SREDISNJE TACKE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

SREDISNJE TACKE

Počalji  Izida taj Pet Sep 04, 2009 12:07 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: SREDISNJE TACKE

Počalji  senka023 taj Pet Sep 04, 2009 4:37 pm

Pandora.
to bi trebalo biti ekvidistanc?

A sta su ga tako ukomplikovali?
K'o visa matemarika! Basketball

senka023

Broj poruka : 162
Godina : 53
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Sep 04, 2009 4:43 pm

...

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Pet Sep 04, 2009 5:23 pm

Izmedju tvoje Venere i Meseca je polovina na 0 Ovna,
(sa matematikom osnovne...tol'ko se jos doznajem...)

S obzirom da ti je Saturn na 25 Riba postoji orbis od 5' ne znam da li bi ga astrolozi priznali?
Ja bih, Saturn je Saturn!
Mozda je i to deo objasnjenja za neke probleme?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Sep 04, 2009 5:27 pm

...

Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:55 pm, izmenio ukupno 2 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Pet Sep 04, 2009 5:32 pm

Ajde vidi kako bi "odokativnom" metodom, bez vise matematike?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Sep 04, 2009 7:03 pm

....

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 04, 2009 7:48 pm

pandora* ::
senka023 ::Ajde vidi kako bi "odokativnom" metodom, bez vise matematike?

Ako je sredisnja tacka sredina necega po toj logici stvari moja ova sredisnja tacka izmedju MO i VE bila bi negde na pola Riba 15-16* po meni jeto nekako tacna polovina..pa onda bi izmedju ME i VE bila u Vodoliji negde na otprilike 8* i td...ali ja se pitam da li je to tako i da li se tako racuna...pa vidis i sama u gornjem primeru iz mog 1 posta kako ga je covek zakomplikovao...otkuda ja da znam da bi sredina koja bi po meni pala na 15-16* Riba vazila za sve promenljive znake..eto nije mi jasno.. Evil or Very Mad

Ekvidistans ili srednja tacka je tacka TACNO izmedju 2 planete, tebi je ekvidistans MO i VE na O* Ovna.

Aspekti prema ekvidistansima, ako su egzaktni mogu biti znacajni, takodje i tranziti na tim tackama... Cest je slucaj da u uporednim horoskopima partner ima neku planetu u ekvidistancu licnih planeta...

Pandorice, nemoj se previse zamarati time, ne deluje mnogo jako, osim kad je nesto bas naglaseno... Na primet meni su razmaci izmedju UR i NE, i NE i MA i MA i SO, svi 39*, sto znaci da je ekvidistans MA i UR egzaktno NE, a ekvidistans SO i NE tacno na MA, i nista se jos nije desilo, a znas kada ce to da se probudi; u 39 godini kada se sve te planete direktovano pomere jedna na drugu...

Znaci ne tuci glavu, moze da prodje sasvim neosetno.

Druga je prica ako se kao u Kocka je bacena slucaju jedna planeta nadje tacno izmedju druge dve, onda ona prima jak uticaj te dve planete, jer su inace u konjukciji i u istom znaku, pa je to markantno...

Sto se tvog konkretnog slucaja tice, kako je tvoj ekvidistans na 0* Ovna, vidi sta ce se desavati kada Uran dodirne tu tacku i vidi koliko ti to radi, mada ce taj tranzit biti jak sam po sebi, tako da ces mozda tesko odrediti. Bolje za to utvrdjivanje, da bi bila sigurna koliko ti ekvidistansi rade, nadji neki drugi ekvidistans gde ti trenutno tranzitira neka planeta...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Pet Sep 04, 2009 8:40 pm

[quote="pandora*"]

Središnje tačke.
Direktna središnja tacka izmedu dve planete dobija se kada se zbir položaja tih planeta podeli sa dva.

Koja li si ti muciteljka, uh, uh!

Evo primera koji je uzet za SO i MA
U ovom natalu SO je na 10*47 Riba
MA je na 23*39 Strelca
U natalnom horoskopu muškarca rođenog 02.03.1971, 01:50, 45:56N 19:09E te dve planete nisu ni u kakvom aspektu, pa je od interesa samo središnja tačka. Ona se nalazi na 2 stepena i 13 sekundi svih fiksnih znakova, kao i na 17 stepeni i 13 sekundi svih promenljivih znakova

Od Strelca do Riba...odokativno, tj. opet sam pomislila "Ama, sta su oni tamo hteli?"

U Strelcu do 30' na grubo, ima 7' plus 30 Jarca... pa je to 37
U Ribama 10' plus Vodolija 30' pa je to oko 40'

Taman tako, da je na 2 stepena i 13'' Vodolije ekvidistanc.
Vodolija fiksni, opoziciono delovanje na 2' Lava...a kvadratno na druga dva fiksna.
...OK. to sam skontala sta hoce da kazu..

A ovo za 17 stepeni je opet kao neka srednja vrednost onih 23' 39 i 10' 47 sabrano, podeljeno...
( ja sa pamecu umanjena...)

pa su cetiri senzitivne tacke u promenljivim znacima...dobro, i to je OK.
Jel pije vodu?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pet Sep 04, 2009 8:59 pm

Pandora odakle je to prepisano ja ne razumem, kako moze biti na 2* svih fiksnih, nista ne razumem. Koliko sam ja shvatila i naucila i citala kod mnogih, nista se tu ne kopira i ne preslikava i kakve druge srednje tacke na svaki 45* - nista ne razumem.

Ekvidistanc je tacno srednje rastojanje izmedju 2 planete i uzimas uvek manju razdaljinu bez obzira koja je brza i koja je ispred, nekada se moze uzimati i ona vece razdaljina sto pada u tacnu opoziciju sa tackom koju sam ja objasnila. Ostalo mi nista nije jasno, ne razume o cemu se radi...

Dacu jednostavan primer SO je na 0* Ovna, MO je na 0* Bika - njihova srednja tacka je 15* Ovna, nije tesko i nema tu mnogo mudrosti, ovo zakomplikovano nista ne razumem, niti znam na sta se odnosi i kako tumaci.

Ekvidistans radi samo u konjikciji i mozda opoziciji, jer je i to srednje rastojanje samo sa druge strane, ovo sa kvadratima i deljenjem i dodavanjem je preslo svaku meru. Zasto? Zato sto tranzitna konjukcija nekada ne radi, a kamoli kvadrat ili neki podeljeni razmak pa oduzimanje i dodavanje. To mi zvuci kao neke iskrivljene arapske tacke...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Pet Sep 04, 2009 10:48 pm

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sub Sep 05, 2009 12:48 am

Pandora, lepo su ti objasnileSenka i Tajna , a ukoliko želiš da nešto više o tome saznaš, u smislu kako koja planeta deluje, ako se nalazi kao u primeru kod Kocka je bačena, dakle u središnjoj tački, preporučujem ti knjigu -Kombinacija zvezdanih uticaja- od Rajnholda Ebertina. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4037
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Izida taj Sub Sep 05, 2009 12:52 am

...

Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Izida

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Ned Sep 06, 2009 3:00 pm

Središnje tačke su veoma bitne naročito kada se na tim mestima nalazi neka natalna planeta,jer upravo ti uticaji bliže opisuju datu planetu...takođe,kao značajno je i kada neka natalna planeta pravi aspekt sa ekvidistancom 2 druge natalane planeta...treba obratiti pažnju i kada tranzitne i direktivne planete prelaze središnju tačku 2 planete

sjajan primer za to koliko su ekvidistance bitne je Cecin horoskop

http://img.photobucket.com/albums/v661/galkinja/ceca.gif

Njoj je Ve na 10 raka i vlada 7 poljem (što između ostalog predstavlja i Arkana). Ta Ve, sem što je loše položena u 8p ima i jedan zanimljiv odnos. Naizgled nema veze sa Plutonom koji je na 1 vage (sem što je njegov dispozitor ) a Ur je na 19 vage. Srednja tačka između Pl i Ur je tačno na 10 vage, znači Ve pravi egzaktno 90 na srednju tačku izmedju ova dva, što ukazuje na njegovu smrt,jer je Ve u 8p-polju smrti....ova priča bi se mogla objasniti i bez ovog ekvidistanca,ali svakako nam bliže objašnjava neke stvari...

zatim,daću svoj primer...od kad znam za sebe imam jako loše veze Very Happy što se može objasniti time da mi je Ve u sco u 8p,a dispozitori Pl u sco na vrhu 8p i Ma u vagi u 7p,i time što mi je Mo vladar 5p 90 Pl....ali,ovakva postavka donosi strasne veze no ne nužno i veze uz jako puno razočarenja (mada vrlo često jedno sa drugim ide) i veze koje su pucale vrlo iznenadno...i uvek me je iznenađivalo zašto iz gotovo svake veze izlazim zaista duboko razočarana i gotovo smrvljena...proučavanjem ekvidistanca primetila sam da se zapravo moja Ve nalazi tačno na ekvidistancu Ur i Pl,kao i na ekvidistancu Ne i Ma i ta dodatna priča je savršeno objasnila moje strasne veze ( uticaj Ma i Pl),kao i zašto su mi mnoge veze vrlo iznenadno pucale (uticaj Ur) i zašto sam se vrlo često razočarala (uticaj Ne)

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 6:34 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics