8 kuća u horoskopu u kom znaku vam počinje i šta vam donosi?

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 8 kuća u horoskopu u kom znaku vam počinje i šta vam donosi?

Počalji  sputana taj Čet Jul 25, 2013 10:07 am

osvezih potpis, nadam se da je sada vidljiv, jos da dodam da sam vec imala gubitak osobe iz pete kuce i da i posle toliko godina jos uvek se oporavljam..

sputana

Broj poruka : 94
Datum upisa : 04.09.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Meni je 8 kuca u Vagi sa planetama Saturn u Skorpiji -Pluton u Vagi -Sunce u Vagi -Merkur u Vagi sta to znaci unapred hvala.

Počalji  acopetrovic taj Uto Dec 10, 2013 8:04 pm

Astrotanja ::Što se tiče nasledstava, na njega ne utiče samo osma, već i četvrta kuć, kao i 11.  

Tako imam primer  prazne osmu, ali vladar osme uje 11. koja se odnosi i na poklon i iznenadne događanja, koji je  u trigonu sa Jupitertom u 4.  i  dobrim aspektima. Osobe sa ovakvim natalom je  nasledila privatnu firmu od rođaka i to joj je  potpuno promenilo život, posao i  donelo dalje napredovanje na materijalnom planu. sunny

acopetrovic

Broj poruka : 18
Datum upisa : 09.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tanja1 taj Ned Jan 12, 2014 3:13 am

Moja 8. kuca pocinje u Devici i zavrsava se u Vagi. Vladar Me je u jarcu u 12, Ve je u Vodoliji ukljestenoj u 1. kuci. Ono sto je karakteristicno za 8. polje jeste smrt - kao dete jako sam razmisljala i plasila se i same pomisli na to. E sad, dal je to normalno - ne znam, ali sam veliki deo zivota posvetila izucavanju pojmova zivota i smrti, religije. Imala sam cesto snove, tacnije more u kojima neko umire, tad bi se budila uplakana i uplasena. Me je najaspekovanija planeta u mom horoskopu, a pri tom je vladar i 5. kuce. Jako sam analiticna, mozda i previse i cesto ne mogu da se opustim dok ne izanaliziram sve detalje. Verovatno sam trebala da budem neki detektiv Very Happy Za Me u 12 kazu da voli sve sto je pomalo mracno i misticno, vodu, to je jako tacno. Koliko me sve to plasi, toliko me i privlaci. Jedino me brine njegova opozicija sa Ju u 6. Ju je vladar 11 i 12 kuce, pa se nadam da ne govori o gubitku prijatelja, mada i to sam prosla, nazalost Sad
Ve kao drugi vladar 8. u 1. govori koliko je duboko svesno i skriveno deo moje licnosti i ceo zivot sam u nekoj analizi i izucavanju. Mislim da nekad ne umem da se opustim kao drugi ljudi, cak i kad nema nikakvog razloga za brigu moj mozak nadje nesto i to rastumacuje, trazi skrivene smislove Very Happy Stvari mogu da prihvatim tek kada su mi kristalno jasne i kada se uklapaju u moj mentalni sistem, shemu.
Mene jedino zanima, a i plasi ovaj polozaj vezan za trudnocu i decu...  Question Rolling Eyes 

Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  lilyrose taj Sub Maj 17, 2014 8:20 pm

Mars u 8. polju gotovo uvek donosi nasilan kraj života. Ako je Mars loše aspektovan, ove osobe kao da prizivaju opasnosti. Naglašena je nekontrolisanost i neobuzdanost. Strast je prejaka, ljubomora i posesivnost dovode do velikih problema u braku i odnosima uopšte. I novac je često uzrok velikih stradanja. Mars uvek znači rat, vojsku, miliciju pa, samim tim, posebno ako je loše aspektovan, donosi probleme vezane za pomenuto. Čak i u dobrim aspektima, donese makar operaciju koja, ma kako bezazlena bila, ume da se pretvori u opasnu po život. Ako osoba ima, recimo, tri dobra aspekta i jedan loš, može se tri puta izvući, ali četvrti put zna biti fatalan.

Vladar 8. polja u 12. polju obično, u loše integrisanom horoskopu, ukazuje na smrt u bolnici, najčešće na operacionom stolu i u nesvesnom stanju. Može se raditi i o davljenju, nestancima, ubistvima u šumi ili u hotelu. Neretko su “egzekutori” tajne službi ili neprijatelji, a smrt nikada ne biva razjašnjena.

Ma super... kao da nije dovoljan sam Mars u 8. , nego je još i taj nesretni vladar Venera u 12 - u kvadratu sa Marsom i Saturnom  affraid 
A Mars i Saturn su u opozciji. affraid  affraid 

Ja se samo nadam da mi Venera u Velikom zemljanom trigonu s Mjesecom i Plutonom, te u sekstilu s Neptunom, kao i sekstil Marsa sa Suncem, MC-om i Merkurom i trigon sa ASC pomažu u ovoj gore katastrofi... kao i trigon Saturna sa Suncem, Merkurom i MC-om i sekstil sa ASC...
 Question  Question 

lilyrose

Broj poruka : 63
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Jupiter u 8.polju

Počalji  Katja_MNE taj Sre Jul 23, 2014 10:30 pm

Procitah sve sto napisaste za znacenja 8.polja i treba mi pojasnjenje... 
Meni je vrh 8.polja u Vagi, vladar - Venera u Lavu u 6.polju. Ono sto me zbunjuje, sto mi je Jupiter u Vagi u 8.polju - naizgled obecavajuca pozicija, ali od nasljedstva nista. Sad
Jupiter je suvladar 1.polja (ASC u Ribama) i vladar 10.polja. Ne znam da li je u kljuc problema: kvadratura Marsa (iz Raka) sa Jupiterom u diplomatskoj/pravednoj Vagi, koji uvijek nagovjestava problem s zakonom, ali postupak pred sudom traje skoro 9 godina bez izgleda za skoriji zavrsetak. U pitanju je fizicka dioba porodicnih nepokretnosti.
Ili je pak problem u oslabljenom vladaru 8.polja (Venera je u kvadratu s Saturnom i Neptunom)... No

Katja_MNE

Broj poruka : 11
Локација : Montenegro
Datum upisa : 14.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vladar 8. polja na poslednjem stepenu polja

Počalji  DinaS taj Sre Feb 24, 2016 1:16 am

Pozdrav svima!
Nadam se da će neko videti ovu poruku i razrešiti mi dilemu Smile Vladar mog osmog polja je Merkur na 27 stepeni Blizanaca na samom kraju sedmog polja. Na 28. stepenu Blizanaca je vrh osme kuće. Taj isti Merkur vlada i mojim MC. Ni sama ne znam gde pripada, nijedno se tumačenje ne podudara sa onim što sam ja ili se svako podudara, nisam pametna Laughing
Hvala unapred

DinaS

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Pet Feb 26, 2016 2:17 pm

DinaS ::Pozdrav svima!
Nadam se da će neko videti ovu poruku i razrešiti mi dilemu Smile Vladar mog osmog polja je Merkur na 27 stepeni Blizanaca na samom kraju sedmog polja. Na 28. stepenu Blizanaca je vrh osme kuće. Taj isti Merkur vlada i mojim MC. Ni sama ne znam gde pripada, nijedno se tumačenje ne podudara sa onim što sam ja ili se svako podudara, nisam pametna Laughing
Hvala unapred

Da li postoji problem i o čemu se konkretno radi?

logos

Broj poruka : 373
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DinaS taj Uto Mar 01, 2016 2:54 pm

Kada je planeta na samom kraju kuće, kako se to tumači? Ne mogu jasno da povežem merkur, mc, osmu kuću, sedmu kuću a očigledno je da veza postoji. Hvala Smile

DinaS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  logos taj Uto Mar 01, 2016 3:44 pm

DinaS ::Kada je planeta na samom kraju kuće, kako se to tumači? Ne mogu jasno da povežem merkur, mc, osmu kuću, sedmu kuću a očigledno je da veza postoji. Hvala Smile

Zamisli sebe kako se osećaš kada ulaziš u svoju kuću. Puna si planova, energije, očekivanja, elana a ti u svojoj kući vladaš i organizaciono, i izvršno, i odgovorno. E, tako se i Merkur oseća u znaku Blizanaca kao vladar znaka. Ovde je Merkur na 27°, tj. blizu kraja boravka u znaku Blizanaca, i bez obzira što je taj stepen analogan znaku Blizanaca i III kući, sve je više okrenut onome što ga čeka u sledećem znaku i kući. Pravi poakzatelj toga je sam 29° stepen koji poslednji u znaku i predstavlja iskustvo i sublimisano znanje stečeno kroz boravak u tom znaku, perspektiva je u sledećem znaku ili kući. To je slično kao kada se posle dužeg boravka u svojoj kući spremaš da je napustiš pa si sve više okrenuta vani nego unutra iako si fizički još u njoj. Dakle, Merkur je u VII kući i u znaku Blizanaca ali ima malo uticaja na dešavanja u toj kući. On je formalni vladar VIII kuće ali veći značaj ima Mesec jer se ceo znak Raka nalazi u VIII kući a Mesec je još u III kući (prirodna kuća Blizanaca) i u skladnom trigonu je sa Merkurom. Inače on je vladar i MC pa ga tumačiš normalno uz sve što je napomenuto za njega. Kod tebe može ukazivati na pokušaj uticaja partnera na tvoju karijeru, više verbalno kroz neke kontakte ali pazi da te ne navuče na neke kredite i zajmove (Merkur je vladar VIII kuće - novac od drugih) zbog čega bi lako moglo doći do svađe i prekida u odnosima (Merkur u trigonu sa Mesecom koji je u Vodoliji i žižna tačka fiksnog T-kvadrata u koji ulazi njegov vladar Uran, koji je na samom Asc egzaltiran u Škorpiji, i Mars koji vlada Uranom i Asc).

Pokušaj sve to nekako da povežeš mada ima još dosta toga u simbolici navedenih planeta, kuća i znakova bitnih za određene situacije i konkretna pitanja.

logos

Broj poruka : 373
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  DinaS taj Uto Mar 01, 2016 4:09 pm

Do sad nisam obraćala mnogo pažnje na Mesec i Saturn jer nisu formalni vladari kuća, zanimljivo. Vladar osme u osmoj ipak ima više smisla u mom slučaju, partner nema toliki uticaj na moju karijeru a za kredit, držim oči otvorene Wink. Hvala na odgovoru!

DinaS

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sanja03 taj Sub Apr 09, 2016 10:56 pm

Pozdrav! Smile Meni je osma kuca u Vodoliji sa vladarom Uranom u Strelcu u sestom polju.Sta bi to moglo da znaci?Inace imam,Mesec u Ribama u osmom polju blizu devete kuce,a Rak sam u podznaku.Ako biste mogli i o tome nesto da mi kazete?Kiss! Smile

Sanja03

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content Danas u 11:24 pm

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu