DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Počalji  DUH taj Pon Avg 17, 2009 7:08 am

Dupor kaže da su intelektualne planete MERKUR JUPITER SATURN dok je Uran planeta slobodne volje i sigurno nosioc ideje kako kaže Tajna ali ideja miže biti i misao o nečijem ubistvu, ideja opljačkati nekog ili bilo koja ideja kao i ideja da nekog izuma. Medjutim Uranu će doći recimo ideja da sijaliom osvetli prostor ali tu ideju će sprovesti ME JU i SA, mislim one će naći način kako da ostvare to što je Uranu sinulo kao ideja, naravno ako SA to odobri.

Dakle da čujemo, mišljenje, danas mnogi sebi daju za pravo da negiraju Dupora koji je otac Srpske astrologije a ničim nisu dokazali, osim željom da su bolji od njega, Tajna nemoj ovo da shvatiš kao uvredu ali mi dokaži da je UR intelektualna planeta.

Na forumu Sanje Perić a i ovde neki su pokušali da negiraju homo aspekte i neke seksualne a seks isti otkad je sveta i veka, zato dokazi i samo dokazi.....

DUH

Broj poruka: 890
Локација: Beograd
Datum upisa: 17.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Počalji  Tajna taj Pon Avg 17, 2009 8:14 am

Ovoje samo post koji sam postavila na pogresnom mestu i samo ga prebacujem ovde... Odgovor na ovo sto pise Duh cu dati naknadno...

Sto se Urana u 5 tice, rekla bih da osoba izmedju ostalog trazi i neki visi intelektualni stimulans u ljubavi, na primer, ili se moze zaljubiti u astrologa, inzenjera, tehnicara, programera (i ostala intelektualna zanimanja). Rekla bih i da trazi neku visu IDEJU u ljubavi, da je zbog svojih shvatanja spremna da ljubavi pridje na intelektualno neobican nacin.
Drugo zasto raspravljamo o 5 kuci uopste razmisli samo kakve osobe su pretsavljene Uranom. Neke sam vec nabrojala ali podji samo od toga koliko astrolog koristi intelekt za svoj rad, ne koristi emocije ili volju, nije u tome stos, koristi intelektualne vise nivoe svesti a to ti je tipican Uran. Cak i kas se radi o ubici, to nije onaj koljac Mars nego je usavrseni placenik, treniran i skolovan, znaci mora da koristi glavu. Pritom znas, i sam si citao da odredjene americke astroloske struje smatraju Merkurovu egzaltaciju u Vodoliji.

Uran nikada nece predstavljati glupaka ili prostog coveka a nece pretstavljati ni naglasenu volju, hoce hir jer mu je intelekt takav, ekcentican i nesvakidasnji. Vodolija je intelektualni znak i ne pripisuju mu se ni jaka volja ni jaka emotivnost ali jak intelekt da.

Evo ti horoskop Nikole Tesle on ima Uran u Biku u 1 kuci koji nema aspekt ni sa ME kao ni sa SA ili JU. Slazem se i da ima ME u Ge, ali mu nije taj ME doneo genijalnost i intelekt koji je imao nego bas Uran!!!
Necu te ubedjivati. Misli sta hoces. Opet smo promasili temu ovim razvodnjavanjem. Prebacicu ovo na temu planeta sutra ili moze i da se izbrise, nije ne znam ni ja kakav post. Samo je za Duha da konacno shvati, ako hoce, da je Uran intelektualna planeta.

Tajna

Broj poruka: 785
Godina: 39
Локација: Florida
Datum upisa: 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pon Avg 17, 2009 10:09 am

Uran je planeta intelekta i genija. On je tajnovita planeta, koja ima vrlo čudnu putanju. Kreće se sporo i ima izvesne nepredvidljivosti u tom kretanju. Može da donese i velika zla, ali kroz iskupljenje da donese dobro. Setimo se da je da on utiče na revolucije, da on može da menja svet, vođen idejom. Otuda istaknut Uran imaju revolucionari.

On deluje na genije, donosiloce novog i naprednog, jer on ima prometejskog u sebi. Inetelekt sam po sebi, koji može biti odvojen od dobrote. Ideja koja potiče iz uranovskog uticaja, je misaona tvorevina. Druga je stvar da li je ona dobra ili loša. Genije može biti i poroduktivan, ali i uništitelj.

Uran doprinosi originalnosti, utiče na razvitak tenhička dostignuća, razvoj nauke, tamo gde je ideja napredna, stvaralačka. U uticaju Urana tad ima stvaralačkog principa. Uranovska težnja je univerzalna nadmoć nad idejom. Naravno da ideja ne mora uvek da bude dobra i da donosi drugima dobro, već može biti i rušilačka, ubništavajuća. Opsednutost idejom možebiti i fatalna,jer opsednutsti idejom čovek gubi meru, pa otuda imamo fatalnih ideja u politici, kobnih po mase, koje vuku u rat, uništenje, razaranje. Religozni fanatizam je zasnovan na ekstremnim idejama.

Uran donosi kako promene, tako i ograničenja, može biti okrenut i osveti, ili pak samopovlađivanju, da vodi u zavisnost, zajedno sa Neptunom.

Uran nema naročitog značajnog uticaja na prosečnog čoveka,on je istaknut kod onih koji se razlikuju, koji su nosioci novog, koji menjaju svet. Uran to je ideja vođena voljom, ili ujednjena sa voljom.

Poslednji put izmenio Astrotanja dana Uto Avg 18, 2009 11:05 am, izmenio ukupno 2 puta

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka: 3734
Godina: 48
Datum upisa: 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Avg 17, 2009 6:05 pm

[quote="Tajna"]
Sto se Urana u 5 tice, rekla bih da osoba izmedju ostalog trazi i neki visi intelektualni stimulans u ljubavi, na primer, ili se moze zaljubiti u astrologa, inzenjera, tehnicara, programera (i ostala intelektualna zanimanja). Rekla bih i da trazi neku visu IDEJU u ljubavi, da je zbog svojih shvatanja spremna da ljubavi pridje na intelektualno neobican nacin.

Može biti i padobranac, pilot, da se bavi nekim opasnim ili nesvakidašnjim zanimanjem a može jednostavno biti čudak koji ne mora čak biti ni inteligentan, Ur u 5p samo opisuje kakvi likovi privlače osobu kao i dešavanja koja su uglavno neočekuvana, iuznenadna ili je možda privlače zauzete osobe. Mislim ideja pripada razumu ali mi pričamo o intelektu Urana koji ovde nema veze sa vlasnikom horoskopa, posebno ako nema kontakt sa vladarima intelektualnih polja ili planeta....

Drugo zasto raspravljamo o 5 kuci uopste razmisli samo kakve osobe su pretsavljene Uranom. Neke sam vec nabrojala ali podji samo od toga koliko astrolog koristi intelekt za svoj rad, ne koristi emocije ili volju, nije u tome stos, koristi intelektualne vise nivoe svesti a to ti je tipican Uran. Cak i kas se radi o ubici, to nije onaj koljac Mars nego je usavrseni placenik, treniran i skolovan, znaci mora da koristi glavu. Pritom znas, i sam si citao da odredjene americke astroloske struje smatraju Merkurovu egzaltaciju u Vodoliji.

Uran donese ideju ali sam ne može da je realizuje pogotovo ako Saturn kaže drugačije, hoću reći slično Marsu u kontaktu sa Merkurom koji ipak izoštri misli iako nije intelektualna planeta, tako ni Uran bez kontakta sa intelektualnim planetama, ako se ne nalazi u intelektualnim poljima i znacima sigurno neće doneti ništa spektakularno, medjutim kako imamo 4 intelektualna polja, 4 intelektualna znaka i velike šanse da uran bude tu ili da ima kontakt sa nekim vladarem intelektualnih polja ili sa ME JU ili SA on često deluje u intelektualnom smislu pa to dovodi do zaključka da je intelektualna planeta. Uran samo svojom sposobnošču da bude ispred aktuelnog vremena vidi ideju koju mogu realizovati samo ostale planete.

Uran nikada nece predstavljati glupaka ili prostog coveka a nece pretstavljati ni naglasenu volju, hoce hir jer mu je intelekt takav, ekcentican i nesvakidasnji. Vodolija je intelektualni znak i ne pripisuju mu se ni jaka volja ni jaka emotivnost ali jak intelekt da.

Uran ima naglašenu intuiciju što se često brka sa intelektom a pošto postoje glupi ljudi znači da ni Uran kao ni ostale planete tu ne pomažu.

Evo ti horoskop Nikole Tesle on ima Uran u Biku u 1 kuci koji nema aspekt ni sa ME kao ni sa SA ili JU. Slazem se i da ima ME u Ge, ali mu nije taj ME doneo genijalnost i intelekt koji je imao nego bas Uran!!

Me u GE Nikoli tesli je dobrim delom pomogao jer je suvladar 1p ali i UR 0 ASC 60 SO 3p (intelekt) znači postoji veza sa 3p koje normalno utiče na intelekt, osim toga Tesli vladar 9p je SA u konjukciji sa vrhom 3p tako da je meni ovo dovoljno...

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Avg 17, 2009 9:30 pm

[quote="DUH"]
Tajna ::

Može biti i padobranac, pilot, da se bavi nekim opasnim ili nesvakidašnjim zanimanjem a može jednostavno biti čudak koji ne mora čak biti ni inteligentan, Ur u 5p samo opisuje kakvi likovi privlače osobu kao i dešavanja koja su uglavno neočekuvana, iuznenadna ili je možda privlače zauzete osobe. Mislim ideja pripada razumu ali mi pričamo o intelektu Urana koji ovde nema veze sa vlasnikom horoskopa, posebno ako nema kontakt sa vladarima intelektualnih polja ili planeta....

Uran donese ideju ali sam ne može da je realizuje pogotovo ako Saturn kaže drugačije, hoću reći slično Marsu u kontaktu sa Merkurom koji ipak izoštri misli iako nije intelektualna planeta, tako ni Uran bez kontakta sa intelektualnim planetama, ako se ne nalazi u intelektualnim poljima i znacima sigurno neće doneti ništa spektakularno, medjutim kako imamo 4 intelektualna polja, 4 intelektualna znaka i velike šanse da uran bude tu ili da ima kontakt sa nekim vladarem intelektualnih polja ili sa ME JU ili SA on često deluje u intelektualnom smislu pa to dovodi do zaključka da je intelektualna planeta. Uran samo svojom sposobnošču da bude ispred aktuelnog vremena vidi ideju koju mogu realizovati samo ostale planete.

Uran ima naglašenu intuiciju što se često brka sa intelektom a pošto postoje glupi ljudi znači da ni Uran kao ni ostale planete tu ne pomažu.

Evo ti horoskop Nikole Tesle on ima Uran u Biku u 1 kuci koji nema aspekt ni sa ME kao ni sa SA ili JU. Slazem se i da ima ME u Ge, ali mu nije taj ME doneo genijalnost i intelekt koji je imao nego bas Uran!!

Me u GE Nikoli tesli je dobrim delom pomogao jer je suvladar 1p ali i UR 0 ASC 60 SO 3p (intelekt) znači postoji veza sa 3p koje normalno utiče na intelekt, osim toga Tesli vladar 9p je SA u konjukciji sa vrhom 3p tako da je meni ovo dovoljno...

Dobro Duse ti ocigledno ZNAS BOLJE od nas ostalih - Uran nije intelektualna planeta, Merkur je egzaltiran u Skorpiji, kad komuniciras sa prijateljicom ona je 11 kuca, a ME je pametniji u 60 sa MA nego sa VE... Veruj bre u sta hoces!!!! Samo bih ti savetovala da procitas jos poneku astrolosku knjigu pored Dupora i Milekica, oni nisu sveznajuci, ima jos pametnih ljudi!!!!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Avg 17, 2009 10:12 pm

Dobro Duse ti ocigledno ZNAS BOLJE od nas ostalih - Uran nije intelektualna planeta, Merkur je egzaltiran u Skorpiji, kad komuniciras sa prijateljicom ona je 11 kuca, a ME je pametniji u 60 sa MA nego sa VE... Veruj bre u sta hoces!!!! Samo bih ti savetovala da procitas jos poneku astrolosku knjigu pored Dupora i Milekica, oni nisu sveznajuci, ima jos pametnih ljudi!!!!

Vidiš ovo je pravi ženski "argument"

p.s. a mogla bi i do kraja da pročitaš post pa da komentarišeš, ja sam rekao da mene u natalu interesuje samo kraj a ne trajanje i zato sam ja i u tvom i u Hajkulinom horoskopu 11p i tu ću bolje videti rezultat naše komunikacije a način (7p) ne znači ništa ako je lep a 11p loše...

Čitaj do kraja ili pročitaj 2 puta da budeš sigurna da si shvatila jednostavnost pravolinijskog izražavanja

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Avg 17, 2009 10:17 pm

DUH ::

Vidiš ovo je pravi ženski "argument"

p.s. a mogla bi i do kraja da pročitaš post pa da komentarišeš, ja sam rekao da mene u natalu interesuje samo kraj a ne trajanje i zato sam ja i u tvom i u Hajkulinom horoskopu 11p i tu ću bolje videti rezultat naše komunikacije a način (7p) ne znači ništa ako je lep a 11p loše...

Čitaj do kraja ili pročitaj 2 puta da budeš sigurna da si shvatila jednostavnost pravolinijskog izražavanja

Shvatila sam ja to i prvi put, ali da znas da je u ophodjenu uvek 1 prema 7 ne bi pitao kako si ti njoj 7. Na to sam isla. Misli ti o zenama sta god hoces na tu temu se ne vracam, rekla sam svoje misljenje.
I kako objasnjavas da neitelektualna planeta vlada mozgom?

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Avg 17, 2009 10:27 pm

Shvatila sam ja to i prvi put, ali da znas da je u ophodjenu uvek 1 prema 7 ne bi pitao kako si ti njoj 7. Na to sam isla. Misli ti o zenama sta god hoces na tu temu se ne vracam, rekla sam svoje misljenje.

Pošto je meni logično da sve posmatram u kompletu , znači poznanici i prijatelji su 11p, mislio sam da je to i drugima logično.

Uran vlada moždanom masom ali ne i funkcijama mozga

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Avg 17, 2009 10:46 pm

Pošto je meni logično da sve posmatram u kompletu , znači poznanici i prijatelji su 11p, mislio sam da je to i drugima logično.

Uran vlada moždanom masom ali ne i funkcijama mozga

Ovako nesto prvi put cujem, to bi bilo kao da kazes da Sunce vlada Srcem ali ne i funkcijama srca. Ok, a ko vlada funkcijama mozga?

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Uto Avg 18, 2009 12:59 am

Duse teras me da citam, trazim... dobro je to... no evo sta sam nasla kod Dupora u astromedicini - Merkur vlada perifernim nervnim sistemom a Uran, pa i Neptun centralnim, zato Uran vlada mozgom i njegovim funkcijama... Nemoj vise da se raspravljas nego priznaj da gresis... I jos nesto na slici koju je objavio je nacrtano da Vodolija ne samo da u medicinskom smislu vlada mozgom nego vlada i celom glavom jer podela ide po fiksnim znacima...

A evo sta Milekic kaze u Astropsihologiji za Urana:
"... Tako zivi on kada je misao samo. Misao koja opet voli sebe samu, samo kad je nova, buduca, posebna, sto sve znaci genijalna il' bar za zrnce razlicita, za zrnce u kom zivi nada da ce se iz nje opet roditi novo. I do sad ne otkrivamo u njemu nista tragicno, i ako on silan boj s istinom, sto je njegov Bog, i mislima bije. Ali kao sto je njegovo bice misao i spoznaja, tako isto je on bice osecanja, a ne samo volje i misli, bice sasvim opsesivne ljubavi i brige spram coveka koji je njegov Bog...."

Sad pretpostvljam da ces mi ti odgovoriti da nije samo misao i intelekt nego i emocija pa evo ti odgovor unapred isto tako pise i za Jupitera i Saturna... Jupiter je vernik i razume tugu jako dobro, protiv nje se bori sireci optimizam, znaci ni on nije operisan od emocije... Saturn je depresivac, Bog patnje kako ga Milekic naziva, a opet je intelektualna planeta. Nisam citirala jer me mrzi da prepisujem, a i ja sam ponovo procitala i sada sam potpuno sigurna, a tebe ako interesuje a neverujes mi, ti uzmi pa citaj.

Tako da daj Uranu kredit za njegovu inteligenciju jer ako Vodoliji nesto mozemo pripisati pored volje za slobodom i individualnoscu to je razvijen intelekt i to razvijen toliko da ga drugi cesto ne mogu razumeti. Iz istog razloga verujem da je Merkur posle sedista najbolji u Vodoliji jer mu daje mogucnost razvijanja izvan granica dostupnim prosecnom coveku. Merkur voli tu sirinu i slobodu misli koje Vodolija nosi. No to je druga tema.

Napisala bih ti i sta drugi astrolozi misle, ali znam da ti uvazavas samo pomenutu dvojicu pa sam se na njima i zadrzala. Hoces li i dalje vrteti istu pricu? Znam da imas ME 0 SA, ali tvrdoglavost i nepriznavanje gresaka, spadaju u mane a ne vrline, pa ti probaj da to shvatis Strelcevskom sirinom, batali tu zadrtost, znam da je SA trenutno u sekstilu sa tvojim natalnim SA i ME, pa ti to jos naglasilo tvrdoglavost, ali ako neces da priznas reci mi koga treba da ti citiram da bi shvatio da gresis.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Avg 18, 2009 8:50 am

Napisala bih ti i sta drugi astrolozi misle, ali znam da ti uvazavas samo pomenutu dvojicu pa sam se na njima i zadrzala. Hoces li i dalje vrteti istu pricu? Znam da imas ME 0 SA, ali tvrdoglavost i nepriznavanje gresaka, spadaju u mane a ne vrline, pa ti probaj da to shvatis Strelcevskom sirinom, batali tu zadrtost, znam da je SA trenutno u sekstilu sa tvojim natalnim SA i ME, pa ti to jos naglasilo tvrdoglavost, ali ako neces da priznas reci mi koga treba da ti citiram da bi shvatio da gresis.

Kakvim položajem UR objašnjavaš postojanje baš glupih ljudi i zašto je tako inteligentna planeta egzaltirana u "gadnom, smrću i ratom" obojenom Škorpionu ? A da, nervni sistem nema veze sa inteligencijom, toliko znaš.

Opet po ko zna koji put ponavljam, UR će sve otkriti, svaka nova ideja je njegova ali sprovodjenje u delo njegove ideje pripada drugim planetama intelekta, UR je bljesak genijalnosti koji i mediokritet može da doživi, Uanu se otkriva a ne otkriva on sam putem intelektualnog razmišljanja, jednostvavno mu u jednom neočekivanom trenutku bljesne ideja, ničim izazvana i on ide dalje a ostele intelektualne planete ako su u vezi pokušavaju to da shvate, objasne i sprovedu u delo, osim toga negde sam pročitao da pored toga što ljudi često ne razmeju Vodolije, veći je problem što ni oni sami sebe ne razumeju, što svakako nije znak intelekta, mislim niko sebe ne može da upozna, život je celoživotno upoznavanje sebe ali ti Uranovi ekstremi sigurno nisu proizvod intelekta, mislim da ubija seče ili rastura sa jedne strane a sa druge strane bude spreman da se žrtvuje za druge, to su sve postupci i ideje jer da malo više razmišlja sigurno ne bi bio takav ali je neophodan kao nosioc ideja koje kroz njega Bog spušta medju ljude, on je samo provodnik

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Uto Avg 18, 2009 11:21 am

Odakle potiče ideja, ako ne iz intelekta? Ako je ideja misaona, onda ona potiče iz intelekta. Razmišljenje je takođe misaoni poces, a oni prozilaze iz intelekta. Po toj logici Uran je vezan za intelekt. Ljudski organizam je kako bih laički rekla složeni mehanizam i svi organi su vezani za mozak, a na intelekt ne deluje samo Markur, ni samo Uran. Moje mišljenje je da obe deluju na intelekt, a ujedinjene, u nekom međusobnom aspektu one jedna drugu pomažu i utiču pozitivno na intelekt, lakše bez poteškoća kada je u pitanju trigon, sekstil,pa i konjukcija sa više naporo, poteškoća i otežavajućih okolnosti kada je u pitanju kvadrat i opozicija sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka: 3734
Godina: 48
Datum upisa: 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Avg 18, 2009 11:50 am

Astrotanja ::Odakle potiče ideja, ako ne iz intelekta? Ako je ideja misaona, onda ona potiče iz intelekta. Razmišljenje je takođe misaoni poces, a oni prozilaze iz intelekta. Po toj logici Uran je vezan za intelekt. Ljudski organizam je kako bih laički rekla složeni mehanizam i svi organi su vezani za mozak, a na intelekt ne deluje samo Markur, ni samo Uran. Moje mišljenje je da obe deluju na intelekt, a ujedinjene, u nekom međusobnom aspektu one jedna drugu pomažu i utiču pozitivno na intelekt, lakše bez poteškoća kada je u pitanju trigon, sekstil,pa i konjukcija sa više naporo, poteškoća i otežavajućih okolnosti kada je u pitanju kvadrat i opozicija sunny

Da probam ovako da objasnim, postoje 2 načina kako čovek dolazi do neke ideje :

1 - putem intelektualnih planeta, logičkim razmišljanjem analizom, analogijom i slično tako da je ideja posledica tog procesa

2 - iznenada, bez prethodnog razmišljanja, jednostavno čoveku ko grom iz vedra neba bljesne ideja, što svakako nije intelektualni proces već je ideja data Uranu.

Mislim za mene je inteligencija proces u kome čovek dolazi do nekih zaključaka i ideja a kod Urana to dolazi kao bljesak i nema intelektualnog napora da dodje do te ideje, zato nije intelektualna planeta već provodnik ka intelektu. Osim toga intelektualne planete ME JU SA bez obzira gde se nalaze kazaće nešto o intelektualnim sposobnostima lika koje simbolizuje polje u kome se nalazi a Uran to neće, on može i to da pokaže u intelektualnim poljima ali ako nije tu uopšte ne mora da se odnosi na intelekt....

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Strelica taj Uto Avg 18, 2009 1:39 pm

Merkur egzaltira u Vodoliji i bice genijalan kad zaista prepozna uvide koje daje Uran, mislim ako je u dobrim odnosima sa njim i uopste "dobar", jer on je "intelektualna" planeta, mada bi se moglo reci i duhovna, jer daje "uvid" koji ne mogu ni Saturn i Jupiter zajedno. On razbija sve sto su "ova dvojica izgradila pre njega"...
A za Teslu, ne znam ko je uradio rektifikaciju, ali sam ja videla kod Petkovica, Asc na 7, cini mise, Blizanaca. Meni je logicnije da je Blizanac na asc-u, ali nema veze, mozemo otvoriti temu, ako bas bude trebalo...

Strelica

Broj poruka: 721
Godina: 32
Локација: Zemun
Datum upisa: 27.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Uto Avg 18, 2009 3:36 pm

Kakvim položajem UR objašnjavaš postojanje baš glupih ljudi i zašto je tako inteligentna planeta egzaltirana u "gadnom, smrću i ratom" obojenom Škorpionu ? A da, nervni sistem nema veze sa inteligencijom, toliko znaš.

Opet po ko zna koji put ponavljam, UR će sve otkriti, svaka nova ideja je njegova ali sprovodjenje u delo njegove ideje pripada drugim planetama intelekta, UR je bljesak genijalnosti koji i mediokritet može da doživi, Uanu se otkriva a ne otkriva on sam putem intelektualnog razmišljanja, jednostvavno mu u jednom neočekivanom trenutku bljesne ideja, ničim izazvana i on ide dalje a ostele intelektualne planete ako su u vezi pokušavaju to da shvate, objasne i sprovedu u delo, osim toga negde sam pročitao da pored toga što ljudi često ne razmeju Vodolije, veći je problem što ni oni sami sebe ne razumeju, što svakako nije znak intelekta, mislim niko sebe ne može da upozna, život je celoživotno upoznavanje sebe ali ti Uranovi ekstremi sigurno nisu proizvod intelekta, mislim da ubija seče ili rastura sa jedne strane a sa druge strane bude spreman da se žrtvuje za druge, to su sve postupci i ideje jer da malo više razmišlja sigurno ne bi bio takav ali je neophodan kao nosioc ideja koje kroz njega Bog spušta medju ljude, on je samo provodnik

E pa sad... kako to da inteligentnog Merkura hoces da maltene egzaltiras u Skorpiji a za Urana pises u "gadnom, smrcu obojenom Skorpionu". To nekako nema logike, skaces sam sebi u usta... ali ja cu ti objasniti zasto, jer imam tu egzaltaciju i to bas u 9-om, intelektualnom polju...

Prvo da se vratim na ono sto si rekao da nema veze cime planeta vlada u odnosu na koji organ kontrolise, to je besmislica, jer sto je unutra to je i spolja, pa tako srcem vlada Sunce i voljom vlada Sunce, Sunceve emocije i enetgija poticu bas iz tog dela tela, znaci crpe se i akumuliraju u solarnom pleksusu. Rak vlada stomakaom i stomasnom cakrom, sva energija Meseca se i vuce i gomila u stomacnoj cakri, zato u stomaku osecamo kad nas nesto emotivno boli. Ukoliko nam je ego povredjen slabi nam srce i volja je uznemirena, osecamo pritisak u grudima. Ukoliko je stimulans seksualne prirode osecacemo naboj izmedju nogu u Marsovoj cakri, itd... Znaci ako odredjena planeta vlada odredjenim delom tela u fizioloskom smislu, vladace i funkcijama i delovanjem tog organa, ne vidim zasto bi stvar bila drugacija samo kod Urana.

Sto se Uranove egzaltacije u Skorpionu tice, za razliku od Merkura njegova priroda se egzaltirano izrazava u "gadnom, smrcu obojenom Skorpionu". Uran je revolucionar i on radi na tome da porusi prethodno izgradjena itelektualna shvatanja, zarad novih ideja kojima tezi. On je taj koji ce zbog ideje da pobije ljude, zarad humanizma da zapocne rat, to jeste njegov paradoks. On je hrabar i neustrasiv, ne uzmice pred problemima, ne plasi se smrti i moze da podnese surovost Skorpiona. On je taj koji ce poubijati tirane da spase neduzne i zato savrseno razume smrt i gadost koju Skorpion nosi. Sa druge strane to se ne moze reci za Merkura, on je jak na recima a slab na delima, vrlo je plasljiv - kukavica, pa mu priroda Skorpiona nikako ne lezi. Skorpion sa druge strane daje dubinu Merkuru, ukoliko je tu polozen, niko nije rekao da je to lose, ali nije toliko dobro koliko ti predstavljas. Pa onda kako daje dubinu Merkuru daje dubinu i Uranu, pa su Uranove ideje jos izrazenije i jos revolucionarnije ako je tamo polozen. Znaci moras da posmatras prirodu planete da bi znao kako ce u nekom znaku da se ponasa. Uranu lezi Skorpija, Merkuru ne toliko.

I na kraju da zakljucimo, prvo si rekao da Uran ne vlada funkcijama mozga, onda sam ti citirala Dupora da on upravo vlada funkcijama centralnog nervnog sistema (mozga), nije ti bilo dobro nego tvrdis da opet nema uticaj na misaoni proces. Pricas da misli dolaze iz nesvesnog, naravno ali sve primarne misli dolaze iz nesvesnog a kasnije se nadogradjuju jedna na drugu i to periferna vladavina Merkura. Ne zaboravi da mi koristimo jako mali deo naseg mozga koji je pod vladavinom Urana i to sto mi nemamo sposobnost da Merkurom otvorimo vrata tako komplikovanim misaonim procesima koji su pod Uranom je upravo i razlog zasto je u funkciji tako mali procenat. Tek pojedinci - geniji koji razumeju Uranove puteve otvore malo vise prostora u svojim glavama, znaci da bi spoznali vise svoj mozak moramo vise postati taj Uran...

Zatim sam ti citirala Milekica i njegovo objasnjenje Urana kao misaonu (intelektualnu planetu) jer kako on opisuje zbog tih ideja i razumevanja stanja ljudi oko sebe on vodi rat. Razumevanje je nemoguce ako Uran nije intelektualan. Ni to ti nije dosta. Spreman si da ustanes i protivrecis cak i dvojici astrologa koje navodno jedino priznajes. Pri tome se jos astrologa sa ovog foruma prikljucilo potvrdjujuci njegovu intelektualnost, ali ne ti furas svoj film, i ti si jedini koji zna. A znas odakle to dolazi? To je tvoj JU 0 UR 90 NE, preko 3 i 12 kuce, sa losom dispoziciom (jer ni MO u Jarcu ni Ve u Skorpiji ne popravljaju pomenute planete -JU je los u Jarcu, Uran nije toliko los, ali je ogranicen, sto smeta njegovoj prirodi, a Neptun u Skorpiji je rezigniran), i stvarno je jasno zasto ti to ne razumes. Na neki nacin, ti si stimulisan da razmisljas o visim nivoima, ali zakljuci koje donosis su najcesce netacni. Znaci treba da naucis da za takve uvide verujes bar ljudima koje si ti naveo da su nasi vrhunski astrolozi.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu