Progresije ili sekundarne direkcije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Progresije ili sekundarne direkcije

Počalji  Flora taj Čet Okt 01, 2009 10:17 pm

Generalno "slabo stojim" sa metodam predikcija, pogotovu sa progresijama.
Procitala sam negde da sekundarne direkcije jako uticu na uglove natala: ASC, IC, DC, MC, kao i da prikazuju nasa osecanja, zelje i emotivna zbivanja.
Molim nekog da napise malo opsirnije teorijski o progresijama...

Za sada sam u svojoj progresivnoj karti videla da su progresivni PL, NE stali na svoje natalne planete, nisam gledala ostale aspekte, jer kod mene najjace radi konjukcija, pa posle sve ostalo...

Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Progresije ili sekundarne direkcije

Počalji  inja taj Čet Okt 01, 2009 10:40 pm

Kod progresija (sekundarnih, tercijalnih, minornih) se gledaju samo brze planete.

inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Okt 01, 2009 10:47 pm

Progresije se rade slicno kao direkcije, primeni se isti princip jedan dan jedna godina, ali se ne broje stepeni vec se uzima dan iz efemerida!

To sto su ti Pluton i Neptun na natalnim pozicijama u progresijama ne znaci nista. Naime kod progresija teske planete se slabo pomeraju. Uzmimo da je prosecan zivot 70 godina, za 70 dana Pluton ne promeni mnogo svoju poziciju, ni Neptun, pa cak ni Jupiter najcesce ne promeni znak, nekada ni Mars.

Tako da gledas aspekte koje ove brze planete u tom periodu prave sa natalom, one su kljucne, a najvise Mesec - on jedini u zivotnom veku - 70 dana, obidje zodijak skoro 3 puta i on je glavni nosilac promene.

Bas zbog te slabe pokretljivosti planeta za bolju analizu se rade tercijalne i minorne progresije.

Progredije zbog toga potpadaju pod vodeni element i cesto govore o emotivnim, porodicnim i zivotnim pitanjima...

Normalno da kad se na primer nadju MA i JU u aspektu nece biti samo emotivno odrazice se i na materijanom nivou kao i svaki drugi aspekt ali je primarno to objasnjenje...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Čet Okt 01, 2009 10:48 pm

inja ::Kod progresija (sekundarnih, tercijalnih, minornih) se gledaju samo brze planete.

Ovo se slazem za sekundarne progresije, ali se kod tercijalnih i minornih gledaju i teze planete jer se ipak krecu...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Čet Okt 01, 2009 11:54 pm

Tajna ::
inja ::Kod progresija (sekundarnih, tercijalnih, minornih) se gledaju samo brze planete.

Ovo se slazem za sekundarne progresije, ali se kod tercijalnih i minornih gledaju i teze planete jer se ipak krecu...

HVALA Tajna, Inja sunny
Rekoh ja da znam koliko ne znam! king
Znaci ne gledam SA, UR, NE, PL!
Kod mene je progresivni SA promenio znak (sada je u Raku), kao i MA koji je tek pregurao preko ASC.
Ove godine kod mene aktuelno jedino pr.SO60ME!
Progresivnom MO treba jos 30 minuta da stane tacno na DC!

Da li je bitno da li je aspekt aplikacioni ili separacioni?
Da li se gledaju aspekti koje grade: progresivi cvorovi (SMC), progresivni ASC, progresivni MC sa natalnim planetama?

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Sub Okt 03, 2009 12:59 am

Koja je udaljenost planeta dozvoljena?
Kao kod klasičnih aspekta ili se toleriše ono +/- 1 stepen?

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Okt 03, 2009 6:10 am

Flora ::
HVALA Tajna, Inja sunny
Rekoh ja da znam koliko ne znam! king
Znaci ne gledam SA, UR, NE, PL!
Kod mene je progresivni SA promenio znak (sada je u Raku), kao i MA koji je tek pregurao preko ASC.
Ove godine kod mene aktuelno jedino pr.SO60ME!
Progresivnom MO treba jos 30 minuta da stane tacno na DC!

Da li je bitno da li je aspekt aplikacioni ili separacioni?
Da li se gledaju aspekti koje grade: progresivi cvorovi (SMC), progresivni ASC, progresivni MC sa natalnim planetama?

Progresivni MO moze da ti donese selidbu ili promene u kuci, renoviranje i slicno...

SO i ME ce da se odnose na karijeru i putovanja, dobro sa ocem pa prijatni trenutci - prica sa njim...

Bitno je da li je aplikacioni, radi i u separaciji do 30', znaci 30' pre i posle, s tim da je jaci u aplikaciji. Tranziti ce reci kada se najvljivani dogadjaj ocekuje.

Mogu se gledati aspekti koje uglovi prave ali samo ukoliko si sigurna u tacan, ali bukvalno tacan min rodjenja ako omanes za 5 min, to je cela godina a mozda i vise, tako da je to diskutabilno. Cvorove nisam posebno proucavala niti nasla da naglaseno rade!

Ne valja naravno sto je Saturn u raku, to samo govori da ce ti ostati u Raku za zivota, bar kad se radi o sekundarnim progresijama. Sta da radis to samo potvrdjuje pricu iz natala o SA 90 MO... Proveri da li krece retrogradno i vraca se u Blizance, mislim da li ces to doziveti, godina zaokreta Saturna vrlo bitna verovatno, pogledaj efemeride, lakse je!

Mars na Asc ce ti dati borbenost, energicnost i ostalo, jeste da je u Raku, ali opet dace ti snagu, pa naprasne gubitke snage, narocito prvih 10-tak godina dok se ne udalji od Asc-a.

Poslednji izmenio Tajna dana Sub Okt 03, 2009 6:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Okt 03, 2009 6:11 am

Milica ::Koja je udaljenost planeta dozvoljena?
Kao kod klasičnih aspekta ili se toleriše ono +/- 1 stepen?

Ides 30' pre i posle... Kada ce se aspekt odigrati ce reci tranziti!

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Sub Okt 03, 2009 10:12 am

Hvala ti, Tajna. sunny
Pogledala sam upravo sada, ali SA ostaje u Raku, nema vracanja u Blizance. Na zalost No
Sto se tice vremena rodjenja, trebalo bi da je tacno, ali nema nacina da se to 100% proveri.
Progresivni ME60SO ima aplikacioni orbis 0.42, znaci jos ne "radi". Negde skroz krajem ove i pocetkom sledece godine ulazi u orbis manji od 30 minuta.
Posto si rekla da tranzit kaze kada ce se to desiti, da li je to tranzit na jednu od ove dve planete ili moze biti i tranzit na neku od konfiguracija u koje su ove planete ukljucene?
Da razjasnim do kraja, na konktetnom figurativnom primeru: posto je ME deo T kvadrata, pored MO i MA0SA, da li tranzit aktiviranjem neke od planeta iz T kvadrata, moze da aktvira tu progresiju ili mora biti tranzit na SO ili ME?

Poslednji izmenio Flora dana Sub Okt 03, 2009 5:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Sub Okt 03, 2009 3:23 pm

Nasla sam negde u svom racunaru deo nekog teksta koji se bavi progresijama. Evo sta odlomak iz knjige “Some principles of horoscopic delineation” od C.O.E. Carter kaze o ostalim progresijama, pored vaznosti progresivnog meseca:

“Aspekti koje pravi progresivni Ascedent i MC poznati su kao najmocniji od svih zvezdanih pokazatelja koji skoro bez izuzetaka stvaraju dogadjaje od epohalnog znacaja. Samo se aspekti progresivnog Sunca mogu nositi sa tom klasom dogadjaja sa obzirom na vaznost, a mozda nesto nize mesto na lestvici zauzimaju aspekti progresivnih tela prema natalnim uglovima...”

Tajna i ostali da li ste proveravali da li ovo"radi"? Sleep

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  inja taj Sub Okt 03, 2009 4:41 pm

Flora ::

“Aspekti koje pravi progresivni Ascedent i MC poznati su kao najmocniji od svih zvezdanih pokazatelja koji skoro bez izuzetaka stvaraju dogadjaje od epohalnog znacaja. ”

Sleep

Ja ovo tek pocinjem pratiti, pa nemam iskustva... ali sada mi je npr. sekundarni Asc na 23*47 Jarca - dakle na vrhu 2.polja (23*41 Jarca) i tacno je na 1* od egzaktnih u minut 120 na natalni Mo (24*47 Bika) i na 0*46 od egzaktnih 90 na Ve...
Hoce li to mene epohalno strefiti nekakve pare? Smile Epohalno je da sam jos u potrazi za poslom...

inja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Flora taj Sub Okt 03, 2009 5:21 pm

Inja, knjiga kaze da progresivni ASC u II kuci zahteva od tebe postavljanje temenja materijalne sigurnosti, rad i prihvatanje radnog ritma, doslednije planiranje zivota, sticanje za zivot...Po ovome ja bih rekla da ces uskoro doci do posla... sunny
Sto se tice pr.ASC120MO, to ti nije jos aktivno, jer te deli ceo stepen od toga, a aktivira se tek kada se orbis spusti na 30 minuta.
Ranije ce se aktivirati progresivni kvadrat na VE, jer je malo manji orbis.
I meni ovo dve progresije sa MO, VE vise "mirisu" na desavanja na ljubavnom planu ovako na prvu loptu I love you

Flora

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  inja taj Sub Okt 03, 2009 6:21 pm

Flora ::Inja, knjiga kaze da progresivni ASC u II kuci zahteva od tebe postavljanje temenja materijalne sigurnosti, rad i prihvatanje radnog ritma, doslednije planiranje zivota, sticanje za zivot...Po ovome ja bih rekla da ces uskoro doci do posla... sunny
Sto se tice pr.ASC120MO, to ti nije jos aktivno, jer te deli ceo stepen od toga, a aktivira se tek kada se orbis spusti na 30 minuta.
Ranije ce se aktivirati progresivni kvadrat na VE, jer je malo manji orbis.
I meni ovo dve progresije sa MO, VE vise "mirisu" na desavanja na ljubavnom planu ovako na prvu loptu I love you
Flora, nadam se da ce biti kako knjiga kaze... Smile , a na amor planu polako sve lepse i lepse mirise... U svakom slucaju cu javiti sta se desava, a valjda ce jos neko preneti svoja iskustva.

inja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sub Okt 03, 2009 9:26 pm

Flora ::Nasla sam negde u svom racunaru deo nekog teksta koji se bavi progresijama. Evo sta odlomak iz knjige “Some principles of horoscopic delineation” od C.O.E. Carter kaze o ostalim progresijama, pored vaznosti progresivnog meseca:

“Aspekti koje pravi progresivni Ascedent i MC poznati su kao najmocniji od svih zvezdanih pokazatelja koji skoro bez izuzetaka stvaraju dogadjaje od epohalnog znacaja. Samo se aspekti progresivnog Sunca mogu nositi sa tom klasom dogadjaja sa obzirom na vaznost, a mozda nesto nize mesto na lestvici zauzimaju aspekti progresivnih tela prema natalnim uglovima...”

Tajna i ostali da li ste proveravali da li ovo"radi"? Sleep

Ja bih se sa ovim crvenim slozila, ali to je primenljivo samo kada smo potpuno sigurni u tacno vreme rodjenja, to je problem, zato sto predvideti nesto sto je pogresno je gorre nego ne predvideti nista... Tako da ja te progresije zanemarijem, sebi gledan i to radi, ali za druge nikada...

Tajna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Arijana taj Sre Maj 19, 2010 8:53 pm

Ja sam inace Riba/Skorpija sa MO u CA ( voda voda Sad ) al mi progresivno sunce,mesec i merkur odu u Ovna,u petu kucu, strelac mi je sad u prvoj kuci,a valjda u 2013 bi trebao da zauzme poziciju asc... Smile
mogu samo da pishem ono shto ja osecam do sad, i primetila sam da sam postala borbenija, i znam da mi je to bilo jako cudno,jer nisam znala zbog cega,ali odjednom sam ljudima pocela da odgovaram,postala sam impulsivnija dosta,pre ( u vezama ) kad bi me povredili bila sam tip koji ce primati udarce i trpeti,i odjednom vishe nije tako,borim se nazad cak i kad bi moja prva priroda mozda drugacija odreagvala... ne znam koliko to jako utice na prvobitne znake,da li samo za nijanse,poshto sam i dalje previshe emotivna Sad ali ima poboljsanja,i zanima me kako ce strelac dodati vatru mojoj skorpiji Smile
ne znam da li to treba tako da se primeti,mozda je kod mene osecaj malo jachi jer su tri puta Ovan alien i gledala sam,taj asc strelac i sunce ovan ostaju za zivota Smile

Arijana

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Sre Maj 19, 2010 9:24 pm

Ascedent u strelcu te može učiniti nešto otvorenijom i društvenijom, moguće i pričlivijom i slično. Često me doći i do kontakta sa inostranstvvom,učenje stranih jezika, putovanja, a nekada i selidbi u inostranstvo, ako naravno i natal na to ukazuje itd. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4036
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Sep 29, 2010 1:44 pm

Flora ::[color=blue]
“Aspekti koje pravi progresivni Ascedent i MC poznati su kao najmocniji od svih zvezdanih pokazatelja koji skoro bez izuzetaka stvaraju dogadjaje od epohalnog znacaja. ”

hm,nisam znala da treba pratiti i progresije ASC i Mc...no sad su mi jasnije neke stvari....prošle godine u aprilu mesecu sam prilično izgubila glavu za jednim dečkom,a od te veze se još uvek opravljam što nije ni čudo-direktovana Ve je pravila 60° sa natalnim Ma,progresivni Mo je pravio 180° natalni Ur,a progresivni ASC 180° natalni Pl....

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Kocka je bacena taj Sre Sep 29, 2010 8:26 pm

Imam jedno pitanjce,trenutno mi je progresivni ASC u biku na natalnom SMČ-je l ima to neke značenje i šta bi značilo?A takođe mi je i sekundarni Mesec 120° natalni Pl-ovo bi trebalo da mi donese neko zaljubljivanje je l ? Very Happy (inače su mi Mesec i Pl i natalno u aspektu,a Mesec mi je vladar V polja)

Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 31
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 7:34 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics