MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula taj Pon Sep 28, 2009 12:10 am

Duh-e, rekla sam da negativno sugerises. Da destruktivno izlazes, i citirala sam one tvoje tri recenice. Nemam nista protiv diskusije ali imam protiv negativne sugestije.
Nije (samo) stvar u polupunoj ili polupraznoj casi, stvar je mnogo dublja.

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 7:53 am

hajkula ::Citala sam ceo tvoj post, citiram samo ovo

Tajna
Zasto nam je prihvatljivo da zakoni kosmosa deluju na sve oko nas a ne na nas same?

Zakoni kosmosa deluju na sve, i na nas naravno, ne znam odakle ti to, bar mi na ovom forumu to razumemo pa mi nije jasno kako si to zakljucila da nam je neprihvatljivo?

Zakoni kosmosa. Koji su to zakoni? Da li mislis samo na fizicke zakone? Hemijske? Ili mislis da postoje i neki drugi zakoni?
Recimo, kosmicka bol - ne znam da li si i koliko citala o Nikoli Tesli? Da li si citala nesto od Spasoja Vlajica?
Koji god mi zakon - mi posmatrali, uzimali u obzir, ne moze se gledati izdvojeno jer se ni jedna pojava ne desava kao samo jedna, tu je uvek i drugih promena, cinjenja, neke akcije makar mi to i da ne vidimo. Tu je uvek neko sabiranje i oduzimanje sila a ostalo da ne pominjem. Neko je pisao o zamahu leptirovih krila u amazoniji koja izazovu tornado negde u Inodneziji recimo.
Kad je najdublja noc, tisina, cini se mir, nesvesni smo atoma, deobe nasih celija, sta se desava u tlu, zidovima, u casi vode. Koliko zakona fizickih, hemijskih radi u tom casu?

Energija misli je mocna. Nije lako da promenimo nacin razmisljanja ali samo mala promena donosi velike rezultate.
Kako si napisala, svi se slazemo da je osnova zdravlja - u psihi, odnosno da su bolesti psihosomatske prirode, tacnije, sve pocinje iz glave. Ideja koja mi padne na pamet sada, ovog casa je vec proslost. Ali i buducnost, jer sve je negde spakovano nije ubijeno, nije zauvek nestalo, vec putuje dalje i srecemo se nekada, negde u buducnosti. To je recimo oliceno u zakonu setve i zetve. Licno cinjenje. I kada dedovi jedu kiselo grozdje, unucima trnu zubi.
Recimo, zakon akcije i reakcije. Na napad sam ranije reagovala drugacije nego sada, i naravno da je krajnji ishod drugaciji sada nego pre. Na primer.

Jeste, taj krug u koji gledamo i pokusavamo da razumemo simbole, iz tog kruga ne mozemo, kao i sve sto je rodjeno, jednom mora da umre.
Pevac, slikar, naucnik ne moze da bude svako. Ali u tom svom krugu, u licnom univerzumu svako od nas pre svega mora da bude bolji covek, da tome tezi. I uzivanje pa i ljubav se uci. Mislim da smo svi bar citali o nekoj bar osobi koja je posle licne nesrece odlucila i postala bolji covek.
Sto se uzivanja tice, recimo uzivanja u nekim ukusima (mislim na jela, hranu). Tome su nas ucili, naucili lakse ili teze. Kasnije, ja sam, hranu koji nisam mogla da smislim ranije, pocela postepeno da uzimam a sada ta jela volim. Ili neka nova jela, nove ukuse koje sam probala, desavalo se da mi u pocetku budu i malo odbojna ali sugestijom da je to recimo zdravo ili prosto svescu da je to novo, nesto na sta sam nenaviknuta, ali je dobro... kasnije zavolim. A pogledaj mi horoskop, koji sam ja baksuz, probirac, kako je moja baka znala da kaze, za hranu.
To je banalan primer ali svima blizak. Teski aspekti nas teraju da nesto ucinimo u svom zivotu. Ko ima mars 90 saturn, zar je njemu zapisano pa on mora da bude zao, da muci slabije ili ga to na nesto drugo obavezuje? Zar to nije velika energija da uradi nesto korisno za sta vecina nema snage? Ako se sukobljava, naravno da ce i da dobije.

Hajkula,

Stvarno ne znam kako da ti odgovorim na prethodno napisano a da te ne uvredim. Moja marsovska priroda ima potrebu ici napred bez obzira sta ko mislio ili zakljucio iz toga. Iz postovanja i zelje da te ne uvredim, posluzicu se svojom Venerom u Ribama konjukcija Jupiter sekstil Mars vladar 3, i reci ti da me ocigledno nisi razumela o cemu pisem...

Prosto, tvoj odgovor me nije cak ni stimulisao da preispitam svoje stavove a da dalje ni ne diskutujemo. Pomenuta imena su me i podstakla da pisem sto sam napisala, a ako ti imas bolju teoriju izadji sa njom, ovo sto si do sada napisala niti je demant niti oprecno u bilo kom smislu sa onim sto sam postavila kao tvdrnju, niti mislim da podrzava ijednu teoriju zivota, postavljenu od pomenutih, licno mi lici samo na lutanje i nerazumevanje!

Spasoja Vlajica sam citala davno... sasvim slucajno sam naletelea na njegovu knjigu jos kad sam imala 19 godina i da budem iskrena nisam je razumela, ali je razumem sada... i to sto navodis Teslu ili njega me je najvse i zbunilo. Spasoje jeste pisao o duhovnosti i delovanju na fizickom nivou ali ne u obliku o kom ti pises ili mi se cini da pises...Ti ne dajes, ponovo, kao i inace, nikakav demant mojih stavova ili tvrdnji samo bacas neka imena i pises sta ti padne na pamet u tvojoj ociglednoj zelji. Izvinjavam se ali tako se meni cini...

Na kraju moram samo jednu stvar da te pitam, zasto nisi spremna, ni u jednoj diskusiji, da das odgovor na pitanje koje ti je postavljeno?

Da bude jasnije, na vise od 5 postova koji su bili moji odgovori na tvoje postove, koji su pak bili odgovor mojim, sam ti trazila da stanes iza svojih reci, obrazlozis ih i objasnis sta te je podstaklo na takvu tvrdnju, nikad nisi odgovorila - nikada....

Navescu i primer posle kog se uvek ucutis, verovatno ce i sada to biti slucaj - Gde si pronasla da je Pluton suptilan i nezan?

Nije da zelim da te ucutkam, naprotiv, samo mi ponekad nije jasno zasto navodis neka imena, bez toga da nevedes njihovu ideju i ucenje, i zasto pises nesto sto nema veze sa imenima koje si navela... Prvo nije mi jasno odakle ti hrabrost, a drugo na cemu si zasnovala ideju, tako da ako imas nesto da izneses iz Teslinog ili Vlajicevog rada sto se kosi sa onim sto sam ja napisala (ali molim te da ima logike), napisi... bas bih volela da cujem! Da bude jasnije citiraj ako se ne slazemo u tumacenju!

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 4:40 pm

Zasto se spominje negativnost, smrt, losi aspekti i ostalo? Samo iz razloga zato sto niko od nas ne zeli da prevzidje neku dobru planetarnu postavku kod sebe. To naravno nije uvek slucaj retko ali se desava da osoba hoce da izbegne i delovanje koje dolazi pod dobrom planetarnom postavkom. Uzmimo na primer Jupiter na ascedentu u aspektu sa MO iz Bika... Pa osoba biva lenja, a voli i da jede i ima problem sa kilazom. Sigurno da osoba time nije srecna ali to postoji, i osoba ima potrebu da prevazidje. Onda slede dijete i ostalo ali cest je slucaj da je osoba takve konstitucije da ce delovati debeljuskasto i zaobljeno cak i kada skine visak kilograma. Ostaje zarobljena u svojoj debeljuskastoj fizickoj konstituciji ma koliko se trudila da to prevazidje.
Naravno da ce takva planetarna postavka doneti osobi i mnogo stvari kojima ce biti zadovoljna ali ovo je potencialno nesto sto bi osobi sa dobrom postavkom moglo smetati.

Nema puno primera u kojima mozemo naci da pod dobrim aspektom osoba hoce nesto da menja, to i sama priroda aspekta govori jer 60 i 120 opisuju slaganje, mirovanje, zadovoljstvo i ne teraju na akciju sami po sebi...

Losi aspekti govore o nezadovoljstu, sukobu i zelji da se nesto promeni ili prevazidje.

Zato je potpuno nejasno kako na temi koja se bavi prevazilazenjem aspekata mozemo izbeci negativnost, ako je to upravo tema.

No da se vratim temi... Da li ste primetili da ljudi koji imaju problema sa kilazom periodicno uspeju da skinu i budu zadvoljni svojim izgledom ali se u velikom procentu kilaza ponovo vrati i to najcesce lako i brzo.
Ovim hocu da pokazem koliko je tesko promeniti delovanje planeta cak i kada se radi o stvari koja se tice iskljucivo nas, kao sto je kilaza. To je banalan primer ali upravo na tim malim i banalnim primerima mozemo izgraditi jednu veliku tvrdnju kao sto je nepromenljivost sudbine.

Koliko puta smo culi da se za nekog kaze nepopravljiv optimista ili samaricanin... Imamo ljude koji su toliko puta bili povredjivani ili zedni prevedeni preko vode, ali i dalje imaju veru u ljude i dobrotu. To je pozitivna stvar, i ako bi osoba mozda pozelela ponekad da nije toliko naivna, ali ne moze, to je jednostavno u njenoj prirodi...

Ima toliko poslovica koje takodje govore o nepromenljivosti ljudske strukture i karaktera... Na primer - "Vuk dlaku menja ali cud nikada." Ili ono - "Iver ne pada daleko od klade.", sto opisuje nasledni faktor u sudbini.
Ne znam da li ste zapazili da u svim jezicima postoje poslovice sa istim smislom, samo su poredjena drugacije. Sve te zaostvastine proslosti najpre govore o nepromenljivosti coveka i predvidljivosti ljudskih postupaka. Verovatno je vrlo malo onih koji opisuju i govore o mogucnosti promene o slobodnoj volji o menjanju karaktera, jer su ljudi u proslosti mnogo lakse prihvatali svoju malenkost i beznacajnost u odnosu na svemir, nego sto to radi "probudjeni" covek, modernog doba.

Jos jedna stvar da ne budem pogresno razumevana, kao sto mi se cini da je to kod Hajkule bio slucaj. Uziverzum je ziv, u stalnom kretanju i stalnoj promeni, sinhroniciter tih promena je evidentan. Naime, to sto smo mi u kasnijim godinama zavoleli hranu koju nismo voleli, sto nas ne povredjuju stvari koje jesu u detinjstvu, ili sto mahanje krila leptira utice na nesto drugo, opisuju promene koje mi pojedinacno i univerzalno primecujemo. Zivot se desava u promeni i tvrdnja da mi imamo sudbinu koja je nepromenljiva ne govori da tu svaka promena nestaje i da sve ostaje kao sto je sada. To je apsurd jer zivot jeste promena i normalno je da se mi menjamo, ali to ne znaci da je promena plod nase slobodne volje, to samo znaci da smo zivi.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Pon Sep 28, 2009 5:37 pm

Naleteh na netu na informaciju o tome da je Aleksandar Imsiragic na astroloskoj konferenciji u Cikagu u avgustu ove godine, imao predavanje o pretvaranju teskih i izazovnih aspekata u uspeh
Pise i da ce snimci sa tih predavanja uskoro biti u prodaji!

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 6:52 pm

Tajna ::
Navescu i primer posle kog se uvek ucutis, verovatno ce i sada to biti slucaj - Gde si pronasla da je Pluton suptilan i nezan?
Nije da zelim da te ucutkam, naprotiv, samo mi ponekad nije jasno zasto navodis neka imena, bez toga da nevedes njihovu ideju i ucenje, i zasto pises nesto sto nema veze sa imenima koje si navela... Prvo nije mi jasno odakle ti hrabrost, a drugo na cemu si zasnovala ideju, tako da ako imas nesto da izneses iz Teslinog ili Vlajicevog rada sto se kosi sa onim sto sam ja napisala (ali molim te da ima logike), napisi... bas bih volela da cujem! Da bude jasnije citiraj ako se ne slazemo u tumacenju!

Nije da te podržavam zbog našeg prijateljstva ali još sinoć sam pročitao HAJKULIN post gore na koji si ti ovde odgovorila i pravo da ti kažem nisam razumeo ništa šta je htela da kaže. U prvi mah pomislio sam da trenutno nisam u stanju, medjutim malopre sam ga opet pročitao i isti utisak, zatim sam pročitao ovaj tvoj post i shvatio da i ti nisi razumela šta je htela sa tim svojim postom.

Možda nam i objasni iako nekad imam utisak da tendenciozno tako piše, mislim polupesnički a mi se ubismo da sve spustimo u realnost.

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 6:58 pm

hajkula ::Duh-e, rekla sam da negativno sugerises. Da destruktivno izlazes, i citirala sam one tvoje tri recenice. Nemam nista protiv diskusije ali imam protiv negativne sugestije.

Ja ne znam kako da ti objasnim da mi objasniš kako čovek može da izbegne da mu saksija padne na glavu ili da se slučajno bilo gde spoplete u udari glavom o ivicu. Kada mi to objasniš možda ti i poverujem ????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 7:19 pm

Promene koje možda doživljavamo kroz različite načine reagovanja u istim situacijama često pokažu loši aspekti dve planete i dobar aspekt njihovih dispozitora. NPR - ME Ar 90 MA Ca će ukazati na svadje u porodici (jedno od mogućih značenja) ali ako ima MA 60 MO koji su njihovi dispozitori, ovo će svakako ukazati da svadje u porodici se prevazilaze a osoba može imati utisak da je "napredovala" i nešto shvatila, istina ta osoba jeste shvatila ali su pomogli dobri dispozitori. A ukoliko je MA 90 MO, sumnjam da će ta osoba ikada naučiti da se ne svadja u porodici već će ceo život tako funkcionisati.

Mi jednostavno često nismo u stanju precizno da protumačimo pa se onda pravimo važni kako svojom voljom nešto napredovali, naravno da možemo i napredovati ali bez dobrog položaja intelektualnih i ličnih planeta nema napretka,

Čovek sa ličnim planetama u izgonu i padu u još lošim znacima i poljima, može da dubi na glavi i nikada neće napredovati u svom takozvanom "rastu" ili kako astrolozi popularno nazivaju "osvešćivanju", osim toga on nema ni sa čim da poželi taj tzv "rast".

jel treba još da crtam ?????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pon Sep 28, 2009 8:13 pm

Flora ::Naleteh na netu na informaciju o tome da je Aleksandar Imsiragic na astroloskoj konferenciji u Cikagu u avgustu ove godine, imao predavanje o pretvaranju teskih i izazovnih aspekata u uspeh
Pise i da ce snimci sa tih predavanja uskoro biti u prodaji!
Uh, otkrio je rupu na saksiji. Very Happy

Pa nema uspeha bez loših aspekata, šta se pravi Toša.
Opštepoznata stvar je da oni ljudi koji imaju previše trigona i sekstila obično budu lenji na kvadrat jer im sve nekako ide uživotu i zadovoljavaju se onim što im život nametne.

Pogledaj horoskope ljudi koji su naprvili mega karijere- svi imaju natale prepune teških aspekata .

Inače i sam Imširagić veruje u sudbinu. To je čak i opisao u jednoj od svojih knjiga. (Točak sudbine II - 291. strana)

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 9:22 pm

Milica :: Uh, otkrio je rupu na saksiji. Very Happy Pa nema uspeha bez loših aspekata, šta se pravi Toša.
Opštepoznata stvar je da oni ljudi koji imaju previše trigona i sekstila obično budu lenji na kvadrat jer im sve nekako ide uživotu i zadovoljavaju se onim što im život nametne. Pogledaj horoskope ljudi koji su naprvili mega karijere- svi imaju natale prepune teških aspekata. Inače i sam Imširagić veruje u sudbinu. To je čak i opisao u jednoj od svojih knjiga. (Točak sudbine II - 291. strana)

Žao mi je što sam izgubio horoskop jednog lika koji nije imao ni jedan, čak ni sumnjiv, loš aspekt, samo sekstili i trouglovi. Osnovnu školu završio je kao vukovac, gimnaziju sa svim peticama, upisao 2 fakulteta, na oba dao prvu godinu i na jednom , ne sećam se kojem, pao jedan ispit. To je bilo dovoljno da ne završi ni jedan fakultet, dva puta se ženio i tu sam ga negde pogubio ali je dobar primer, i stvarno mi je žao što nisam sačuvao njegove podatke.

Nedostatak loših aspekata je učinilo da nije borac ali je stvarno onako baš dobričina i to inteligentna dobričina

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pon Sep 28, 2009 9:43 pm

DUH ::
hajkula ::Duh-e, rekla sam da negativno sugerises. Da destruktivno izlazes, i citirala sam one tvoje tri recenice. Nemam nista protiv diskusije ali imam protiv negativne sugestije.

Ja ne znam kako da ti objasnim da mi objasniš kako čovek može da izbegne da mu saksija padne na glavu ili da se slučajno bilo gde spoplete u udari glavom o ivicu. Kada mi to objasniš možda ti i poverujem ????

Stvarno da li si procitao ovo sto si citirao. Citirao si i odgovorio??? Ja nisam pisala o sadrzaju nego o interpretaciji. Izgleda da ni prethodno nisi bas pazljivo citao. Izgleda da si video samo ono sto si hteo da vidis?

Evo da te ponovo citiram
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

Slucajno, obracas se ovaj put meni i sugerises. Ti bar treba da znas o sugestiji sta znaci, kako funkcionise, ne mozes da se vadis da ne znas. I ne mozes da kazes da toga u citiranom nema.
Verujem, nije ti namera da negativno sugerises ni drugima a meni najmanje. Prosto, tako se izrazavas. Ali jos prostije, ne mozes drugima da zameris kada tvoj nacin komunikacije tako osete. Verujem da u ovome lezi odgovor na ona pitanja (banovanje na drugom forumu). Nisam pratila, ali verovatno je to bio problem. I nemoj da se vadis, molim te. Procitaj i reci, kakvu energiju upucuju sagovorniku ove tri recenice koje sam citirala, kada se komunicira na taj nacin?

A procitaj i ovo
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

Ne primecujes razliku?

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 9:58 pm

hajkula ::

Ne primecujes razliku?

Da jedan aspekt upućuje na smrt, ili gubitak stana ili bilo šta što sam naveo, tada ja to ne bi ni naveo a time ni sugerisao, ali me ti zbunješ kada i sama znaš da jedan aspekt ništa ne znači ako ga ne potkrepe bar još 2.

Dakle iz tog razloga ovo nije sugestija i prosto nisam mogao da verujem da to tako doživljavaš kada znaš astrologiju i pravolo da tek sa 3 slična aspekta možemo sa nekom sigurnošću tvrditi da će se ispuniti a to što sam primere naveo kroz crni humor, dodatno govori da ovo što pišem nije opasno i da ne treba da podleže sugestiji.

E sad mi odgovori na pitanje kako izbeći da se oklizneš i razbiješ glavu ?

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 10:10 pm

Ja sam znala i ranije kakvo misljenje Aleksandar ima o sudbini a ti si me Milice podsetila gde je pisao o tome, tako da cu sad prepisati deo njegove price o slobodnoj volji, za sve one koji tu knjigu nemaju.

Aleksandar Imsiragic - Tocak Sudbine II

"Pitanje koje se cesto namece kao fundamentalno u astrologiji, jeste koliko je slobodna volja prisutna u zivotu natusa, a koliko sudbina, te da li covek moze da na zivotne tokove utice svojom slobodnom voljom, i ako moze da li onda astrologija ima smisla uopste? konacno u kojoj meri je u nekom zivotu prisutna slobodna volja i koji je to procenat?Od raznih astrologa, od ljudi koji se bave astrologijom a i drugih cucemo razlicite definicije ovog fenomena. Bice ljudi koji ce prenaglasavati prisutnost slobodne volje, sto je jaka tendencija u modernoj zapadnoj astrologiji, gde se naglasava da horoskop ne ogranicava i ne obavezuje, vec da samo daje odredjene mogucnosti, ali da covek svojom voljom zapravo u potpunosti utice na sve ostalo. Ako je to tako, onda mogucnost predikcije postaje besmislena, jer ako na coveka ne deluje nista drugo osim njegove slobodne volje, onda je prakticki nemoguce napraviti predikciju - sto i jeste tip moderne zapadne astrologije, koja je primarno psiholoska, kojom se cesto jednim neodredjenim nacinom mogu opisati sve one neodredjenosti koje u coveku postoje, a koje nazivamo njegovom psihom. Naravno, postoji i druga ekstremnija struja u svemu tome, danas mnogo redja, koja smatra da je apsolutno sve predodredjeno. Danas, kazem, ovo je mnogo redja struja dok je nekada ona bila u biti astrologije, narocito drevne srednjevekovne astrologije. I danas ce oni koji se bave tradicionalnom astrologijom zauzimati takav stav ili vrlo slican tome.

Dakle , prosecni danasnji astrolog ce k'o iz topa reci da je cak dve trecine covekovog zivota pod uplivom njegove slobodne volje, tek jedna trecina, a mozda i svega 10%, cini sudbinu - sa cime se ipak i pored najbolje (slobodne) volje, ne bih mogao sloziti. Pre nego sto objasnim koncept slobodne volje, najpre bih hteo da dam jednu potpuniju definiciju sudbine i sta predstavlja slobodnu volju unutar nje. Svaki covek sastoji se, bas kao i sve u zivotu, od tri dela :od duha ili uma (nazovimo duh coveka umom njegovim, svesni deo, njegov karaktrer, njegovu prirodu), zatim duse i tela. Dusa bi pretstavljala taj podsvesni deo, a telo je olicenje nesvesnog u nama,dakle onoga cega nismo svesni, fiziologije same i svih procesa koji se u njoj odvijaju, cega covek uglavnom nije svestan, Masa stvari tu cini taj nesvesni deo nas. Zna se da covek koristi svoj mentalni potencijal oko 5%, neko ce reci 6%, ali toliko covek koristi svoj mentalni potencijal, i u tom okviru on moze da upravlja necim. Znaci, ako imamo oko 5-6% svesnog mentalnog potencijala, mi toliko imamo slobodne volje kojom mozemo nesto odluciti. I uprevo je takav odnos i covekove volje (5-6%) naspram sudbine, koja cini onaj ostali deo covekovog podsvesnog i nesvesnog potencijala, a to je 94-95% sudbinskog ili predodredjenog. Sve sto je podsvesno i sto je nesvesno predstavlja ono na sta mi ne uticemo. Pogledajmo koliko slobodna volja deluje na nase telo. Mi mozemo da pomerimo ruku ili nogu, ali da li mozemo da uticemo na biohemijske procese kojih u nasoj fiziologiji u svakom trenutku ima na milijarde, na razmnozavanje celija, na rast i sve bezbrojne procese koji unutar nas cine zivot? Na vrlo malo toga mi svesno uticemo. Ta "mehanika unutrasnjih procesa" je jednim delom genetski nasledjena i tako utelovljena u samu bit naseg nesvesnog, a odatle i odredjena emotivna stanja kojima mi ne rukovodimo, vec se cesce bas kroz njih vidi reakcija nekog pretka koji je osobi to u nasledje genetski ostavio, pa ponekad izgleda kao da je on taj koji natusom upravlja. Iako emocije spadaju u podsvesnu kategoriju, a dobrim delom nastaju iz genetike - dakle onog ne-svesnog dela, one pored svog voljnog truda jednog coveka, najcesce imaju poslednju rec. To je tako kada su u pitanju reakcije nase, u kojim smo poprilicno cesto poneseni "unutrasnjim impulsima" emocija, a sta je sa svim onim drugim stvarima koje nam se jednostavno dogadjaju, bez ikakve nase svesne volje? Taj broj stvari koje nam se dogadjaju bez nase svesne volje jednak je broju stvari koje se svakog trenutka u nasoj fiziologiji odigravaju bez nase svesne volje - dakle gotovo je beskonacan. Najdirektniji odgovor na pitanje o slobodnoj volji u zivotu coveka jeste da je ona upravo onolika koliko je on u stanju da voljno upravlja razlicitim fizioloskim procesima koji su pod upravom njegovog vegetativnog nervnog sistema..."

On kasnije objasnjava kako se astroloski moze odrediti ko ima vise ili manje slobodne volje.

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 10:26 pm

Prvo ja stvarno ne razumem o cemu se ovde radi u komunikaciji izmedju Hajkule i Duha, ja sam njegovo navodjenje MA u 10 i ostalo shvatila kao hipoteticko. Onda Hajkula kaze da je to upuceno njoj, pa pogledam njen horoskop i vidim da niti ima MA u 10, niti je SA u 6 u Devici, niti pravi 180 sa MA iz Riba. Toga kod nje nema. Stvarno sam zbunjena.

Drugo, Duse kakve veze ima MA u 10 polju, sa nasilnom smrcu? Mislis ocevom smrcu i kakve veze smrt ima sa karijerom, ne razumem!

Trece, Hajkula kako moze da se radi neciji horoskop bez sugerisanja. Sve i da je mislio na tebe, sto ne vidim, zasto ti ne bi sugerisao, mozda je to mogao da uradi na tvojoj vec otvorenoj temi a ne ovde, ali kakva je razlika? Da li ocekujes i od drugih ljudi koji pogledaju tvoju kartu da ti ne sugerisu ako postoji nesto lose. Svaki komentar na bilo ciji natal je sugerisanje, bilo pozitivno ili negativno. Stvarno ne razumem!!!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 10:40 pm

Tajna :: Drugo, Duse kakve veze ima MA u 10 polju, sa nasilnom smrcu? Mislis ocevom smrcu i kakve veze smrt ima sa karijerom, ne razumem!

Pa pitaj Mileta Dupora, to je on na više mesta pomenuo kao jedan od faktora koji mogu doneti smrt a Hajkulin horoskop nisam ni pogledao, lupio sam ptva 3 primera koja su mi pala na pamet

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 10:45 pm

Tajna :: Drugo, Duse kakve veze ima MA u 10 polju, sa nasilnom smrcu? Mislis ocevom smrcu i kakve veze smrt ima sa karijerom, ne razumem!

Pa pitaj Mileta Dupora, to je on na više mesta pomenuo kao jedan od faktora koji mogu doneti smrt a Hajkulin horoskop nisam ni pogledao, lupio sam ptva 3 primera koja su mi pala na pamet

Dupor mi je nekad potpuno nejasan!

Za Hajkulu mi nije jasno sto joj onda odgovaras da treba 3 slicna aspekta da se ponove da bi to bilo tako, ako se nije odnosilo na nju i zasto se nasla povredjena ako se nije na nju odnosilo?

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 10:49 pm

Tajna ::

Dupor mi je nekad potpuno nejasan!

Za Hajkulu mi nije jasno sto joj onda odgovaras da treba 3 slicna aspekta da se ponove da bi to bilo tako, ako se nije odnosilo na nju i zasto se nasla povredjena ako se nije na nju odnosilo?

Ma nisam ni gledao njen horoskop a ni bilo čiji drugi, a tek nisam ništa hteo da sugerišem, mislio sam da svi znaju da jedan aspekt nije dovoljan da bi nešto tvrdili

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 10:54 pm

Ja nisam shvatio ni da ona misli da njoj nešto sugerišem, mislio sam da je mislila kako uopšte nikome ne treba sugerisati

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 10:56 pm

Mislim da je mislila na sebe, jer kaze:

Slucajno, obracas se ovaj put meni i sugerises.

A posle je predlozila i korigovala tvoj citata tako da je izbacila ti, mislim licni momenat...

Stvarno ne razumem!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Pon Sep 28, 2009 11:06 pm

Evo da te ponovo citiram

A procitaj i ovo

Ne primecujes razliku?[/quote]

Zao mi je, stvarno ne znam kako da vam objasnim a da razumete. Ako ne vidite razliku izmedju ,,plavih recenica,, i ovih kvotiranih ispod, slicnih a opet drugacijih, zaista ne znam na koji nacin da vam objasnim.

Smem da se kladim da me je, na primer, Astrotanja razumela (ako je citala, ako nije razumece me na ,,1,, kada procita). Mislim da je i Tajna vrlo blizu, ako vec nije.

Tajna, u pravu si, Duhovi primeri zaista nemaju veze sa mojim aspektima, nemam ih, u pravu si, pa sta i da ih imam, nije sustina u tome.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Pon Sep 28, 2009 11:15 pm

Razlika izmedju ĆE i ĆEŠ ma ja brišem i pišem dok ne ispravim sve što mislim da treba a totalno je svejedno koje lice sam upotrebio u odnosu na ono što je poenta cele priče tako da ni sad ne vidim čemu natezanje oko ovoga.

Naravno Tajna je u pravu ti odgovaraš samo na ono što ti se svidja, njoj još nisi odgovorila gde si našla da jePLUTON oličenje suptilnosti i miline.??????????????????????????????????????????????

Meni nikako da odgovoriš kako ćeš duhovnim rastom da sprečiš da ti padne saksija na glavu ili se oklizneš i razbiješ glavu ???????????????????????????????????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Pon Sep 28, 2009 11:16 pm

Ma ja kapiram tvoju poentu od pocetka, nego mi se ucinilo da mislis na sebe, pa sam se zbunila...

Razumem sta pricas ali ja bih licno (ocigledno je da ne misle svi tako) zanemarila to TI, s obzirom da se ne radi ni o kome konkretno... Ali to sam ja, mogu da razumem da se neko uvredi ili uplasi!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Sep 29, 2009 12:08 am

Ja znam da je pokojni Milekić pokušavao zamenom energija da produži sebi život.
A svi znamo da je on bio vrhunski astrolog.
Naravno, nije uspeo i čak je i pričao o tome.

Ili evo, još bolje, pošto provodim dosta vremena na sudskoj medicini i svakodnevno gledam zadesne smrti, ubistva i td.
Uvek, ali uvek mi se nameće pitanje da li je iko mogao da izbegne!
Posebno u onim situacijama kad npr. od četvoro ljudi iz automobila, troje pogine, a jedan preživi neogreban.

Skoro sam imala slučaj- saobraćajka, u kolima su sedeli brat, sestra i sestrin momak...kamion izleteo pred njih i udario ih je sa strane vozača, a vozač je bio momak!
On je preživeo, brat prošao bez ogrebotine, a ona? Nju su nam doneli dekapitiranu (bez glave).

I opet pitanje? Kako je njih zaobišlo, a nju nije?

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Sep 29, 2009 12:09 am

Tajna ::Ma ja kapiram tvoju poentu od pocetka, nego mi se ucinilo da mislis na sebe, pa sam se zbunila...

Razumem sta pricas ali ja bih licno (ocigledno je da ne misle svi tako) zanemarila to TI, s obzirom da se ne radi ni o kome konkretno... Ali to sam ja, mogu da razumem da se neko uvredi ili uplasi!
I ja! Very Happy Retko shvatam lično takve primere.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 12:15 am

Tajna ::Ma ja kapiram tvoju poentu od pocetka, nego mi se ucinilo da mislis na sebe, pa sam se zbunila...

Ma nisam ni ja od ratluka, ali razlikujem finese. Slozili smo se tamo za psihu i psihosomatiku, a svesne smo znacaja reci, sugestije. Svesni smo toga da nismo svi isti, postujemo druge, svesni smo da smo svi u nekim situacijama, u nekim trenucima osetljiviji nego inace (ma kako jaki bili, svi prodjemo kroz minus fazu bar nekada).

Sto sam se okomila na Duha Cool ? Pa oseca se iz skorpiona merkur pa jos saturn s njim. Duh, treba jos na tome da poradi, jer je steta da ostane na tome uz sjajan trigon mesec-pluton. Ej, mesec 120 pluton, znas sta to znaci?

Sto se tebe tice, uglavnom se nadovezujem na tvoje tekstove a pitanja koja ti postavljam, su samo da bolje razumem sta ti razumes.

Nije strasno ko nije cuo, ali ljudima koji su culi za Dusko Dugousko slucaj, dovoljno je da u diskusiji to pomenem, razumece me bez da pisem kilometre teksta. Nemam bas vremena za pisanje. Vidim da ostajem nedorecena, tako da sva zbunjenost, tj ono sto me ne razumes, na moju dusu, moja je greska.

Elem,
Nekoliko grupa ljudi je posetila Diznilend, dobili su brosure... Samo u nekim brousrama je bio Dusko Dugousko. Onda su testirani -sta su videli, doziveli... Nekima su podmetnuli bilbord sa Duskom Dugouskom u sobi gde ih testiraju.
U grupama, gde nije bilo Duska Dugouska u brosurama niti u sobi za ispitivanje, samo mali broj je pogresno ,,zapamtio,, da ga je sreo u Diznilendu a tamo gde je bio u brosurama ili u sobi za ispitivanje veliki broj ljudi je pogresno zapamtio susret s njim (mislili su da su ga videli). Inace, tog zeca u Diznilendu nema, jer je u vlasnistvu druge kuce.

Ovako nesto sam prepoznavala u ljudima, tu sklonost da zapamte ono sta se nije desilo. Prvo sam mislila da se pretvaraju, lazu, obmanjuju. Onda sam shvatila da tako pamte mnoge dogadjaje iz proslosti, iz detinjstva narocito. Dosta mojih prijatelja me s nevericom, da tako kazem slusalo kada sam o tome pricala, dok nisam pronasla u jos nekim tekstovima slicne zakljucke. Tajno, nemoj da mislis da se ovo odnosi na tebe, nego prosto sam u (nekom) kontekstu pomenula sindrom Duska Dugouska, pa hajde za slucaj da ljudi nisu culi o tome, i da objasnim sta on znaci.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Sep 29, 2009 12:25 am

hajkula ::i.

Naravno Tajna je u pravu ti odgovaraš samo na ono što ti se svidja, njoj još nisi odgovorila gde si našla da jePLUTON oličenje suptilnosti i miline.??????????????????????????????????????????????

Meni nikako da odgovoriš kako ćeš duhovnim rastom da sprečiš da ti padne saksija na glavu ili se oklizneš i razbiješ glavu ???????????????????????????????????

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 9:03 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh