H1N1

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

H1N1

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:24 pm

Astrotanja ::

Ono što bi on mogao takođe doneti vezano je po meni i za ovaj novi virus, svinjski grip, koji bi mogao nepovoljno da utiče na zdravlje, da donese epidemiju.
Zbog toga krenite da preduzmete nešto protiv toga. Ja kao laik perporučujem više vitamina, naročito C, zeleni čaj, jogurt, beli luk, biše voća i povrća, propolis, med.

Šta vi preporučujete? sunny

Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: H1N1

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:24 pm

Gloria ::
Astrotanja ::Snežo, Saturn u kvadratu sa Plutonom govori o jednoj vrsti odustajnja, ili žrtvovanja, bilo da je reč o ličnim principima, ili nečem drugom, zrad nečeg drugog.

Ono što bi on mogao takođe doneti vezano je po meni i za ovaj novi virus, svinjski grip, koji bi mogao nepovoljno da utiče na zdravlje, da donese epidemiju.
Zbog toga krenite da preduzmete nešto protiv toga. Ja kao laik perporučujem više vitamina, naročito C, zeleni čaj, jogurt, beli luk, biše voća i povrća, propolis, med.

Šta vi prporučujete? sunny
procitala sam da je caj od nevena dobar za taj grip!

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:25 pm

Astrotanja ::Neven je jedna od najlekovitih biljaka širokog spektra delovnja.

Milice, šta nam ti preporučuješ?

sunny

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:25 pm

inja ::Brr... grip, mrzim i obicne prehlade!
Meni je dragi nam Sa sada na nat. Pl Smile u 9.kuci , a tek primetih da mi i tr. Pl kvadrira natalni (orbis 1 *) Smile , a natalno su u 120. Pa jos i tr. Sa ide u 60 sa Ne (sa kojim je u 180) Smile
Ali... nijedan tranzit ne moze doneti nesto sto nije dato natalom!
Optimista, uvek! Wink

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:26 pm

Snezana ::
Astrotanja ::Snežo, Saturn u kvadratu sa Plutonom govori o jednoj vrsti odustajnja, ili žrtvovanja, bilo da je reč o ličnim principima, ili nečem drugom, zrad nečeg drugog.

Šta vi preporučujete?

Sve što utiče na jačanje imuniteta, stvaranje povećanog broja antitela, ako se radi o borbi protiv virusa, pa i ovog aktuelnog.

Brzo hodanje, od svih fizičkih aktivnosti, je najdelotvorniji način za stvaranje povećanog broja antitela.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:28 pm

Milica ::
Astrotanja ::Neven je jedna od najlekovitih biljaka širokog spektra delovnja.

Milice, šta nam ti preporučuješ?

sunny
Ja sam osoba koja jako voli biljnu medicinu.

Pijem čaj protiv virusa, to je neka mešavina koja u sebi ima svašta: ruzmarin, majčinu dušicu, nanu, lipu, matičnjak...(ove biljke sam uspela da prepoznam iz mešavine).
Kupujem ga u jenoj ordinaciji, kod žene koja je po profesiji lekar, ali se bavi ceo život biljnom medicinom.

Inače, u ovom trenutku je bitno jesti beli luk.
On ima antibakterijski efekat, što je jako važno ako se uzme u obzir da se svinjski grip lako komplikuje bakterijskim infekcijama.

Beli luk isecite na sitne, sitne kockice, zalijte ga sa malo maslinovog ulja. Ostavite da odstoji 15-ak minuta i progutajte uz sok, čaj...
Eterično ulje iz luka odreaguje sa maslinovim pa se bolje iskoristi u organizmu.

Tako da , jednim potezom ubijamo dve muve. Very Happy
Preveniramo se od bakterija, i ne širimo miomirise. Laughing

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:28 pm

Astrotanja ::hvala Milice za savete.
Reci mi samo još koji su to sve simptomi ovog gripam, jer sam se susretala sa kontradiktornim informacija, pa mi je sve to malo nejasno,
Brinem zbog deteta, koje ide u školu, a tu bi moglo lako doći do epidemije, jer škole u Vojvodini od sutra imaju nastavu. No

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:29 pm

Milica ::Simptomatologija je identična kao kod standardnog gripa.
1. visoka temperatura
2. suv kašalj
3. malaksalost
4. bolovi u mišićima

Naravno, temperatura je obavezna, i to ona visoka od 38* pa na dalje.

Iz nepoznatog mi razloga, naše ministarstvo zdravlja diže nepotrebnu frku. U Italiji ima 400.000 obolelih i niko se ne stresira i ne paniči i deca idu sasvim normalno u školu.
U Nemačkoj takođe. Čak je kod njih prevladao stav da narod ne treba da se vakciniše. Prema anketi, 80% građana neće primiti vakcinu.

Još samo da dodam, prema vakcini su mnogi veoma skeptični. Brzo je napravljena, ne znaju se moguće posledice i lično je neću primiti. Načula sam da su posledice u velikom postotku (od 3,5-5%- što je jako velika cifra) odložene neurološke bolesti što zaista nikom ne treba u životu.

Znači moj savet, kao i savet stručnjaka za tu oblast je da se radi na jačanju imuniteta - unošenje dosta tečnosti, vitamina (posebno C vit.), beli luk kao prirodni antibiotik, redovna ishrana, voće...dakle, sve isto kao i za klasičan grip.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:29 pm

joki22 ::
Milica ::Simptomatologija je identična kao kod standardnog gripa.
1. visoka temperatura
2. suv kašalj
3. malaksalost
4. bolovi u mišićima

Naravno, temperatura je obavezna, i to ona visoka od 38* pa na dalje.

Iz nepoznatog mi razloga, naše ministarstvo zdravlja diže nepotrebnu frku. U Italiji ima 400.000 obolelih i niko se ne stresira i ne paniči i deca idu sasvim normalno u školu.
U Nemačkoj takođe. Čak je kod njih prevladao stav da narod ne treba da se vakciniše. Prema anketi, 80% građana neće primiti vakcinu.

Još samo da dodam, prema vakcini su mnogi veoma skeptični. Brzo je napravljena, ne znaju se moguće posledice i lično je neću primiti. Načula sam da su posledice u velikom postotku (od 3,5-5%- što je jako velika cifra) odložene neurološke bolesti što zaista nikom ne treba u životu.

Znači moj savet, kao i savet stručnjaka za tu oblast je da se radi na jačanju imuniteta - unošenje dosta tečnosti, vitamina (posebno C vit.), beli luk kao prirodni antibiotik, redovna ishrana, voće...dakle, sve isto kao i za klasičan grip.
U potpunosti se slazem sa tobom. Sto se tice vakcine ja je necu primiti niti moja deca. Znam slucajeve da su ljudi primili vakcinu protiv obicnog gripa i da su u toj godini bili bolesniji nego inace. Po meni je isto bitno da se jaca imunitet, da organizam moze da se bori. Unosenje straha i panike medju ljude jako lose utice na ljudsku psihu.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:30 pm

Milica ::Potpuno je tačno to što si napisao za vakcinu od gripa- ljudi je prime i celu godinu vuku prehlade.
To je dobro primetila i jedna moja prijateljica koja je pulmolog i koja se vakcinisala svake godine jer joj je to nalagao posao.
Po celu zimu je bila smrcava i nikakva, a onda je prestala da je prima i celu zimu bude zdrava kao dren.

Danas mi je javila prijateljica iz Beča koja je tamo anesteziolog da se od 32000 doktora, vakcinisalo samo 100 !!

U medijima im se opasno vrti da će ljudi koji budu primili vakcinu biti podložniji svinjskom gripu od onih koji nisu.
Pa kad se na to nadoda činjenica da su lekari odbili u tolikom broju vakcinu, to ipak nešto znači.

Ustvari, meni mnogo znači. Wink

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:31 pm

Astrotanja ::Milice, hvala na informacijam, jer što se više zna manje je razloga za paniku.

Panika kod nas postoji i slušajući ministra za zdravlje čovek koji nije dovoljno upozanat o ovome ne može da bude miran.
Pitam se zašto se to radi, ako ne postoje oprvdeni razlozi. Pitam se i koliko je naše zdravstvo u stanju da se nosi sa ovim virusom.

Apotekarka mi je danas rekla da ljudi kupuju kao ludi. Strah postoji i zabrinutost, jer su i vesti koju stižu na našim medijima takve da ljude takvim čine, a farmacetska industrija će imati od toga koristi.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:31 pm

Milica ::
Astrotanja ::Milice, hvala na informacijam, jer što se više zna manje je razloga za paniku.

Panika kod nas postoji i slušajući ministra za zdravlje čovek koji nije dovoljno upozanat o ovome ne može da bude miran.
Pitam se zašto se to radi, ako ne postoje oprvdeni razlozi. Pitam se i koliko je naše zdravstvo u stanju da se nosi sa ovim virusom.

Apotekarka mi je danas rekla da ljudi kupuju kao ludi. Strah postoji i zabrinutost, jer su i vesti koju stižu na našim medijima takve da ljude takvim čine, a farmacetska industrija će imati od toga koristi.
Ma Tanja, u stanju je naše zdravstvo da se nosi sa ovim.
Problem je taj što tu neko hoće da zaradi debele pare, zato su i digli toliku frku.

Pa svake godine od gripa umiru ljudi. Grip je smrtonosan za starije od 65, za hronične bolesnike i za male bebe i to nije nikakva novost.
Ovaj svinjski grip udara na istu populaciju.

Samim tim, nije teško zaključiti neke stvari. Neutral

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:32 pm

hajkula ::Nervira me sto nekih detaljnijih informacija nema.
Znam da je bilo slucajeva (neka viroza, sta li) problema sa crevnim traktom. Jaki grcevi u stomaku, uz bolove zeludca, obilno povracanje i neka nemoguca diarea. Inace nisam sklona problemima tog tipa, moj zeludac je takav da moze i kamenje da vari Cool. Ovaj put, katastrofa, ljudi moji. Za cerku da ne pisem, isle smo kod dezurnog lekara na kliniku. Ja nisam povravcala a ona... u ordinaciji je 2 x. Njoj problemi sa zeludcem pocinju posle upotrebe jednog antibiotika (napisacu kojeg kada je pitam) pre recimo godinu ipo. Prekinula je da ga pije ali od tada joj je osetljiviji.

Sa ovakvim simptomima je bilo kod vise ljudi koje poznajem. Sa temperaturom ili bez.

Sledece je ovo sto pisete, infekcija disajnih organa. Znam za dosta ljudi, kod mene iz firme i medju cerkinim drugarima.

Cerka i ja smo odmah skliznule u neku jaku kijavicu, iz nosa curilo kao iz cesme. Ona jedan dan i temperaturu, ja bez. Njena kuma sa visokom temperaturom, moja koleginica takodje.

Sad, ne znam o cemu se radi.

Da li su to viroze koje nemaju veze sa virusom ovog gripa. Ili je to samo razlicita manifestacija?

Ne govore o ovome a trebalo bi jer znam dosta ljudi koji imaju (ili su imali) ovakve simptome. Neki se zbog toga prepadaju, zato bi trebalo da nam razjasne a ne da po obicaju precutkuju ili sire paniku.

Kod cerke u gimnaziji je obavezno nosenje maski, na nekim casovima moraju da ih imaju na licu, na vecini ne. Kazali su im da ih nose po hodniku skole ali i u autobusu. Direktorka razmislja da zatvori skolu jer ima nekoliko odeljenja sa dosta bolesnih. Ali od cega? Je li to sve ista bolest sa razlicitim simptomima ili ?

Onaj Neptun u vodoliji, neki ludi naucnik Twisted Evil Nije nam sve jedno jer znamo za sklonost zvanicnika i nasih i globalno, da manipulisu informacijama. Virus kao virus. Brine me jer moja cerka ima astmu pa je kod nje svaka infekcija bila sa tezom slikom, sa vrlo neprijatnim simptomima. Taman sam pocela da se opustam, nije imala neko vreme krize. Neka nas Bog cuva.

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:32 pm

Flora ::Eh , pretvorismo ovu temu u diskusiju o h1n1... Nadam se da nas SA nema nista protiv ove diskusije Suspect
Koliko sam ja razumela nase Ministrastvo zdravlja ce vakcine uvesti iz inostranstva - raspisali tender
Pominje se cifra od 3 miliona vakcina po 8 eura! Suspect

I da mi je poklone, ne bih je primila...nakon NATO bombardovanja sa osiromasenim uranijumom imam osecaj da smo mi neciji zamorcici...

Moja "vakcina" ce biti prirodno jacanje imuniteta, krvne slike (miks: cvekla, jabuka, sargarepa; kombuha; med i kakao; zeleni caj; beli i crni luk; zelena paprika; limun; itd) i minimalno sat vremena u setnji po hladnom vremenu radi jacanja imuniteta i hranjenja celija sa kisonikom!

Znaci, stavite akcenat na jacanje imuniteta organizma, koji ako je dovoljno jak ce se odbraniti od svih napada virusa!

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:33 pm

hajkula ::Milice, da li sam ja frik ili su do skoro pricali da ovaj grip u stvari napada najvitalnije grupe? Shocked

hajkula ::Ma vakcine, ne. Znam mnogo vise osoba iz moje okoline da su posle imunizacije - tj vakcinacije bas bili bolesni.

Ima grupa koje su obavezne da prime vakcinu, ali moraju da potpisu saglasnost. Takodje, ako odbiju vakcinaciju, opet moraju da potpisu. Shocked

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Sre Nov 04, 2009 11:40 pm

Hajkula i ja sam čula da napada one sa jačim imunitetom, kome verovati ne znam...PROTIV sam vakcine!!!

Baš nešto mislim da se klin klinom izbija, a svinjski grip slaninom i belim lukom!!! pig Smile

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tajna taj Sre Nov 04, 2009 11:58 pm

Čarobnica ::Hajkula i ja sam čula da napada one sa jačim imunitetom, kome verovati ne znam...PROTIV sam vakcine!!!

Baš nešto mislim da se klin klinom izbija, a svinjski grip slaninom i belim lukom!!! pig Smile

sve se slazem, samo si zaboravila rakiju...

Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 41
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Nov 05, 2009 12:06 am

Tajna ::

Ti si druga koja me na to podseća večeras...Smile slabo se služim alkoholnim pićima pa je uvek zaboravim...

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  senka023 taj Čet Nov 05, 2009 12:09 am

Čarobnica ::

Ti si druga koja me na to podseća večeras...Smile slabo se služim alkoholnim pićima pa je uvek zaboravim...

Sljivovomicin je kazu, jedan od najboljih lekova!

senka023

Broj poruka : 162
Godina : 53
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Čarobnica taj Čet Nov 05, 2009 12:16 am

senka023 ::

lol! lol! lol!

Čarobnica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Nov 06, 2009 2:07 am

hajkula ::
Milice, da li sam ja frik ili su do skoro pricali da ovaj grip u stvari napada najvitalnije grupe?
----------------------------------------------------------------------------------
Ma vakcine, ne. Znam mnogo vise osoba iz moje okoline da su posle imunizacije - tj vakcinacije bas bili bolesni.

Ima grupa koje su obavezne da prime vakcinu, ali moraju da potpisu saglasnost. Takodje, ako odbiju vakcinaciju, opet moraju da potpisu.
Hajkula, i ja sam čula taj podatak da svinjski grip navodno napada osobe jačeg imuniteta.
Međutim, nisam našla ni jedan naučno podkrepljen razlog zašto.
U Nemačkim mediji kažu da je to kao zbog toga što organizam starijih ima već donekle imunitet na taj grip.

Odakle imunitet na nešto novo?

E pa odatle što sad tvrde da je ovaj svinjski grip već imao svoje epizode u pojedinim periodina, ranijih godina, tačnije 70-ih godina prošlog veka. Da je tad isto, navodno, bila neka pandemija. Laughing
(da li se iko seća pandemije svinjskog gripa ranije- kažu da je tad imao naziv pariski grip, pa ruski grip?)

Navodno se očekuje najveće razboljevanje mlađih od 23 godine.

Exclamation Exclamation Exclamation Naravno, napominjem da imunološke dokaze za ovu tvrdnju nisam našla Exclamation Exclamation Exclamation
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se vakcinisanja tiče, morate sami doneti odluku šta ćete raditi.
Ja sam donela odluku da se ne vakcinišem.
Osnovni razlog je taj jer je vakcina još uvek u eksperimentalnoj fazi i još uvek se ne znaju moguće posledice primanja vakcine.

E sad, kako su farmaceuti znali za jadac, tačnije kako su znali da će se sigurno neko pitati kako smeju da se plasiraju vakcine koje su u eksperimentalnoj fazi, oni su se dosetili da nam objasne kako se vakcina spravlja na isti način kao i vakcina protiv gripa, normalno, prečišćeni deo antigena je poreklom od svinjskog gripa, vakcina se uzgaja na istoj podlozi i to je ono što treba da bude dokaz da su posledice iste.

Posledice mogu biti- kod velike većine:bol na mestu uboda, crvenilo i otok, sam grip, mučnina i povraćanje, kod nekih Landri-Žilijan -Bareov sindrom (ascedentna paraliza koja počinje od nogu i kreće se ka respiratornoj muskulaturi- ali je u velikom broju slučajeva kompletno izlečiva) i kod zanemarljivo malog broja distonična paraliza- ovo je totalno neizlečivo u pravi od čoveka trajnog invalida.

Međutim, meni ovo objašnjenje nije dovoljno !

Jer ipak, taj deo prečišćenog antigena se razlikuje i nemamo pojma kako će imunitet reagovati na njega.

Eto, zato se ja odličih da izbojkotujem vakcinu.

Svaki dan pojedem čen belog luka, popijem flašu mešavine onog čaja, hranim se redovno, jedem voće i puno turšije i svega što ima u sebi vitamina C.

Moram još da primetim, da od svih zemalja regiona, naša zemlja, tj. naši predstavnici ministarstva zdravlja se ponašaju najneodgovornije. Nisu se potrudili ni jednu edukativnu emisiju da naprave, za razliku od npr Hrvata koji su na HTV-u2 pustili Britanse naučnike da pričaju o gripu i da objasne narodu da je to ništa drugo nego kao klasičan grip.

Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Nov 06, 2009 2:08 am

senka023 ::
Čarobnica ::

Odlična metoda za dezinfekciju. Laughing

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Nov 06, 2009 2:23 am

http://en.wikipedia.org/wiki/Swine_influenza

O istorijatu svinjskog gripa možete pročitati ovde.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Astrotanja taj Pet Nov 06, 2009 2:58 am

Hvala Milice.
Dobila sam savet od prijateljice koja je dr, da je dobro ispirati usta dva puta dnevno slanom vodom. Prokuvati kasic;icu soli u pola litre vode. Meni ovo pomaze i kod zapusenog nosa. sunny

Natalna karta mog oca:
http://www.fotorola.com/uploads/5df8f9144c.jpg

Filip:
http://www.fotorola.com/uploads/df40930d7d.gif

Astrotanja

Broj poruka : 4039
Godina : 51
Datum upisa : 22.10.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica taj Pet Nov 06, 2009 3:14 am

Nije loša metoda.Smile

Probaću i to. Laughing

Mada, ja zaista mislim da će na kraju priče biti ono ''tresla se gora, rodio se miš''.

Od influenca gripa svake godine umre oko 40 hiljada ljudi, tako da mi stvarno nije jasno šta su se kog đavola uskopistili. Rolling Eyes

E da, iskopala sam podatak i o broju zaraženih i umrlih od gripa u zemljama kroz koje je već prošao.
Postaviću vam sutra taj link, sad sam baš umorna.

Videćete kako je pre svega bio mali broj zaraženih, a kako je bio i mali broj umrlih.

Naravno, više umrlih i zaraženih u sirotinjskim zemljama.

Milica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 3:19 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh