti svestan šta se tu i koliko može promeniti, zavisno i od položaja Pluton i Mars, kao i od njene pozicije u natalu, a šta je to što trba prihvatiti kao nepromenljio i kao deo veze . Treba raditi i na svojoj sekstualnosti, strastima u ljubavi, kako ih podsticati, jer ovde za razliku od Vanere u Ovnu,gde su strasti kraće, mogu da se strasti produbljuju. sunny

Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Dec 17, 2009 12:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Dec 17, 2009 12:07 pm

Astrotanja ::.............................

Kada je reč o Škorpiji, ona je vodeni znak i tu su osećanja izuzetno intenzivna........

Venere u Škopriji je druga priča. Sposobna je za veliku ljubav,strasnu ljubav,ali su ra začorenja i ne baš srećan ljubavni život ono što je deo njihove stvarnosti. Iskustva su različita, ali se svode da raskide, bilo da je ostavljena, bilo da ostavilja, ili ostaje udovica
Imam primer gde žena ima Venera u Škorpiji u konjukciji sa Suncem i Jupiterom u prvoj, a joj je Ascdent je u Vagi, a vladar sedme Mars joj je u osmoj u Blizancima u kvadratu sa Plutonom, pa još i Mesec u osmoj u opoziciji sa Suncem. Reč je o primeru gde je suprug poginauo u saobraćajnoj nesreći i žena je ostala udovica.

Primeri su različiti, ima i tajnih veza često. na ovoj veneri treba raditi, posvetiti više pažnje šta je to što onoa donosi i kako utiče na veze i biti svestan šta se tu i koliko može promeniti, zavisno i od položaja Pluton i Mars, kao i od njene pozicije u natalu, a šta je to što trba prihvatiti kao nepromenljio i kao deo veze . Treba raditi i na svojoj sekstualnosti, strastima u ljubavi, kako ih podsticati, jer ovde za razliku od Vanere u Ovnu,gde su strasti kraće, mogu da se strasti produbljuju.

Slazem se sa vama, mnoge koje znam sa VE u sco i ako je napada UR, PL mnogi ostaju udovci ili udovice, a za Mo u sco kod muskarca nisam to znala jer ne znam ni jednog muskarca sa tom pozicijom meseca, znam zene, jedna koju znam je devojka moga brata, zapravo moja buduca snaja, nisam primetila da ima problema u emotivnom zivotu, naprotiv...no videcemo.
Ja inace cesto nailazim na muskarce sa VE u sco, verovatno ih podsvesno privlaci moja VE90PL i ja njih i oni mene ..ne znam Question

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Dec 17, 2009 12:09 pm

Sada ispada kao da ja nega branim, a ja prva ne volim muškarce vetropire i ženskaroše!
Gde ja sa posesivnim MO i ME u škorpiji i VE u jarcu da volim vetropire???

Razumem Dolinicu skroz, iako sam ja strelac, mislim da ne bih želela da imam pored sebe muškarca strelca...i nisu me nikad ni privlačili.
Mislim da je ovaj čovek onako, individualac...odaje utisak tako ležernog, nasmejanog, detinjastog, a kada se skine ta NE maska, u njegovoj unutrašnjosti, prava bujica strasti, posesivnosti a možda i destrukcije, sigurno slama ženska scrca jer mu same žene prilaze a to je rakla i Dolina...i uvek će najviše pripadati samom sebi, i teško će se odricati svoje slobode, željom za izazovima, a to retko koja žena voli, osim možda onih sa naglašenim vazduhom, tipa blizanac.

Mislim da ga ja KOcka dobro opisala.Smile

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Dec 17, 2009 12:26 pm

alea ::Sada ispada kao da ja nega branim, a ja prva ne volim muškarce vetropire i ženskaroše!
Gde ja sa posesivnim MO i ME u škorpiji i VE u jarcu da volim vetropire???

Razumem Dolinicu skroz, iako sam ja strelac, mislim da ne bih želela da imam pored sebe muškarca strelca...i nisu me nikad ni privlačili.
Mislim da je ovaj čovek onako, individualac...odaje utisak tako ležernog, nasmejanog, detinjastog, a kada se skine ta NE maska, u njegovoj unutrašnjosti, prava bujica strasti, posesivnosti a možda i destrukcije, sigurno slama ženska scrca jer mu same žene prilaze a to je rakla i Dolina...i uvek će najviše pripadati samom sebi, i teško će se odricati svoje slobode, željom za izazovima, a to retko koja žena voli, osim možda onih sa naglašenim vazduhom, tipa blizanac.

Mislim da ga ja KOcka dobro opisala.Smile

Ma ne draga Alea, svi komentari su dobrodosli... ja ne znam sta da radim, plasim se da se ne zaglibim, prvo mi se nije dopadao, medjutim nekako je usao u moje srce...ne znam da li sam ja u njegovo...nismo pricali toliko, ipak vidim nekako u ocima da mu se dopadam, da voli da budemo zajedno i pored toga sto se svadjamo mi se strastveno mirimo. Mislim da ja imam dozu ludila kojoj to negde i treba, mada ne na duze i intenzivno Smile, priznajem da mi je sex sladji kada se posvadjam sa partnerom... Very Happy

Ne znam sta ce biti medju nama, ako bude prilike mozda treba igrati otvorenih karata, mada me on cesto pita "jesi li moja sudbinska" ja ne znam sta da kazem, zbunjuje me, niti me je to ikad iko pitao niti ja znam, pa to niko ne moze da zna do boga...a i sta to zapravo znaci? Mozda njegova duboka potreba da ima jednu zenu koja ce da ga voli i da on nju voli ili to iz njega progovara NE na AC? Rolling Eyes

takodje se tesim posto su mu i ma i ve u sco ali u XII polju da mozda imaju ipak neke osobine riba pa bi mogao ipak biti i osecajan vise nego samo strastven... jer i polje ipak dosta znaci (bar to ja tako gledam)

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Čet Dec 17, 2009 2:15 pm

Za ovo što te pita "Da li si moja sudbinska?" to je idalizacija NE...i to vole muški strelčevi da rade, prosto te nekako navuku na te priče o sudbinskoj ljubavi, ili te pita " da li bi mu rodila dete...da li bi mu bila žena...itd" vole oni to tako malo, da ti probude neku nadu.

alea

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zelena dolina taj Čet Dec 17, 2009 2:19 pm

hahhaha videcemo, mozda on to radi svim zenama... mozda u svakom vidi pravu, a kako ja to da znam, vec me je grdio kad mi je poslao pesmu i kad sam ja rekla da istu pesmu mozda salje svima, rekao da nije nikad poslao ni jednoj, vredja se jer ne umem da cenim njegovo pokazivanje emocija Smile
Ne znam...plasim se da ne prenaglim i da mu verujem, a plasim se da mu ne poverujem...eh...bolje mi je bilo kad sam bila mladja, pa se nicega nisam plasila.

zelena dolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:17 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći