Tragicnost Juznog mesecevog cvora u Biku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Tragicnost Juznog mesecevog cvora u Biku

Počalji  Gawain taj Sre Avg 05, 2009 10:41 pm

Namece mi se veceras razmisljanje o svojoj generaciji, godina 1976. godina vatrenog Zmaja
u kojoj su rodjeni mnogi zaista talentovani ljudi natprosecnih sposobnosti i velike energije.
Ipak,kada se osvrnem oko sebe, zapazam izvesni fatum i dozu tragicnosti u
svom zivotu i zivotu mnogih svojih vrsnjaka, pa ne mogu da se otmem utisku da je razlog za to generacijski polozaj ose Mesecevih cvorova.
Prirodni polozaj cvorova je na egzaltaciji Meseca i Plutona, tj. Severni cvor na 3. stepenu Bika, a Juzni mesecev cvor na 3. stepenu Skorpiona.

Tradicionalna postavka krije u sebi mnogo mudrosti.
Ono sto dusa na svom putu ostavlja iza sebe je razaranje, unistenje i smrt, da bi vaskrsla u novi zivot, koji simbolizuje bujna majska vegetacija i simbolika astroloskog znaka Bika.
Kada se cvorovi obrnu za 180 stepeni dobijamo suprotnu, obrnutu i na neki nacin neprirodnu sliku, koja moze nositi zlokobno znacenje.
Jer sta natus na izvestan nacin ostavlja iza sebe i sta gubi, a sta dobija?
Gubi sve vrednosti Bika-radost, porodicnu toplinu, materijalna sredstva koja treba da obezbede taj zivot, gubi ljubav, osecaj da je voljen i prihvacen i samim tim -svoju stabilnost.
Ono sto mu se nudi kao mogucnost izlaza je tesko skorpionsko iskusenje : natus kao da mora proci kroz simbolicnu inicijacijsku smrt i razaranje, mora da izgubi sve ono sto je prirodno da bi vaskrsao kao 'vestacki i intenzivni Skorpion', koji savladava svoje nagone i poraze, da bi oziveo kroz simboliku orla ili Feniksa.
To znaci mnogo bola i pre svega-veliku usamljenost, promisljenost, samokontrolu i izdrzljivost.

Primecujem slicnu sudbinu svojih vrsnjaka:mnogi su u ratovima izgubili ognjista i krov nad glavom, druge su porodice prepustile samima sebi i prosli su kroz veliko siromastvo i nesigurnost na svom putu(znam neke drasticne primere), dobar deo njih odrastao je u razbijenim i nasilnim porodicama, generalno nisu imali srece u ljubavi i ostali su cesto frustrirani u emotivnom i culnom smislu. Mnogi imaju velikih zdravstvenih problema(hormonski poremecaji, autoimuna oboljenja).One, koji su se izborili za koliko-toliko sigurne i mirne zivote, cekao je treci cin;neadekvatan izbor partnera, neprihvatanje od partnerove maticne porodice , ili sto je najgore, bolest deteta(znam gotovo desetak primera dece mojih vrsnjaka rodjene sa fizickim ili mentalnim nedostacima).
Takodje, poznajem svoje vrsnjake koji su kao pecat ove stalne Bik/Skorpion borbe, borbe svetla i tame, proleca i jeseni, afirmacije zivota i njegove negacije, poneli ozbiljne psihijatrijske dijagnoze.

A samo nam je 33 godine.

Poznaje li neko put do svetlosti?
Sta je zahtev Severnog mesecevog cvora u Skorpionu?

Poslednji izmenio Gawain dana Čet Avg 06, 2009 1:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Tragicnost Juznog mesecevog cvora u Biku

Počalji  Čarobnica taj Sre Avg 05, 2009 11:24 pm

Prirodni polozaj cvorova je na egzaltaciji Meseca i Plutona, tj. Severni cvor na 3. stepenu Bika, a Juzni mesecev cvor na 3. stepenu Skorpiona.

Draga, mislim da si im zamenila mesta...proveri Exclamation

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gawain taj Čet Avg 06, 2009 12:12 am

stepen egzaltacije
Sev.m.cvor-3step blizanaca

stepen debilitacije
3 step strelca

stepen egzaltacije
Juznog.m.cvor-3step strelca
stepen debilitacije
3 step blizanaca

To je sve sto sam nasla. Uverena sam da je prirodno mesto Juznog cvora na egzaltaciji Plutona, a severnog na egzaltaciji Meseca...ako sam pogresila, ispravi!

Meni je odnekud u glavi ovaj podatak, sad si me bas zbunila...

Gawain

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gawain taj Čet Avg 06, 2009 12:20 am

Proverila sam kod pravog astrologa.
U pravu sam. Sediste Severnog cvora je u Biku, a Juznog u Skorpionu.
Obrnuto je u mom natalu i u natalu mojih ispisnika...

A i logicno je, da se Juzni cvor vezuje uz Pluton(smrt), a severni uz rodjenje (Mesec).

Gawain

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Avg 06, 2009 12:54 am

Gawain ::Proverila sam kod pravog astrologa.
U pravu sam. Sediste Severnog cvora je u Biku, a Juznog u Skorpionu.
Obrnuto je u mom natalu i u natalu mojih ispisnika...

A i logicno je, da se Juzni cvor vezuje uz Pluton(smrt), a severni uz rodjenje (Mesec).

Aha, ok, ja sam onda nešto u glavi pobrkala lončiće jer sam mislila da se odnosi na generaciju...nisam pažljivo pročitala...oprosti Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  galaksija taj Pet Jan 08, 2010 3:48 pm

Ja spadam u tu generaciju.i SMC mi je u 8 polju a juzni u 2 polju.Nista zanimljivo nebih izdvojila.

galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:07 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: