DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Počalji  Astrotanja taj Čet Avg 27, 2009 9:27 pm

Meni to ovaka izgleda. Čovek o nekoj tematici može da razmišlja i u njemu se prepliću razna mišlejnja, koja se prožiimaju i tu radi Merkur koji sve to povezuje, koji se odnosi i na informacije, ili činjenice i Jupiter koji se odnosi da znanje, i Saturn koji unosi red i disciplinuutaj proces razmišljanja, da bi kada se sve to sažme, složi, najednom i na izgled nevezano, ali zapravo kao posledica svega prethodnog to uslovilo ideju, koja samo deluje nezavisno, a koja je delo svega prethodnog. Wink

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 9:36 pm

Tajna ::
Neka bude da si ti to govorio, ali i to je deo intelektualnog procesa i ne mozes ga zanemariti...

Ajde da definišemo intelektualni proces, već sama reč proces upućuje na nešto što traje a UR je bljesak bez prethodnog intelektualnog truda

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 9:39 pm

Astrotanja ::Meni to ovaka izgleda. Čovek o nekoj tematici može da razmišlja i u njemu se prepliću razna mišlejnja, koja se prožiimaju i tu radi Merkur koji sve to povezuje, koji se odnosi i na informacije, ili činjenice i Jupiter koji se odnosi da znanje, i Saturn koji unosi red i disciplinuutaj proces razmišljanja, da bi kada se sve to sažme, složi, najednom i na izgled nevezano, ali zapravo kao posledica svega prethodnog to uslovilo ideju, koja samo deluje nezavisno, a koja je delo svega prethodnog. Wink

A kako objašnjavate ideje koje vam padnu na pamet a znate da o tome niste prethodno razmišljali ???

Osim toga i tako postavljeno ideja nije URANOVO delo već promišljanje ostalih planeta SA ME JU

DUH

Nazad na vrh Ići dole

re

Počalji  IVA taj Čet Avg 27, 2009 9:43 pm

merkur u kombinaciji sa uranom daje inzenjere

zasto kazu da je uran planeta genija???

IVA

Broj poruka : 420
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  12.kuća taj Čet Avg 27, 2009 10:11 pm

[quote="DUH"]
Astrotanja ::A kako objašnjavate ideje koje vam padnu na pamet a znate da o tome niste prethodno razmišljali ???

Osim toga i tako postavljeno ideja nije URANOVO delo već promišljanje ostalih planeta SA ME JU

... evo ovako: Merkur sam po sebi je osobna planeta tako da je njegova spoznaja naša osobna spoznaja koja se rađa kao plod naših intelektualnih aktivnosti. I toga možemo biti svjesni odnosno ideja može osvanuti kao plod naših svjesnih nastojanja.
Jupiter i Saturn nisu osobne planete već planete koje predstavljaju sponu, vezu, između osobnih planeta ( u ovom slučaju Merkura ) i vanjskih planeta ( Uran, Neptun i donedavno Pluton ) na koje mi ne možemo utjecati stoga ih ne možemo potaknuti da nam " pošalju " ideju već one, preko aspekata sa našim osobnim planetama " šalju " ideju nama. One su te koje šalju ideju, koje iniciraju " bljesak ", mi to sami ne možemo. I to je upravo ono što nam, kako si napisao, " padne na pamet, a ne znamo da smo o tomu prethodno razmišljali ". Da bi se to dogodilo potrebne su nam upravo vanjske planete ( u ovom slučaju Uran ) koje preko aspekata sa osobnim planetama djeluju na nas tako da bi bilo šteta ne staviti Uran na prvo mjesto kada je u pitanju intelekt u širem smislu riječi. U užem smislu riječi, ako promatramo samo intelekt, rekla bi da je to primarno Merkur, no koliko on može, ako ga izoliramo, kao takav biti uistinu produktivan?

12.kuća

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Čet Avg 27, 2009 10:23 pm

Duše, Nisam rekla da je ideja Uranovo delo, već prozilazi iz svega prethodnog. Iako se do nje može doći nakon nekog vremena, nakon razmišljanja.,ne u tom času, njoj prethodi neko ranije razmišljanje, sažimanje ideja, znanja, činjenica... Ona je ipak vezana za nešto od ranije, jer ona ima u sebi nešto kao rešenje. Misliš li da ideja može poticati ni iz čega?

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 10:32 pm

12.kuća ::
... evo ovako: Merkur sam po sebi je osobna planeta tako da je njegova spoznaja naša osobna spoznaja koja se rađa kao plod naših intelektualnih aktivnosti. I toga možemo biti svjesni odnosno ideja može osvanuti kao plod naših svjesnih nastojanja.
Jupiter i Saturn nisu osobne planete već planete koje predstavljaju sponu, vezu, između osobnih planeta ( u ovom slučaju Merkura ) i vanjskih planeta ( Uran, Neptun i donedavno Pluton ) na koje mi ne možemo utjecati stoga ih ne možemo potaknuti da nam " pošalju " ideju već one, preko aspekata sa našim osobnim planetama " šalju " ideju nama. One su te koje šalju ideju, koje iniciraju " bljesak ", mi to sami ne možemo. I to je upravo ono što nam, kako si napisao, " padne na pamet, a ne znamo da smo o tomu prethodno razmišljali ". Da bi se to dogodilo potrebne su nam upravo vanjske planete ( u ovom slučaju Uran ) koje preko aspekata sa osobnim planetama djeluju na nas tako da bi bilo šteta ne staviti Uran na prvo mjesto kada je u pitanju intelekt u širem smislu riječi. U užem smislu riječi, ako promatramo samo intelekt, rekla bi da je to primarno Merkur, no koliko on može, ako ga izoliramo, kao takav biti uistinu produktivan?

Ako UR prenese ME ideju ne znači da je intelektualna planeta već prenosioc gotovog a intelekt je proces a gde je UR proces ? u bljesku ??? to je Božiji dar

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 10:35 pm

Astrotanja ::Duše, Nisam rekla da je ideja Uranovo delo, već prozilazi iz svega prethodnog. Iako se do nje može doći nakon nekog vremena, nakon razmišljanja.,ne u tom času, njoj prethodi neko ranije razmišljanje, sažimanje ideja, znanja, činjenica... Ona je ipak vezana za nešto od ranije, jer ona ima u sebi nešto kao rešenje. Misliš li da ideja može poticati ni iz čega?

Ne vredi ovako da se vrtimo u krug, ajde prvo da se složimo šta je intelekt, proces ili nešto drugo ?????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 27, 2009 10:49 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 11:09 pm

pandora* ::A sta kad imas debilitiranog i izubijanog ME...

Pričamo o UR i MERKUROV pad nema veze sa pitanjem da li je URAN intelektualna planeta

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 27, 2009 11:16 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Avg 27, 2009 11:28 pm

Sa ME 0 SA - odnosno Duhom, nema konstruktivne diskusije, nece priznati da nije u pravu, nema sile!!! Mozemo nas 100 uzaludno da objasnjavamo da je Uran vezan za intelekt, na ovaj ili onaj nacin, ne vredi... Nece se taj pomeriti...

A Duse, tim nepomerljivim stavovima samo ti gubis, mnogo teze ucis nego drugi ljudi...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 11:45 pm

pandora* ::

Pa ti ga turas u DISKUSIJU, znam ja sta je tema i da ne verujes procitala sam a evo procitaj i ti sam sebe..
Ako UR prenese ME ideju ne znači da je intelektualna planeta već prenosioc gotovog a intelekt je proces a gde je UR proces ? u bljesku ??? to je Božiji dar
na ovo se odnosilo moje pitanje, sta ako ti je ME nikakav kome onda na pr. UR da prenese, da li ce sam sve da uradi ili..i da stio si agresivan Razz Razz

Ako je ME u padu verovatno neće najbolje shvatiti šta mu UR prenosi i nisam agresivan nego si ti odavno to umislila i sada u svakoj mojoj rečenici tražiš mogući napad a sto puta sam ti rekao da nisi u pravu, i eto odgovorio sam ti ali ne vidim i dalje kakve veze ima ovo pitanje sa pitanjem da li je UR intelektualna planeta

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Čet Avg 27, 2009 11:49 pm

....

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 6:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Čet Avg 27, 2009 11:51 pm

Tajna ::Sa ME 0 SA - odnosno Duhom, nema konstruktivne diskusije, nece priznati da nije u pravu, nema sile!!! Mozemo nas 100 uzaludno da objasnjavamo da je Uran vezan za intelekt, na ovaj ili onaj nacin, ne vredi... Nece se taj pomeriti...

A Duse, tim nepomerljivim stavovima samo ti gubis, mnogo teze ucis nego drugi ljudi...

Postavio sam pitanje i nisi odgovorila. DA LI JE INTELEKT PROCES ??????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Avg 28, 2009 7:05 am

DUH ::
Tajna ::Sa ME 0 SA - odnosno Duhom, nema konstruktivne diskusije, nece priznati da nije u pravu, nema sile!!! Mozemo nas 100 uzaludno da objasnjavamo da je Uran vezan za intelekt, na ovaj ili onaj nacin, ne vredi... Nece se taj pomeriti...

Postavio sam pitanje i nisi odgovorila. DA LI JE INTELEKT PROCES ??????

Inteligencija se manifestuje intelektualnim procesom, a inteligencija je mogucnost coveka da razume, obradi ili definise sve sto ga cini i okruzuje!

Uran je neiscrpni intelektualni kapacitet (mozak), ogranicen Saturnom, oblikovan Jupiterom a prenet Merkurom.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sre Sep 16, 2009 10:31 am

Inteligencija se manifestuje intelektualnim procesom, a inteligencija je mogucnost coveka da razume, obradi ili definise sve sto ga cini i okruzuje!Uran je neiscrpni intelektualni kapacitet (mozak), ogranicen Saturnom, oblikovan Jupiterom a prenet Merkurom.
Po ovome što si rekla UR je skladište intelekta a ne intelekt jer ostale intelektualne planete obrade nešto iz njegovog skladišta

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 16, 2009 10:38 am

Inteligencija se manifestuje intelektualnim procesom, a inteligencija je mogucnost coveka da razume, obradi ili definise sve sto ga cini i okruzuje!Uran je neiscrpni intelektualni kapacitet (mozak), ogranicen Saturnom, oblikovan Jupiterom a prenet Merkurom.
Po ovome što si rekla UR je skladište intelekta a ne intelekt jer ostale intelektualne planete obrade nešto iz njegovog skladišta

Zovi ga kako hoces ali on je tata , bez kapaciteta sve druge planete ne bi imale sta da razviju...

Sto ti je trebalo toliko da odgovoris?

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sre Sep 16, 2009 6:06 pm

Zovi ga kako hoces ali on je tata , bez kapaciteta sve druge planete ne bi imale sta da razviju...
Sto ti je trebalo toliko da odgovoris?
Meni je svejedno kako ćemo ga nazvati on je ideja koja blesne u trenutku a intelekt je proces...

Takodje me intreseju šta će biti kada se raspadne jer on je planeta u raspadanju, istina mi to nećemo doživeti ali je pitanje umesno...

A što tek sada odgovaram, pa mrzelo me da sukobljavam mišljenje a nisam bio ni inspirisan pa sam sačekao bolji trenutak kad mi UR bljesne svoju suštinu, kao sada....

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 18, 2009 6:29 am

DUH ::Po ovome što si rekla UR je skladište intelekta a ne intelekt jer ostale intelektualne planete obrade nešto iz njegovog skladišta[/color]
Meni je svejedno kako ćemo ga nazvati on je ideja koja blesne u trenutku a intelekt je proces...

Takodje me intreseju šta će biti kada se raspadne jer on je planeta u raspadanju, istina mi to nećemo doživeti ali je pitanje umesno...

A što tek sada odgovaram, pa mrzelo me da sukobljavam mišljenje a nisam bio ni inspirisan pa sam sačekao bolji trenutak kad mi UR bljesne svoju suštinu, kao sada....

Pa prvo kazes da je skladiste intelekta a posle da je ideja. Ideja jeste, ali ja mislim da je i mnogo vise od toga. Pazi ovako, on je tata i Saturnu. Prvo je bio Uran, pa Saturn, pa Jupiter, pa na kraju Mars - mi i zivotinje (licna planeta), materijalizacija, pocetak nastanak coveka, prva cakra.

Znaci Merkur je inteligencija na nivou komunikacije (licna planeta), razvijenije od toga je Jupiter sa filozofijom i moralom, zatim ide Saturn, sa istinom na zemlji i ogranicenjem na nase mogucnosti ovde i na kraju dolazi Uran, kao vrhovni, univerzalni um - um kosmosa! Odakle sva inteligencija u stvari i dolazi!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pet Sep 18, 2009 2:29 pm

Tajna ::[Pa prvo kazes da je skladiste intelekta a posle da je ideja. Ideja jeste, ali ja mislim da je i mnogo vise od toga. Pazi ovako, on je tata i Saturnu. Prvo je bio Uran, pa Saturn, pa Jupiter, pa na kraju Mars - mi i zivotinje (licna planeta), materijalizacija, pocetak nastanak coveka, prva cakra. Znaci Merkur je inteligencija na nivou komunikacije (licna planeta), razvijenije od toga je Jupiter sa filozofijom i moralom, zatim ide Saturn, sa istinom na zemlji i ogranicenjem na nase mogucnosti ovde i na kraju dolazi Uran, kao vrhovni, univerzalni um - um kosmosa! Odakle sva inteligencija u stvari i dolazi!

Skladište ideja, to sam mislio...

Ti nikako da napraviš razliku izmedju intelektualnog procesa i ideje koja bljesne, ako si čitala Platona UR bi mogao da predstavlja CARSTVO IDEJA odakle čovek svojim intelektualnim sposobnostima kroz proces razmušljanja prizove ideju koja bljesne tek ako smo postavili pravo pitanje ...

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 18, 2009 5:07 pm

Tajna ::[Pa prvo kazes da je skladiste intelekta a posle da je ideja. Ideja jeste, ali ja mislim da je i mnogo vise od toga. Pazi ovako, on je tata i Saturnu. Prvo je bio Uran, pa Saturn, pa Jupiter, pa na kraju Mars - mi i zivotinje (licna planeta), materijalizacija, pocetak nastanak coveka, prva cakra. Znaci Merkur je inteligencija na nivou komunikacije (licna planeta), razvijenije od toga je Jupiter sa filozofijom i moralom, zatim ide Saturn, sa istinom na zemlji i ogranicenjem na nase mogucnosti ovde i na kraju dolazi Uran, kao vrhovni, univerzalni um - um kosmosa! Odakle sva inteligencija u stvari i dolazi!

Skladište ideja, to sam mislio...

Ti nikako da napraviš razliku izmedju intelektualnog procesa i ideje koja bljesne, ako si čitala Platona UR bi mogao da predstavlja CARSTVO IDEJA odakle čovek svojim intelektualnim sposobnostima kroz proces razmušljanja prizove ideju koja bljesne tek ako smo postavili pravo pitanje ...

Citala Platona jesam ali samo Gozbu, ne secam se toga... Nema ni veze, ja mislim da je vise od toga, mislim da je to intelekt univerzuma. Pazi ovako slicne ideje koje Uran ima se pojavljuju u prirodi. Nije to saturnovska ideja pravde, niti jupiterijanska ideja morala, to je nesto vise od toga!

Zar ti se ne cini da ono malo sto znamo o Univerzumu i kako on funkcionise lici na razmisljanje jednog Urana? Javljaju se kataklizme i stradanja, sto crnim rupama, sto gasenjem zvezda, civilizacija, sto udaranjem komete o planetu itd. Nije ni malo moralno niti pravedno iz naseg ugla, ali sam sigurna da postoji neki red i u tom smislu. Upravo ta uranovska priroda, pobiti stotine da bi se spasle hiljade, vlada univerzumom i njegovim prirodnim zakonima...

To jeste intelignecija koja je nama vecinom nedostupna i nerazumljiva ali sam sigurna da je inteligencija, pa samo oni najtalentovaniji i najprijemciviji uspeju da otkriju po neki deo toga, kao Tesla ili neki drugi veliki pronalazac.

Zato mislim da je Dupor mislio na primenljivu inteligenciju. Iz tog ugla si ti u pravu, za nas obicne smrtnike je to samo ideja, ali ako bi uspeli da skinemo blokadu Saturna i otvorimo ostatak mozga, verujem da bi mnogo vise pronasli i spoznali Urana!

Uranova inteligencija je objektivna i gotovo je nemoguce ostvariti u nasoj subjektivnosti, ali sam sigurna da je to teznja. Uran je intelektualno bozanstvo, dok je Neptun emotivno culno Bozanstvo. To su znaci posle nase realnosti - Jarca...

Uran je bozanska inteligencija iz koje mi izvacimo samo po neku ideju, a neki malo srecniji malo vise od toga...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pet Sep 18, 2009 7:20 pm

Tajna :: To jeste intelignecija koja je nama vecinom nedostupna i nerazumljiva ali sam sigurna da je inteligencija, pa samo oni najtalentovaniji i najprijemciviji uspeju da otkriju po neki deo toga, kao Tesla ili neki drugi veliki pronalazac.
Zato mislim da je Dupor mislio na primenljivu inteligenciju. Iz tog ugla si ti u pravu, za nas obicne smrtnike je to samo ideja, ali ako bi uspeli da skinemo blokadu Saturna i otvorimo ostatak mozga, verujem da bi mnogo vise pronasli i spoznali Urana!
Uranova inteligencija je objektivna i gotovo je nemoguce ostvariti u nasoj subjektivnosti, ali sam sigurna da je to teznja. Uran je intelektualno bozanstvo, dok je Neptun emotivno culno Bozanstvo. To su znaci posle nase realnosti - Jarca...
Uran je bozanska inteligencija iz koje mi izvacimo samo po neku ideju, a neki malo srecniji malo vise od toga...
Uran donosi inteligentne ideje ali kao rešenje ne proces, proces pripada ME JU i SA i ako oni se dobro usklade na njihovo pitanje uran blicne rešenje (ideja)

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Spirala taj Pet Sep 18, 2009 7:49 pm

Evo vas citam kako raspravljate i nest' si ja mislim...
Imam trigon Ur i Me, sekstil Me i Sa i takodjer sekstil Ur i Sa.
Moje bezbrojne ideje bi trebale biti tako krasno artikulirane i prevedene u djelo, no kod mene je istina da dobijem ideju, ali obicno ne provedem to u djelo. Sto se tice umjetnosti, uvijek sam govorila da bi bila divna muza nekom talentiranom, jer ja sama ne mogu materijalizirati svoju ideju, tj stvoriti nesto konkretno. Zasto je to tako?
Neke druge ideje koje nemaju veze sa slikarstvom, knjizevnosti ili opcenito bilo kakvim vidom umjetnosti jos nekako mogu materijalizirati, no to zahtijeva puno truda da bi ispalo na kraju slicno onome sto sam prvobitno zamislila. Nekad mi se zadesi, nakon dugotrajnog, predanog rada po nekom zadatku da me samo opali super ideja koja odusevi sve i bude odmah prihvacena i usvojena, no mislim da je to cest slucaj kod svih.
Da li mozete to objasniti? Je li to zbog JU?
Jer, sudeci po mojim aspektima bi trebala biti mali Tesla, ali nisam.

Spirala

Broj poruka : 21
Datum upisa : 30.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 18, 2009 9:34 pm

Tajna :: To jeste intelignecija koja je nama vecinom nedostupna i nerazumljiva ali sam sigurna da je inteligencija, pa samo oni najtalentovaniji i najprijemciviji uspeju da otkriju po neki deo toga, kao Tesla ili neki drugi veliki pronalazac.
Uran donosi inteligentne ideje ali kao rešenje ne proces, proces pripada ME JU i SA i ako oni se dobro usklade na njihovo pitanje uran blicne rešenje (ideja)

Pa inteligencija nije uslovljena samo misaonim procesom vec i mogucnostima! Dete nauci prvo samo nekoliko slova i zna da pise samo sa tim slovima, pa kombinuje ono sto moze, a tek kad nauci sve ume da pise... Hocu da kazem da kapacitet intelekta spada pod inteligenciju, samim tim i Uran u intelektualne planete jer on odredjuje taj kapacitet!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:14 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći