DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: DA LI JE URAN INTELEKTUALNA PLANETA

Počalji  DUH taj Pet Sep 18, 2009 10:02 pm

Tajna :: Pa inteligencija nije uslovljena samo misaonim procesom vec i mogucnostima! Dete nauci prvo samo nekoliko slova i zna da pise samo sa tim slovima, pa kombinuje ono sto moze, a tek kad nauci sve ume da pise... Hocu da kazem da kapacitet intelekta spada pod inteligenciju, samim tim i Uran u intelektualne planete jer on odredjuje taj kapacitet!

Opet nikako da shvatiš, dete nauči sa ME JU SA i njihove zajedničke mogućnosti odrede koliko može zahvatiti ideja iz skladišta URANA

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

re

Počalji  IVA taj Pet Sep 18, 2009 10:08 pm

zasto pise da je uran visa oktava merkura? bom

IVA

Broj poruka : 420
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 18, 2009 10:11 pm

DUH ::
Tajna :: Pa inteligencija nije uslovljena samo misaonim procesom vec i mogucnostima! Dete nauci prvo samo nekoliko slova i zna da pise samo sa tim slovima, pa kombinuje ono sto moze, a tek kad nauci sve ume da pise... Hocu da kazem da kapacitet intelekta spada pod inteligenciju, samim tim i Uran u intelektualne planete jer on odredjuje taj kapacitet!

Opet nikako da shvatiš, dete nauči sa ME JU SA i njihove zajedničke mogućnosti odrede koliko može zahvatiti ideja iz skladišta URANA

Ja mislim da ti nikako da shvatis, ti mislis da ja ne shvatam - vrtimo se u krug... Uran je za mene intelektualni kapacitet a ne skladiste ideja, velika je razlika. Nema veze necemo se sloziti...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pet Sep 18, 2009 10:33 pm

Tajna ::

Ja mislim da ti nikako da shvatis, ti mislis da ja ne shvatam - vrtimo se u krug... Uran je za mene intelektualni kapacitet a ne skladiste ideja, velika je razlika. Nema veze necemo se sloziti...

Neka bude kapacitet ali je on rešenje procesa a ne proces
Da li Uran može izolovano da donese genijalnu ideju ???

DUH

Broj poruka : 890
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alea taj Pon Dec 21, 2009 1:29 pm

Mislim da je ovde došlo malko do kolektivne zabune Smile
ME je planeta intelekta, koja govori o našim, ličnim komunikativnim i intelektualnim sposobnostima. I kao takav, on će govoriti o svakome od nas.
Znači, osobama sa ME u ribama će intelekt biti pomešan sa emocijama, možda će mešati snove i stvarnost, osoba sa ME u strelcu će filozofirati, osoba sa ME u škorpiji će peniti da ubedi nekog u svoje mišljenje...( šalim se...) osoba sa ME u jarcu će biti odličan matematičar....

E sad, po meni, to bi bilo poredjenje slično VE/NE.
Šta je NE, da li je to emotivna planeta? Zašto kažemo da je viša oktava VE? Meni je to slična analogija ovoj ME/UR.

ME ima svako od nas, to je lična planeta, i koristiće ga, kako tako. Svako od nas ima razum, mislim ljudi su bića razuma, ali nema svako sposobnost da koristi svog UR, to je taj ostatak ljudskog mozga, ili onih 95% za koje ne znamo za čega nam služe.

Nisam nikada gledala kartu recimo neke autistične osobe, ali, baš me zanima, ( i potrudiću se da pronadjem neku kartu pa ću vam preneti) mislim da bi da bi tu možda ME mogao biti oštećen, a može se desiti da je UR jak.

Mislim, da li vam je nekad palo na pamet odakle jednom autisti sposobnost da pravi životinjske oblike od pruća, ako ne zna ni da jede sam, dok ga neko ne nahrani, a da ne pričam o tome da se komunikacija svodi na gukanje šestomesečne bebe?

alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  reni taj Uto Maj 10, 2011 9:31 pm

Sta pokrece u covjeku kreativnost i umjetnost?? Nije valjda to Uran?? Mislim ovo o autistima...to vam je kao kad covjek padne u komu i cuje vas sta pricate i cak vam da signal da vas cuje...Jel to Uran pokrece ili meni ovdje nesto nije jasno??

reni

Broj poruka : 19
Godina : 46
Datum upisa : 27.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Uto Maj 10, 2011 11:07 pm

reni ::Sta pokrece u covjeku kreativnost i umjetnost?? Nije valjda to Uran?? Mislim ovo o autistima...to vam je kao kad covjek padne u komu i cuje vas sta pricate i cak vam da signal da vas cuje...Jel to Uran pokrece ili meni ovdje nesto nije jasno??

Reni, kreativnost i umetnost pokreće Neptun, Uran daje genijalnost, ali i neizlečive bolesti pa tu možemo da svrstamo i autizam...koma je takodje Neptun! Mada autizam, prema istraživanjima, imaju indigo i kristalna deca koju smo pominjali kod asteroida Quaoar, ali o tome mislim da će u narednom preiodu biti više reči na forumu...Smile

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sara taj Sre Maj 11, 2011 2:37 pm

Laughing ...ja sam čitala da je uran viša oktava mjeseca, uran je kako govore "bljesak", sad čitam da je viša oktava merkura i da simbolizira moždani udar, koji neizlječive bolesti simbolizira uran?

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Maj 11, 2011 4:15 pm

sara ::Laughing ...ja sam čitala da je uran viša oktava mjeseca, uran je kako govore "bljesak", sad čitam da je viša oktava merkura i da simbolizira moždani udar, koji neizlječive bolesti simbolizira uran?

Simbolizira sve, ali u zavisnosti sa kojom planetom pravi aspekt reći će i koje su to bolesti...

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  reni taj Ned Maj 15, 2011 10:33 pm

Carobnice hvala na odgovoru...Smile Sta se moze ocekivati od tranzitnog Urana kada dodje u konjukciju sa Suncem u Raku u 7. kuci a u natalnoj su Sunce i Uran u opoziciji.Da li su moguci problemi u partnerstvu ili zbog znaka Raka problemi kroz kucu i u obitelji?? Mi od intelektualnog Urana napravili smo ubojicu Very Happy

reni

Broj poruka : 19
Godina : 46
Datum upisa : 27.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Vodolijica/Dragana taj Ned Jun 05, 2011 10:31 pm

Tajna: "Inteligencija se manifestuje intelektualnim procesom, a inteligencija je mogucnost coveka da razume, obradi ili definise sve sto ga cini i okruzuje! Uran je neiscrpni intelektualni kapacitet (mozak), ogranicen Saturnom, oblikovan Jupiterom a prenet Merkurom."

Hoću i ja da pomognem definiciji: Inteligencija je posebno brzina obrade informacija. Što je osoba inteligentnija to će brže sažvakati čak i veliku količinu informacija i činjenica i od polaznog materijala napraviti rezultat. U slučaju genijalaca i rezultat će biti složenije rešenje i veće iznenađenje. Dakle inovacija. To može da se odnosi na svaku oblast. Od nuklearne fizike do baštovanstva.
Mislim da su i Tajna i Duh dvoje veoma inteligentnih ljudi.
Imam pitanje zašto Duhu ne stiže moja poruka u inboks?

Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 31
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 5:20 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3