MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 12:45 am

Milica ::Ja znam da je pokojni Milekić pokušavao zamenom energija da produži sebi život.

Ko sme da kaze da nije (na neki nacin produzio sebi zivot)?

Nije samo zamenom energija. Tacnije, to nije bilo glavno. ,,Promenom ambijenta,, ulaskom u drugi znak, kucu, aspekt, privlacenjem dobrih energija. On cak tu zamenu, onako kako se obicno misli na tu zamenu, tome se na neki nacin rugao. Goran je ucio da se prihvati, da se nosi krst a to se kosi sa zamenom energija. Trpljenje, pokajanje, molitva. To je njegov pristup. Za razliku od Imsiragica koji ima neku sasvim drugaciju teoriju o zameni (po meni nebuloznu).
Nikola Stojanovic je vec u nekoj trecoj prici, delimicno u skladu sa Goranovim pristupom, jos manje u skladu sa Imsiragicevim. Pristup Predraga Pedje Radovica se najvise podudara sa Goranovim i delimicno samo sa Nikolom Stojanovicem.

PS
Prica o Goranu je malo veca prica a mnogo dublja. Vrlo ispitivacki i s podozrenjem citam komentare o njemu, na neki nacin je on veoma vazan i velik za mene, osecam duboko postovanje. Znam da se iz pojedinacnih susreta, iz gomile traceva ne moze upoznati osoba.
Kao malo ko, on je grlio coveka sa svim manama, slabostima a budio i zelju, volju za zivotom i nadu i snagu.

hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 1:01 am

DUH ::
hajkula ::i.

Naravno Tajna je u pravu ti odgovaraš samo na ono što ti se svidja, njoj još nisi odgovorila gde si našla da jePLUTON oličenje suptilnosti i miline.??????????????????????????????????????????????

Meni nikako da odgovoriš kako ćeš duhovnim rastom da sprečiš da ti padne saksija na glavu ili se oklizneš i razbiješ glavu ???????????????????????????????????

Sto se Tajninog pitanja tice, ja sam pisala o svom iskustvu i nemam potrebu da ga ponovo opisujem.

a na ovako tvoje postavljeno pitanje - necu da odgovaram. Ako nisi razumeo razliku izmedju, one tvoje tri recenice koje sam obojila u plavo, i iste te tri koje sam malo izmenila
pa te pitala da li vidis razliku,
sada vidim da razliku ne vidis, ili ignorises?
ja cu tvoje recenice kad zelim i koje zelim - da ignorisem.

Sta mi preostaje nego da ti kazem da svoju destrukciju zadrzis za sebe. Ej, ti saljes negativnu sugestiju, jel ti to jasno, moze li to da ti udje u glavu? Ne mogu da verujem da to svesno radis. Zamolia sam te da procitas svoje recenice i verziju kako sam ih malo preradila pa da razmislis. Evo, ponovo te molim da probas da osetis razliku. Ako je i dalje ne primecujes, izvini, ja cu veoma da biram u kakve diskusije cu da se upustam sa tobom.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 1:10 am

Milica ::..........
Ili evo, još bolje, pošto provodim dosta vremena na sudskoj medicini i svakodnevno gledam zadesne smrti, ubistva i td.
Uvek, ali uvek mi se nameće pitanje da li je iko mogao da izbegne!
Posebno u onim situacijama kad npr. od četvoro ljudi iz automobila, troje pogine, a jedan preživi neogreban.

Skoro sam imala slučaj- saobraćajka, u kolima su sedeli brat, sestra i sestrin momak...kamion izleteo pred njih i udario ih je sa strane vozača, a vozač je bio momak!
On je preživeo, brat prošao bez ogrebotine, a ona? Nju su nam doneli dekapitiranu (bez glave).

I opet pitanje? Kako je njih zaobišlo, a nju nije?

Razumem o cemu pises. Zaista je sve to strasno. Samo ko bi od astrologa njoj rekao - tad i tad, bices dekaptirana?! Ko bi smeo da se zakune i to kaze? Jer mnogo je vise horoskopa sa izuzetno losim aspektima a zlo se ne ostvaruje. Ili se ostvari u tamo nekim zaista poznim godinama kao cuvenoj bankarki, sto je ipak bolje nego da je lezala bolesna, nemocna, bar ja tako mislim, i jel` to zlo ili blagoslov onda?

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Sep 29, 2009 1:11 am

hajkula ::
Milica ::Ja znam da je pokojni Milekić pokušavao zamenom energija da produži sebi život.

Ko sme da kaze da nije (na neki nacin produzio sebi zivot)?

Nije samo zamenom energija. Tacnije, to nije bilo glavno. ,,Promenom ambijenta,, ulaskom u drugi znak, kucu, aspekt, privlacenjem dobrih energija. On cak tu zamenu, onako kako se obicno misli na tu zamenu, tome se na neki nacin rugao. Goran je ucio da se prihvati, da se nosi krst a to se kosi sa zamenom energija. Trpljenje, pokajanje, molitva. To je njegov pristup. Za razliku od Imsiragica koji ima neku sasvim drugaciju teoriju o zameni (po meni nebuloznu).
Nikola Stojanovic je vec u nekoj trecoj prici, delimicno u skladu sa Goranovim pristupom, jos manje u skladu sa Imsiragicevim. Pristup Predraga Pedje Radovica se najvise podudara sa Goranovim i delimicno samo sa Nikolom Stojanovicem.

PS
Prica o Goranu je malo veca prica a mnogo dublja. Vrlo ispitivacki i s podozrenjem citam komentare o njemu, na neki nacin je on veoma vazan i velik za mene, osecam duboko postovanje. Znam da se iz pojedinacnih susreta, iz gomile traceva ne moze upoznati osoba.
Kao malo ko, on je grlio coveka sa svim manama, slabostima a budio i zelju, volju za zivotom i nadu i snagu.
Uredu, ali šta ćemo sa onim konkretnim primerima koje sam navela?

Gde devojčica gine i ako je bila na najsigurnijoj poziciji u automobilu, a dvoje preživi?

To Hajkulo nije izmišljena priča, već realna. Ja sam je gledala na obdukcionom stolu.

Još nešto, velika većina se ne bavi astrologijom pa da zna gde se krije opasnost, kao što mi koji virimo u horoskope to kao znamo.
Kako ti ljudi da izbegnu situacije koje ne zavise samo od njih?

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Sep 29, 2009 1:12 am

Pisale smo istovremeno. Very Happy Wink

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Uto Sep 29, 2009 1:20 am

Milica ::..........
Ili evo, još bolje, pošto provodim dosta vremena na sudskoj medicini i svakodnevno gledam zadesne smrti, ubistva i td.
Uvek, ali uvek mi se nameće pitanje da li je iko mogao da izbegne!
Posebno u onim situacijama kad npr. od četvoro ljudi iz automobila, troje pogine, a jedan preživi neogreban.

Skoro sam imala slučaj- saobraćajka, u kolima su sedeli brat, sestra i sestrin momak...kamion izleteo pred njih i udario ih je sa strane vozača, a vozač je bio momak!
On je preživeo, brat prošao bez ogrebotine, a ona? Nju su nam doneli dekapitiranu (bez glave).

I opet pitanje? Kako je njih zaobišlo, a nju nije?

Razumem o cemu pises. Zaista je sve to strasno. Samo ko bi od astrologa njoj rekao - tad i tad, bices dekaptirana?! Ko bi smeo da se zakune i to kaze? Jer mnogo je vise horoskopa sa izuzetno losim aspektima a zlo se ne ostvaruje. Ili se ostvari u tamo nekim zaista poznim godinama kao cuvenoj bankarki, sto je ipak bolje nego da je lezala bolesna, nemocna, bar ja tako mislim, i jel` to zlo ili blagoslov onda?

Pa vidiš, ja kad sam počela da učim astrologiju, meni je žena koja me je nagovorila da se bavim istom rekla da, ako se npr. vidi iz horoskopa da osoba možda gine od struje (dva aspekta prisutna koja u to ime svedoče), da na neki indirektan način ukažem npr. da se ni slučajno ne bavi tom i tom strukom ili ako se vidi da gine u rodnom mestu da se preseli odatle....takođe mi je rekla, da kad imamo 4 aspekta koja govore o pogibiji tad i tad i na taj način, pa ćutim kao zalivena, jer tu neću moći ništa da promenim.

Toše Proeski je imao, ako se ne varam, osam pokazatelja- ne bi ga spasio ni Bog otac.

Evo primera iz mog života, od danas: zamalo da me udare kola. Kako? Izašla sam iz apoteke i kako sam krenula ka ulici, tako mi se odjednom zavrtelo u glavi , čak do te mere da nisam uspela da ostanem u ravnoteži na trotoaru, već sam zagazila na ulicu...čovek je zakočio...a ja se posle pitala zašto mi se zavrtelo u glavi kad sam ustala kao što i uvek ustanem, dobro doručkovala, popila čašu đusa, kafu i krenula poslom.

Eto, nekom se tako zavrti u glavi i bude mu poslednji put...pa kako se baš u tom trenutku automobil nađe tu??

Rad na sebi pomaže u prevazilaženju nekih unutrašnjih pitanja i problema, ali teško da će nas rad na sebi sačuvati od drugih.
Na fizičkom planu (ako izuzmemo psihosomatiku), ne možemo planetama doskočiti.
Bar ja ne vidim način.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 1:59 am

Milice, ne negiram ja fatum, zao udes, zlu sudbinu. Samo moramo da budemo svesni da je preko puta nas - covek, ljudsko bice i da se tako ponasamo. Ako se vidi lose, da se posavetuje kako sa tim sto bolje da se nosi ako vec ne moze da izbegne. Tamo gde je bolest, tu je lek. Tamo gde je problem, tu je i resenje. Ima teskih horoskopa, rekoh vec ali ne zavrse svi lose. Prolaze ljudi bez vecih posledica ali sta? Desava se da sledeca generacija gubi tu zastitu. I mi, ako nismo obazrivi u saopstavanju ako ne prihvatimo ljudski, s ljubavlju, sa sazaljenjem, sa nekom toplom emocijom coveka, mi onda i toj osobi radimo lose ali i nama samima i nasim potomcima. Ako prihvatimo, prigrlimo osobu, to ne znaci da joj povladjujemo u onome sto je lose i da precutkujemo. Ma da cujes mene kako umem da se razgoropadim nekad.

Tebi bas ambijent apoteke ne odgovara, vidi, neptun u 6 (i vidi mu aspekte), tranzitni pluton kroz 6... devica prirodni znak apoteke a merkur u ribama, vidi aspekte. Osetljivost na mirise, moguce alergije inhalatorne, disajne. Moguce da su se pomesali mirisi apoteke, sa mirisom sredstva za higijenu (meni pozli od nekih za kupatilo) i da je razbijena bocica neceg... Sad, vec znas gde ti ne prija, pa ces recimo zamoliti nekog da to obavi umesto tebe. Ili prosto znas da ti to ne prija pa ces pazljivije da izadjes. Meni je recimo neprijatnost - situacije kada se auto krece u rikverc Very Happy , recimo hocu da predjem ulicu a auto stoji ceka da skrene u glavnu ulicu i ja ne mogu ispred njega, nego idem iza, on krene ali znas kako se desava, prvo malo cimne nazad, neko malo vise... ako iza njega
prelazim ulicu, desilo se 2 puta da za malo da me lupi. Nije strasno ali vise tako ne prelazim, narocito ako je nizbrdica i klizavica (ne bi mi se nista posebno desilo, malo bi me isprljao, mozda modrica ali zasto ako ne mora?) Very Happy

Sto se tvog iskustva sa apotekom tice, tu malo samoanalize, psihoanalize zasto ne? ne bi smetalo. Malo prebiranja po genetici takodje. Neki razlog postoji a rasvetljavanje pomaze. Ako sam otisla predaleko, izvini.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Sep 29, 2009 10:51 am

hajkula ::Evo da te ponovo citiram
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

A procitaj i ovo
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

Ne primecujes razliku?

Ne znam ni sada da li sam shvatio šta si htela da kažeš jer jedina razlika je u "kako ĆE" i "kako ĆEŠ" ali mislim da ti preskačeš ključnu reč "kako ćeš RECIMO", ovde reč RECIMO spada pod predpostavku a predpostavka nije sugerisanje tako da je svejedno da li sam upotrebio ĆE ili ĆEŠ jer glavna reč je RECIMO koja je hipotetička ia ja i dalje ne razumem šta ima loše u hipotetičkom pitanju.

A za tvoje razmišljanje da li ćeš mi odgovoriti ili nećeš ja ne mogu da utičem to je tvoja odluka

DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Uto Sep 29, 2009 7:53 pm

hajkula ::Milice, ne negiram ja fatum, zao udes, zlu sudbinu. Samo moramo da budemo svesni da je preko puta nas - covek, ljudsko bice i da se tako ponasamo. Ako se vidi lose, da se posavetuje kako sa tim sto bolje da se nosi ako vec ne moze da izbegne. Tamo gde je bolest, tu je lek. Tamo gde je problem, tu je i resenje. Ima teskih horoskopa, rekoh vec ali ne zavrse svi lose. Prolaze ljudi bez vecih posledica ali sta? Desava se da sledeca generacija gubi tu zastitu. I mi, ako nismo obazrivi u saopstavanju ako ne prihvatimo ljudski, s ljubavlju, sa sazaljenjem, sa nekom toplom emocijom coveka, mi onda i toj osobi radimo lose ali i nama samima i nasim potomcima. Ako prihvatimo, prigrlimo osobu, to ne znaci da joj povladjujemo u onome sto je lose i da precutkujemo. Ma da cujes mene kako umem da se razgoropadim nekad.

Hajkula ja tebe stvarno ne razumem!!! Razumam sve sto ti pricas ali ne razumem poentu... Tema je da li se mogu prevazici askepti ili prevedeno koliko je covek sudbinski odredjen, nasuprot svojoj slobodnoj volji. Na pitanje kako da ti ne padne saksija na glavu ili kako da se izbegne dekaptiranje i slicno, ti odgovras ovim sto sam boldovala. Tema nije kako astrolog treba da pristupi klijentu u saopstavnju eventualnih problema i losih ishoda! Zaboravi klijente i ljude, ovo je istrazivacko pitanje, hipoteticki primeri, i ima za cilj samo nasu astrolosku i opstu edukaciju, a ne trazenje plemenitosti u nama i izbegavanje grubosti i sugerisanja drugima...

Postavi stvari ovako, mozda ti tada bude lakse da budes realna u istrazivanju - zamisli da svi mi, ucesnici diskusije, imamo samo dobre aspekte i pozicije planeta, ili jos ekstremnije da nam se nikada nista lose nece desiti, pa probaj da ovu diskusiju ne shvatis licno i da se ne plasis nad stradanjem sebe ili tebi bliznjih. Mozda onda budes uspesnija u drzanju teme i konkretnija u davanju odgovora na pitanja.

Milica pita kako to da je samo jedna osoba u kolima umrla a druge nisu, ili kako to da Tosevski nije mogao nista da uradi da bi se spasao, sto je potvrdjeno njegovim chartom. Ti na to odgovaras da je covek preko puta nas, i da zbog nas samih i potomaka moramo paziti sta i kako govorimo - saopstavamo! Da li ti uopste uvidjas koliko to nema veze jedno sa drugim i koliko si daleko od teme diskusije? Da li ti uopste razumes o cemu se na ovoj temi radi?

Dalje navodis da ti verujes u zao udes, zlu sudbinu! Mi ne pricamo o zloj sudbini, mi pricamo o sudbini uopste, navela sam i dobre pozicije koje osobi mogu govoriti o sudbinskoj gradji tela i nikako se ne mogu svrstati u zao udes, vec samo u sudbinsko delovanje!!!

Manje vise u svakoj diskusiji pre ili kasnije pocnes nesto da moralises! Niko ovde nema nameru da povredi nikoga, niti da predvidi odsecanje glave, mi samo hipoteticki pricamo da li je to ukoliko se pojavi u horoskopu neminovnost ili ne!!!

Ako neko ima najstrasnije moguce aspekte preko 6,8,12 polja koji ukljucuju svetla, vladare i malefike i to nekoliko takvih aspekata po Duhovom, Milicinom i mom iskustvu i onome sto smo naucili od priznatih astrologa to se ne moze izbeci!!! Niko ne pominje da bi mi to sasuli klijentu ili poznaniku u lice, nije u tome stvar.Samo pokusavamo da utvrdimo da li ce se to odigrati i bez bilo kakvog sugerisanja i mesanja ljudi "koji predvidjaju sudbinu". Da li je i koliko horoskop neminovnost, ne da li i koliko nam se to nama svidja ili kako ce eventualne prognoze uticati na nas ili nase potomke!!!

Sad ja prelazim na licno i ukazujem tebi kako si ti ukazala Duhu (na njegov ME 0 SA, pa sve u T kvadratu sa MA, PL). Naime tvoj vladar 3 ima 120 sa UR, koji je pri tome vladar 9 kuce... To je divan aspekt za bavljenje astrologijom, ti razumes i znas mnogo toga. Medjutim tu su se umesale 2 planete koje u mnogome kvare doprinos koji bi ti mogla astrologiji da das. Prvi je Jupiter (moral) koji pravi 180 sa UR, pa u tvom slucaju preveliko moralisanje i rasplinjavanje u filozofsko-moralna (9 kuca) pitanja, te udalji od tog Urana. Cinjenica je da Sunce ima i 60 sa Jupiterom, pa ti to sve lepo srocis i izneses, ali to je u mnogome filozofijom i moralom ubijen Uran i njegova sustina, Ur je konkretan, narocito tvoj u Devici, ali JU mu neda i ti toliko lutas da mi se ponekad cini da ni sama ne znas sta si htela da kazes. Direktno receno izgubis sustinu trazeci neki visi i moralniji odgovor na pitanje! Ako tome dodamo da je Jupiter vladar 6 kuce, kojoj on ni malo nije sklon jer joj je suprotan, 6 kuca suzava, donosi strah i nema veru - suprtotno Jupiteru, on to znacenje odnese u Ribe sto jos samo poveca i ojaca takvu prirodu Jupitera i sa slobodom mogu da kazem da u tvom moralu ima mnogo brige i strepnje koja se nazalost odrazava i na tvoja astroloska tumacenja! Druga planeta koja ti je sa Uranom je Pluton i on govori o strahu i negativnim osecanjima, pa sam gotovo sigurna da se ti plasis nekih (negativnih) astroloskih uvida i predikcija - bas se plasis, strepis i to izbegavas koliko god mozes! Ukoliko tome dodamo i dispozitora tvog Urana koji je u Jarcu (briga i teret), sto nije toliko lose za Merkura, pa ni za Urana jer ti daje konkretnost u opisu, ali kako je u Jarcu i Mesec (pa bez obzira sto nemaju konjukciju - znamo svi da planete boje cele znakove i uticu jedna na drugu ako su u istom znaku) videcemo opet mesanje emocije i brige u astrolosko tumacenje, narocito nad eventualnim stradanjima i losim prognozama.

Sad ja tebi savetujem da preispitas sopstvene strepnje i strahove i da probas da astrologiji pridjes sa malo vise hrabrosti, bez bojazni sta ce eventualno lose tumacenje doneti tebi ili potomcima (ME vladar 4,MO u Co). Ukoliko uspes da se opustis i ne strepis nad sudbinom (u cemu se u stvari i ogleda apsolutna vera u fatum, a ne suprotno), postaces mnogo, mnogo bolji astrolog i imacemo svi od tebe mnogo sta da naucimo... Ovako samo lutas i vrtis se u krug!!!

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Uto Sep 29, 2009 8:38 pm

Sto se Tajninog pitanja tice, ja sam pisala o svom iskustvu i nemam potrebu da ga ponovo opisujem.

a na ovako tvoje postavljeno pitanje - necu da odgovaram. Ako nisi razumeo razliku izmedju, one tvoje tri recenice koje sam obojila u plavo, i iste te tri koje sam malo izmenila
pa te pitala da li vidis razliku,
sada vidim da razliku ne vidis, ili ignorises?
ja cu tvoje recenice kad zelim i koje zelim - da ignorisem.

Sta mi preostaje nego da ti kazem da svoju destrukciju zadrzis za sebe. Ej, ti saljes negativnu sugestiju, jel ti to jasno, moze li to da ti udje u glavu? Ne mogu da verujem da to svesno radis. Zamolia sam te da procitas svoje recenice i verziju kako sam ih malo preradila pa da razmislis. Evo, ponovo te molim da probas da osetis razliku. Ako je i dalje ne primecujes, izvini, ja cu veoma da biram u kakve diskusije cu da se upustam sa tobom.

Znaš šta, sigurno da postoje ljudi koji veruju da im je sudbina da su jači od sudbine i da mogu da utiču na sudbinu ali ta vera nije dokaz da oni zaista mogu da utiču na sudbinu. Tvoj problem je što ne kapiraš vreme kao pojam i njegov uticaj na sudbinu...

I što kaže Tajna, ja uopšte ne kapiram zašto ovo nekako lično doživljavaš kada ne pričamo ni o jednom konkretno horoskopu već sve kroz uopštenost. Inače za tvoju informaciju svi koji me malo bolje poznaju će svašta reći o meni ali da sam destruktivan prema drugima, to mi nikad nisu prišili, posebno oni kojima sam tumačio horoskop jer kad nešto loše ne umem ni da uvijem u ambalažu ja toj osobi kažem, potraži profesionalca, meni ništa nije jasno u tvom horoskopu.

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Uto Sep 29, 2009 11:37 pm

Tajna ::
Milica pita kako to da je samo jedna osoba u kolima umrla a druge nisu, ili kako to da Tosevski nije mogao nista da uradi da bi se spasao, sto je potvrdjeno njegovim chartom. Ti na to odgovaras da je covek preko puta nas, i da zbog nas samih i potomaka moramo paziti sta i kako govorimo - saopstavamo! Da li ti uopste uvidjas koliko to nema veze jedno sa drugim i koliko si daleko od teme diskusije? Da li ti uopste razumes o cemu se na ovoj temi radi?

Dalje navodis da ti verujes u zao udes, zlu sudbinu! Mi ne pricamo o zloj sudbini, mi pricamo o sudbini uopste, navela sam i dobre pozicije koje osobi mogu govoriti o sudbinskoj gradji tela i nikako se ne mogu svrstati u zao udes, vec samo u sudbinsko delovanje!!!

Manje vise u svakoj diskusiji pre ili kasnije pocnes nesto da moralises! Niko ovde nema nameru da povredi nikoga, niti da predvidi odsecanje glave, mi samo hipoteticki pricamo da li je to ukoliko se pojavi u horoskopu neminovnost ili ne!!!

Ta jedna osoba je imala loše aspekte (životno ugrožavajuće) u tom momentu, druge nisu... Milica vjerojatno ima datum rođenja te osobe, i ako ima slučajno datume preostalih sudionika u nesreći lako se vidi što i kako , mada teže bez sata ali može se...
To je pokušala Hajkula s onim primjerom pokazati... ako si u kritičnom periodu treba izbjegavati bilo kakve opasnije radnje, jer u takvom momentu prvo nastradaju oni s kritičnim periodom u tom momentu...

Svojevremeno je Jovetiću ( astrolog) došao čovjek koji je želio se javiti dobrovoljno u rat i pitao ga je da li će nastradati. Pogledom u kartu rekao mu je da može biti ranjen u nogu, ali da neće ostati bez noge, i tako je i bilo... nakon zacjelivanja rane ponovo je došao i pitao istu stvar i ponovo se nije desilo ništa više od prognoziranog ( ponovo lakše ranjen ) ... dakle da je ostao doma sigurno nebi dobio metak u nogu... eventualno bi se udario negdje u nogu ili bi na neki drugi način potrošio aspekt, ali svakako nebi dobio metak...

Nije stvar u moralisanju već nemože se ništa gledati samo za sebe u astrologiji jer je usko vezano jedno za drugo, pa tako i etičnost koja je sastavni dio astrologije... nemožeš u jednom momentu ovako a u drugom onako...

sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Uto Sep 29, 2009 11:53 pm

Tajna, ako cemo da cepidlacimo, nisam jedina koja prosiri temu. Ono sto je Milica pitala, sta da joj odgovorim na opisane primere nego da ja razumem da postoji zao udes, zla sudbina. I sta jos mislis da bih trebala da napisem da pokazem da je meni to jasno i da moj odgovor odgovara temi?

Nacin izlaganja, ovde pre svega mislim na Duha, je uvek tema. Da li ce se osobi kojoj se tumaci horoskop mogucnost loseg dogadjaja saopstiti kao presuda ili kao upozorenje?
Svesna sam kolika je moc reci. Postoje verbalne i neverbalne poruke. Svi znamo i za telepatiju.
Rec je mocno oruzje. Misao je mocno oruzje. Ne samo sta kazemo, nego nacin KAKO pricamo, gestikuliramo, gledamo, sta mislimo i osecamo, kakve direktne i indirektne poruke saljemo, svim tim uticemo na sagovornika.

Prvo pravilo u zivotu u opste je ne nauditi. Tako i u astrologiji. Coveku ne sme da se daje lazna nada, i tako moze da se naudi jos kako. I ova dva pravila su prisutna uvek, ma o cemu astroloski pricali.

Tema je savladjivanje aspekata, Duh je pisao o losim aspektima. Ne verujem da iko misli, da sme da kaze bilo kome, da prognozira zlo desavanje tipa, imas vrh cetvrte kuce u jarcu, saturn ti je... a ima los aspekt sa... i zavrsices na ulici kao beskucnik.
Cak i kada pise figurativno. Jer pre svega kuca, mesto gde neko zivi, posed na - u kom zivi, nije samo 4 kuca. Gleda se prvo znak rak. Mesec, aspekti i znak u kom je mesec. Pa i bik. Narocito ovde u Srbiji. I tek onda Ic, cetvrta kuca. A kada je Saturn upleten, u mnogo sta sto se osobi desava (dobro i lose, uglavnom nas zulja lose), na neki nacin je osoba sama zasluzna za to, sama osoba skrivi. Ne postuje pravila, obaveze, zakon, ogranicenja, granice, zabrane, moral, tradiciju, sve ono sto saturn simbolizuje.

Dvojke, brat i sestra, (rodjeni sa razlikom od 4 minuta) brata ubila struja. Meni to lici na ugrozenog marsa a jacu veneru, jer brat, musko je stradalo. Ili licne muske planete a recimo vezane za trecu kucu lose, treca kuca je muska sa losom planetom i aspektom. Da je neko gledao horoskop, ko bi smeo da se zakune i kaze bratu, poginuces od struje? Ili sestri, brat ce ti poginuti od struje? Svako od nas bi dao savet da se brat drzi dalje od struje, posebno recimo ako je u radionici, ili kupatilu ili na poslu ili u komsiluku, na ulici - vec kako kaze horoskoop.

Sad, ja hipotetisem, i Duh iskipuje sljunak a ja treba da prebiram i onda ce na kraju da mi kaze, a gde su ti jaja?
Stvarno mi nije jasno kako misli ma ko, da ovde, na, ovako bez podataka, nabacana pitanja odgovorim bilo sta?
Ovo je astroloski forum a ne Trgovcevicev, pa da ,,mi se javlja,,. Ili Milicin primer? Sta ocekujete (pre svega mislim na Tajnu i Duha) da odgovorim? Troje prezivelo a devojka nije. Sta moze astrolog da kaze, kako je mogla da prevazidje los aspekt? Kazem, astrolog ! a bez astroloskih podataka !??.

I kad sam vec ovoliko pisala, da napisem i ovo. Cudi me da niko jos nije napisao da nas cesto dobro kaznjava? Evo, primer bliske poznanice. Bik, merkur u biku a venera (vladar i asc) u blizancima 120 sa saturnom. Mesec i mars, nisu u medjusobnom aspektu u ovnu i nemaju lose aspekte. 9 puta operisana. Cak i od kancera dojke. Ona mora da bude najbolja. Satire se od kuvanja, peglanja i sve ostalo sto ide. Ima muza i dva sina. Idealna domacica, zena, majka, snaja, kuma, sestricina, bratanica.... Ona narocito desnu ruku ne sme da opterecuje jer nema limfne zlezde. A serpe? Pranje? Gomile koje opegla? Jedan sin je automehanicar, muz na gradilistima... mozete da zamislite sta kroz njene ruke prodje? Sva trojica su u principu dobri, oribaju kupatilo, i drugo hoce da urade da je postede, i zenu da plate... Ali ne! Ona ume najbolje! Samo ona zna! (Plus sto ona mora da bude u pravu, i ona ne gresi, ne podnosi kada pogresi, prsnula bi, eksplodirala bi zbog toga.) Rana jos relativno sveza, ona kraj sporeta a leto, velika vrucina! Ajd dokazi joj? Milion puta se uverila da joj dam tacne prognoze. Cak kada i da ce puno brinuti za majku ali nece biti nesto strasno, sve ce proteci dobro (majka imala srcani udar par meseci posle njene, cerkine operacije od kancer dojke, pa jos zena videla kako se ova ponasa, ali se brzo oporavila). Rekla mi je da bi mnogo teze podnela - s obzirom na svoje stanje da se sama nije dovoljno oporavila od operacije - jos uvek je imala terapije zracenja, kazala mi je, tesko da bi prezivela da je nisam upozorila. To sto sam joj dala povoljnu prognozu za majku, njoj sam spasila zivot, tako ona kaze a ja joj narano kazem da preteruje, sto je tacno, ali da sam joj olaksala da kroz sve prodje, jesam. Njen mars i mesec u ovnu, moj puni jarac, moj mars u lavu a ona bik! Mozete da zamislite koje lavine kamenja bih joj srucila u glavu a koliko je ona lomila koplja o moju. Nas dve bas umemo da se posvadjamo. I kroz 5 minuta ili 20 - sve normalno. I tako mi 20 godina. Tesko se menja. Kada pogresi, a nece da prihvati da ce pogresiti samo ko radi, vec ima osecaj krivice, onda krece da mulja pa i laze, pa je savest jos vise grize... muci je stid, podsvest ne da mira, jer mesec u ovnu je castan, iskren, posten mesec.... Da joj je mesec drugaciji, `ebalo bi joj se bas. Sta sve neki rade, muljaju, koliko sve lazu ali savesti, casti, osnovnog postenja nemaju, bas ih briga za sve.
To sto je na vreme, bez simptoma otisla kod lekara, pa nije cekala 6 meseci za kontrolu nego odmah kod drugog lekara na detaljniji pregled.... i ostalo, ne treba da pisem, glupo mi je. Naravno, njeno dobro je spasava, mada sam napisala da vrlina kaznjava ali vrlina je i spasava. A slabosti i mane svi imamo, pa smo zivi.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sre Sep 30, 2009 12:23 am

hajkula ::Tajna, ako cemo da cepidlacimo, nisam jedina koja prosiri temu. Ono sto je Milica pitala, sta da joj odgovorim na opisane primere nego da ja razumem da postoji zao udes, zla sudbina. I sta jos mislis da bih trebala da napisem da pokazem da je meni to jasno i da moj odgovor odgovara temi?

Nacin izlaganja, ovde pre svega mislim na Duha, je uvek tema. Da li ce se osobi kojoj se tumaci horoskop mogucnost loseg dogadjaja saopstiti kao presuda ili kao upozorenje?
Svesna sam kolika je moc reci. Postoje verbalne i neverbalne poruke. Svi znamo i za telepatiju.
Rec je mocno oruzje. Misao je mocno oruzje. Ne samo sta kazemo, nego nacin KAKO pricamo, gestikuliramo, gledamo, sta mislimo i osecamo, kakve direktne i indirektne poruke saljemo, svim tim uticemo na sagovornika.

Prvo pravilo u zivotu u opste je ne nauditi. Tako i u astrologiji. Coveku ne sme da se daje lazna nada, i tako moze da se naudi jos kako. I ova dva pravila su prisutna uvek, ma o cemu astroloski pricali.

Tema je savladjivanje aspekata, Duh je pisao o losim aspektima. Ne verujem da iko misli, da sme da kaze bilo kome, da prognozira zlo desavanje tipa, imas vrh cetvrte kuce u jarcu, saturn ti je... a ima los aspekt sa... i zavrsices na ulici kao beskucnik.
Cak i kada pise figurativno. Jer pre svega kuca, mesto gde neko zivi, posed na - u kom zivi, nije samo 4 kuca. Gleda se prvo znak rak. Mesec, aspekti i znak u kom je mesec. Pa i bik. Narocito ovde u Srbiji. I tek onda Ic, cetvrta kuca. A kada je Saturn upleten, u mnogo sta sto se osobi desava (dobro i lose, uglavnom nas zulja lose), na neki nacin je osoba sama zasluzna za to, sama osoba skrivi. Ne postuje pravila, obaveze, zakon, ogranicenja, granice, zabrane, moral, tradiciju, sve ono sto saturn simbolizuje.

Dvojke, brat i sestra, (rodjeni sa razlikom od 4 minuta) brata ubila struja. Meni to lici na ugrozenog marsa a jacu veneru, jer brat, musko je stradalo. Ili licne muske planete a recimo vezane za trecu kucu lose, treca kuca je muska sa losom planetom i aspektom. Da je neko gledao horoskop, ko bi smeo da se zakune i kaze bratu, poginuces od struje? Ili sestri, brat ce ti poginuti od struje? Svako od nas bi dao savet da se brat drzi dalje od struje, posebno recimo ako je u radionici, ili kupatilu ili na poslu ili u komsiluku, na ulici - vec kako kaze horoskoop.

Sad, ja hipotetisem, i Duh iskipuje sljunak a ja treba da prebiram i onda ce na kraju da mi kaze, a gde su ti jaja?
Stvarno mi nije jasno kako misli ma ko, da ovde, na, ovako bez podataka, nabacana pitanja odgovorim bilo sta?
Ovo je astroloski forum a ne Trgovcevicev, pa da ,,mi se javlja,,. Ili Milicin primer? Sta ocekujete (pre svega mislim na Tajnu i Duha) da odgovorim? Troje prezivelo a devojka nije. Sta moze astrolog da kaze, kako je mogla da prevazidje los aspekt? Kazem, astrolog ! a bez astroloskih podataka !??.

I kad sam vec ovoliko pisala, da napisem i ovo. Cudi me da niko jos nije napisao da nas cesto dobro kaznjava? Evo, primer bliske poznanice. Bik, merkur u biku a venera (vladar i asc) u blizancima 120 sa saturnom. Mesec i mars, nisu u medjusobnom aspektu u ovnu i nemaju lose aspekte. 9 puta operisana. Cak i od kancera dojke. Ona mora da bude najbolja. Satire se od kuvanja, peglanja i sve ostalo sto ide. Ima muza i dva sina. Idealna domacica, zena, majka, snaja, kuma, sestricina, bratanica.... Ona narocito desnu ruku ne sme da opterecuje jer nema limfne zlezde. A serpe? Pranje? Gomile koje opegla? Jedan sin je automehanicar, muz na gradilistima... mozete da zamislite sta kroz njene ruke prodje? Sva trojica su u principu dobri, oribaju kupatilo, i drugo hoce da urade da je postede, i zenu da plate... Ali ne! Ona ume najbolje! Samo ona zna! (Plus sto ona mora da bude u pravu, i ona ne gresi, ne podnosi kada pogresi, prsnula bi, eksplodirala bi zbog toga.) Rana jos relativno sveza, ona kraj sporeta a leto, velika vrucina! Ajd dokazi joj? Milion puta se uverila da joj dam tacne prognoze. Cak kada i da ce puno brinuti za majku ali nece biti nesto strasno, sve ce proteci dobro (majka imala srcani udar par meseci posle njene, cerkine operacije od kancer dojke, pa jos zena videla kako se ova ponasa, ali se brzo oporavila). Rekla mi je da bi mnogo teze podnela - s obzirom na svoje stanje da se sama nije dovoljno oporavila od operacije - jos uvek je imala terapije zracenja, kazala mi je, tesko da bi prezivela da je nisam upozorila. To sto sam joj dala povoljnu prognozu za majku, njoj sam spasila zivot, tako ona kaze a ja joj narano kazem da preteruje, sto je tacno, ali da sam joj olaksala da kroz sve prodje, jesam. Njen mars i mesec u ovnu, moj puni jarac, moj mars u lavu a ona bik! Mozete da zamislite koje lavine kamenja bih joj srucila u glavu a koliko je ona lomila koplja o moju. Nas dve bas umemo da se posvadjamo. I kroz 5 minuta ili 20 - sve normalno. I tako mi 20 godina. Tesko se menja. Kada pogresi, a nece da prihvati da ce pogresiti samo ko radi, vec ima osecaj krivice, onda krece da mulja pa i laze, pa je savest jos vise grize... muci je stid, podsvest ne da mira, jer mesec u ovnu je castan, iskren, posten mesec.... Da joj je mesec drugaciji, `ebalo bi joj se bas. Sta sve neki rade, muljaju, koliko sve lazu ali savesti, casti, osnovnog postenja nemaju, bas ih briga za sve.
To sto je na vreme, bez simptoma otisla kod lekara, pa nije cekala 6 meseci za kontrolu nego odmah kod drugog lekara na detaljniji pregled.... i ostalo, ne treba da pisem, glupo mi je. Naravno, njeno dobro je spasava, mada sam napisala da vrlina kaznjava ali vrlina je i spasava. A slabosti i mane svi imamo, pa smo zivi.

Samo ću ti reći pročitaj u rečniku značenje reči "uopšteno", zatim "recimo" i koliko puta sam rekao da su predpostavljena pravila i da se tako gledaju a što se tiče 4p redosled je obrnut, najvažniji je vladar 4p i planete u 4p pa tek onda Rak MO

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Sre Sep 30, 2009 12:53 am

Tajna:
Sad ja prelazim na licno i ukazujem tebi kako si ti ukazala Duhu (na njegov ME 0 SA, pa sve u T kvadratu sa MA, PL). Naime tvoj vladar 3 ima 120 sa UR, koji je pri tome vladar 9 kuce... To je divan aspekt za bavljenje astrologijom, ti razumes i znas mnogo toga. Medjutim tu su se umesale 2 planete koje u mnogome kvare doprinos koji bi ti mogla astrologiji da das. Prvi je Jupiter (moral) koji pravi 180 sa UR, pa u tvom slucaju preveliko moralisanje i rasplinjavanje u filozofsko-moralna (9 kuca) pitanja, te udalji od tog Urana. Cinjenica je da Sunce ima i 60 sa Jupiterom, pa ti to sve lepo srocis i izneses, ali to je u mnogome filozofijom i moralom ubijen Uran i njegova sustina, Ur je konkretan, narocito tvoj u Devici, ali JU mu neda i ti toliko lutas da mi se ponekad cini da ni sama ne znas sta si htela da kazes. Direktno receno izgubis sustinu trazeci neki visi i moralniji odgovor na pitanje! Ako tome dodamo da je Jupiter vladar 6 kuce, kojoj on ni malo nije sklon jer joj je suprotan, 6 kuca suzava, donosi strah i nema veru - suprtotno Jupiteru, on to znacenje odnese u Ribe sto jos samo poveca i ojaca takvu prirodu Jupitera i sa slobodom mogu da kazem da u tvom moralu ima mnogo brige i strepnje koja se nazalost odrazava i na tvoja astroloska tumacenja! Druga planeta koja ti je sa Uranom je Pluton i on govori o strahu i negativnim osecanjima, pa sam gotovo sigurna da se ti plasis nekih (negativnih) astroloskih uvida i predikcija - bas se plasis, strepis i to izbegavas koliko god mozes! Ukoliko tome dodamo i dispozitora tvog Urana koji je u Jarcu (briga i teret), sto nije toliko lose za Merkura, pa ni za Urana jer ti daje konkretnost u opisu, ali kako je u Jarcu i Mesec (pa bez obzira sto nemaju konjukciju - znamo svi da planete boje cele znakove i uticu jedna na drugu ako su u istom znaku) videcemo opet mesanje emocije i brige u astrolosko tumacenje, narocito nad eventualnim stradanjima i losim prognozama.

Sad ja tebi savetujem da preispitas sopstvene strepnje i strahove i da probas da astrologiji pridjes sa malo vise hrabrosti, bez bojazni sta ce eventualno lose tumacenje doneti tebi ili potomcima (ME vladar 4,MO u Co). Ukoliko uspes da se opustis i ne strepis nad sudbinom (u cemu se u stvari i ogleda apsolutna vera u fatum, a ne suprotno), postaces mnogo, mnogo bolji astrolog i imacemo svi od tebe mnogo sta da naucimo... Ovako samo lutas i vrtis se u krug!!!

U pravu si. Prosla kroz sve ovo. Ne samo mene sa tim mojim konstelacijama koje si pomenula, kazem ne samo mene vec svakog astrologa i svaku osobu zaboli kada vidi tudju patnju. Gledamo tuzan film u bioskopu pa svi u sali placu. Priznajem, zaista mi tesko pada tudja nesreca sto moj horoskop dokazuje. Ali. Jarac podznak rak, pa vec u sebi suprotnosti pomirim, nije bilo lako, priznajem. Opet, uran, pluton pa 180 jupiter o cemu si pisala i da, zaista me udaljilo od astrologije, mada i u to vreme ne sasvim, nego samo od rada s klijentima dok sam poznanicima, bliskima, virila u natale, najvise za samu sebe i davala savete najcesce ne pominjuci astrologiju. Jer meni je i mesec vladar mog podznaka i sunce u trigonu sa tim uranom a i u sekstilu sa tim jupiterom. Tako da zaista, ja duboko otpatim, odbolujem sve lose sto u necijem horoskopu vidim (kako je Goran Milekic rekao, preradjujem tudje lose energije, medicinar, psiholog, veterinar bar i to prorocki...) a odreagujem u skladu sa svojim aspektima. Merkur u jarcu, ne prica puno u 7 kuci javnosti i samo u sekstilu sa venerom, bez drugog (i loseg) aspekta, ozbiljan, odgovoran, direktan i istinit. Treca kuca podrzava ovo sto sam rekla, umem kroz trecu kucu da se raspricaaaaaaaaaaam.
Uran u devici sumnja u knjige, ... sve mora da bude primenjljivo u svakodnevnici, prakticno ma kako da je duboko znanje i siroko i daleko. (A astrologija je beskrajna, zar ne?) I sposobnost da sidjem u dubine, cak potreba da odem sto dublje da se suocim sa najtamnijim i kazem to, jer ona strasna tajna koja je sakrivena, kada se otkrije, izadje na svetlost dana (merkur u jarcu u 7) vise nije strasna (samo sekstil sa venerom). Ima nesto u meni da mi ljudi otkriju vise nego sto zele. I nesto da steknu poverenje u mene, mozda ne uvek na prvi pogled ali trajno. Merkur u jarcu (uz ostalo) cuva tajnu, drzi rec.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hajkula taj Sre Sep 30, 2009 12:58 am

Samo ću ti reći pročitaj u rečniku značenje reči "uopšteno", zatim "recimo" i koliko puta sam rekao da su predpostavljena pravila i da se tako gledaju a što se tiče 4p redosled je obrnut, najvažniji je vladar 4p i planete u 4p pa tek onda Rak MO

Iz-vini! a u sta da gledam, sta da tumacim? Tvoje pogresno pretposavljeno? Sta je starije, znak ili kuca (kako ti kazes, polje)?

Stariji je znak. Uvek se prvo gleda znak. Uvek se krece od tumacenja planeta u znacima pa onda po poljima. (Prelistaj astroloske knjige, prvo recimo mesec u znacima pa onda u kucama...) Tako je pisao i Dupor a Goran Milekic takodje, Goran je jos ovakav redosled tumacenja kako sam napisala naglasavao, sugerisao. No, nemam nista protiv da ti drugacije mislis. Ostali, neka provere.

hajkula

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sre Sep 30, 2009 2:40 am

sasa62 ::Ta jedna osoba je imala loše aspekte (životno ugrožavajuće) u tom momentu, druge nisu... Milica vjerojatno ima datum rođenja te osobe, i ako ima slučajno datume preostalih sudionika u nesreći lako se vidi što i kako , mada teže bez sata ali može se...
To je pokušala Hajkula s onim primjerom pokazati... ako si u kritičnom periodu treba izbjegavati bilo kakve opasnije radnje, jer u takvom momentu prvo nastradaju oni s kritičnim periodom u tom momentu...
Svojevremeno je Jovetiću ( astrolog) došao čovjek koji je želio se javiti dobrovoljno u rat i pitao ga je da li će nastradati. Pogledom u kartu rekao mu je da može biti ranjen u nogu, ali da neće ostati bez noge, i tako je i bilo... nakon zacjelivanja rane ponovo je došao i pitao istu stvar i ponovo se nije desilo ništa više od prognoziranog ( ponovo lakše ranjen ) ... dakle da je ostao doma sigurno nebi dobio metak u nogu... eventualno bi se udario negdje u nogu ili bi na neki drugi način potrošio aspekt, ali svakako nebi dobio metak...

Nije stvar u moralisanju već nemože se ništa gledati samo za sebe u astrologiji jer je usko vezano jedno za drugo, pa tako i etičnost koja je sastavni dio astrologije... nemožeš u jednom momentu ovako a u drugom onako...
Saša, kako čovek koji se ne bavi astrologijom da zna da je u kritičnom periodu?

Da li misliš da bi svako kome kažeš da je u kritičnom periodu poslušao tvoj savet? Ako nebi zašto ga ne bi poslušao?

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DUH taj Sre Sep 30, 2009 8:46 am

Iz-vini! a u sta da gledam, sta da tumacim? Tvoje pogresno pretposavljeno? Sta je starije, znak ili kuca (kako ti kazes, polje)?

Stariji je znak. Uvek se prvo gleda znak. Uvek se krece od tumacenja planeta u znacima pa onda po poljima. (Prelistaj astroloske knjige, prvo recimo mesec u znacima pa onda u kucama...) Tako je pisao i Dupor a Goran Milekic takodje, Goran je jos ovakav redosled tumacenja kako sam napisala naglasavao, sugerisao. No, nemam nista protiv da ti drugacije mislis. Ostali, neka provere.

Naravno da je važniji znaak ali na vrhu nečijeg 4p jer ako će prvo Rak i sam MO više i važnije reći od znaka na vrhu 4p i vladara 4p i planete u 4p, čemu onda uopšte podela, ne treba ni ASC jer je 0 Ovna važnije od trenutka nečijeg rodjenja, kažem neka pogledaju kod Dupora da li je važniji vrh 4p, odnosno znak na vrhu 4p ili znak Raka jer po tvojoj logici važniji je Ovan od samog ASC

A šta će po tebi na fizičkom planu pokazati nekretnine i fizički stan u kome stanujemo i šta se fizički dešava sa jednim roditeljem ?

DUH

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 30, 2009 9:12 am

sasa62 ::

Ta jedna osoba je imala loše aspekte (životno ugrožavajuće) u tom momentu, druge nisu... Milica vjerojatno ima datum rođenja te osobe, i ako ima slučajno datume preostalih sudionika u nesreći lako se vidi što i kako , mada teže bez sata ali može se...

Nije uopste bitno da li Milica ima podatke i nije bitan taj primer, hajde da uzmemo da si ti u pravu, ne treba raditi kriticne stvari u kriticnimm periodima, ali objasni mi kako sam mogla da izbegnem prelom noge, na primer... Isla sam kroz kracu travu malom nizbrdicom, nisam videla panj polomljenog mladog drveta, zapela sam risom o to, dok me je tezina tela povukla napred, pala sam na zemlju tako da sam jos u padu osetila da mi je butna kost pukla. Lekari su objasnili da je grc misica polomio kost! Imala sam 2 operacije i sve se dobro zavrsilo...

Postojala je mogucnost sretnem osobu pre toga - vidovnjaka, astrologa i da me je on mogao upozoriti. Ali na sta? Ja sam pesacila 30 metara od autobuske stanice do ulaza u zgradu! Na sta su mogli da me upozore? Da ne hodam ulicom?

Moja poenta je da "biti pazljiv" u trenutcima sudbinskih desavanja, ne deluje, jer nas zivot uvek iznenadi, u pozitivnom ili negativnom smislu! Ako nesto treba da se desi i to je po planu univeruma, kao sto sve jeste, nama ne treba cak ni sport da, na primer, polomimo nogu! Znas kako kazu - "Ako hoces da nasmejes boga, ispricaj mu svoje planove."

Imala sam i pozitivne sudbinske uplive, nasledim stan i godinu dana kasnije zbog nekog gradjevinskog projekta nasledim jos jedan, bez ikakve preduzete akcije... Na to samo kazem - Hvala ti Boze!

Sto se etike i morala tice, naravno da moraju biti sastavni deo odnosa astrolog klijent, pa cak i u odnosu amater astrolog - prijatelj, jednostavno covek na coveka. To sam ponovila vise puta, ne radi se ovde o tome hocemo li mi nekom reci i na koji nacin njegovu sudbinu, vec da li se to astroloski moze utvrditi!

Tako da stvarno ne razumem kakva se etika i moral pominju kada je u pitanju diskusija oko toga sta astrologija moze a sta ne! To sigurno nije ni eticko ni moralno pitanje! Da li treba da se zapitam kako ce drugi ljudi videti to sto ja tvrdim da sudbina u mnogome vlada nasim zivotom? Stvarno ne razumem na kakav me moral i etiku, Sasa, pozivas ili kako Hajkulina moralna i eticka objasnjenja (za koja ne tvrdim da su netacna, ali nemaju veze sa pitanjem o kome diskutujemo) vezujes sa ovom temom? Ili jedno od nas dvoje ne zna sta moral i etika jeste, ili se uopste ne razumemo!

Poslednji izmenio Tajna dana Sre Sep 30, 2009 10:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 30, 2009 9:38 am

Hajkula da ne kopiram onaj veliki post koji si postavila sinoc...

Sve sto ti pricas o humanosti i prilazenju ljudima je tacno. Ni ja ne mislim da treba nekom reci, udatice te kola i verovatno ces poginuti na mestu! To bi bilo besmisleno. Tako da nemoj pogresno da me razumes, ja ne demantujem tvoje tvrdnje, samo u njima, i dalje ne nalazim ni potvrdu ni demant da se sudbinske stvari desavaju!

Kazes bitan je nacin izrazavanja i o tome se uvek prica, iskreno ja ne vidim da je iko bio napadnut ili izlozem na bilo kojoj stranici ove poduze teme, tako da ponovo ne razumem. Ako Duh prica o hipoteticki losim desavanjim, to je po meni u redu. A to sto ti njemu i inace zameras takvo ophodjenje, nema veze sa sudbinom, pa ga slobodno kritikuj na njegovoj temi. Tako da da bi bilo potrebe da se pise o nacinu na koji se govori moralo bi da se neko konkretno izlozi ili povredi, jer prica u sudbini je suvise uopstena da bi bilo bitno na koji se nacin opisuje neki aspekt - Dupor je sekao noge u nekim opsima aspekata, to je objavljeno citano i prihvaceno... Ti sve vreme pominjes sagovornika i onog prekoputa u ovom slucaju njega nema, preko puta su astrologija i sudbina!!!

Nastavljas pa kazes ponovo prognozira, nije pitanje da li cemo nekom stvarno prognozirati, vec da li mozemo!!!

Pa to sto sam ja navela Milicino pitanje, ne treba vam horoskop to je bila hipoteticka prica, sta se sve desava i kako deluje sudbina. Moja greska je da to navodim, nisam mislila da treba to da tumacite ni ti ni Sasa. To pitanje sam stavila u jednacinu sa pitanjem kako da se izbegne da ti cigla padne na glavu - samo hipoteticki! Poenta svih tih pitanja je da dokazmeno da i pored najboljeg saveta i predostroznosti lose stvari se dogadjaju! Koliko astrologija to moze utvrditi je na tapetu! A kad otkrijemo necemo nikom reci, cuvacemo kao tajnu, da ne prepadamo ljude, jel moze tako Hajkula lol! ?

Na tvoje dalje primere nemam sta da kazem sem da ako si njima pokusala da objasnis da sudbina ne postoji, ja nisam razumela. Ukoliko su to bile vise retoricke price, onda ok.
Pogresno si me razumela ako si mislila da te kritikujem za opsirnost, naprotiv ti lepo pises i zanimljivo, nije to tesko za citanje. Moje nerazumevanje dolazi iz razloga sto sve vreme pises o susretu sa ljudima i pravilnom ophodjenju, a ne o postojanju ili ne postojanju sudbine a obracas se ljudima kao da dajes odgovor na nesto sto su napisali vezano za sudbinu!

Poslednji put izmenio Tajna dana Sre Sep 30, 2009 10:33 am, izmenio ukupno 2 puta

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 30, 2009 9:43 am

U pravu si. Prosla kroz sve ovo. Ne samo mene sa tim mojim konstelacijama koje si pomenula, kazem ne samo mene vec svakog astrologa i svaku osobu zaboli kada vidi tudju patnju. Gledamo tuzan film u bioskopu pa svi u sali placu. Priznajem, zaista mi tesko pada tudja nesreca sto moj horoskop dokazuje. Ali. Jarac podznak rak, pa vec u sebi suprotnosti pomirim, nije bilo lako, priznajem. Opet, uran, pluton pa 180 jupiter o cemu si pisala i da, zaista me udaljilo od astrologije, mada i u to vreme ne sasvim, nego samo od rada s klijentima dok sam poznanicima, bliskima, virila u natale, najvise za samu sebe i davala savete najcesce ne pominjuci astrologiju. Jer meni je i mesec vladar mog podznaka i sunce u trigonu sa tim uranom a i u sekstilu sa tim jupiterom. Tako da zaista, ja duboko otpatim, odbolujem sve lose sto u necijem horoskopu vidim (kako je Goran Milekic rekao, preradjujem tudje lose energije, medicinar, psiholog, veterinar bar i to prorocki...) a odreagujem u skladu sa svojim aspektima. Merkur u jarcu, ne prica puno u 7 kuci javnosti i samo u sekstilu sa venerom, bez drugog (i loseg) aspekta, ozbiljan, odgovoran, direktan i istinit. Treca kuca podrzava ovo sto sam rekla, umem kroz trecu kucu da se raspricaaaaaaaaaaam.
Uran u devici sumnja u knjige, ... sve mora da bude primenjljivo u svakodnevnici, prakticno ma kako da je duboko znanje i siroko i daleko. (A astrologija je beskrajna, zar ne?) I sposobnost da sidjem u dubine, cak potreba da odem sto dublje da se suocim sa najtamnijim i kazem to, jer ona strasna tajna koja je sakrivena, kada se otkrije, izadje na svetlost dana (merkur u jarcu u 7) vise nije strasna (samo sekstil sa venerom). Ima nesto u meni da mi ljudi otkriju vise nego sto zele. I nesto da steknu poverenje u mene, mozda ne uvek na prvi pogled ali trajno. Merkur u jarcu (uz ostalo) cuva tajnu, drzi rec.

Ja sam opisivala samo proces u kome ti obradjujes astrolosku ideju i sta je pri toj obradi informacije - Urana za tebe otezavajuce.
Ovo sve sto pises ti verujem i logicno je... Probaj samo da kada se radi o hipotetickim temama vezanim za lose aspekte, da tome prilazis sa manje straha, jer sve je za ljude, pa i lom i smrt. I naravno da svi gresimo!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 30, 2009 10:12 am

Kako sam ja shvatila pricu o znacima kao prirodnim vladarima i kucama?

Znaci su pretstavnici tvrdje sudbine, naslednih osobina, geneze, znaci predstavljaju ono sto vazi i odnosi se na vise generacija. Zodijak predsatvlja covecanstvo i evoluciju, krece se sporo, jedan stepen svake 72 godine. To bi bila dusa sveta! Zatim imamo planete koje se krecu kroz zodijak sporije od zodijaka a brze od kuca. One su duh sveta! Zatim imamo kuce koje su otelovljenje sveta, ili nase telo, nasa fizicka manifestacija sa trenutnim stanjem duse i duha sveta.

To su nase 3 dimenzije postojanja u astrologiji. Tranziti i ostali metodi predikcija predstavljaju vreme i nasu cetvrtu dimenziju!

Znaci da bi se ispravno protumacilo moraju se uzeti svi elementi. Koji cemo staviti na prvo mesto zavisice od pitanja koje nas interesuje, zar ne?

Tako se za mundana desavanja posmatra upravo kretanje zodijaka - odnosno nekretnica, jer mi posmatramo iz centra, pa onda teskih planeta kroz znakove, do kuca drzave ili naroda, da bi se videlo kako ce se na fizickom nivou globalno desavanje na nebu odraziti.

Ako se pak pitamo gde smo ostavili kljuceve pre pola sata sluzicemo se prvenstveno kucama pa relevantnim planetama i to brzim...

Isto je i za coveka - zavisi sta se i iz kog ugla gleda... Tako ce znak Raka opisati generacije i generacije pre nas u nasoj porodici, pa ce nam planeta i kuca u Raku reci jos vise o tome, dok ce nam Mesec najbolje opisati majku (znaci nesto izmedju nas i prethodnih generacija), dok ce nam 4 kuca opisati stan i kucu u kojoj zivimo, nas pocetak i kraj zivota... Svakako da se sva 3 moraju uzeti u obzir u svakom slucaju ali kada bi ih trebalo razgraniciti u kategorije, to bi bilo to!

Nase telo ili kuce pretstavljaju najlicnije jer to je ono sto se manifestuje fizicki. Dva dana treba Mesecu da prodje jedan znak, a za 2 dana se rodi mnogo ljudi na svetu. Svi ce deliti skoro iste aspekte i planete po znacima, ali nece voditi iste zivote, pa ce kuce reci da li se jedan isti aspekt odnosi na slaganje sa ocem ili na uspesnu karijeru, sve u zavisnosti u koju kucu padne i kojom kucom vlada.

Ovo je totalno promaseno mesto za ovu pricu... Mislim da bi bilo dobro da ako diskusija ode u ovom pravcu, promenimo mesto!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Sre Sep 30, 2009 11:03 am

Milica ::
Saša, kako čovek koji se ne bavi astrologijom da zna da je u kritičnom periodu?

Da li misliš da bi svako kome kažeš da je u kritičnom periodu poslušao tvoj savet? Ako nebi zašto ga ne bi poslušao?

Nemože se znati bez astrologije... jednog dana svatko će imati svog astrologa kao što sad ima svog doktora...

Astrolog je ispunio svoju obvezu samim time što je upozorio odnosno dao informaciju. Više od toga je jednostavno nemoguće. Ako osoba shvati i prihvati, onda dobro, ako ne .......

Dugo me je to pitanje mučilo no uvidio sam da jednostavno astrolog nemože učiniti više od toga, jer jednostavno neke osobe ne primaju informacije... zašto? neznam...

Kao što je Hajkula navela u primjeru s prijateljicom koja jednostavno neke informacije ne prima... tu se nemože ništa učiniti, ali ipak su neke informacije doprle do nje koje su ako ništa drugo olakšale prebroditi neki loš period u životu, jer sama informacija o nailasku lošijeg momenta u životu i informacija trajanja takvog perioda dovodi do psihološke pripreme osobe. Samim time osoba se na neki način "prestraši" unaprijed i ne proživi taj period toliko teško, jer je na neki način potrošila barem dio aspekta primajući tu informaciju, tako da se redovito dešava da osobe kažu ( kao i u ovom primjeru Hajkule i njene prijateljice ) da su mislile da će biti i teže nego što je bilo...

Poslednji izmenio sasa62 dana Sre Sep 30, 2009 11:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta

sasa62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Sre Sep 30, 2009 11:17 am

Tajna ::

Nije uopste bitno da li Milica ima podatke i nije bitan taj primer, hajde da uzmemo da si ti u pravu, ne treba raditi kriticne stvari u kriticnimm periodima, ali objasni mi kako sam mogla da izbegnem prelom noge, na primer... Isla sam kroz kracu travu malom nizbrdicom, nisam videla panj polomljenog mladog drveta, zapela sam risom o to, dok me je tezina tela povukla napred, pala sam na zemlju tako da sam jos u padu osetila da mi je butna kost pukla. Lekari su objasnili da je grc misica polomio kost! Imala sam 2 operacije i sve se dobro zavrsilo...

Postojala je mogucnost sretnem osobu pre toga - vidovnjaka, astrologa i da me je on mogao upozoriti. Ali na sta? Ja sam pesacila 30 metara od autobuske stanice do ulaza u zgradu! Na sta su mogli da me upozore? Da ne hodam ulicom?

Moja poenta je da "biti pazljiv" u trenutcima sudbinskih desavanja, ne deluje, jer nas zivot uvek iznenadi, u pozitivnom ili negativnom smislu! Ako nesto treba da se desi i to je po planu univeruma, kao sto sve jeste, nama ne treba cak ni sport da, na primer, polomimo nogu! Znas kako kazu - "Ako hoces da nasmejes boga, ispricaj mu svoje planove."

Imala sam i pozitivne sudbinske uplive, nasledim stan i godinu dana kasnije zbog nekog gradjevinskog projekta nasledim jos jedan, bez ikakve preduzete akcije... Na to samo kazem - Hvala ti Boze!

Sto se etike i morala tice, naravno da moraju biti sastavni deo odnosa astrolog klijent, pa cak i u odnosu amater astrolog - prijatelj, jednostavno covek na coveka. To sam ponovila vise puta, ne radi se ovde o tome hocemo li mi nekom reci i na koji nacin njegovu sudbinu, vec da li se to astroloski moze utvrditi!

Tako da stvarno ne razumem kakva se etika i moral pominju kada je u pitanju diskusija oko toga sta astrologija moze a sta ne! To sigurno nije ni eticko ni moralno pitanje! Da li treba da se zapitam kako ce drugi ljudi videti to sto ja tvrdim da sudbina u mnogome vlada nasim zivotom? Stvarno ne razumem na kakav me moral i etiku, Sasa, pozivas ili kako Hajkulina moralna i eticka objasnjenja (za koja ne tvrdim da su netacna, ali nemaju veze sa pitanjem o kome diskutujemo) vezujes sa ovom temom? Ili jedno od nas dvoje ne zna sta moral i etika jeste, ili se uopste ne razumemo!

Nemožeš tvrditi da bi bilo isto da te netko prije toga upozorio. Sigurno bi držala tu informaciju u podsvjesti i bila ako ništa drugo pažljivija...
Ne tvrdim da se nebi ništa desilo već tvrdim da su posljedice pada mogle biti i lakše. Astrološki se vidi minimum i maximum nečega, odnosno mogućnost raspona od nečega do nečega. Znači radi se o nekakvom rasponu, koji ovisi kako o samom natalu tako i o samom trenutku događaja.

Ako ništa drugo može se izbjeći najteži oblik.

sasa62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Sep 30, 2009 11:32 am

sasa62 ::

Nemožeš tvrditi da bi bilo isto da te netko prije toga upozorio. Sigurno bi držala tu informaciju u podsvjesti i bila ako ništa drugo pažljivija...
Ne tvrdim da se nebi ništa desilo već tvrdim da su posljedice pada mogle biti i lakše. Astrološki se vidi minimum i maximum nečega, odnosno mogućnost raspona od nečega do nečega. Znači radi se o nekakvom rasponu, koji ovisi kako o samom natalu tako i o samom trenutku događaja.

Ako ništa drugo može se izbjeći najteži oblik.

Sto je najzanimljivije pre tog desavanja, kako sam od malena volela vidovnjake astrologe i ostale, upoznala sam jednu zenu koja mi je iz zabave pogledala u karte. Ovo se desava nekoliko nedelja pre nego sto cu polomiti nogu. Pitam je ja da li cu ici u Nemacku za zimski raspust (imala sam 15 godina i trebala sam sa drugaricom da idem kod njene tetke). Ona odgovara da necu, ja pitam zasto, kad su me roditelji pustili. Kaze ona nije sigurna ali misli da je neka nesreca vezana za moju babu. Ja pomislim - jao nece valjda da umre, sta bi me drugo moglo spreciti, mislim ako se razboli sigurno je necu ja cuvati?!

Nogu sam polomila na 2 metra od ulaza u babinu kucu!

Sad bi neko mogao reci da bi astrolog znao, ja se pitam sta bi znao, mozda bi mi rekao za saobracaj, ulicu ili slicno, ali ko bi to pretpostavio? Verovatno bih pazila prelazeci ulicu, verovatno bih strahovala u voznji, ali bih i dalje sigurno opusteno hodala. Koji bi astrolog to znao da mi predvidi i kako sam mogla izbeci tako nesto? (Vise retoricko pitanje nego sto ocekujem odgovor - znam da ga nema!)

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  sasa62 taj Sre Sep 30, 2009 12:26 pm

Postoji još jedna teoretska mogućnost...

Možda su ti se od straha što ćeš zateći u bakinoj kući odsjekle noge i grčenje mišića ( podsvjest čuda radi ) Very Happy Very Happy

sasa62

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:23 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh