Hajde da vezbamo...horarna pitanja sa poznatim ishodom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Hajde da vezbamo...horarna pitanja sa poznatim ishodom

Počalji  Flora taj Sub Sep 05, 2009 11:08 pm

Nakon katastrofalnog dana, gde se suocih sa surovoscu i prolaznosti zivota, sa raznim nepravdama i gubitcima koje ce ispastati oni koji nisu ni krivi ni duzni, citajuci nadjoh da je Tajna pomenula da otvorimo temu sa horarnim pitanjima cije ishode znamo. Odlicna ideja za edukaciju i evo mog primera.

Primer broj 1:

Pitanje postavljam JA za drugaricinu sestru, ona i ne zna da cu postaviti pitanje.
Ona radi u velikoj kompaniji, cije odeljenje u kome ona radi se preseljava u BG.
Posto njene plata nije dovoljna za zivot u BG, ona se izjasnila da nije zainteresovana za premestanje u BG.
Tako da su joj predocene dve opcije: da ce ostati bez posla nakon 2 godine rada ili ce biti premestena na drugo radno mesto.
Sta mislite kakav je krajnji ishod?

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Hajde da vezbamo...horarna pitanja sa poznatim ishodom

Počalji  Tajna taj Ned Sep 06, 2009 4:22 am

Mislim da nije ostala bez posla i da joj je dodeljeno novo radno mesto mozda i bolje nego prethodno... Buni me jedino sto je JU u Aq, to me cini da sumnjam inace ostalo mi lici kao da je maltene unapredjena... Ona ide ka usponu u zivotu, mada je i MO u 8, i na pocetku znaka. Znaci nesto novo jeste ide ka aspektu prema vladaru 10 polja. Nema direktnog aspekta izmedju 7 (sto je ona) i 12 (sto je polje rada) rekla bih da posao stoji gde je i bio, u Vodoliji naznacava promenu ali ne i gubitak, moralo bi biti naglasenije...

Nisam sigurna ali mislim da nije izgubila posao samo je promenila poziciju...

Super sto si dala ovaj primer ja se i dalje mucim sa tim horarima, jer evo mogu da objasnim i iz drugog ugla i gotovo mi je podjednako logicno, mada bih se opredelila za varijantu koju sam gore navela.

Druga opcija bi bila. Vladar 1 u 8 promena, gubitak, u Ovnu na pocetku znaka, znaci opet neka promena - novi pocetak. Rak sam po sebi ukazuje na kucu i domacice, vladar 12 kuce je Merkur evo ga u 1 - opet gubitak. Vladar 6 polja u znaku promene i otkaza - Vodolija. Znaci ovako posmatrano sve vuce na gubitak posla, ali opredeljujem se za prvu varijantu samo iz jednog razloga, a to je aplikacija. Svi aspekti koji su separacioni ukazuju na proslost, znaci u njenom slucaju su promene vec svesne poznate - odigrane. Ona zna da se radno mesto seli - eto objasnjenja JU u Aq, ali jedini aspekt koji MO pravi aplikaciono je 60 VE koja vlada njenom 10 kucom, znaci milost sehova kao i rast ugleda i polozaja, porast u karijeri... Gotovo kao da joj je sefica prijateljica...

Kako se otkaz nije odigrao u trenutku kada si postavila pitanje a promene u firmi su vec nastupile, sve to sto ukazuje na promenu je separacija dok je ono ka cemu ide dobro i to baz vezano za 10 kucu - kucu karijere. Zato se opredeljujem za to da je ostala na poslu..

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Ned Sep 06, 2009 12:01 pm

Ovo je jako zanimljiv primer, zato sam ga i stavila ovde.
I ja sam bila ubedjena, da ce ostati na poslu i biti premestena na neko drugo radno mesto. Cak sam joj to i rekla.
Ali ona je pocetkom avgusta dobila otkaz i sto je najgore od svega trenutno je situacija za pronalazak novog posla katastrofalna.
Znaci druga opcija koju si napisala je totalno tacna, cak joj je sefica neka dalja rodjaka, ali ni to nije pomoglo.
Bravo!!! sunny

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Ned Sep 06, 2009 7:53 pm

Pa pogresila sam, nema bravo i ako sam videla sve drugo, izabrala sam pogresnu opciju... Imas li jos neki primer?

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Pon Sep 07, 2009 12:24 am

Primer br.2: jocolor

Pitanje postavljam JA i odnosi se na razvoj situacije izmedju mene i jednog muskarca.
Prvo se on meni svidjao, pa ja njemu, pa samo se upoznali na moju inicijativu i izasli jednom na pice. Izlazak je bio bez veze, jer smo oboje bili jako nervozni, napeti i atmosfera je bila bljak.Inace cela sitacija pocinje u leto 2006. Arrow
Zatim on odlazi u inostranstvo zbog posla i ja sam skroz zaboravila na njega!
Po njegovom povratku nakon nekog vremena stalno nalecem na njega par puta dnevno, ali nikako da krene komunikacija...
Samo pozdrav i njegovi cezljivi pogledi. U vreme postavljanja ove karte u vazduhu izmeju nas je bilo puno varnica, ja nisam htela da forsiram bilo sta jer mi je prosli put zamereno zbog toga... No

Pitanje je da li ce doci do razvoja situacije (uspostavljanja nekog kontakta, izlaska, price, bilo cega sto moze razjasniti da li ce doci do necega) izmedju nas dvoje?

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Pon Sep 07, 2009 2:47 pm

Stavila sam novi primer, ali sam editovala poruku... Suspect

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 07, 2009 7:04 pm

Ovde je odgovor - DA, mora da je bilo necega, ne znam konkretno cega, jer i pitanje nije kokretno. Rekla bih da ste nastavili tamo gde ste stali... Vladar tebe pravi njemu dostojanstvo u triplicitetu, i obrnuto (sto znaci da oboje zelite, ne groznicavo jer je to ipak dostojanstvo samo u triplicitetu, ali imate teznju), zatim vasi vladari su u aspektu, jesu u separaciji (sto bi opisalo ranije kontakte) ali Mesec je u zadnjem aspektu sa njim i prenosi svetlo ka tebi... Kontakta je moralo biti, a mozda i veze, jedina sumnja za vezu mu je priroda aspekta MO i JU - 180*. Cak su i dispozitori vas u egzaktnom aspektu.

Nekog desavanja je moralo biti.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Pon Sep 07, 2009 7:29 pm

Eh....draga moja Tajna...nista se ovde nije desilo...na zalost... Sad
Ja sam sutradan (nakon postavljanja pitanja) ponovo pokusala da "izazovem sudbinu", tako sto sam uz pozdrav mu se i indirektno obratila u tom kontekstu sta radi...on mi je kratko zamisljeno odgovorio i nestale su varnce u vazduhu...
Zatim pauza od par meseci, tri meseca ga nisam nigde srela ni videla i opet se javlja neka energija izmedju nas od prosle nedelje...
Mene to sve nervira, nervira me on, nerviram samu sebe...ali ako pogledas opis mog SA iz natala, on se savrseno uklapa osim sto nije nikada bio u braku...Inace nemam njegove podatke i nema sanse da ih saznam, a bas bih volela da vidim njegov natal Like a Star @ heaven
I tako vrtim se u zacaranom imaginarnom neptun krugu...

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 07, 2009 7:44 pm

Sa ovom horarnom mi bas nikako i nista nije jasno, procitala sam sve sto sam nasla i rezultati su mi uglavnom ovakvi - nikakvi.

To me bas nervira, uopste ne umem da provalim u cemu je fora! Imam i gomilu horoskopa koje sam za sebe radila i nista uspesnija nisam bila. Uopste ne znam za sta da se uhvatim...

Daj jos nesto, da se opet nalupam...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 07, 2009 7:53 pm

Opet ja nesto gledam...ma mora biti nesto. Koliko je proslo od vaseg prvog izlaska? Kada je to bilo? Navodno se napravi proporcija, jer ako je vas susret pretstavljen ME separacioni 60 JU, sa orbisom od 2* ta dva stepena predstavljaju vreme od desavanja do postavljanja pitanja, dalje desavanje je preko MO koji prenosi svetlo na 1*, znaci trebalo bi nesto da se odigra u polovini od vremena kada je bilo zadnje desavanje.
Mozda i minuti mogu da se uzmu u obzir...

Ja samo pisem pravila koja sam citala. Ocigledno je da nemam mnogo uspeha, ali ajde da provalimo...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 07, 2009 7:57 pm

Ili je mozda tumacenje da te on oladio - nije bilo varnica, jer MO prenosi 180 od JU, dok sa tobom pravi 60*.... Lepo ne znam, nisam pametna.

Postoje tu dve struje jedna tvrdi da je bilo kakav aspekt dovoljan za ostvarenje, dok Imsiragic i drugi tvrde da mora biti dobar aspekt da bi odgovor bio pozitivan!

Bas me muci ova horarna, ali sam sigurna da postoji sistem i da cu ga provaliti - kad tad!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Pon Sep 07, 2009 8:04 pm

Tajna ::Sa ovom horarnom mi bas nikako i nista nije jasno, procitala sam sve sto sam nasla i rezultati su mi uglavnom ovakvi - nikakvi.

To me bas nervira, uopste ne umem da provalim u cemu je fora! Imam i gomilu horoskopa koje sam za sebe radila i nista uspesnija nisam bila. Uopste ne znam za sta da se uhvatim...

Daj jos nesto, da se opet nalupam...

Sve sto sam gledala sama sebi i bila ubedjena da sam 99,9% u pravu, kao u primeru broj II, gde su postojale i realne osnove...
Ja videvsi da je uglavnom orbis 1, resih da "krenem u akciju" odmah, ali ja ti nemam srece u ljubavi, zato me hoce nagradne igre... No
Znas onu narodnu, ko ima sreca na kocki nema u ljubavi.... alien
Sto se tice primera II, ja mislim da je kljucno bilo sto su separacioni aspekti svi...ME60JU, a zatim je nepovoljna bila opozicija MO180JU i preko dispozitora MA180SA...uglavnom je ON taj koji koci celu stvar...ON je JU ILI SA
I pitanja u vezi njega sam ponavljala 100% i nikada se nista nije desilo...
Evo i danas sam gledala pitanje vezano za njega i dobri su izgledi, ali ja se u horarnu po pitanju njega vise ne pouzdam...
affraid

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Uto Sep 08, 2009 8:24 pm

Primer br.3:

Moja najbolja drugarica, koja se odselila iz rodnog grada nakon udaje, je bila na porodiljskom odsustvu i trebalo bi da pocne da radi sredinom meseca avgusta.
Medjutim, privatna firma u kojoj radi je otpustila dosta radnika i vrse pritisak na nju da da otkaz, jer ima malo dete, jer nema posla itd.
Ona je uplasena, jer pre desetak dana je njen muz dobio otkaz, tako da bilo bi jako nezgodno da i ona dobije otkaz.
Pitanje postavljam ja kao njena drugarica i ono eksplicitno glasi: Da li ce B ostati bez posla?

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Uto Sep 08, 2009 10:36 pm

Flora,
ovde ce se gledati 11. polje kao njeno prvo?

senka023

Broj poruka : 162
Godina : 53
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Uto Sep 08, 2009 11:39 pm

senka023 ::Flora,
ovde ce se gledati 11. polje kao njeno prvo?

Senkice u pravu si, ona je XI polje, njen posao moze biti: radikalno VI, tj IV u karti, kao i X radikalno tj VIII u karti... lol!

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Sre Sep 09, 2009 12:54 am

Gledamo Merkur i Mesec, koji je kosifignikator i pokazije osecanja pitaoca.
S obzirom da je u ovom slucaju Merkur signifikator posla, za pitaoca ostaje samo Mesec.
Merkur se nalazi u 12. polju sto signalizira da deseta kuca, to jest poslodavac nije bas iskren.
Saturn je na ASC,uh, mislim da TA kaze da je Saturnu dobro u 1.polju.
Nalazi se na stepenu Device, zemlja~zemlja, sto bi opet bilo dobro. ali u ovom slucaju za poslodavca.
Merkur i Mesec ne prave aspekt.
Mesec je u 1. polju....e to, da me ubijes, ne mogu da se setim sta su rekli... valjda da je pitaoc jako usmeren na sebe i problem, pitanje.
Mesec ide prema tacki karme, orbis 6 stepeni..a ne znam sta bi znacilo?

Ne mogu vise da "lupam"..ako pocnem da iznosim tumacenje, moci ce i film da se snima.

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 09, 2009 4:23 pm

Nisam stigla da pogledam chart, nego samo da vam kazem da je pravilo u tradicionalnoj ako se pitanje postavi sa imenom da je to uvek 7 kuca, a ako se postavi sa moja drugarica onda je 11. To je pravilo ne zank kako radi, ali je ovo dobar primer da se to ispita.

Flora nemoj da kazes ishod jos, hocu ovo da pogledam - da probam.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Sre Sep 09, 2009 8:39 pm

Tajna ::

Flora nemoj da kazes ishod jos, hocu ovo da pogledam - da probam.

Nemoj jos da kazes ishod...
...samo meni sapni?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Sre Sep 09, 2009 11:33 pm

senka023 ::

...samo meni sapni?

Saptanje u drustvu nije pristojno drunken
Nisi se izjasnila sta mislis o konacnom odgovoru...

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Čet Sep 10, 2009 12:44 am

Flora ::
senka023 ::

...samo meni sapni?

Saptanje u drustvu nije pristojno
Nisi se izjasnila sta mislis o konacnom odgovoru...

Ostace na poslu ali ce preci na drugo radno mesto koje je nepovolnije za nju,
a sta to poslodavac krije?
Jupiter u 6 nize radno mesto.
Vladar Meseca Venera u 10, Merkur u Lavu, Sunce u Lavu u sedistu.
Hm?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Sep 10, 2009 9:21 am

Pa valjda je ova ostala na poslu... Mucila sam se mucila, moze i jedno i drugo (kao i obicno). Ja sam isla od 7 polja, 6 od 7 je 12 i isti je vladar kao i 7 , obicno dobar znak. Ima prvi aspekt sa Jupiterom 120 sa njenog Mc, znaci karijera drzi, ali JU opet u Vodoliji a i njen vladar na stepenu Vodolije, jos je i vladar njene 8 kuce - dilema...Venera napusta 90 SA iz njenog 5 polja, to je mirovanje zbog porodjaja nemogucnost delovanja... Ide u drugo polje od sebe, znaci interesuje je lova, na kraju krajeva pravi i dobar aspekt sa svojim dispozitorom. MO je blizu vrha 6 kuce i pravi dobre aspekte sa SO i MA. Znaci ta naglasena Vodolija kod nje je promena dosadasnjeg stanja, kako nije radila, pocece. Prevaglo mi je na kraju to sto tacka rada pada u njeno 1 polje, tako (ja se iskreno nadam) da ona radi!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Sep 10, 2009 5:23 pm

Eh,Tajna ni meni vise nista nije jasno...
Radila je skoro mesec dana i onda je dosla na posao u utorak i dobila otkaz.
O njenom poslodavcu, zena je u pitanju, bolje i da ne pricam, nije vredna pomena...
Mislim da je mojoj drugarici sistematski radjeno iza ledja i da joj je koleginica dosta "pomogla" u pakovanju otkaza.

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Sep 10, 2009 6:27 pm

Flora ::Eh,Tajna ni meni vise nista nije jasno...
O njenom poslodavcu, zena je u pitanju, bolje i da ne pricam, nije vredna pomena...
Mislim da je mojoj drugarici sistematski radjeno iza ledja i da joj je koleginica dosta "pomogla" u pakovanju otkaza.

E moja Flora nemam ti ja pojma sa ovom horarnom... Mozda treba da primenim suprotno od onoga sto mislim... Nista mi nije jasno...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Čet Sep 10, 2009 8:08 pm

Flora ::Eh,Tajna ni meni vise nista nije jasno...

Sad u utorak?
Ili kako?
Ne rece, da li se zna sta poslodavac krije ili petlja?

senka023

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Sep 10, 2009 9:20 pm

Vratila se sa porodiljskog sredinom Avgust i sada u utorak (pre dva dana) joj je gazdarica dala otkaz, na vrlo nizak i neljudski nacin....
Sta petlja, pa posto je to na neki nacin i trgovina, ima puno prostora za mahinacije...

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 12:41 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: